NEW! 🔥 АФГАНІСТАН І ТАДЖИКИСТАН | Ваханський Коридор
Запрошуємо у Велику подорож по Малому Паміру! Ми побуваємо там, де мало хто бував — в найзагадковішому гірському регіоні планети. Пройдемо слідами Марко Поло, який відвідав цю частину Шовкового шляху в 1271 році! А після нього сюди заходив тільки Пржевальський. Заночуємо на березі озера, де сходиться 6 гірських систем: Гімалаї, Гіндукуш, Памір, Тянь-Шань, Каракорум і Куньлунь. Помилуємося грандіозними гірськими панорамами з перевалів висотою понад 4800 метрів. Познайомимося з унікальними культурами вахів і кочівників-киргизів. Те, що ми відчуємо тут, поверне нас у вік, коли люди жили зовсім по-іншому. На відміну від турів в більш розкручених країнах, ця подорож стане справжньою пригодою на все життя.
У далекому північно-східному куточку Афганістану тягнеться Ваханський коридор. Ця вузька смужка колись утворювала буферну зону між Британською і Російською імперіями і мала величезне стратегічне значення під час «Великої гри» 19 століття. Сьогодні район населений пастухами-вахами і кочовими киргизами. Він не тільки відокремлений і мирний, а й наділений одними з кращих гірських пейзажів у світі.
З Таджикистану по Памірському шосе ми відправимося у Ваханську долину (Афганістан). З перших днів подорожі нас стіною оточать суворі Памірські гори. Від місця, де дорога закінчується, ми почнемо треккінг по Ваханському коридору, впевнено піднімаючись на високогір’я. Будемо ночувати в гостьових будинках народу вахи і познайомимося з їх загадковими традиціями. Ізольованість регіону сприяла розвитку і збереженню дивовижної культури, в якій ісмаілізм дивним чином переплітається зі старими віруваннями — зороастризмом і шаманізмом.
На безкрайніх просторах Малого Паміру поживемо зі справжніми кочівниками — мало не єдиним народом, що продовжує вести такий спосіб життя. Афганські киргизи спускаються в долини тільки посеред зими, тому що вважають, що влітку вони там просто помруть від спеки. І подібні прецеденти дійсно були!
Ця подорож на край цивілізації: ми не знайдемо мобільного зв’язку, доступу в інтернет і здебільшого навіть електрики. Зате дізнаємося, яка вона — знаменита афганська гостинність, де ще вірять, що з гостем в будинок заходить бог. Давайте З НАМИ!
Група збирається в Душанбе. Поселяємося в готель, здаємо інструктору документи для оформлення пермітів і віз. Поки гід займається бюрократичними питаннями, туристи відпочивають після перельоту. Увечері — прогулянка, вечеря-знайомство, брифінг щодо майбутнього подорожі.
Снідаємо, йдемо на екскурсію по Душанбе. Гід закуповує необхідні продукти на переїзд. Увечері розподіляємо їжу і групове спорядження, пакуємо рюкзаки, готуємося до старту.
По Памірському шосе їдемо на кордон з Афганістаном. Ця дорога має важливе значення, огинає таджицький Памір і закінчується в Оші. Сьогодні заночуємо в селі Калаіхум. Оглянемо фортецю на річці Пяндж (столиця Дарвазу), помилуємося гірськими панорамами.
🚙 Проїдемо 365 км. 🏠 Ночівля на 1200м н.р.м.
Прямуємо вгору за течією р. Пяндж через долину Ванче. У місці злиття її з річкою Бартанг звертаємо з тракту в сторону Ваханского коридору. У долині Бартанг досліджуємо традиційні памірські села, навколо яких неприступною стіною стоять гори. Заночуємо в гестхаусі одного з них.
Їдемо до кордону з Афганістаном. В Ішкашимі зупинимося в гостьовому будинку, де робимо останні приготування до нашої великої подорожі по Вакханскому коридору. Закуповуємо продукти, знайомимося з місцевими гідами і новою культурою.
🚙 3-4год. 🏠 2600м н.р.м.
Дорога від Ішкашиму до Сархад-е-Брогіла пролягає по найвужчій ділянці Ваханского коридору під горою Ношак (7492 м) — найвищою точкою країни і другою по висоті в системі Гіндукуш після Тіріч-Міра. Ми підемо по Шовковому шляху слідами Марко Поло і Сюань Цанга. В Хандуді пообідаємо в місцевому ресторані, оформимо необхідні дозволи, оглянемо базар і древній форт Рас Мульк. Потім продовжимо шлях у бік Калайі-Пянджа, по шляху милуючись горою Ношак.
🚙 6-8год. 🏠 2800м н.р.м.
На машинах добираємося до найдальшої точки, де є автомобільна дорога — Sarhad e Broghil. Вантажимо речі на коней і починаємо треккінг. Родзинка переходу — мальовничий водоспад Шах Йопак. По дорозі відвідаємо природне тепле мінеральне джерело, в якому місцеві миють руки і обличчя святою водою. Заночуємо в села Курат, звідки помилуємося Сефід-Куха ( «Білою горою») — другою за висотою в Афганістані.
🚙 5год. 🏠 3250м н.р.м.
Один з найскладніших днів треккінгу: Ваханський коридор стає занадто крутим, щоб йти по долині. Вперше ми віддаляємося від річки і піднімаємося на Daliz Pass (4260м н.р.м). Набір висоти по вертикалі — 1000 метрів. Милуємося панорамою Паміру і Гіндукушу. Ночівля в селищі Шавар.
👣 Треккінг 14км, 7 год. 🏠 3450м.
Йдемо уздовж річки Вахан. Спостерігаємо за пастухами-вахи, які пасуть свої стада на високогір’ї. Ночівля в Varsgitch.
👣 6-7год. 🏠 3600м.
Трек веде через мальовничу долину Лангар, що на місцевій мові означає «безкоштовний буфет». Сюди вахи влітку традиційно виганяють овець і яків на пасовища. Пейзаж поступово змінюється, круті стіни Ваха поступаються місцем безкрайнім рівнинам Малого Паміру.
👣 5-6год. 🏠 3800м.
Входимо в історичну область Малий Памір, населену кочівниками-киргизами, що відрізняються самобутньою культурою і традиціями. Базаї-Гомбад — одне з найбільших киргизьких поселень в регіоні. Тут є куполоподібна гробниця і кілька тимчасових будиночків скотарів. Коли на високогір’я над Ваханським коридором прийшли пастухи-киргизи, їх спосіб добування їжі виявився ефективнішим, ніж у споконвічних мешканців — землеробів-вахів. І це єдиний приклад в історії, коли землероби перейшли на кочовий спосіб життя.
👣 5год. 🏠 3900м.
Полудньовка: легкий треккінг до озера Чакмантін. Воно відоме як Памірський вузол — тут сходяться хребти Гімалаїв, Тянь-Шаню, Каракоруму, Куньлуня і Гіндукушу. Звідси бере початок річка Амудар’я, яка в Авесті зороастрійців називалася Вахш (богиня води і родючості), а Македонський і грецькі історики називали її Оксос. На березі влітку киргизи пасуть овець, яків і бактрійських верблюдів. Відпочинемо, поспілкуємося з киргизами і зануримося в їх спосіб життя.
👣 9 км, 4-5год. 🏠 4050м.
Назад ми підемо по складному, але захопливому високогірному маршруту і побачимо ще більше приголомшливих гір. Повертаємося через високі рівнини і розбиваємо табір в невеликому киргизькому таборі Курчін високо над Базаї-Гомбадом.
👣 5-6год. 🏠 4100м.
Після нетривалого підйому виходимо на Aqbelis Pass (4600м н.р.м.) з прекрасним видом на озеро і гірські хребти «Вершини світу». Трохи нижче нього пообідаємо, а ще через годинку прийдемо в селище на відпочинок.
👣 5-6год. 🏠 4300м.
Напевно, найважчий день нашої подорожі по Афганістану. Піднімаємося на перевал Uween Sar (4850м) — найвищу точку туру. Після полудня спускаємося в літній селище Навабад.
👣 8год. 🏠 4200м.
Сьогодні ми покинемо землі кочівників. Останнє їх село — Сангі-Новішта, в якому є камені з древніми написами. Спускаємося на землі вахів до річки Шавар, де мешкає велика популяція овець Марко Поло.
👣 7год. 🏠 3450м.
Піднімаємося на останній в подорож перевал — Daliz Pass (4250м). З нього йдемо в знайомий Sarhad e Broghil і поселяємося в гест-хаусі. Прощаємося з місцевими гідами і погоничами коней. Нас чекають гарячий душ, м’які ліжка і термальні джерела.
👣 6год. 🏠 2800м.
На позашляховиках переїжджаємо в Ішкашим. Ночуємо в гест-хаусі.
🚙 4-6год.
Снідаємо і їдемо на таджицький кордон. Звідти прямуємо в Рушан — через долину Бартанг, спостерігаючи величні пейзажі Паміру.
🚙 230 км, 4-5год.
Закінчуємо наш тур в Афганістані — залишаємо Памір і їдемо в столицю Таджикистану. Річка Пяндж, вздовж якої проходить дорога, розділяє ці дві країни. Спостерігаємо зміну культури, пообідаємо в чайхані. Увечері прибудемо в Душанбе, де організуємо прощальну вечерю.
🚙 540 км.
Хто хоче, сьогодні може купити сувеніри на пам’ять. Виліт в будь-який зручний час.
- послуги інструктора і провідника клубу Pohod V Gory
- проживання в гест-хаусах і готелях по маршруту
- всі трансфери: повнопривідні позашляховики (по 2-3 людини на задньому сидінні автомобіля)
- коні для перевезення особистого багажу
- триразове харчування по всьому маршруту в горах, послуги кухаря
- питна вода по всьому маршруту
- туристичне спорядження (намети, кухонне приладдя, посуд)
- дозвіл на відвідування Ваханського коридору, Афганістан
- дозвіл ГБАО і OVER реєстрація, Таджикистан
- вся паперова робота в Афганістані і Таджикистані
- допомога в оформлення візи в Афганістан
- всі вхідні квитки по програмі в усі пам’ятки і парки
- послуги досвідченого місцевого англомовного гіда по маршруту
- послуги погоничів коней
- фінансова підтримка місцевих громад та провідників
- сувенір клубу
- сертифікат про проходження маршруту
- группова аптечка (в т.ч. висотна)
- дисконтна картка клубу зі знижками на походи і спорядження
- їжа та проживання в Душанбе (3 ночі)
- переліт (~ 400 — 550$)
- трансфери в / з аеропорту
- туристична страховка
- віза в Афганістан
- віза в Таджикистан (якщо потрібно)
- особисті витрати: сувеніри, алкоголь, безалкогольні напої
- чайові інструктору і місцевому супроводжуючому персоналу
- їжа в кафе і ресторанах — мінімум 25-30$ (залежить від Вашого апетиту та смакових звичок)
- 3 ночі в готелі Душанбе — від 30$
- трансфер аеропорт-готель-аеропорт — 30$
- візи (+/- 200-250$)
- Чайові місцевим гідам та інструктору (необов’язково, але він їм буде дуже радий :))
Разом: додаткові витрати складуть мінімум 300$ +переліт. Візьміть гроші на сувеніри, особисті витрати, форс-мажор — 500$
Підрахуємо повну вартість туру в Афганістан:
- Наш тур — від 2650$
- Додаткові витрати — 300$
- Переліт — від 400$
Весь похід обійдеться мінімум 3350$ +особисті витрати.
- 2650$ — 9 і більше учасників,
- 2750$ — 7-8 учасників,
- 2950$ — 5-6 учасників.
Мінімальний розмір групи — 5 осіб.
Для бронювання місця в групі потрібна передоплата в розмірі 500$ на банківський рахунок або карту. Її треба перевести нам після набору мінімальної кількості учасників (менеджер напише, коли саме). Варіант, що Ви перевели передоплату, а похід не відбувся через недобір бажаючих, виключений.
Умови повернення передоплати: при скасуванні участі в турі за 30 днів і раніше передоплата повертається в повному розмірі; при скасуванні від 30 до 14 днів повертається 50% передоплати; при скасуванні менше ніж за 14 днів передоплата не повертається.
Решту суми Ви можете віддати гіду на місці або перерахувати на банківський рахунок / карту клубу перед вильотом.
Максимальний розмір знижки по клубній карті – 10%.
По прильоту ми традиційно поселяємося центрі столиці. Номери чисті, охайні, відмінна кухня, інтернет / вай-фай. Пам’ятки за 10-15 хвилин ходу від готелю.
Частину ночей на маршруті проведемо в гестхаусах. Це суміш гірського притулку і готелю: 2-х і 3-х місні номери, загальний туалет, кухня, можна замовити сніданки та вечері, прийняти душ.
На високогір’ї ночуємо в кемпінгах в своїх наметах. Майже всюди в горах немає інтернету.
В селах: снідати і вечеряти ми будемо в столовках гестхаусов. У них є страви на будь-який смак: вегетаріанці, любителі м’яса і здорового харчування знайдуть що-небудь для себе. Їжа не надто пряна, ситна. Тут ми познайомимося з національною кухнею.
На маршруті: вранці і ввечері для нас буде готувати особистий кухар. В обід — ситний калорійний перекус.
Пити проточну воду строго не можна. Потрібно або купувати бутильовану, або чай. Пити на висоті треба багато, тому будьте готові до цього.
На громадському транспорті: аеропорт знаходиться в 5 км від центру міста, дістатися до якого можна на автобусі номер 8. З 06:00 до 23:00 години їздять маршрутні таксі, поїздка до центру міста коштує 3 таджицьких сомоні (0,3$, оплата тільки в сомоні) і займає 10-15 хвилин.
На таксі: якщо Ви не хочете чекати автобус, можна скористатися послугами цілодобового таксі. Середня вартість поїздки до центру 10-15$.
- Похід проводиться в форматі експедиції.
- Інструктор має право змінити маршрут в залежності від погоди, форс-мажорів і стану групи.
- Рюкзаки їдуть на конях, ми йдемо з легкими рюкзачками (вода, перекус, вітровка).
Для в’їзду в Афганістан зараз потрібна віза, яку треба оформляти на місці. Термінове оформлення орієнтовно обійдеться ~ 200-250 $, але ця ціна може змінюватися. Правила перетину кордонів обох держав до початку походу теж можуть змінитися. Після подачі заявки менеджер Вам передзвонить, введе в курс поточної ситуації і буде повідомляти про зміни.
Важливо! Перед походом обов’язково оформіть туристичну страховку і відправте її копію або фото менеджеру.
У цьому турі більша частина спорядження і особистих речей їдуть на джипах або конях. Ми ж ідемо з легкими рюкзачками, де несемо тільки речі, необхідні на день: вітровку, дощовик, термос, перекус, фотоапарат і документи.
Погода влітку в горах регіону зазвичай сонячна і суха, дощів випадає мало. Денні температури 15…28С°, вночі можливий невеликий мінус. Рівень сонячної радіації високий, подбайте про хороший захист від сонця. Ми будемо на значній висоті поруч з льодовиками, тож потрібно врахувати можливість сильного вітру, несподіваної грози і навіть снігопад. У містах нас чекає спека до +32С°.
Ми вирушаємо до країн з іншою культурою, яку, як гості, повинні поважати. З приводу формату одягу менеджер розповість після подачі заявки в телефонному режимі (це головним чином стосується жінок).
👕 Одяг
- Пуховка легка (пуховий светр).
- Вітрівка або мембранна куртка.
- Штани треккінгові, можна з легкої мембрани або зі щільної тканини, що захищає від вітру.
- Штани для низин з легкої транини, що дихає.
- Футболки / треккінгові сорочки (3 штуки, не більше).
- Фліска щільністю від 200.
- Термобілизна — обов’язково верх і низ (низ може бути 3/4).
- Шкарпетки треккінгові — 3 пари +1 теплі для сну.
- Шапка легка (віндстоп) на висоту.
- Панама (кепка) від сонця.
- Тонкі рукавички, бажано з віндблоком.
👠 Взуття
- Треккінгові черевики з рифленою підошвою і фіксацією голеностопа. Не кросівки.
- Треккінгові сандалі.
- Кросівки для міст (не обов’язково, якщо Вам досить перших двох позицій).
🎒 Спорядження
- Рюкзак (до 80 літрів вистачить з головою, якщо Ви візьмете нормальне спорядження з цього списку).
- Чохол або баул для рюкзака (що їхатиме на коні і може сильно забруднитися).
- Рюкзак для радіалок і переходів — 15-30 л.
- Спальник (комфорт 0…-2).
- Намет.
- Коврик (карімат).
- Треккінгові палиці.
🔦 Особисті речі
- Налобний ліхтарик.
- Окуляри сонцезахисні.
- Помада гігієнічна.
- Індивідуальна аптечка.
- Сонцезахисний крем.
- Гігієнічний набір.
- Папір туалетний.
- Рушник з мікрофібри.
- Репеленти від комах
- Документи, страховка і їх копії з собою і в онлайні.
- Герметичний пакет для документів і телефону.
- Телефон, зарядні пристрої, павербанк.
Можете прихопити фотоапарат, щоб увічнити красу гір і показати її друзям!)