Треккінг на Тянь-Шані без рюкзаків | Озеро Сари-Челек
Запрошуємо в мальовничий легкий треккінг в горах Тянь-Шаню. Ми пройдемо маршрут навколо перлини краю — озера Сари-Челек, і проведемо цілий незабутній день на його березі. З панорамних перевалів Ви побачите потужні скелясті хребти Західного Тянь-Шаню і Сари-Челек з декількох ракурсів. Ваші речі поїдуть на конях, і Ви сповна насолодитеся красою дикої природи Киргизстану. Увечері ми будемо їсти справжню похідну їжу на багатті (плов, шашлик…)) — що ще потрібно для щастя? 😉 Хочете закохатися в Тянь-Шань раз і назавжди? Приєднуйтесь!
Сьогодні ми прилітаємо в Киргизстан і знайомимося з його столицею. Інструктор буде чекати Вас в одному з центральних хостелів. Після збору групи йдемо гуляти по Бішкеку: оглянемо головну площу Ала-Тоо, прогуляємося бульварами і скуштуємо місцеві делікатеси в ресторані.
Нас чекає довгий переїзд в селище Афлатун, навколо якого здіймаються перші довгоочікувані хребти Тянь-Шаню. Тут нас чекатимуть місцеві провідники і коні, які повезуть наші рюкзаки, табір на березі бурхливої гірської річки, вечеря і відпочинок після дороги.
Після сніданку починаємо треккінг до заповітного озера Сари-Челек. Мальовничий маршрут прокладений серед тянь-шанських ялин, з полян відкриваються види високогір’я.
Піднімаємося уздовж р. Південний Афлатун, смарагдові схили увінчані скелястими піками, рослинності все менше. З висотою ущелина стає крутою й кам’янистою, а далі заходить в чарівну долину, де зливається з сусідньою ущелиною Уялми. Тут вже сповна відчувається міць гір Тянь-Шаню. Ще трохи піднімається до місця сьогоднішньої ночівлі — в урочищі Уялма під перевалом Кальдамбес. Тут нас чекає запашне багаття і смачна похідна вечеря.
Треккінг: 19 км
Сьогоднішній трек веде уздовж річки Уялма, далі звертає на серпантин, який приведе нас на безкраї альпійські луки Тянь-Шаню. Піднімаємося на перевал Кальдамбес, споглядаючи краєвиди. Насолодившись величчю гір і зробивши заповітні фотографії, спускаємося на перевал Ашуу, звідки вперше побачимо перлину Тянь Шаню — озеро Сари-Челек. Йдемо до нього і розбиваємо табір прямо на березі.
Перехід ~ 11 км.
Присвятимо цей день відпочинку, прогулянкам навколо озера і купанню в кришталевих водах.
Прийшла пора йти з нашого раю на землі… збираємо табір і піднімаємося уздовж гірської річки на перевал Макмал. Нас оточують стрімкі кам’яні стіни, ущелина стає все вужчою і часом здається, що скелі ось-ось зімкнуться. За нашими спинами далеко внизу блищить красою Сари-Челек, оточений неприступними дикими хребтами Західного Тянь-Шаню. Спускаємося до річки Кизил-Суу, і на затишній галявині розіб’ємо свої намети.
Трек: 13 км.
Неспішно збираємося, снідаємо і спускаємося уздовж річки до озера Кара-Суу, більш відомого як Каракамиш. Воно красиве само по собі, але родзинка цього місця — види на хребет Мін-Теке. Навколо Сари-Челеку багато таких-от «гірських очей», і деякі з них ми побачимо зі стежки. Обід нам подадуть в традиційних юртах на березі Каракамиша. Відпочинемо трохи і підемо гуляти, купатися, за бажанням замовимо човнову прогулянку.
Перехід ~ 13 км.
Йдемо уздовж берега озера, оглянемо його з декількох ракурсів. Далі піднімемося на красивий і нескладний перевал Кутурма, звідки побачимо панораму грандіозної Сари-Челекскої улоговини, потужні хребти і променисті озера, заховані поміж гір. Спускаємося до високогірного озера Ірі-Кель (~ 2000м н.р.м), де станемо табором . Уздовж сьогоднішнього треку розкидано багато озер, в цілому ми побачимо 5 штук 🙂
Трек 12 км.
Трек 12 км.
Відмінно утоптаною дорогою йдемо до південного берега Сари-Челеку. В останній раз захопимося його красою і чистотою кришталевої води, сфотографуємося. Обійдемо озеро Кели-Кель, яке сполучається з Сари-Челеком. Спуск в цивілізацію скрасять фруктові сади, і після обіду ми вже будемо в гестхаусі. Після походу це дуже актуально: прийняти душ, попрати речі і просто відпочити за пристойною трапезою.
Треккінг 15 км.
Вранці сідаємо на автобус, який відвезе нас до Бішкеку. На цьому пригода закінчується, і Ви можете планувати вечірній виліт додому.
- Зустріч в Бішкеку;
- Всі переїзди згідно з програмою;
- Повноцінне триразове харчування в горах;
- Послуги інструктора нашого клубу;
- Робота персоналу: кухар, місцевий гід, погоничі;
- Оренда в’ючного транспорту для перенесення особистого і громадського вантажу учасників;
- Оренда кухонного спорядження;
- Групова аптечка;
- Пропуск на відвідування Національного Парку;
- Екологічний збір;
- Дисконтна картка зі знижками на спорядження і походи;
- Сертифікат про проходження маршруту;
- Пам’яині сувеніри про подорож.
- Переліт до Бішкеку і назад
- Проживання в Бішкеку
- Харчування в місті
- Прокат спорядження
- Страховка
- авіа переліт з Києва 350-400$;
- проживання в столиці (2 ночі) — 30$;
- інші витрати (ресторани і сувеніри, катання на човні) — від 40$.
- 7 і більше осіб 700$;
- 6 осіб — 750$;
- 5 туристів — 800$;
- 4 туриста — 900$.
Поспішайте — тур дуже популярний, місця розбирають швидко, тому ймовірність, що ціна буде вищою за мінімальну, вкрай мала, тож сміливо подавайте заявку!)
Важливо: зберіть все з цього списку. Якщо є сумніви з приводу свого спорядження — зв’яжіться з менеджером. Обов’язково оформіть туристичну страховку і відправте її скан або фото менеджеру до походу.
Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!