Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті
NEW! 🔥 АФГАНІСТАН І ТАДЖИКИСТАН | Ваханський Коридор
Інструктор клубу PVG
макс 15 особи.
150 км
21 день

NEW! 🔥 АФГАНІСТАН І ТАДЖИКИСТАН | Ваханський Коридор

2650$
7
Складність походу ми спостерігаємо за декiлькома критеріями.
21 день

Запрошуємо у Велику подорож по Малому Паміру! Ми побуваємо там, де мало хто бував — в найзагадковішому гірському регіоні планети. Пройдемо слідами Марко Поло, який відвідав цю частину Шовкового шляху в 1271 році! А після нього сюди заходив тільки Пржевальський. Заночуємо на березі озера, де сходиться 6 гірських систем: Гімалаї, Гіндукуш, Памір, Тянь-Шань, Каракорум і Куньлунь. Помилуємося грандіозними гірськими панорамами з перевалів висотою понад 4800 метрів. Познайомимося з унікальними культурами вахів і кочівників-киргизів. Те, що ми відчуємо тут, поверне нас у вік, коли люди жили зовсім по-іншому. На відміну від турів в більш розкручених країнах, ця подорож стане справжньою пригодою на все життя.

У далекому північно-східному куточку Афганістану тягнеться Ваханський коридор. Ця вузька смужка колись утворювала буферну зону між Британською і Російською імперіями і мала величезне стратегічне значення під час «Великої гри» 19 століття. Сьогодні район населений пастухами-вахами і кочовими киргизами. Він не тільки відокремлений і мирний, а й наділений одними з кращих гірських пейзажів у світі.

З Таджикистану по Памірському шосе ми відправимося у Ваханську долину (Афганістан). З перших днів подорожі нас стіною оточать суворі Памірські гори. Від місця, де дорога закінчується, ми почнемо треккінг по Ваханському коридору, впевнено піднімаючись на високогір’я. Будемо ночувати в гостьових будинках народу вахи і познайомимося з їх загадковими традиціями. Ізольованість регіону сприяла розвитку і збереженню дивовижної культури, в якій ісмаілізм дивним чином переплітається зі старими віруваннями — зороастризмом і шаманізмом.

На безкрайніх просторах Малого Паміру поживемо зі справжніми кочівниками — мало не єдиним народом, що продовжує вести такий спосіб життя. Афганські киргизи спускаються в долини тільки посеред зими, тому що вважають, що влітку вони там просто помруть від спеки. І подібні прецеденти дійсно були!

Ця подорож на край цивілізації: ми не знайдемо мобільного зв’язку, доступу в інтернет і здебільшого навіть електрики. Зате дізнаємося, яка вона — знаменита афганська гостинність, де ще вірять, що з гостем в будинок заходить бог. Давайте З НАМИ!

Швидка заявка
Координатор
Роман Бідичак
Керівник клубу, тімлідер, гід
Залишились питання?
+380683847302
я у соц. мережах
Графік роботи
З понеділка по п'ятницю з 9:00 до 18:00
Тур в Афганістані
Маршрут
Душанбе
джипінг по Памірському тракту
Ішкашим (Афганістан)
Сархад-е-Брогіл
треккінг по Ваханському коридору
Daliz Pass (4260м н.ур.м)
долини Вахан і Лангар
Малий Памір: Базаї-Гомбад
озеро Чакмантін (Памірський вузол)
Aqbelis Pass (4600м)
перевал Uween Sar (4850м)
долина Шавар
Daliz Pass (4250м)
Сархад-е-Брогіл
Ішкашим
Душанбе
День 1. Зустріч групи

Група збирається в Душанбе. Поселяємося в готель, здаємо інструктору документи для оформлення пермітів і віз. Поки гід займається бюрократичними питаннями, туристи відпочивають після перельоту. Увечері — прогулянка, вечеря-знайомство, брифінг щодо майбутнього подорожі.

День 2. Душанбе

Снідаємо, йдемо на екскурсію по Душанбе. Гід закуповує необхідні продукти на переїзд. Увечері розподіляємо їжу і групове спорядження, пакуємо рюкзаки, готуємося до старту.

День 3. Калаіхум

По Памірському шосе їдемо на кордон з Афганістаном. Ця дорога має важливе значення, огинає таджицький Памір і закінчується в Оші. Сьогодні заночуємо в селі Калаіхум. Оглянемо фортецю на річці Пяндж (столиця Дарвазу), помилуємося гірськими панорамами.

🚙 Проїдемо 365 км. 🏠 Ночівля на 1200м н.р.м.

День 4. Долина Бартанг

Прямуємо вгору за течією р. Пяндж через долину Ванче. У місці злиття її з річкою Бартанг звертаємо з тракту в сторону Ваханского коридору. У долині Бартанг досліджуємо традиційні памірські села, навколо яких неприступною стіною стоять гори. Заночуємо в гестхаусі одного з них.

Ріка Парянг на кордоні Таджикістана і Афганістана
День 5. Ішкашим

Їдемо до кордону з Афганістаном. В Ішкашимі зупинимося в гостьовому будинку, де робимо останні приготування до нашої великої подорожі по Вакханскому коридору. Закуповуємо продукти, знайомимося з місцевими гідами і новою культурою.

🚙 3-4год. 🏠 2600м н.р.м.

День 6. Хандуд — Калайі-Пяндж

Дорога від Ішкашиму до Сархад-е-Брогіла пролягає по найвужчій ділянці Ваханского коридору під горою Ношак (7492 м) — найвищою точкою країни і другою по висоті в системі Гіндукуш після Тіріч-Міра. Ми підемо по Шовковому шляху слідами Марко Поло і Сюань Цанга. В Хандуді пообідаємо в місцевому ресторані, оформимо необхідні дозволи, оглянемо базар і древній форт Рас Мульк. Потім продовжимо шлях у бік Калайі-Пянджа, по шляху милуючись горою Ношак.

🚙 6-8год. 🏠 2800м н.р.м.

Походи в Афганістані. Ваханський коридор
День 7. Сархад-е-Брогіл — Курат

На машинах добираємося до найдальшої точки, де є автомобільна дорога — Sarhad e Broghil. Вантажимо речі на коней і починаємо треккінг. Родзинка переходу — мальовничий водоспад Шах Йопак. По дорозі відвідаємо природне тепле мінеральне джерело, в якому місцеві миють руки і обличчя святою водою. Заночуємо в села Курат, звідки помилуємося Сефід-Куха ( «Білою горою») — другою за висотою в Афганістані.

🚙 5год. 🏠 3250м н.р.м.

День 8. Перевал Даліз – Шавар

Один з найскладніших днів треккінгу: Ваханський коридор стає занадто крутим, щоб йти по долині. Вперше ми віддаляємося від річки і піднімаємося на Daliz Pass (4260м н.р.м). Набір висоти по вертикалі — 1000 метрів. Милуємося панорамою Паміру і Гіндукушу. Ночівля в селищі Шавар.

👣 Треккінг 14км, 7 год. 🏠 3450м.

День 9. Бохарак – Варсгіч

Йдемо уздовж річки Вахан. Спостерігаємо за пастухами-вахи, які пасуть свої стада на високогір’ї. Ночівля в Varsgitch.

👣 6-7год. 🏠 3600м.

Афганець - вах
День 10. Масамарад

Трек веде через мальовничу долину Лангар, що на місцевій мові означає «безкоштовний буфет». Сюди вахи влітку традиційно виганяють овець і яків на пасовища. Пейзаж поступово змінюється, круті стіни Ваха поступаються місцем безкрайнім рівнинам Малого Паміру.

👣 5-6год. 🏠 3800м.

Гори Афганістану
День 11. Базай-Гомбад

Входимо в історичну область Малий Памір, населену кочівниками-киргизами, що відрізняються самобутньою культурою і традиціями. Базаї-Гомбад — одне з найбільших киргизьких поселень в регіоні. Тут є куполоподібна гробниця і кілька тимчасових будиночків скотарів. Коли на високогір’я над Ваханським коридором прийшли пастухи-киргизи, їх спосіб добування їжі виявився ефективнішим, ніж у споконвічних мешканців — землеробів-вахів. І це єдиний приклад в історії, коли землероби перейшли на кочовий спосіб життя.

👣 5год. 🏠 3900м.

День 12. Озеро Чакмантін

Полудньовка: легкий треккінг до озера Чакмантін. Воно відоме як Памірський вузол — тут сходяться хребти Гімалаїв, Тянь-Шаню, Каракоруму, Куньлуня і Гіндукушу. Звідси бере початок річка Амудар’я, яка в Авесті зороастрійців називалася Вахш (богиня води і родючості), а Македонський і грецькі історики називали її Оксос. На березі влітку киргизи пасуть овець, яків і бактрійських верблюдів. Відпочинемо, поспілкуємося з киргизами і зануримося в їх спосіб життя.

👣 9 км, 4-5год. 🏠 4050м.

День 13. Курчін

Назад ми підемо по складному, але захопливому високогірному маршруту і побачимо ще більше приголомшливих гір. Повертаємося через високі рівнини і розбиваємо табір в невеликому киргизькому таборі Курчін високо над Базаї-Гомбадом.

👣 5-6год. 🏠 4100м.

Гори Паміру фото
День 14. Перевал Акбеліс — Гурумде

Після нетривалого підйому виходимо на Aqbelis Pass (4600м н.р.м.) з прекрасним видом на озеро і гірські хребти «Вершини світу». Трохи нижче нього пообідаємо, а ще через годинку прийдемо в селище на відпочинок.

👣 5-6год. 🏠 4300м.

День 15. Перевал Уін-Сар — Навабад

Напевно, найважчий день нашої подорожі по Афганістану. Піднімаємося на перевал Uween Sar (4850м) — найвищу точку туру. Після полудня спускаємося в літній селище Навабад.

👣 8год. 🏠 4200м.

Ваханський коридор фото
День 16. Долина Шавар

Сьогодні ми покинемо землі кочівників. Останнє їх село — Сангі-Новішта, в якому є камені з древніми написами. Спускаємося на землі вахів до річки Шавар, де мешкає велика популяція овець Марко Поло.

👣 7год. 🏠 3450м.

День 17. Перевал Даліз — Сархад-е-Брогіл

Піднімаємося на останній в подорож перевал — Daliz Pass (4250м). З нього йдемо в знайомий Sarhad e Broghil і поселяємося в гест-хаусі. Прощаємося з місцевими гідами і погоничами коней. Нас чекають гарячий душ, м’які ліжка і термальні джерела.

👣 6год. 🏠 2800м.

День 18. Ішкашим

На позашляховиках переїжджаємо в Ішкашим. Ночуємо в гест-хаусі.

🚙 4-6год.

День 19. Таджикістан

Снідаємо і їдемо на таджицький кордон. Звідти прямуємо в Рушан — через долину Бартанг, спостерігаючи величні пейзажі Паміру.

🚙 230 км, 4-5год.

День 20. Душанбе

Закінчуємо наш тур в Афганістані — залишаємо Памір і їдемо в столицю Таджикистану. Річка Пяндж, вздовж якої проходить дорога, розділяє ці дві країни. Спостерігаємо зміну культури, пообідаємо в чайхані. Увечері прибудемо в Душанбе, де організуємо прощальну вечерю.

🚙 540 км.

Афганська кухня
День 21. Додому

Хто хоче, сьогодні може купити сувеніри на пам’ять. Виліт в будь-який зручний час.

Показати всі дні
Вартість: 2650
У вартість включено ПРАКТИЧНО ВСЕ
 • послуги інструктора і провідника клубу Pohod V Gory
 • проживання в гест-хаусах і готелях по маршруту
 • всі трансфери: повнопривідні позашляховики (по 2-3 людини на задньому сидінні автомобіля)
 • коні для перевезення особистого багажу
 • триразове харчування по всьому маршруту в горах, послуги кухаря
 • питна вода по всьому маршруту
 • туристичне спорядження (намети, кухонне приладдя, посуд)
 • дозвіл на відвідування Ваханського коридору, Афганістан
 • дозвіл ГБАО і OVER реєстрація, Таджикистан
 • вся паперова робота в Афганістані і Таджикистані
 • допомога в оформлення візи в Афганістан
 • всі вхідні квитки по програмі в усі пам’ятки і парки
 • послуги досвідченого місцевого англомовного гіда по маршруту
 • послуги погоничів коней
 • фінансова підтримка місцевих громад та провідників
 • сувенір клубу
 • сертифікат про проходження маршруту
 • группова аптечка (в т.ч. висотна)
 • дисконтна картка клубу зі знижками на походи і спорядження
У вартість не включено
 • їжа та проживання в Душанбе (3 ночі)
 • переліт (~ 400 — 550$)
 • трансфери в / з аеропорту
 • туристична страховка
 • віза в Афганістан
 • віза в Таджикистан (якщо потрібно)
 • особисті витрати: сувеніри, алкоголь, безалкогольні напої
 • чайові інструктору і місцевому супроводжуючому персоналу
Додаткові витрати:
 • їжа в кафе і ресторанах — мінімум 25-30$ (залежить від Вашого апетиту та смакових звичок)
 • 3 ночі в готелі Душанбе — від 30$
 • трансфер аеропорт-готель-аеропорт — 30$
 • візи (+/- 200-250$)
 • Чайові місцевим гідам та інструктору (необов’язково, але він їм буде дуже радий :))

Разом: додаткові витрати складуть мінімум 300$ +переліт. Візьміть гроші на сувеніри, особисті витрати, форс-мажор — 500$

Підрахуємо повну вартість туру в Афганістан:

 • Наш тур — від 2650$
 • Додаткові витрати — 300$
 • Переліт — від 400$

Весь похід обійдеться мінімум 3350$ +особисті витрати.

Залежність ціни туру від кількості учасників:
 • 2650$ — 9 і більше учасників,
 • 2750$ — 7-8 учасників,
 • 2950$ — 5-6 учасників.

Мінімальний розмір групи — 5 осіб.

Забронювати тур
Інформація
Початок походу: Душанбе
Закінчення: Душанбе
Як замовити тур?
ЗАЯВКА
подайте заявку прямо на цій сторінці. Менеджер зв'яжеться з Вами і допоможе підготуватися до подорожі;
ПЕРЕДОПЛАТА
переведіть передоплату для бронювання переїздів та екскурсій (500$, ближче до дат туру);
АВІАКВИТОК
купіть квиток і надішліть нам його копію;
ЗІБРАТИ РЕЧІ
зберіть рюкзак за списком необхідних речей і зустріньтеся з гідом в призначеному місці.
💰 Вартість туру

Для бронювання місця в групі потрібна передоплата в розмірі 500$ на банківський рахунок або карту. Її треба перевести нам після набору мінімальної кількості учасників (менеджер напише, коли саме). Варіант, що Ви перевели передоплату, а похід не відбувся через недобір бажаючих, виключений.

Умови повернення передоплати: при скасуванні участі в турі за 30 днів і раніше передоплата повертається в повному розмірі; при скасуванні від 30 до 14 днів повертається 50% передоплати; при скасуванні менше ніж за 14 днів передоплата не повертається.

Решту суми Ви можете віддати гіду на місці або перерахувати на банківський рахунок / карту клубу перед вильотом.

Максимальний розмір знижки по клубній карті – 10%.

🏠 Де Ви будете жити

По прильоту ми традиційно поселяємося центрі столиці. Номери чисті, охайні, відмінна кухня, інтернет / вай-фай. Пам’ятки за 10-15 хвилин ходу від готелю.

Частину ночей на маршруті проведемо в гестхаусах. Це суміш гірського притулку і готелю: 2-х і 3-х місні номери, загальний туалет, кухня, можна замовити сніданки та вечері, прийняти душ.

На високогір’ї ночуємо в кемпінгах в своїх наметах. Майже всюди в горах немає інтернету.

🍲 Харчування в поході

В селах: снідати і вечеряти ми будемо в столовках гестхаусов. У них є страви на будь-який смак: вегетаріанці, любителі м’яса і здорового харчування знайдуть що-небудь для себе. Їжа не надто пряна, ситна. Тут ми познайомимося з національною кухнею.

На маршруті: вранці і ввечері для нас буде готувати особистий кухар. В обід — ситний калорійний перекус.

Пити проточну воду строго не можна. Потрібно або купувати бутильовану, або чай. Пити на висоті треба багато, тому будьте готові до цього.

✈ Як дістатися з аеропорту

На громадському транспорті: аеропорт знаходиться в 5 км від центру міста, дістатися до якого можна на автобусі номер 8. З 06:00 до 23:00 години їздять маршрутні таксі, поїздка до центру міста коштує 3 таджицьких сомоні (0,3$, оплата тільки в сомоні) і займає 10-15 хвилин.

На таксі: якщо Ви не хочете чекати автобус, можна скористатися послугами цілодобового таксі. Середня вартість поїздки до центру 10-15$.

❗ Що ще потрібно знати
 • Похід проводиться в форматі експедиції.
 • Інструктор має право змінити маршрут в залежності від погоди, форс-мажорів і стану групи.
 • Рюкзаки їдуть на конях, ми йдемо з легкими рюкзачками (вода, перекус, вітровка).
Документи

Для в’їзду в Афганістан зараз потрібна віза, яку треба оформляти на місці. Термінове оформлення орієнтовно обійдеться ~ 200-250 $, але ця ціна може змінюватися. Правила перетину кордонів обох держав до початку походу теж можуть змінитися. Після подачі заявки менеджер Вам передзвонить, введе в курс поточної ситуації і буде повідомляти про зміни.

Важливо! Перед походом обов’язково оформіть туристичну страховку і відправте її копію або фото менеджеру.

Стань частиною незабутньої пригоди
Реєструйся просто зараз - зроби перший крок до здійснення своєї мрії
Забронювати тур
Що взяти з собою?
Що брати з собою в тур по Афганістану

У цьому турі більша частина спорядження і особистих речей їдуть на джипах або конях. Ми ж ідемо з легкими рюкзачками, де несемо тільки речі, необхідні на день: вітровку, дощовик, термос, перекус, фотоапарат і документи.

Погода влітку в горах регіону зазвичай сонячна і суха, дощів випадає мало. Денні температури 15…28С°, вночі можливий невеликий мінус. Рівень сонячної радіації високий, подбайте про хороший захист від сонця. Ми будемо на значній висоті поруч з льодовиками, тож потрібно врахувати можливість сильного вітру, несподіваної грози і навіть снігопад. У містах нас чекає спека до +32С°.

Ми вирушаємо до країн з іншою культурою, яку, як гості, повинні поважати. З приводу формату одягу менеджер розповість після подачі заявки в телефонному режимі (це головним чином стосується жінок).

👕 Одяг

 1. Пуховка легка (пуховий светр).
 2. Вітрівка або мембранна куртка.
 3. Штани треккінгові, можна з легкої мембрани або зі щільної тканини, що захищає від вітру.
 4. Штани для низин з легкої транини, що дихає.
 5. Футболки / треккінгові сорочки (3 штуки, не більше).
 6. Фліска щільністю від 200.
 7. Термобілизна — обов’язково верх і низ (низ може бути 3/4).
 8. Шкарпетки треккінгові — 3 пари +1 теплі для сну.
 9. Шапка легка (віндстоп) на висоту.
 10. Панама (кепка) від сонця.
 11. Тонкі рукавички, бажано з віндблоком.

👠 Взуття

 1. Треккінгові черевики з рифленою підошвою і фіксацією голеностопа. Не кросівки.
 2. Треккінгові сандалі.
 3. Кросівки для міст (не обов’язково, якщо Вам досить перших двох позицій).

🎒 Спорядження

 1. Рюкзак (до 80 літрів вистачить з головою, якщо Ви візьмете нормальне спорядження з цього списку).
 2. Чохол або баул для рюкзака (що їхатиме на коні і може сильно забруднитися).
 3. Рюкзак для радіалок і переходів — 15-30 л.
 4. Спальник (комфорт 0…-2).
 5. Намет.
 6. Коврик (карімат).
 7. Треккінгові палиці.

🔦 Особисті речі

 1. Налобний ліхтарик.
 2. Окуляри сонцезахисні.
 3. Помада гігієнічна.
 4. Індивідуальна аптечка.
 5. Сонцезахисний крем.
 6. Гігієнічний набір.
 7. Папір туалетний.
 8. Рушник з мікрофібри.
 9. Репеленти від комах
 10. Документи, страховка і їх копії з собою і в онлайні.
 11. Герметичний пакет для документів і телефону.
 12. Телефон, зарядні пристрої, павербанк.

Можете прихопити фотоапарат, щоб увічнити красу гір і показати її друзям!)

Забронювати тур
Фотогалерея
Фотогалерея
Села в Памірських горах
Фото гір Афганістана. Памір
Мандрівка в Афганістан
Тури на Памір
Гори Паміру фото
Походи в Афганістані. Ваханський коридор
Тури в гори Афганістану
Ваханський коридор фото
Визначне місце Афганістана
Ваханский коридор в Афганістані
Долина Вахана, Памір
Що подивитись в Душанбе
Ринок в Афганістані
Провінція Вахан, Афганістан
Афганський торговець
Гори Таджикістана. Памір
Військова база в Афганістані, Памір
Памірське шосе в Афганістані
Гори Гіндукуша в Афганістані
Афганець - вах
Гірський народ вахі в Афганістані
Культура Афганістана
Афганські діти
Афганська кухня
Гори Афганістану
Ріка Парянг на кордоні Таджикістана і Афганістана
Зв'язатися з нами
Залишилися якісь питання щодо туру, зв'яжіться з нашим менеджером і він допоможе підібрати вам тур та відповість на всі ваші запитання.
Роман Бідичак
Керівник клубу, тімлідер, гід
Залишились питання?
+380683847302
я у соц. мережах
Пориньте в атмосферу дивовижного походу
Забронювати тур
Будь в курсі новин світу гірських пригод

  Швидке замовлення
  Похід: NEW! 🔥 АФГАНІСТАН І ТАДЖИКИСТАН | Ваханський Коридор
  Ім'я та прізвище
  Дата походу
  Телефон
  Email
  Коментар
  Записатися
  Дякую!
  Вашу заявку успішно відправлено.
  Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!
  Закрити
  Залишити відгук
  Ім'я та прізвище
  Email
  Похід
  Дата туру
  Посилання на соц. мережі
  Відгук.
  НАПРЯМКИ
  НАПРЯМКИ
  Види походів
  Види походів
  Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти