🗻 Сходження на Казбек
«Крижана вершина», оспівана в легендах і переказах… Піднятися на висоту 5033 метрів — це перемога над собою. Технічно Казбек простіший, аніж інші кавказькі п’ятитисячники, не уступаючи за красою та видами. Категорія 2А доступна людям без альпіністського досвіду і стане чудовим знайомством з Високими горами. А там, як знати, може й Еверест на черзі 😉.
Ви будете йти в кішках, зв’язках, з льодорубами, спати в наметі на льодовику (ах, які там світанки!), боротися з ураганними вітрами і гірською хворобою — це справжній альпінізм з реальними шансами на успіх. Ви заглянете в бездонні льодовикові тріщини, Ваше обличчя і руки потріскаються від сонця і морозу… Але Ви будете щасливі. Ви дізнаєтеся, що таке СВОБОДА в повному сенсі, адже зрозумієте, що Ваші можливості безмежні. Тому що людина, котра піднялася туди, де життя неможливе в принципі, а все, що тебе оточує, намагається вбити — така людина може ВСЕ, ну або майже все 😁.
Але не тільки заради цього ми йдемо на Казбек. Цей древній вулкан розкриває красу Кавказу: неприступні скельні піки, вкриті льодовиками, похмурі фортеці-монастирі і панорами суворих хребтів. Колорит, гостинність і гастрономічні досягнення Грузії перетворюють сходження на Казбек у мрію🍷)). Подавайте заявку — втілимо ж її в реальність!
Група збирається в хостелі в центрі Старого міста. Ми залишаємо речі і вирушаємо досліджувати давню прекрасну столицю. Погуляємо мощеними вуличками, побачимо знамениті лазні, заради яких за легендою османи кілька разів завойовували Тбілісі. Піднімемося на фортецю Нарікала, з якої видно все місто! Само собою, заглянемо в ресторани і винні погреби — їжа в Грузії є окремою пам’яткою 😉, а для сходження на Казбек нам знадобляться сили :))
Увечері підемо до церкви Мтацминда: її підсвічує мальовнича ілюмінація, а з пагорба, де вона знаходиться, відкривається чудова панорама нічного міста. За вечерею скуштуємо традиційні хінкалі, хачапурі і трохи вина (алкоголь заважає акліматизації).
Вранці виїжджаємо в сторону Головного Кавказького хребта. Зупинимося біля фортеці Ананурі, яку омивають води прекрасної річки Арагві. Ананурі служила форпостом оборони арагвських еріставів (правителів цього краю) з XVI ст. Зараз Арагві затопила долину, сформувавши красиве водосховище. Помилуємося видами, почнемо звикати до природи і неквапливого ритму життя грузинів, адже навіть якщо ми поспішаємо, водій все одно не рушить далі, поки не викурить пару цигарок зі знайомими 😅. Дорога приведе нас на Хрестовий перевал над Дар’яльською ущелиною, де ми знову зупинимося — поспостерігати, як ширяють параплани над прірвою глибиною 2000 метрів. Тут нам вперше стане зрозумілим МАСШТАБ Великого Кавказу, та й просто красива локація :). Детально про місця, які ми проїдемо — у вкладці «СТАТТІ» над маршрутом.
Пообідаємо вже в селі Степанцмінда, або Казбегі, біля підніжжя нашого вулкана. Звідси стартує класичний трек на вершину і можна взяти на прокат спорядження. Розмістимося в хостелі, поїмо хінкалі і хачапурі з видом на Казбек, і підемо в радіалку на Гергетіс Цминда Самеба (Троїцька церква, 2170м). Це найвідоміший храм Грузії, побудований в XIV ст, візитка країни. Він оточений суворими піками Кавказу, саме звідси відкривається найвідоміший ракурс нашої вершини.
🚙 Переїзд 5 годин. 👣 Радіалка: 1,5-2 години. ↑↓ Перепад висот 600м.
*Раніше ми ночували біля Гергеті в наметах, але зараз там прокладена асфальтована дорога, їздить і ходить купа людей, тож довелося переміститися в хостел. Однак це дозволяє гарненько відпочити.
Закидаємо рюкзаки в трансфер і їдемо вище монастиря Гергеті, практично до морени льодовика. Але, на жаль, джипи по сипусі не їздять, і далі ми на своїх двох :). Щоб заощадити сили, наймемо коней для перевезення частини вантажу, і почнемо підйом по льодовику Гергеті: насолоджуємося видами і відпрацьовуємо базові альпіністські навички. Гід покаже і навчить:
- ходити в кішках і з льодорубом;
- підніматися по перилах;
- дюльферяти;
- самострахуватися на сніжному схилі;
- правильно самозатримуватися (зарубатись) за допомогою льодоруба;
- в’язати вузли і не тільки.
Коло Бетлемі Хат розбиваємо базовий табір на висоті 3650м н.р.м. На 200м вище метеостанції на відрогу хребта притулилася оригінальна монастирська капличка, яку за бажанням можна відвідати.
👣 6-8 годин. ↑ 1530 м.
Наш маршрут передбачає максимально правильну, якісну, класичну програму акліматизації — ступінчасту, без якої висота 5033 м абсолютно неможлива. Її правилами керуються альпіністи, оскільки вона єдина, яка реально працює. На практиці це виглядає так: ми будемо ночувати нижче тієї висоти, на якій були вдень: «Ходи високо — спи низько» :)). залишивши рюкзаки в таборі, піднімаємося на Фірнове, або Нижнє Плато. Цей вихід Вам запам’ятається: 1 км шляху проходить між льодовиком і конгломератним осипним схилом. Ділянка називається Хмаура — «Гучна», на стежку постійно сиплеться каміння і пісок, особливо в погожі дні, тож Ви пройдете справжній каменепад. Проведемо час на 4200м, адаптуючись до нестачі кисню. Інструктор проведе ще одне заняття з альп.підготовки. Перекушуємо, відпочиваємо і повертаємося в базовий табір.
👣 2-3 години. ↑↓ 500м.
Пакуємо рюкзаки і переходимо на вже знайоме Нижнє Плато. Гарненько закріплюємо намети, організовуємо штурмовий табір, намагаємося пообідати і “прогуляємося” трохи вище, готуючи тіло до майбутніх навантажень. Швидше за все, Ви відчуєте легкі симптоми горняшки: болітиме голова, тіло наповниться втомою. Перед сном збираємо штурмові рюкзаки, розподіляємо груповий вантаж і фінально підганяємо особисте спорядження. Інструктор ще раз пройдеться по завтрашньому плану. Лягаємо спати раніше, адже завтра нас чекає кульмінація пригоди. Одразу попереджаємо, що хвилювання і горняшка навряд чи дозволять виспатися.
👣 3-4 години. ↑ 550м.
Виходимо в 4 ранку, і наші ліхтарики увіллються в довгу низку вогнів, що тягнеться нагору. Перша ділянка треку трохи за Казбекський перевал (4350м) відрізняється плавним набором, що допоможе нам ввійти в ритм і зустріти СВІТАНОК над Великим Кавказом!
Далі — різкий підйом 35 ° і вихід на сідло, де буде хороша полога ділянка: переведемо дух, помилуємося видами і перекусимо (якщо дозволить погода). Звідси починається найскладніший, ключовий момент — зліт на східну вершину. Крутий схил покривають фірн і лід, місцями здіймаються скельні формації і знадобиться страховка… Але ніщо не вічне, крім гір, і черговий схил вінчається вершиною.
Грандіозні піки Кавказу під Вашими ногами, панорама справді одна з найкращих в світі. Ось вона — мить слави, дикої радості, перемоги на підкореній висоті! Робимо заповітні фотографії та спускаємося на Плато. Відпочиваємо-підкріплюємося трошки, збираємо рюкзаки і вирушаємо в Бетлемі Хат на бівуак.
👣 8-10 годин. ↑ 850м, ↓ 1400м.
Погода Кавказу непередбачувана, а підйом можливий лише при сприятливих метеоумовах. Хоча ми поставили дати на сайті в самий-самий сухий і стабільний сезон, все одно треба запастися днем «на-всякий-випадок». При ідеальному розкладі сьогодні відсвяткуємо успіх, скуштуємо автентичні страви та напої, дослідимо історичні пам’ятки.
Недовгий спуск — і ми вже відпочиваємо в Казбегі 😎! Ви наче вперше приймете ГАРЯЧИЙ душ, він буде крутіший аніж самий крутий СПА Вашого міста))). А потім посидимо в затишній домашній кафесі в тіні величезного дерева, дивлячись на Казбек зовсім іншим поглядом, а господар привітає нас з вершиною, подасть соковиті хінкалі і овочі, напоїть божественними винами тільки що з льоху і пригостить чачею навіть якщо ми будемо благати цього не робити))). І ми відсвяткуємо як ніколи в житті, в розслабленій і дружній атмосфері, тому що така пригода зробить з нас команду, пов’язану назавжди.
Час розставання прийшов — ми прощаємося з Грузією і їдемо в Тбілісі. Ті, у кого виліт ввечері або на наступний день, ще встигають погуляти містом. Якщо відпустка дозволяє, можете поїхати в Батумі на море, в Местію або Кахетію — менеджер допоможе спланувати логістику :). Решта ж розлітаються по домівках, але ті почуття, які Кавказ пробудив у нас, обриси його неприступних скелястих хребтів і п’янке відчуття висоти залишаться в пам’яті на довгі роки.
- триразове харчування на горі;
- послуги досвідченого інструктора і провідника з висотною медпідготовкою;
- послуги помічника гіда при кількості туристів в групі більше 5-ти;
- використання газового обладнання (газ, кухня);
- групове спорядження (мотузки, рації, gps);
- послуги менеджера: підбір авіа, консультації з підготовки;
- висотна аптечка;
- реєстрація групи в МНС Грузії;
- завіз на машинах до Гергеті і назад;
- завіз вантажу до метеостанції на конях;
- бронювання переїздів, проживання, ресторанів та інша логістика;
- сертифікат про сходження на Казбек;
- пам’ятні сувеніри клубу;
- дисконтна карта клубу зі знижкою на походи і снарягу.
- авіа;
- страховка висотна;
- харчування в кафе і ресторанах;
- проживання в хостелах.
Необов’язкові
- прокат спорядження (якщо треба);
- екскурсії за програмою;
- сувеніри;
- чайові гіду (необов’язково, але він буде радий :).
- На проживання в хостелах та харчування в кафе/ресторанах піде 90-100$.
- На екскурсії за програмою – 20$ (+сувеніри за бажанням)/
- Якщо потрібний прокат спорядження, це коштуватиме ~100$.
Серпень — найсприятливіший місяць для сходжень на Кавказі. Сніг максимально тане до цього часу, оголюючи тріщини в льодовику, що робить маршрут безпечним. Погода стабільна, без літніх дощів і снігопадів. Це не означає, що всю дорогу нам буде світити сонце: в Високих горах можливий будь-який сценарій. Але саме в цей період шанси на успіх найвищі. Орієнтовні температури: вдень на рівні базового табору +5…+15С, вночі +/- 0С; на рівні штурмового табору і вище: вдень +5…0С, вночі до -5…-15С.
Щоб зробити тур дійсно комфортним, ми перенесли ночівлі, які можливо, в цивілізацію. Нам треба переночувати в наметах 4-5 ночей, 3 або 4 ночі же пройдуть в готелях і хостелах.
- На горі у нас буде комбінована розкладка: в базовому таборі варимо повноцінне похідне харчування (каші, борщі, бобові); вище ми будемо харчуватися головним чином субліматами (нашими фірмовими), що полегшить рюкзак і зробить меню різноманітним. Мінімум двічі на добу будуть гарячі зігріваючі ситні страви: каші, супи, друге. Є меню для вегетаріанців. Також будуть перекуси бутербродами з ковбасою, сиром, салом і соусами, калорійні сухофрукти і горіхи, чай-кава з солодощами, печивом, чурчхелою, шоколадом та іншими смаколиками. Не хвилюйтеся, голодним не залишиться ніхто! Харчування на горі входить у вартість туру.
- У цивілізації харчуємося в кафе і ресторанах — досліджуємо багату грузинську кухню!
- Інструктор має право змінити маршрут залежно від погоди, стану і побажань групи. Рішення інструктора на висоті обговоренню НЕ підлягають.
- Учасники чергують під час походу (готують їжу, облаштовують табір, ТРОПЛЯТЬ);
- Інструктор має право не допустити до сходження на Казбек туристів, спорядження яких не відповідає вимогам (див. вкладку «Екіпіровка») або тих, хто свідомо приховав якусь із хвороб зі >> списку хвороб, з якими не можна йти в похід. Передоплата в таких випадках не повертається.
Казбек (5033м) — одна з найвищих гір головного Кавказького хребта, стратовулкан. Знаходиться на кордоні Грузії і росії. З боку Грузії підйом легший фізично, але потрібні базові альпіністські знання і вміння, адже доведеться підніматися у зв’язці. Крім того можна познайомитися з однією з найбільш харизматичних і гостинних країн світу. А унікальна архітектура, історичність місцевості, прославлене грузинське вино і кухня стануть приємним бонусом;).
Якщо Ви не проти випробувати себе на міцність, хочете довести собі, що все можливо, любите вирішувати складні завдання, шукаєте якісно новий старт в альпінізмі й треккінгу — Вам з нами по дорозі! З нами Ви отримаєте унікальний альпіністський досвід, знайдете багато вірних друзів, відчуєте незабутній приплив енергії і точно закохаєтесь в гори.
- Візьмете” висоту 5033м;
- близько пізнаєте Грузію, і одне це — вже достатній привід піти з нами в подорож;
- побачите незабутні панорами головного Кавказького хребта;
- відточите альпіністські навички та техніки, що стануть в нагоді вам надалі і для більш серйозних походів;
- побудете наодинці з природою, яка тут воістину унікальна і незаймана;
- Побачите льодовик Гергеті, який ми з вами пройдемо повністю;
- Побуваєте в різних кліматичних поясах, навчитеся їх розрізняти, з ними взаємодіяти і жити в будь-яких, навіть найсуворіших умовах;
- засвоїте ази правильної акліматизації без шкоди для здоров’я, навіть якщо подібного досвіду раніше не було. 5000 метрів над рівнем моря — серйозна заявка, але саме тут це можуть відчути і реалізувати навіть непідготовлені люди;
- прогуляєтеся вулицями Тбілісі, подивіться стародавні фортеці і високогірні монастирі (наприклад, Собор Святої Трійці на висоті 3700м), відкриєте для себе унікальну архітектуру;
- знайдете друзів. Як колись співав Висоцький: «Хай він в зв’язці в одній з тобою, там зрозумієш — хто такий». Люди, з якими ви підкорили вершину, залишаться з вами назавжди, адже така перевірка — одна з найефективніших)
Ви ще сумніваєтеся? Не бійтеся, наша команда досвідчених і закоханих в свою роботу гідів зробить цю подорож реальністю для кожного. Приєднуйтесь до наших веселих сміливців, підкоримо легендарний Казбек разом!
Для більш успішної акліматизації рекомендуємо сходити в Сванетію або Тушеті + Хевсуреті. Таким чином ви краще адаптуєте до умов кавказького високогір’я і приємно проведете час в дивовижно красивих куточках чудової країни.
Трек складний і потенційно небезпечний для здоров’я учасників. Вас будуть супроводжувати найдосвідченіші інструктори клубу, котрі докладуть усіх зусиль для успішного результату. При цьому нам важливо, щоб ви отримали максимум позитивних емоцій. Тім-лідери будуть стежити за погодою, станом снігу і фізичними кондиціями кожного учасника — щоб мінімізувати ризики. Але це гори, і кліматичні умови тут дуже швидко змінюються. Саме тому гід при несприятливих умовах може в будь-який момент змінити маршрут. Це рішення обговоренню не підлягає і має беззаперечно здійсняться. Безумовно, всі ми хочемо піднятися на вершину, і зробимо для цього все можливе — але безпека для нас понад усе.
- Покращена розкладка: ТРИЧІ на день — гарячі страви (перше, друге, каша), індивідуальне меню для м’ясоїдів, вегетаріанців, діабетиків.
- Комбінована розкладка: продукти на 1,5 кг легші, ніж звичайне похідне харчування.
- Заощаджуємо час: приготування на інтегрованих газових пальниках зберігає до 1,5 годин на добу — їх ми використовуємо на треккінг…
- …і не поспішаємо переходах.
- Невеликі маневрені групи і зручні трансфери. Є прокат спорядження на місці.
- Провідники, які знають стежки, ночівлі, джерела, кафе уздовж і поперек, тому точно проведуть Вас так, як треба.
- Знижки: накопичувальна картка клубу, знижки в топових туристичних магазинах України + фірмовий корисний подарунок і сертифікат кожному учаснику.
Приділіть належну увагу екіпіровці, адже від неї залежить успіх сходження! Якщо є питання — звертайтеся до менеджера, він все роз’яснить.
- Куртка мембранна — штормовка, під неї повинен піддіватися пуховик
- Пуховик
- Товстий фліс або дві фліски (щільністю 100 і 200)
- 2 комплекти термобілизни: тонка активна для руху і вовняна для бівуака та сну (верх і низ)
- 2-3 футболки
- Мембранні штормові штани
- Флісові штани
- Легкі треккінгові штани, бажано трансформери (що перетворюються в шорти)
- Шкарпетки трекінгові — 3-4 пари
- Шкарпетки теплі — для сходження і сну, 1 пара
- Білизна, зручна
- Шапка
- Балаклава
- Баф
- Кепка від сонця
- рукавички легкі
- Рукавички теплі із захистом від вітру
- Рукавиці утеплені або верхонки
- Черевики — для сходження або серйозного треккінгу
- Сандалі або інше змінне взуття
- Гамаші (“ліхтарики”, бахіли) від попадання снігу у взуття
- Рюкзак на 60-70 л з рейнкавером (дощовик для рюкзака)
- Дощовик або пончо
- Рюкзак маленький (30-40 літрів) — для радіальних виходів і штурму вершини
- Килимок
- Сідушка туристична
- Намет
- Спальний мішок з температурою комфорту -15 або -20 градусів
- Трекінгові палиці зі сніговими кільцями
- Окуляри від сонця з високим ступенем захисту від ультрафіолету
- Крем від сонця і губна помада
- Особиста аптечка
- Гігієнічний набір
- Тарілка, кружка, ложка, бажано ніж
- Термос на 1 л. — дуже важливо!!!!
- Налобний ліхтарик
- Документи (і їх копії з собою і в онлайні), гроші, страховка — в герметичному пакеті
- Фототехніка, мобільний телефон, павербанк та зарядні пристрої
(Можна взяти на прокат в Казбегі):
- Кішки
- Льодоруб
- Каска альпіністська
- Страхувальна система (нижня обв’язка)
- Самостраховка (2 вуси)
- Залізо: карабіни (3-5 шт), спусковий пристрій (вісімка або стакан)
- Пара репшнурів (прусиків)
>> Докладніший список висотної споряги дивіться >> В ЦІЙ СТАТТІ
Важливо: зберіть все з цього списку. Якщо є сумніви з приводу вмісту рюкзака — зв’яжіться з менеджером.
Обов’язково оформіть спеціальну туристичну страховку і відправте її скан або фото менеджеру до походу. Її можна замовити у нас.
Найменування спорядження |
Ціна за 1 день |
Ціна за 9 днів |
Місце в наметі |
2$ |
15$ |
Рюкзак |
3$ |
25$ |
Спальний мішок |
2$ |
15$ |
Каремат |
1$ |
7$ |
*Комплект (палаткомісце + рюкзак + спальник + каремат) Трекінгові палиці в комплект не входять! |
|
50$ |
Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!