Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті
Трек тур в Панаму | Дар’єн + Карибські пляжі
Роман Бідичак
макс 12 особи.
60 км
15 днів

Трек тур в Панаму | Дар’єн + Карибські пляжі

1750$
3.6
Складність походу ми спостерігаємо за декiлькома критеріями.
15 днів

Панама — не тільки капелюх від сонця;) Це соковита країна, де хлюпоче Карибське море і буяють єдині в Латинській Америці джунглі, через які людина не змогла побудувати жодної дороги! Вас чекають острови з «Останнього Героя» і вершина Бару (3457 м) — найвищого вулкана країни (вчені говорять, він прокинеться всього через 15 років!). Буде світанок над ДВОМА океанами відразу і пошуки «Птиці Щастя» Кетцаль на знаменитому треку. Кораблі на Панамському каналі, кавові плантації Бокете, селфі з морськими зірками і різнокольоровими рибками…

Але головне — Ви одними з перших людей побуваєте в Дар’єні! З гори Пірре ми побачимо Колумбію. Дослідимо найбільш дикі і небезпечні джунглі континенту, внесені в список 10-ти найбагатших регіонів планети і, звичайно ж, погостюємо у племені Ембер.

Все ще думаєте? Таких турів в Панаму небагато — з гідом, який відмінно знає країну, через джунглі, вулкани і найкрасивіші пляжі планети ☀. Приєднуйтесь, рай чекає;)

Швидка заявка
Координатор
Роман Бідичак
Керівник клубу, тімлідер, гід
Залишились питання?
+380999142344
я у соц. мережах
Графік роботи
З понеділка по п'ятницю з 9:00 до 18:00
Маршрут
Маршрут
Панама-Сіті
Панамський канал
Явіса
національний парк Дар'єн
гора Пірре (1615 м)
національний парк Чагрес
ніч в селі Ембер
кавові плантації Бокете
світанок на вулкані Бару (3450 м)
трек Кетцаль
острови Бокас-дель-Торо
відпочинок на Карибському морі
День 1. Збір групи

Прилітаємо в сучасну Панама-сіті і зустрічаємося в хостелі в кращому районі міста — Каско Велья, старому колоніальному історичному центрі, внесеному до списку спадщини ЮНЕСКО. Оскільки екскурсія у нас в планах на завтра, трохи прогуляємося, познайомимося і зробимо набіг на кафе / ресторани. Спробуємо традиційні страви: знамените севіче, платанос (смажені банани, які тут подаються в різних варіаціях практично до всього) і, звичайно ж, рибні страви, адже саме слово панама означає «місце, де багато риби»). До того ж ми між двома океанами — вибір величезний!

Історичний центр Панама Сіті
День 2. Панамський канал

Родзинка нинішньої програми — Панамський канал. Подивимося, як наповнюються грандіозні шлюзи і величезні судна переходять з океану в океан. Історія каналу досі захоплює. При його будівництві загинуло 20 тисяч робітників, яким платили буквально копійки, а деякі навіть відразу брали собі труни з дому… ну а скандал, який розгорівся у Франції через панамську кампанію, мав грандіозні наслідки для історії всієї Європи. Але докладніше про це вам розповість гід на місці;).

Вдосталь здивувавшись генію інженерної думки, підемо вивчати музеї та визначні пам’ятки міста. Прогуляємося по набережній, побуваємо в економічному центрі — районі хмарочосів, на ринку морепродуктів. Відчуємо ритм сучасного і в той же час історичного міста!

Панамський канал
Панамський канал фото
Панама
День 3. Дар'єнська прогалина

Рано вранці комфортабельним мікроавтобусом переїздимо по Панамериканському шосе в Явіцу. Тут шосе закінчується і починається територія індіанців, а наш подальший шлях стає зовсім автентичним. Пересідаємо на традиційне каное і по річках Чукунаке і Туіра пливемо в непролазні хащі тропічних джунглів Дар’єна. Вони, до речі, входять в десятку найбагатших на планеті по біо-різноманіттю. Округ межує з Колумбією, і тут же знаходиться знаменита Дар’єнська прогалина — єдина ділянка двох Америк, де не змогли провести Панамериканське шосе.

Причиною тому послужив гірський рельєф з непрохідними болотами в долинах (+ кожні 30 років Дар’єн ненадовго затоплює), завзятий опір індіанців Ембера-Воунаан, а потім заснування заповідника (до речі, найбільшого в усій Центральній Америці). ЮНЕСКО внесло ці ліси в список природної спадщини людства, що особливо охороняється, і про шосе вже не йде мова. До того ж політики небезпідставно побоюються збільшення наркотрафіку з Колумбії (не забуваємо, де ми: через Дар’єн проходить чимала кількість контрабандистів, тому ми будемо перебувати під постійним захистом місцевих, зайнятих в туризмі). Взагалі для вільного відвідування відкриті лише дві невеликі локації парку, решта території (довжиною 90 км) як і раніше залишається недоступною «Терра Інкогніта» для пішого туриста. Та й в ті тури, які проводяться, не так-то просто потрапити — добре що наш гід дружить з місцевими;)

Отже, на каное ми потрапимо в серце останнього недослідженого куточка Латинської Америки. Далі де на транспорті, а де на своїх двох добираємося до станції національної поліції. Реєструємося і зупиняємося на ночівлю у рейнджерів.

Шлях займе 11-12 годин.

Дарєнський пробіл
Панама Дарєн
Треккінг в джунглях
День 4. Треккінг в парку Дар'єн

Встаємо в 6 ранку, снідаємо, закидаємо в рюкзачки воду з перекусом і вирушаємо в дикі джунглі, до кордону з Колумбією. Маршрут запам’ятається величезною кількістю тварин та екзотичних птахів (папуги Ара, яструби-гарпії). Тут мешкають мавпи-ревуни, тапіри, гігантські мурахоїди, капібари, агуті. А ще ми відчуємо на собі 100%-ну вологість, адже пройдемо через унікальні туманні ліси, де рослини отримують воду з повітря. Уздовж стежки ростуть дивовижні деревовидні папороті, суцільно вкриті мохом і повиті ліанами. Взагалі в парку цілих чотири різні пояси лісів, і вони сильно відрізняються за видовим складом. Тому стежки Дар’єна настільки цікаві, і не тільки любителям дикої природи — картинки навколо змінюються як у казковому калейдоскопі. Піднімаємося на гору Пірре (1615м), чекаємо, поки туман розсіється і насолоджуємося видами [буквально!] первозданних джунглів. Спускаємося в табір відпочивати, спілкуватися з тубільцями і фотографувати небачених представників флори і фауни.

Джунглі Дарєна
Тур в Дарєн
День 5. Національний парк Чагрес

Вибираємося в Явіцу, вже знайома дорога буде не з легких. Далі по морю пливемо в національний парк Чагрес, де мешкають люди племені Ембер. Вони чекають нас в гості цієї ночі 🙂

День 6. Плем'я Ембер

…Назад у часі

Тільки так можна описати те, що ми побачимо в селищі. Цей гордий народ відмовляється навіть від електрики, яку їм, до речі, держава пропонує абсолютно безкоштовно. А навіщо? В 6 вечора вже треба спати, підйом з сонцем — і до роботи!) Чоловіки полюють, жінки вишивати, збирають плоди, вирощують трохи овочів на грядках. Дітей вважають майже спільними і доглядають за ними всім плем’ям. Мало є в світі племен, які реально зберегли таку древню культуру. У Ембера немає навіть писемності. Традиційні будинки — дерев’яні, з пальмовими дахами.

Індіанці дуже привітні і добрі, ще не «розбещені» туристами. Так, вони заробляють на туризмі, але у них і виходу немає (в парку не можна навіть землю обробляти). Однак щира гостинність до гостей відчувається на кожному кроці. Особливо радують діти, які з задоволенням спілкуються і фотографуються, не випрошуючи нічого взамін (як це часто зустрічається, на жаль). Біля кожного дому стоїть стіл з красивими ремеслами і виробами — все своїми руками зроблено. Ви просто не зможете звідси піти, не купивши хоча б по одному сувеніру у кожного, щоб нікого не образити 🙂 Вождь племені індіанців Ембера розповість про їхню історію, звідки вони родом, про спосіб життя і значення боді-арту. Ми подивимося ритуальні танці, музичну виставу, поспостерігаємо за процесом плетіння ажурних кошиків і різьбленням масок з дерева Кокоболо, а після обіду повернемося в Панама-сіті для відпочинку.

Сім'я індіанців Ембера
Індіанці ембера
Племя Ембера
танці ембера
День 7. Бокете

Виїжджаємо в місто Давид (друге за величиною в країні), звідки вирушаємо в атмосферне Бокете. Місто веселок і «вічної весни», панамська Швейцарія і друге в списку кращих місць в світі для виходу на пенсію — ось як називають його туристи. Тут чудовий клімат, прекрасна кава і шикарні околиці, ніби створені для активного відпочинку. Навколо розкинулися невисокі гори, над якими здіймається вулкан Бару і, звичайно ж, безкраї кавові плантації. Зерна з цього регіону особливо цінуються любителями напою, що бадьорить. Скуштуємо обов’язково! 🙂

Містечко в Центральній Америці
Містечко в Панамі
День 8. Хайкінг на водоспади

Бокете дуже вдало розташований в центрі екотуризму, ми з Вами будемо цілими днями гуляти треки від 5 до 15 км, а по поверненню спати в комфортабельну ліжко. Хіба це не треккінговий рай !;) Сьогодні піднімемося до водоспадів висотою до 60 м, викупаємося в них, а після обіду сходимо в парк квітів, прогуляємося містом і відчуємо «нелегке життя» американських пенсіонерів)))

Тропічний ліс
Тур в Панаму
Дні 9-10. Тур на кавову плантацію — сходження на вулкан Бару

Кава родом з Бокете вважається найкращою у світі. Ми відвідаємо плантації, розглянемо кавові дерева, поспостерігаємо за процесом вирощування кави. Зрозуміємо, чому працівники ходять в гумових чоботях (тут водяться отруйні змії — дивимося під ноги!). Зробимо набіг на мандаринові сади, а після обіду почнемо готуватися до сходження.

Бару — найвищий вулкан в Панамі і на півдні Центральної Америки. На думку вчених, цілком ймовірно що він прокинеться через 15-20 років, а спить вже більше 500. Його схили неймовірно багаті завдяки відносно недавній активності. Озброївшись ліхтариками, піднімаємося на вершину.

Тут нас чекає рідкісне і дивовижне видовище: світанок ВІДРАЗУ над двома океанами! Побачимо тінь до горизонту, рожеве море хмар, а над ними гори Коста-Ріки, яка зовсім поруч. Насолоджуємося моментом і починаємо неквапливий спуск. Уздовж мальовничої стежки ростуть нескінченні зарості величезних строкатих тропічних квітів, над ними пурхають колібрі і метелики… ми навіть зможемо погодувати бананчиком коаті!))) В Бокете гарненько поїмо і завалимося спати 🙂

Треккінг: 15 км. Перепад висоти 1500 метрів. Тривалість: ~10 годин.

Кава
Треккінг в Панаме
Сходження на Бару
Стежка на Бару
Світанок на вулкані
Туристи на Бару
День 11. Кетцаль - трек

Сьогодні ми пройдемо найвідоміший трек країни, щоб побачити і зловити за хвіст Птицю Щастя — Кетцаль. Майя і ацтеки шанували її як втілення Кетцалькоатля — бога вітру і ранкової зорі. Вона була і символом свободи, оскільки не живе в неволі більше декількох днів. Завдяки довгому пір’ю хвоста, що нагадує змій, політ Кетцаля настільки красивий, що індіанці вважали великою удачею просто побачити його. І ці ж пір’їни вони приносили в жертву Кетцалькоатлю. Птахів ніколи не вбивали, а тільки ловили, виривали хвіст і відпускали. Звідси пішла знайома нам назва «Птах Щастя» і приказка про “зловити її за хвіст” 🙂

Коли конкістадори зрозуміли, що Кетцаль — одне з місцевих божеств, то, звичайно ж, стали винищувати їх, а пізніше європейці налагодили торгівлю птахами. Дами красувалися в капелюшках, прикрашених їх прекрасними пір’ям. Були спроби продавати і живих пташок, однак скоро стало зрозуміло, що горді пернаті навідріз відмовляються жити навіть у величезних клітках. За підсумками такої бурхливої популярності зараз непросто знайти священну Птицю Щастя. Але там, де ми сьогодні пройдемо, їх живе дуже багато. І не тільки їх) Неважливо, чи вірите ви в старі інкські перекази, Кетцаль — одна з найкрасивіших птахів на планеті, і вона нікого не залишить байдужим.

Треккінг ~ 15 км, 7-8 годин.

Священний птах Кетцаль
Політ Кетцаля
Ара в лісі
Колібрі
День 12. Острови Бокас-дель-Торо

Пам’ятайте шоу «Останній герой»? Прийшов час відчути себе таким героєм! Ми залишаємо материк і пливемо на райські острови, де його знімали. До вечора вже будемо плескатися в найблакитнішій водичці на планеті 💙.

Дні 13-14. Відпочинок в стилі «Останній герой»

…Сонце, море, пальми, тропічні рибки, фірмова карибська блакить і, звичайно ж, родзинка Брокас-дель-Торо — морські зірки :). Засмагаємо, досліджуємо пляжі, дегустуючи освіжаючі коктейлі, фотографуємося і купаємося, купаємося до нестями!

За бажанням поплаваємо між островами архіпелагу і займемося дайвінгом. В обов’язковому порядку поснорклимо в цих ідеальних умовах. Відпочинемо на повну, одним словом 🙂

*Увага! Чіпати морських зірок руками категорично забороняється — вони після цього помирають. Наш турклуб абсолютно проти знищення дикої природи будь-якими способами. Зірки так близько до берега, що з ними можна зробити селфі буквально на відстані кількох сантиметрів від Вас.

Човен Кариби
Сонце
Дайвінг Панама
Підводний світ
Брокас-дель-Торо
День 15. Велопрогулянка в Байя-де-Панама — прощання

Вилітаємо до столиці. Якщо до рейсів туристів залишиться достатньо часу, можна взяти на прокат велосипеди і покататися в район Байя де Панама по дорозі, побудованій з землі з Панамського каналу. На жаль, на цьому наша подорож підійшла до кінця і нам пора повертатися додому. Але адреналін і кайф, які ми пережили за останні два тижні, не забудуться ніколи! Сонце цієї прекрасної країни ще довго буде висвітлювати наші спогади 🙂

Набережна Панама
фото з американськими індіанцями
Показати всі дні
Вартість
У вартість туру входить
 • послуги інструктора клубу (зі знанням іспанської)
 • консультації координатора;
 • групове спорядження (газовий пальник, котли, фільтри для води…);
 • вхідний квиток і оформлення дозволу в Дар’єн;
 • послуги гіда-індіанця в національному парку Дар’єн;
 • екскурсія до індіанців Ембер;
 • проживання (3 ночі) у індіанців в парку Дар’єн;
 • харчування на час туру в Дар’єні (4 дні)
 • сертифікат про проходження маршруту;
 • пам’ятні сувеніри про Вашу пригоду;
 • дисконтна карта клубу зі знижками на походи і спорядження;
 • аптечка.
У вартість НЕ входить
 • проживання в хостелах / готелях;
 • харчування кафе і ресторанах;
 • вхідні квитки на екскурсії (Панамський канал, кавова плантація);
 • переліт з Бокас-дель-Торо;
 • переїзди;
 • туристична страховка.
Додаткові витрати:
 • Екскурсія на панамський канал — 25$
 • Їжа в кафе і ресторанах — від 170$
 • проживання — 150$
 • переїзди ~ 100$
 • внутрішній переліт — 130$
Додаткова інформація
 • Передплата для цього туру – 350$ для бронювання Ваших переїздів, проживання та екскурсій.
 • Оплатити решту суми Ви зможете при зустрічі з інструктором (в доларах США) або онлайн на банківську карту.
 • Мінімальний розмір групи – 5 туристів (при 4х учасникіах вартість туру становитиме 1890$).
 • Максимальний розмір клубної знижки для цього туру — 10%.
Забронювати тур
Інформація
Початок походу: Панама-Сіті
Закінчення: Панама-Сіті
Як замовити тур?
ЗАЯВКА
Заповніть заявку прямо на цій сторінці, ми зв'яжемося з Вами і допоможемо підготуватися до подорожі.
ПЕРЕДОПЛАТА
Внесіть передоплату для бронювання місця в групі.
АВІАКВИТКИ
Купіть авіаквитки та надішліть нам їх копію.
РЕЧІ
Зберіть все зі списку речей.
ДО ПРИГОД!
Прилітайте і зустріньтеся з Вашим гідом в Панамі.
Зустріч з інструктором

Інструктор буде чекати Вас в готелі в центрі Панами. Точні координати і докладну інструкцію як дістатися Ви отримаєте на пошту перед початком подорожі. За бажанням Ви можете забронювати для себе інший готель, попередньо попередивши нас.

Харчування в турі

У парку Дар’єн харчування включене у вартість. Їмо традиційну індіанську їжу. У раціоні буде багато овочів, фруктів, рису, смажених бананів, риби, маїсу і рису.

У містах харчуємося в кафе і ресторанах.

Місцева кухня — по суті синтез індіанської та іспанської кулінарних традицій. У ній широко використовуються боби, кукурудза, рис, м’ясо і риба. Часто подаються смажені банани, які тут прийнято їсти як гарнір до м’яса. Багато страви сервірують нема на тарілках, а на маїсових коржиках. Овочі та фрукти представлені в широкому асортименті. Відмінна риса — велика кількість риби і морепродуктів в раціоні. Навіть сама назва країни означає «місце, де багато риби».

Гострі спеції і соуси подають окремо, що відрізняє панамську кухню від багатьох латиноамериканських. Тож якщо Ви не їсте гострого, це буде приємним бонусом.

Після трапези прийнято пити міцну каву в маленьких чашках.

Гроші в Панамі

Всі розрахунки проводяться в доларах США. Вона перша їх латиноамериканських країн офіційно перейшла на цю валюту. Великі купюри намагайтеся розмінювати в столиці, оскільки в глибинці Вам можуть не дати здачу навіть з двадцятки. Те ж стосується і проїзду в таксі. Таксисти тут їздять без лічильника, тому домовляйтеся про ціну проїзду при посадці в машину.

Інформація про документи

Жителям СНД віза не потрібна. З собою потрібно мати:

 • закордонний паспорт терміном дії не менше 3 місяців на момент в’їзду;
 • мінімум 500$ на людину;
 • зворотний квиток.

Для участі в поході рекомендується пройти вакцинацію від жовтої лихоманки.

Стань частиною незабутньої пригоди
Реєструйся просто зараз - зроби перший крок до здійснення своєї мрії
Забронювати тур
Що взяти з собою?
Одяг
 • Головний убір — кепка, Ббаф, панама
 • Куртка мембранна
 • Фліска
 • Легка сорочка з довгими рукавами
 • Термобілизна
 • Футболка — 3 штуки
 • Легкі штани для переходів
 • Шорти
 • Білизна
 • Купальник / плавки
 • Дощовик
 • Легка пуховка (для нічного сходження на вулкан)
Взуття
 • Треккінгові кросівки
 • Сандалі
 • Шкарпетки — 4-5 пар
Особисте спорядження
 • Рюкзак 38-50 літрів з дощовиком
 • Треккінгові палиці — за бажанням
Необхідні дрібниці
 • Кружка, ложка, миска, ніж
 • Сонячні окуляри
 • Налобний ліхтарик!!!
 • Гігієнічна помада
 • Предмети гігієни: мило, шампунь, зубна паста, туалетний папір
 • Рушник з мікрофібри
 • Ємність для води (можна пластикову пляшку) — достатньо 1.5L
 • Особиста аптечка
 • Копії своїх документів і страховки (з собою і в онлайні)
 • Зарядні пристрої, павербанк, телефон
 • !!! Сонцезахисний крем
 • !!! Репелент
Забронювати тур
Фотогалерея
Сонце
Тропічний ліс в Панамі
Туристи на Бару
Колібрі
Тур в Дарєн
Джунглі Дарєна
Треккінг в джунглях
Тропічний ліс
Панорамне фото світанку на Бару
Стежка на Бару
Панорама з вулкану
Світанок на вулкані
Сходження на Бару
Кратер вулкану в Південній Америці
Кава
Коати
Колібрі в лісі
Ара в лісі
Племя Ембера
Сім'я індіанців Ембера
танці ембера
Індіанці ембера
Американські індіанці
фото з американськими індіанцями
Гекон
Тур в Панаму
Священний птах Кетцаль
Політ Кетцаля
Дайвінг Панама
Підводний світ
Дайвінг тур
Пальма
Панама
Панамський канал
Центр Панама-сіті
Панама тур
Останні відгуки
Відгуки
Facebook відгуки
28.11.2022
Змієвська Людмила
Похід для дітей постраждалих від війни

Дякуємо вам від душі за такі емоції!!! Всім організаторам цього походу низький уклін, ви робите добрі справи, робите дітей щасливими!!!

Докладніше
23.10.2022
Марина
Похід для дітей постраждалих від війни

Хочемо подякувати всім, хто причетний до цього походу! Синові дуже сподобалося! Велике спасибі за круту подорож у гори, за підкорення вершини та яскраві емоції! Всім міцного здоров’я та Мирного неба!❤️

Докладніше
Відгук.
28.11.2022
Змієвська Людмила
Похід для дітей постраждалих від війни

Дякуємо вам від душі за такі емоції!!! Всім організаторам цього походу низький уклін, ви робите добрі справи, робите дітей щасливими!!!

Дитячий похід на Говерлу
діти на озері Несамовите
Відгук.
23.10.2022
Марина
Похід для дітей постраждалих від війни

Хочемо подякувати всім, хто причетний до цього походу! Синові дуже сподобалося! Велике спасибі за круту подорож у гори, за підкорення вершини та яскраві емоції! Всім міцного здоров’я та Мирного неба!❤️

озеро Несамовите - похід для дітей війни
полонина Пожежевська - діти в горах
Зв'язатися з нами
Залишилися якісь питання щодо туру, зв'яжіться з нашим менеджером і він допоможе підібрати вам тур та відповість на всі ваші запитання.
Роман Бідичак
Керівник клубу, тімлідер, гід
Залишились питання?
+380999142344
я у соц. мережах
Пориньте в атмосферу дивовижного походу
Забронювати тур
Будь в курсі новин світу гірських пригод

  Швидке замовлення
  Похід: Трек тур в Панаму | Дар’єн + Карибські пляжі
  Ім'я та прізвище
  Дата походу
  Телефон
  Email
  Коментар
  Записатися
  Дякую!
  Вашу заявку успішно відправлено.
  Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!
  Закрити
  Залишити відгук
  Ім'я та прізвище
  Email
  Похід
  Дата туру
  Посилання на соц. мережі
  Відгук.
  НАПРЯМКИ
  НАПРЯМКИ
  Види походів
  Види походів
  Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти