Трекінг на Гаваях | Острови мрії
Гаваї – не просто архіпелаг серед бурхливих хвиль океану. Це – мрія кожного, хто прагне краси, шукає незвичайне. На Гаваях йде вічна боротьба двох стихій – Вогню і Води, в якій народжується життя, не схоже ні на що у світі. Тут є активні вулкани, лавові поля і озера, коралові атоли і різнокольорові каньйони…
З нами Ви зустрінете захід сонця на Мауна Кеа, заночуєте в каньйоні Ваймеа глибиною 900 м, вдосталь викупаєтеся на диких коралових пляжах з піском всіх можливих кольорів і відтінків. Вас чекає хайкінг в найкрасивіших національних парках, екскурсія до відомого вулкану Кілауеа, грандіозні водоспади, джунглі і бамбукові гаї… Але це далеко не все! Приєднуйтесь до найяскравішої пригоди в житті – мрії повинні збуватися;).
Прилітаємо в Хіло (Гаваї), який називають містом цунамі – вони тут сильніші та частіші ніж де б то не було. Ми не знайдемо пам’ятників високої архітектури, адже жителі розуміють, що матеріальні блага переходящі). Але природа і ландшафти – запаморочливі!
Прогуляємося набережною бурхливого океану, заглянемо в справжній баньяновий гай, поспостерігаємо за майстерністю серферів і продегустуємо знамениту гавайську кухню.
Хоча одна визначна пам’ятка тут все ж є – величезний камінь Наха (Naha Stone). За переказами той, хто підніме його, об’єднає всі Гавайські острови. Таке траплялося лише одного разу – камінь підняв король Камехамеха I. Спробуємо і ми;). Увечері вирушаємо відпочивати в хостел, адже завтра починається трекінг!
Ця стежка веде вздовж узбережжя дуже мальовничим лісом, який буквально дихає ендемічністю: ростуть араукарії, ліани, на гілках достигають солодкі гуави і маракуйя… можна сміливо йти на підніжному кормі :). Майже відразу після старту забрідаємо на піщаний пляж біля злиття річки та моря – дивовижне місце для купання, яке ми не пропустимо! Лісова прохолода і красиві види на гори і море допоможуть відволіктися від крутих підйомів і спусків, і до вечора ми розіб’ємо намети на пляжі, в кемпінгу, який місцеві ласкаво називають «Загублений світ»… Він знаходиться в затишній долині, яка послужила декораціями до фільму “Парк Юрського періоду”. Тут багато водоспадів, до яких можна підібратися тільки на вертольотах, адже доріг або стежок немає взагалі. На березі іноді можна зустріти гігантських черепах. У такому незвичайному місці ми відпочинемо від першого нашого трекінгу.
Зустрічаємо світанок над морем, снідаємо і повертаємося до нашої машини. По дорозі купаємося в невеликих водоспадах і насолоджуємося незвичайною тропічною природою. Переїжджаємо на західне узбережжя острова і падаємо на ніч на узбережжі. Швиденько розбиваємо табір і милуємося неймовірним заходом сонця.
Почнемо ранок з купання і тропічного сніданку, а ближче до обіду їдемо на найвищу точку Землі. Це не жарт: якщо рахувати від верхівки до підніжжя на дні Гавайської океанічної западини, висота Кеа – 10203м! На вершині стоїть велетенська обсерваторія міжнародного значення, де працюють астрономи з усього світу.
Мауна Кеа (4 205 м. н. р. м., гавай. «Біла Гора» – будинок Богині снігу Поліаху) – щитовий вулкан, тобто сформований магмою, яка виливалася під час вивержень і застигала. Його пологі схили в зоні лісу поросли запашною золотистою софорою і цінним сандалом, чию деревину цінував ще цар Соломон.
Захід сонця зустрінемо вже на вершині, насолоджуючись фантастичними видами. Коли стемніє, помилуємося нічними небесними вогнями, а якщо пощастить (не кожну ніч пускають), подивимося на зірки в телескоп і послухаємо лекцію рейнджерів з астрономії.
Їдемо в Hawai’i Volcanoes National Park, скор. HAVO. Він включає цілих дві вогненних гори – Мауна-Лоа і Кілауеа. Саме виверження останнього недавно нашуміло на весь світ. Побачимо застиглу лаву, адже рідка зникла з островів. Хоча… як знати, чи надовго?)
Проїдемо по дорозі старих Кратерів Chain of Craters до лавових полів з петрогліфами ПУУ Лоа (Pu’u Loa). Ці примітивні малюнки зобразили життя корінного населення і дозволять нам трошки привідкрити завісу історії. Заночуємо на березі з чорним вулканічним піском.
Відлітаємо на другий за величиною острів архіпелагу – Мауї, де зануримося в справжній світ дикої та незайманої природи. Це світ величезних барвистих квітів, солодких фруктів, відокремлених узбереж, дивовижних дерев і тварин. Ці місця відомі тихими бухтами, захищеними кораловим рифом, і сотнями водоспадів, захованих в джунглях. Викупаємося на незвичайному Червоному пляжі Каіхалулу. Пісок тут темно-червоного кольору, що дуже контрастує з буйною зеленню навколо. Стежка до нього крута і звивиста – сховаємося від світу в цьому райському куточку. Проїдемо екстремальною дорогою в один з найбільш вологих куточків Гаваїв (будьте готові до дощу :). Заглянемо до водоспаду Макаайку. Його струмені летять з прямовисної скелі, порослої смарагдовим мохом і м’якою зеленню.
Трекінг на Гаваях триває і ми заглядаємо в саме серце о. Мауї – парк Халеакала (Haleakalā), де знаходиться кратер однойменного вулкана. Полінезійці називають його «Будинком сонця» і вірять, що тут напівбог Мауї зловив це небесне світило. Наш трек називається Halemauu trail і проходить в центральній частині парку. Ми перетнемо всі кліматичні пояси Мауї. Пройдемо незайманими джунглями і вийдемо на панорамні високогірні плато з видом на океан. Погода на Мауї набагато краща, ніж на Гаваях, видимість приголомшлива і дозволить вдосталь насолодитися картинами. Прекрасні і гори, і море, але місця, де вони з’єднуються – особливі… Ночувати будемо в зручному кемпінгу.
Скористаємося вже знайомими внутрішніми авіалініями і летимо на о. Кауаї – найдавніший на архіпелазі. Він з’явився більш 6-ти мільйонів років тому внаслідок діяльності вже знайомих нам щитових вулканів. Рясні опади призвели до сильної водної ерозії схилів, промивши глибокі каньйони і ущелини. Їх ми побачимо з вікон літака – видовище справді унікальне!
Прилітаємо в адміністративний центр Кауаї – місто Ліхуе. Тут відвідаємо краєзнавчий музей, де дізнаємося про історію полінезійців. Після обіду ми підемо на чудове піщане узбережжя, вивчимо затишні бухти, облямовані гострими скелями.
Переїжджаємо до початку нашого останнього треку в поході на Гаваях – Калалау. Зануримося в тишу і спокій природи. Стежка проведе нас крізь вологі ліси, порослі величезними ліанами, мохом, папороттю і квітами. Друга її частина проходить уздовж берегової лінії, де соковита зелень лісистих схилів зустрічається з бурхливими хвилями. Калалау в’ється над самісіньким краєм крутих обривів, а далеко внизу реве Тихий. До вечора ми спустимося на дикий пляж і наостанок вдосталь поплаваємо. Якщо пощастить, побачимо гавайського тюленя-монаха, ендеміка архіпелагу. До тутешніх берегів припливають морські черепахи і скати манта. У підводних коралових лабіринтах кипить строкате життя, яке ми розглянемо зблизька! А ввечері нас чекає захід сонця над океаном…
Хайкінг: 8 км.
Їдемо на захід до однієї з головних визначних пам’яток Кауаї – Ваймеа (Waimea Canyon). Його називають Великим Каньйоном Тихого Океану (Grand Canyon of the Pacific) – і не дарма. 16 кілометрів завдовжки і майже кілометр глибиною, він захоплює не тільки масштабом, але і забарвленням. Червоний ґрунт чергується з сірчаним базальтом щитів Ваіалеале (Wai’ale’ale), творячи дивовижні контрасти. Його сформували річка Ваймеа і тектонічна діяльність Ваіалеале, так що з точки зору геології Ваймеа навіть більш унікальний, ніж Гранд Каньйон. Ми пройдемо один з наймальовничіших маршрутів парку – Kukui Trail. На ньому нас чекають види Ваймеа і 450-метровий водоспад Lower Waipo’o Falls. Епічність панорами під гуркіт вируючої води вражають. Спустимося на дно каньйону – нас оточать його вертикальні стіни і буйство тропічної життя. Заночуємо прямо в цьому унікальному місці.
Хайкинг: 11 км.
Прийшов час прощатися з райськими островами мрії і вирушати додому. Вилітаємо в Кауаї-Лію, де наш трекінг на Гавайських островах закінчиться. Але кожен відвезе з собою частинку незайманої природи, красу суворих лавових полів і теплі спогади про одну з найяскравіших пригод у житті.
- всі перміти і квитки в нац парки;
- оренда автомобілів;
- бензин на всю подорож;
- харчування під час трекінгу і сходжень;
- проживання в кемпінгах на Гаваях;
- групове спорядження;
- робота інструктора на маршруті;
- допомога в підготовці до подорожі;
- дисконтна карта клубу;
- аптечка.
- проживання в готелях;
- харчування в містах;
- віза США;
- авіаперельоти.
Сума додаткових витрат на проживання в мотелях, харчування в містах і сувеніри – мінімум 500$.
Для участі в цьому поході потрібно мати американську візу. Вона оформляється в посольстві Сполучених Штатів Америки. Кожен учасник подає документи для отримання візи в посольство самостійно.
Важливо! Перед походом обов’язково потрібно оформити туристичне страхування і скинути його копію або фото координатору походу.
- Куртка мембранна – вона ж може бути замість вітрівки
- Флісова толстовка
- Футболка – 3 штуки на всю поїздку, бажано синтетичні, вони швидше сохнуть
- Термобілизна – 1 комплект
- Шкарпетки – 5 пар
- Штани мембранні
- Штани трекінгові – трансформери (перетворюються в шорти)
- Штани флісові – для табору і сну
- Шорти
- Шапка, баф і головний убір від сонця
- Рукавички
- Рушник з мікрофібри
- Купальник
- Трекінгові черевики
- Легкі кросівки для міста
- Сандалії
- Рюкзак – 40-50 літрів, він же – вмістилище всіх ваших речей протягом 20 днів подорожі
- Рюкзак маленький – для радіалок в горах і прогулянок в місті
- Спальний мішок з температурою комфорту -0… + 2
- Намет
- Туристичний килимок
- Трекінгові палиці
- Ложка, миска, кружка
- Все для особистої гігієни
- Сонцезахисний крем
- Сонячні окуляри
- Налобний ліхтарик