NEW ⭐ Тур в Південну Африку | Подорож на Край Світу
Запрошуємо в авторський тур, який Ви не знайдете на інших сайтах, хоча ПАР — це мрія багатьох досвідчених туристів. Цей складний експедиційний маршрут захоплює все, що варто подивитися в Південній Африці.
Якщо Ви читаєте цю сторінку, тоді й так знаєте, навіщо ми туди їдемо: побачити Мис Доброї Надії і Голковий, прогулятися Драконовими горами, попірнати з великими білими акулами і походити по морю з китами. Пошукати велику африканську п’ятірку на сафарі в парку Крюгера, запивати устриці вишуканими винами, покататися на зіплайні над каньйоном Блайд-Рівер і піднятися на Столову гору над Кейптауном.
Тур в ПАР — це казка про два Океани, джунглі, савани, гори, каньйони та екзотичних тварин. Це частина історії великих морських подорожей, до якої доторкнемося і ми. Читайте маршрут, і Ви самі переконаєтеся, що програма продумана і насичена по-максимуму.
*Ваш інструктор бував в ПАР, записуйтеся і ні про що не хвилюйтеся — подорож пройде відмінно!
Прилітаємо в Йоганнесбург, де починається наша подорож по Південній Африці. Інструктор чекає в готелі в районі Sandton. Це безпечне «біле передмістя», або, як його називають місцеві — «біле гетто»)), обгороджене і охороняється, працюють кафе і ресторани. Хто прилетить раніше і захоче гострих відчуттів, може замовити екскурсію в бідні райони і ближче подивитися, як живе простий народ Південно-Африканської Республіки. Увечері — традиційна вечеря-знайомство і брифінг, на якому гід докладніше розповість про те, що чекає нас у турі в ПАР.
Їдемо в центр міста, в музей політичного режиму расової сегрегації, що проводився на території ПАР в 1948 — 1994рр. В ході провадження цієї політики чорношкіре населення було позбавлене багатьох цивільних прав і поселено в спеціальні резервації (бантустани). Люди не могли з’являтися у великих містах або в громадських місцях, отримували низькооплачувані посади, про медицину і освіту мова взагалі не йшла. Особливий внесок в боротьбу з режимом апартеїд внесли ООН і Нельсон Манделла, який отримав за свою діяльність Нобелівську Премію Миру. Ми вивчимо історію цих часів в музеї і побачимо пам’ятник Манделлі.
Після екскурсії їдемо до Преторії, адміністративної столиці країни. Оглянемо центральну частину міста: Будинок Уряду, університет, бульвари, що потопають в екзотичних квітах. Далі їдемо в сторону нац. парку Крюгера, щоб до заходу встигнути оселитися в готель.
Час сафарі! Дороги тут класні, а головне — можна самим їздити і дивитися на тварин, не прив’язуючись до стандартних покупних маршрутів. Наша головна мета — велика африканська п’ятірка, а в неї входять слон, носоріг (тут живуть чорні та білі), буйвол, лев і леопард. Уздовж дороги мирно пасуться жирафи, бігають стада антилоп 17-ти видів, савана рясніє від зебр, в річці панують бегемоти і нільські крокодили.
Парк розташований в провінції Трансвааль між річками Лімпопо і Крокодил, і вже цього досить, щоб захотіти побувати там :). На території виявлені скелети нашого предка Homo erectus і купа археологічних об’єктів кам’яного і залізного віків. Переважаючі ландшафти — савана, каньйони і велди (посушливі африканські плато), клімат субтропічний. Парк входить до складу величезного біосферного резервату Крюгер-ту-Кеньонс, який включає Блайд-Рівер-Кеньон і ін.
У парку Крюгера ми проведемо два дні, заночуємо в бунгало. За бажанням Ви зможете замовити додаткові тури й екскурсії: сафарі нічне, сансет- або санрайз-, буш-трекінг та інше. Увечері на другий день виїжджаємо в сторону каньйону Блайд-Рівер, на ніч зупинимося в готелі по дорозі.
Їдемо по Panorama road, що названа так через безліч оглядових майданчиків з видом на Блайд Рівер, скелі і водоспади.
У містечку Graskop ми пройдемо «Вікно бога» — екстремальну стежку над схилом Лоувельда, з якої відкривається дивовижний вид. Бажаючі можуть спуститися на дно каньйону по Graskop Gorge Lift, стрибнути з банджі або покататися на тарзанці. При сприятливій погоді тут літають на парапланах.
Дорога в гори займає майже увесь день і дозволить побачити традиційне сільське життя в Південній Африці. Зупинятимемося у вподобаних місцях, пообідаємо в придорожньому кафе. Вечір проведемо вже в Drakensberge, з вікон готелю відкривається панорама гір і долин — прекрасне місце, щоб насолодитися екзотичною красою ПАР. На жаль, кулінарні традиції місцевого населення сильно постраждали від впливу європейців, але дещо незвичайне все-таки можна спробувати. В країні їдять багато м’яса, зазвичай це стейки з телятини, але трапляються орікси, куду та різні антилопи.
Бури назвали гори «Драконовими» через їх важкодоступність, але ми ж не з лякливих! Виходимо на трек, який піднімається на панорамний хребет. Драконові гори дуже древні, поїдені ерозією, але при цьому незвичайно зелені. Панує тиша і спокій — туристів дуже мало, немов ми потрапили на край світу. Тільки орли ширяють у небі, нагадуючи, що ми не єдині живі істоти тут. Йдемо на Тукела Фоллс — найвищий водоспад в ПАР. Його наповненість водою залежить від дощів, будемо сподіватися, що нам пощастить. Коли води багато, струмені водоспаду перетворюються в падаючу веселку, і цей вид вартує будь-яких витрачених зусиль. До вечора повертаємося в готель відпочивати.
Трекінг 24км, перепад висот 900м.
Їдемо на берег Індійського океану, в головний порт Південної Африки і центр туризму. Завдяки розвиненій інфраструктурі, теплій океанічній течії та піщаним пляжам Дурбан перетворився в чудове місце, щоб провести день на лежаку. Після недовгого переїзду (3,5 год.) поселяємося в готелі поруч з океаном, купаємося, загоряємо, гуляємо і розважаємося в барах-ресторанах-казино-спа.
Ну який же тур у Південній Африці без Кейптауна! Летимо в місто, що не потребує представлення. Зупинимося ближче до центру і підемо гуляти. Сьогодні на порядку денному — яскравий район Бо-Каап з різнокольоровими будиночками. Бо-Каап побудували малайці, він є важливим пам’ятником їх культури в Кейптауні. Зараз квартал багатонаціональний, і кожен етнос вніс свій внесок в його розвиток. Тут же знаходиться найстаріший будинок міста, що зберіг оригінальну конструкцію. До відкриття Суецького каналу місто служило головним перевалочним пунктом для голландських кораблів, які тримають шлях на Індію та інші країни Азії. Це сильно відчувається в архітектурі — важко повірити, що Ви перебуваєте на самому краю Африканського континенту.
Взагалі Кейптаун гарний, веселий, зелений, і пройтися по ньому — одне задоволення. Можна зазирнути в кав’ярню у стилі стім-панк, визнану кращим кавовим закладом 2016 року. Дивовижно! У місті працює Океанаріум Двох Океанів, обсерваторія, кілька ботанічних парків, десятки музеїв і храмів різних конфесій та стилів. А ще тут засідає парламент, і місто вважається законодавчою столицею ПАР. Держ будівлі, виконані в колоніальному стилі, вирізняються помпезністю.
А тепер те, заради чого ми, власне, і прибули! Піднімаємося на одне з Нових чудес Світу — Столову гору над Кейптауном. Для підйому скористаємося фунікулером, вниз за бажанням можна і прогулятися. Унікальне геологічне утворення, на якому ми будемо стояти, так і називається — столова гора, такі формуються в умовах сильної водної та вітряної ерозії. Картина з висоти просто космічна: Атлантичний океан, стрімкі схили, мегаполіс під ногами!
Далі піднімаємося на меншу скелю — Лайнос-Хед висотою 670 метрів. Тут важливо не боятися висоти, адже стежка під вершиною перетворюється в круті металеві сходи і віа-ферати 🙂
🦈 Для тих, хто бажає екстриму, в Кейптауні просто рай, адже можна замовити занурення з великими білими акулами! У навколишніх водах їх дуже багато, зустріч гарантована. Ви одягаєте гідрокостюм, акваланг, залазите в клітку і Вас опускають у відкритий океан :)). І Ви опинитеся з головним хижаком морів буквально на відстані витягнутої руки… в цей тур входить також відвідування острова Даер, на якому мешкає колонія морських котиків.
🐳 Якщо Ви не готові до такого викиду адреналіну, є варіант прогулятися по морю з китами. У всьому світі дозволяють підпливати до них на 50 метрів, а в ПАР — на 30))). Тут живуть 3 види китів (шанси на зустріч — 90%), 3 види дельфінів (85%), касатки, морські котики, риба-сонце, білі акули, акули-молоти…
🏄 Із розваг: каякінг, серфінг, вінд-серфінг, морська рибалка, сансет-круїзи і тд. Ось чому Кейптаун — найбільш відвідуване місто ПАР. Тут можна все!
>> Мис Доброї Надії, найпівденніша точка Капського півострова, відкривала першим мореплавцям ворота в Індійський океан.
Фінікійці досягали Мису Доброї Надії в 600 році до н.е., а стародавні греки в експедиції навколо Африки — на триста років пізніше. Португалець Бартоломеу Діаш, першим із європейців побувавши тут в 1488 році, назвав його мисом Бурь. У 1497 році легенда мореплавання Васко да Гама обігнув його і дав ім’я, яке ми всі знаємо — Доброї Надії. Велика удача побачити таке значуще історичне місце.
Їдемо на Мис Доброї Надії. Зараз тут ресторанчики, кафе, сувенірка, але все одно дуже гарно і самотньо. На фунікулері «Летючий голландець» піднімаємося на маяк Cape Point і оглядаємо мис з висоти. Пройдемося на мис Кейп-Поінт і подивимося на вражаючий обрив, об який розбиваються бурхливі хвилі (*насправді саме Кейп-Поінт огинають кораблі, що пливуть в Індійський океан, про що свідчить пам’ятна табличка.) Невеликий 4 км-трекінг вниз, уздовж піщаного пляжу Бартоломео Діаша в ресторан, де можна перекусити вишуканими морепродуктами.
Увага: на мисі живуть павіани чакма! Вони крадуть їжу і речі, можуть вкусити. Ні в якому разі не можна їх годувати або залишати що-небудь без нагляду. Хоча поспостерігати за ними дуже навіть весело)))
Наша подорож триває уздовж океану. Насолоджуємося видами — багато туристів сходяться на думці, що це наймальовничіша частина маршруту.
>> Мис Голковий — найпівденніша точка Африки і місце, де офіційно зливаються два океани, Атлантичний та Індійський. Названий мис так через магнітної аномалії, яку виявили голландські моряки, і є дуже небезпечним для кораблів. Сильна течія і мілини викликають майже постійні високі буруни.
Ми пройдемося до старого маяка, звідки видно кордон океанів, і поїдемо в готель на ночівлю.
Наш маршрут по Південній Африці вирулює на нову трасу — Дорогу Садів, і природа знову різко змінюється. Ми вже бачили савани, високогір’я, узбережжі, а зараз опинилися в субтропічних лісах. Наша мета — національний парк Гарден роад, один з найбагатших по біорізноманіттю. Невисокі гори, поцятковані скельними утвореннями, спускаються до океану. Тут багато приємних містечок, річок і каньйонів, затишні бухти уподобали морські птахи, тварини і молюски. Заїжджаємо в містечко Кнішна, де подають найкращі в ПАР устриці. Гріх же не спробувати! 🙂
Біля Кнішни є відмінний парк слонів і контактний зоопарк з усіма тваринами Африки (на випадок, якщо комусь не вистачило сафарі, можна дуже близько познайомитися зі слонами, левами, леопардами, антилопами і жирафами, які привчені до компанії людей). Ще в Гарден-роад пропонують прогулянки до сурікатів :))), морське і джип-сафарі, банджі зі скель і мостів.
Далі відвідаємо парк Ціцікамма, що славиться ендемічними лісами й водоспадами. Через каньйони перекинуті мальовничі аркові містки, все потопає в зелені й квітах. Можна піднятися на вершину пагорба і влаштувати пікнік з видом на джунглі та океан, або прогулятися під покровом густих тропічних крон до водоспадів, пофотографувати величезні тропічні квіти і помилуватися природою.
Заночуємо в містечку Плеттенберг-Бей на березі однойменної затоки. Види тут відмінні, і природа гарна. Поруч знаходиться природний резерват з декількома хайкінговимі маршрутами, розплідник великих кішок, а ті, хто не зважився в Кейп-Тауні, зможуть попірнати з акулами і китами.
Остання локація в турі по ПАР, винна долина. Нам належить найскладніше випробування на витривалість — дегустація кращих африканських вин 🙂. Родюча долина виноградників і фруктових садів розкинулася біля підніжжя гір, винні маєтки з багатовіковою історією виконані в унікальному капського-голландському стилі. Основні виноробні регіони, що високо цінуються гурманами, Стелленбош і Франчхук, пропонують дегустації у винних погребах, доповнюючи їх екскурсіями в маєтках і знайомством з виноробними традиціями. Крім вина і сиру, тут можна спробувати коньяки та різні сорти шоколаду. Ну хіба не чарівне завершення туру?
Прийшов час закінчувати подорож. Повертаємося в Кейптаун, звідки можна планувати виліт.
- робота інструктора клубу Pohod V Gory;
- оренда авто;
- бензин;
- паркінги;
- вхідні квитки в нац.парки за програмою;
- проживання в гестхаусах і готелях;
- організація логістики туру;
- допомога менеджера при підготовці;
- консультації по квитках і документах;
- групова аптечка;
- дисконтна карта клубу зі знижками на спорядження і походи;
- сертифікат;
- клубні туристичні подарунки.
- харчування
- авіапереліт в Африку
- внутрішні перельоти
- додаткові екскурсії та активності за бажанням
- віза (якщо потрібно), страховка
Обов’язкові додаткові витрати
- Харчування — від 30$ в день
- Авіа в ПАР і внутрішні перельоти — від 1100$
Додаткові екскурсії, що можливі за маршрутом
- Тури в парку Крюгера: джип, буш- або трекінг-сафарі. Ціни — 20-40 доларів.
- Пірнання з акулами — від 100$.
- Прогулянка з китами (Кейптаун або Плеттенберг-бей) — від 55$.
- Екскурсія до пінгвінів (біля Кейп-поінт ~ 20$).
- Фунікулер на Доброї Надії: вхід 23$ (3,5$ в одну сторону, 5$ в обидві).
- Винні дегустації, екскурсії в Стелленбош — 40$ на півдня.
- Парк слонів біля Кнішни ~ 30$.
- Graskop Gorge Lift і Zipline — 15$, Big Swing — 30$, все разом — 38$.
Мінімальний бюджет туру — 4000$ (тур 2400$, авіа — 1100$, обов’язкові додаткові витрати ~ 500$).
Візьміть хоча б 300-500$ на бажані додаткові активності, сувеніри, алкоголь, чайові, особисті витрати + запас на форс-мажор. Вдома треба оформити туристичну страховку, візу (якщо потрібно) і зробити ПЛР-тест.
- Для підтвердження участі в групі потрібна передоплата в розмірі 800$, її можна перевести на банківський рахунок або карту. Ці гроші будуть використані для оплати проживання та переїздів. Умови повернення: при скасуванні участі в турі раніше ніж за 30 днів до початку — передоплата повертається в повному розмірі; при скасуванні раніше ніж за 15 днів до початку — повертається 50% суми; при скасуванні за 15 днів до початку і менше — передоплата не повертається.
- Решту суми можна перерахувати на картку або банківський рахунок клубу перед вильотом або віддати гіду по прильоту.
- Ваші права захищені публічним договором на сайті, працюємо за ліцензією туроператора.
- Пересуваємося по ПАР на орендованому мікроавтобусі.
- Мінімальна кількість учасників — 6. При меншій кількості учасників ціна може змінюватися.
- Всі ночі на маршруті ночуємо в готелях і гестхаусах.
- Тур проводиться в форматі експедиції. Інструктор має право змінити маршрут залежно від погоди і стану групи.
- Для громадян України потрібна віза. Вартість 30$, її роблять в Києві, необхідна особиста присутність. Учасникам нашої експедиції менеджер підкаже, куди звернутися.
- Для нашої подорожі в ПАР щеплення не потрібні.
У ПАР деякі області потрапляють в так звану малярійну зону. На сафарі в парку Крюгера рекомендується приймати профілактичні засоби від малярії, але завжди краще проконсультуватися з лікарем.
Обов’язково оформіть туристичну страховку і відправте її скан або фото менеджеру до походу.
👕 Одяг
- Взуття: треккінгові черевики або кросівки
- Сандалі або інша зручна перевзувка для екскурсій і міст
- Мембранна куртка або вітровка
- Пухова куртка або жилет
- Полартековая толстовка (фліска)
- Рукавички
- Шапка
- Бафф або кепка від сонця
- Термобілизна (верх і низ) — за бажанням
- Футболки (2-3 штуки), майки, сорочка з довгим рукавом від сонця, сарафан / плаття для дівчат
- Легкі трекінгові штани
- Шорти
- Трекінгові шкарпетки — 4-5 пар
- Дощовик або пончо
- Купальник або плавки
*На сафарі одягають одяг спокійних камуфляжних забарвлень. Зазвичай на сафарі холодно, тепла куртка рекомендується, а також шапка і рукавички. Взуття будь-яке, головне, щоб було тепло. Ще рекомендується взяти камеру і бінокль.
🎒 Особисте спорядження
- Рюкзак або баул для речей (65-80 літрів)
- Маленький рюкзак для радіалок та екскурсій (15-20 л).
- Окуляри від сонця і сонцезахисний крем
- Налобний ліхтарик
🔦 Також не забудьте
- Гігієнічний набір
- Полотенце
- Індивідуальну аптечку
- Копії своїх документів і страховки (з собою і в онлайні)
- Зарядні пристрої, телефон
- Фото- і відеотехніку для того, щоб зафіксувати подорож і показати друзям 🙂
Зберіть все з цього списку. Якщо є сумніви з приводу свого спорядження, зв’яжіться з менеджером.