Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

В похід з собакою | Поради та відповіді

Вони роблять наше життя різноманітнішим, активнішим. Ми щодня блукаємо разом серед сірих кам’яних джунглів. І одного разу, в одну з таких прогулянок, з’являється бажання кинути все і поїхати кудись в ліс, в гори, назустріч справжнім пригодам.

Не секрет, що радість від подорожі подвоюється, якщо є з ким розділити цей досвід. Чотирилапий друг стане відмінним компаньйоном у походах.

До нас часто звертаються з питанням, чи можна піти в гори з собакою. Звичайно ж, можна! Але для того, щоб ніщо не затьмарило спільний відпочинок, потрібна ретельна підготовка.

Собака для туризму: з якою можна їхати в гори?

Тут критерії прості: вихованець повинен бути Дорослим і Здоровим.

Не рекомендується брати в гори тварин:

  • Молодше року. Фізичне навантаження в трекінгу може бути шкідливим для організму, що росте. Зачекайте трошки.
  • Після недавно перенесеної операції або інфекційного захворювання. Здоров’я у них ще слабке і, можливо, така подорож виявиться занадто складною.
  • Агресивних. Кожен учасник повинен відчувати себе комфортно в присутності хвостатого члена колективу.

У похід з маленькою собачкою

Середнім і великим породам легше переносити денні переходи, вони витриваліші, аніж дрібні. Однак компактну і легку собачку можна просто взяти на руки або ж прилаштувати в рюкзаку. Так що плюси є у кожного. До того ж маленьких простіше і дешевше перевозити до початку треку.

Як підготувати собаку до походу

І ось сталося! Ви записалися в похід. Маршрут обраний, дати визначені. З чого ж почати підготовку? Як не упустити силу-силенну нюансів? Нижче ми склали поетапний план, розроблений на досвіді пройдених треків.

  • Щоб успішно пройти весь намічений шлях, собака повинна бути в хорошій фізичній формі. Збільшіть час прогулянок, урізноманітніть рельєф місцевості, по якій ви гуляєте, більше грайте в активні ігри. Ідеальним варіантом стане підготовча одноденна вилазка за місто. Це допоможе оцінити сили вас обох.
  • Добре тренований і соціалізований хвостатий компаньйон спростить туристичні будні. Знання базових команд: «до мене», «стій», «не можна» необхідне в умовах трекінгу. Це – запорука безпеки вашого друга і оточуючих. Так що введіть регулярну практику цих навичок, і результат перевершить всі ваші очікування.
  • За тиждень до початку треку бажано прогнати глистів препаратом, який ви зазвичай використовуєте для цих цілей. Обробка від бліх і кліщів також є обов’язковим пунктом. Ви можете використовувати краплі або ж надіти спеціальний нашийник. Але пам’ятайте, що жодні засоби не захищають на 100%. Тому в кінці кожного дня ретельно оглядайте шерсть на наявність кліщів, адже профілактика завжди краща, ніж лікування.

Перевезення собак в громадському транспорті

Будь-яка подорож безпосередньо пов’язана з транспортом (якщо немає власного, звісно). Підготовка до перевезення повинна займати не останнє місце. У вас на руках має бути ветеринарний паспорт з відмітками про своєчасні вакцинації.

Перед від’їздом (не раніше ніж за 3 дні) у державного ветеринарного фахівця треба оформити довідку Форма № 1.

Перевезення собак у поїзді

Ознайомтеся з актуальними правилами перевезення собак в поїзді – вони відрізняються в залежності від розміру вихованця. Для перевезення великих собак потрібно заздалегідь викупити все купе. Це обов’язково, якщо зріст перевищує 40 см в холці (існують й інші класифікації габаритів для провезення в вагонах. Про них можна запитати в касах або прочитати на офіційних сайтах вашої ж/д). Також необхідний окремий квиток для тварини, який оформляється в ж\д касах вашого міста.

Правила перевезення маленьких собак трохи простіші. Їх можна брати з собою і плацкартні вагони. Однак від вас обох буде потрібно багато спокою і дисципліни в таких умовах.

По прибуттю на місце зустрічі з групою треба подолати поїздку на невеликому автобусі до місця початку треку. Наша порада на період добирання – скоротити споживання їжі і води.

Чим годувати собаку в поході

Якщо ви звикли до сухого корму, то все просто: порційно формуєте денну норму і згодовуєте один або два рази на день в залежності від звичайного режиму харчування.

Однак при звичці до натуральної їжі з’являються деякі труднощі. Тут є кілька рішень: переходити на час на сухий корм або ж ділиться своєю їжею.

Варто відзначити, що апетит у тварин може значно змінитися в диких умовах. Багато хто відмовляється регулярно їсти в зв’язку з ментальним навантаженням, адже навколо стільки нового і цікавого. Або ж навпаки, як у справжнього туриста, їсти хочеться завжди і всюди. Також треба бути готовим до розладів травлення. Запитайте у ветеринара, що найкраще додати в аптечку для таких ситуацій.

Рекомендуємо взяти з собою на час денних переходів снеки або те, чим ви любите підкріплювати вашого чотирилапого друга.

Для прийому їжі і води в диких умовах придбайте легку пластикову миску. У зоомагазинах можна знайти спеціальний транспортний посуд, виготовлений зі щільної тканини або пластику. Він легкий і складається, займаючи мало місця в рюкзаку.

Приділіть особливу увагу водного режиму. Якщо на маршруті не передбачаються водойми чи струмки, треба брати з собою воду в розрахунку і на вихованця. Більшості песиків дуже подобається пити з натуральних гірських джерел, але бувають випадки, коли воду доводиться наливати в миску.

Як спати з собакою в поході

Досвідчені туристи зазвичай вважають за краще спати з собакою в наметі, але це не обов’язково.

Великим породам приємніше відпочивати в тамбурі. Не рекомендується прив’язувати їх до дерева на ніч або залишати без нагляду в темний час доби. Варто подбати про підстилку або каремат, адже ночі в горах прохолодні. Ночівлі з собакою в наметі дуже вигідні – тепло і м’яко незалежно від погоди :).

Що взяти в похід з собакою в гори

Ось докладний, перевірений багаторічним досвідом список речей, які знадобляться господарям в горах або на природі.

  • Ошийник з адресником, де повинні бути відзначені телефони для зв’язку.
  • Шлейка. Ідеальний вибір для пересування по пересіченій місцевості. Бажано, щоб на спині була додаткова ручка. Так ви зможете підстрахувати друга на схилах чи проходженні вбрід річки.
  • Рюкзак. Сучасна туристична індустрія не стоїть на місці. На Заході хайкинг з вихованцями дуже популярний. Уже розроблені цілі лінійки спеціального спорядження для цього виду активного відпочинку. На даний момент існує великий вибір собачих рюкзаків. Вони актуальні для середніх і великих порід. Загальна вага вантажу не повинен перевищувати 10% від ваги тіла. Перед походом обов’язково треба привчити пса до носіння стороннього предмета на спині, поступово наповнюючи його.
  • Поводок. Настійно рекомендуємо під час денних переходів пересуватися з собакою на повідку. Трекінгові маршрути проходять по новій для неї місцевості та навколо багато незнайомих подразників. У горах завжди існує можливість зустрітися з зайцями, оленями, кабанами, коровами та вівцями на випасі, іншими туристичними групами. Ходіння на повідку спростить взаємодію чотирилапого туриста з навколишнім світом. Поводок повинен бути брезентовим, не шкіряним, довжиною 2 метри. Рулетка не підходить.
  • Намордник обов’язковий для середніх і великих порід при переїздах в громадському транспорті. Конструкція повинна дозволяти вільно дихати з відкритим ротом, щоб уникнути перегріву. В автобусах буває дуже душно, спекотно.
  • Одяг. Актуально для короткошерстих порід. Спеціальний комбінезон захистить від прохолоди і вітру на гірських хребтах і вершинах.
  • Собаче взуття є хорошим захистом лап від порізів, дрібних каменів і розпеченого грунту. Не всі тварини з задоволенням носять такі черевики, потрібен час для тренувань.
  • Запас корму на весь час трекінгу.
  • Легка пластикова миска для їжі і води.
  • Підстилка або каремат для сну, якщо ви не ночує в спальнику разом.
  • М’яч або фрісбі для ігор на стоянках. Якщо тварина недостатньо втомлена за день, активні ігри перед сном доставлять задоволення всім без винятку учасникам групи.
  • Індивідуальна аптечка, в яку треба упакувати:
  1. матеріал для перев’язок;
  2. антисептик;
  3. мазь з антибіотиком;
  4. антигістамінний препарат;
  5. сорбент;
  6. пінцет.

Проконсультуйтеся зі своїм ветеринаром, якщо потрібно додаткові препарати.

Але найважливішим пунктом є позитивний настрій і бажання добре провести час в горах зі своїм чотириногим другом.

Автор:

Лікар-ветеринар, інструктор клубу Pohod V Gory

Гочева Наталя

Опубліковано 4 Жовтня 2022
Схожі статті
Статті
10 Жовтня 2022
Маршрути сходження на Кіліманджаро
Кіліманджаро, «гора, яка виблискує» - найвища точка Африканського континенту і одна з «Семи вершин». Сходження на Кіліманджаро можливе по одному з шести маршрутів, п'ять з яких починаються в Танзанії, а один в Кенії.
Статті
9 Жовтня 2022
Спорядження і одяг в Норвегію та Ісландію. Що взяти в похід на Північ?
Країни Скандинавії — Норвегія, Ісландія, Швеція — суворі, з мінливою погодою. Тому до підбору одягу для походів
Статті
ЯК ЗІГРІТИСЯ В ГОРАХ - пуховики і фліси
7 Жовтня 2022
Туристам-початківцям: Одяг для походу | Частина 2. Як зігрітися в поході?
Друга з трьох статей циклу «тришарова концепція туристичного одягу». У ній поговоримо про дуже важливий проміжний шар та все, що з ним безпосередньо пов'язане: конструкції, матеріали, догляд, принципи підбору.
Статті
7 Жовтня 2022
Мозолі в поході
Статті
6 Жовтня 2022
Непотрібні речі в поході
Статті
5 Жовтня 2022
Одяг та спорядження для трекінгу в Непалі
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти