Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Відео – відгук про Трабзон, Туреччина


У 2020 році наш похід по Лазістанському хребту розпочався і закінчився в Трабзоні, Туреччина. У світі без карантину звичайною точкою старту був Батумі, де набагато зручніше купатися :). Але, як виявилося, і в Трабзоні є на що подивитися.

Дякуємо за відео Трабзона нашому туристу Денису Крюкову, який провів цілу відеоекскурсію по визначних місцях міста і поділився враженнями.

Відео відгук: Трабзон, Туреччина

➡ Дивіться >> Відеовідгук про похід по Лазістанському хребту, Частина 1-2

Місто Трабзон, Туреччина

Трабзон — адміністративний центр у Туреччині на узбережжі Чорного моря, з населенням близько 500 тисяч. Відстань від Трабзона до Батумі — всього 206 км по зручній дорозі або на поромі.

Одразу скажемо: місто не підходить для пляжного відпочинку. Є порт і набережна, але заходи у воду незручні, а місцями навіть небезпечні: крупна галька, гострі валуни та підводні скелі роблять цю частину узбережжя непридатною для курортного відпочинку (окрім, звісно, морської риболовлі))). Проте цікавий турист знайде тут безліч розваг.

Особливості

Місто стояло на Великому Шовковому Шляху, що забезпечувало йому постійний притік культур і релігій. Як більшість портів, воно відзначалося відомою лояльністю до нового і незвичного, тож досі тут можна побачити архітектурні елементи різних стилів. Це дуже незвично для Туреччини, де в будівництві враховують практичність і універсальність, але аж ніяк не витонченість форм.

Історія Трапезунда

Стара назва — Трапезус, пізніше Трапезунд, дата заснування ~ 800 рік до нашої ери. Був найсхіднішою еллінською колонією на Чорному морі. Місто швидко стало важливим економічним центром і займалося морською торгівлею з анатолійськими державами, перш за все з Урарту. Через 500 років увійшло до Понтійського царства, пізніше — до складу Римської імперії. За римлян Трапезунд процвітав, бо в захищеній гавані була організована стоянка військових кораблів, що забезпечило йому значне положення. Це тривало до 69 року н. е., коли колхіди підняли повстання, зайняли місто і спалили римський флот, а імператор у свою чергу відправив армію розбити повстанців. Через 200 років Трапезунд розорили готи, і він довго не міг відновити колишню славу. Побував частиною Вірменії, а за Візантії став головним джерелом шовку для османських країн.

Досліджуйте Туреччину з нами! Запрошуємо >> в наші походи

У середньовіччі був столицею греко-православної Трапезундської імперії — останнього уламка Візантії. Після завоювання османами і до наших днів Трабзон є частиною Туреччини.

Визначні місця Трабзона

Самі жителі вважають головною визначною пам’яткою заміський будинок Ататюрка, який знаходиться на території міського ботанічного саду. Ататюрк — національний герой країни. Його зображення є абсолютно на всіх турецьких банкнотах і монетах, його портрети майже в кожній будівлі: музеях, магазинах, будинках. Його гравіюють на чайних сервізах і шкатулках, всі хоч трохи значущі будівлі називають його іменем. Трабзонці подарували будинок Ататюрку, після чого він провів там щонайменше два дні:) Але це не зменшує цінності місця для городян і туристів, адже крім іншого будинок відрізняється красою і багатством оздоблення. Сад утримується в зразковому порядку і принесе чимало естетичної насолоди цінителям піших прогулянок.

Візантійська церква Айя-Софія — одна з небагатьох стародавніх християнських церков, яку можна побачити в Туреччині. На жаль, світогляд османів не передбачає збереження культурної спадщини інших народів. Якщо говорити простіше, «що не турецьке — не має значення». За цим принципом втрачено (і продовжує втрачатися) безліч неймовірних речей: скельні монастирі Каппадокії, де кожен «бажаючий» може нацарапати своє ім’я на тисячолітніх фресках, міста Стародавньої Лікії, які навіть не думають розкопувати, і так далі.

Але історію, як кажуть, пишуть переможці, тож туристи в Трабзоні можуть насолодитися екскурсіями до мечетей Чарши, Єні та Гульбахар-Хатун, відвідати караван-сарай Таш-Тан, піднятися на стіни міського форту і прогулятися по східних ринках зі спеціями та солодощами.

До речі, як у будь-якому нетуристичному місті, у Трабзоні збереглася дружня і відкрита атмосфера. Моральні засади не зіпсовані постійним потоком легких грошей, тож тут ви зможете по-справжньому оцінити гостинність турецького народу.

Турки за своєю природою доброзичливі, намагаються допомогти і поважають гостей. Тут не прийнято засуджувати чужі традиції. А якщо вже й судять, то хіба що в богом забутій глибинці, мовчки і про себе. До речі, цим вони багато в чому теж зобов’язані Ататюрку, який успішно інтегрував свій народ у світову спільноту.

Гастротуризм

Завдяки «нетуристичності», Трабзон у цьому відношенні якісно виграє у розкручених місць типу Анталії чи Кемера. Страви не адаптовані під туриста і відрізняються автентичними смаками.

Турецька кухня не гостра, в міру пряна і цілком підходить нашому туристу. 🔥 Пекучий перець подають окремо, так що можна регулювати гостроту кожної конкретної страви. Хоча, звісно, як і у нас, кожна господиня і шеф-кухар мають своє уявлення про гостроту).

У цілому їжа тут значно здоровіша. Кидається в очі, що майонез і кетчуп не в пошані. Замість газованих напоїв і пива турки віддають перевагу айрану (легкому кисломолочному напою), а каву замінюють чаєм. М’ясо та овочі заправляють лимонним соком, оливковою олією і гранатовим соусом. Жирне практично не їдять, зате в меню багато донера. Не бійтеся його замовляти!

Турецький кебаб представляє собою відмінно промаринований курячий шашлик або баранячий фарш — соковитий, з димком! До цього подають свіжий салат, лимончик і перець. Все! Ніякого майонезу, тільки свіжі ароматні продукти. Вуличні кебаби загортають у лаваш або булочку. В меню кафе і ресторанів пропонують «відкриту» версію: м’ясо з салатом, рисом і картоплею. Це дуже смачно.

У Трабзоні можна сміливо замовляти морепродукти, які турки готують уміло і з любов’ю. Не чекайте вишуканих страв — усі страви максимально прості і завжди свіжі. Така традиція зумовлена жарким кліматом, в якому не можна довго зберігати готову їжу, тому в будь-якому кафе практично все для вас будуть готувати з нуля. З швидких страв можна замовити мезе — певний аналог грузинських пхалі, готові закуски з овочів і морепродуктів у вигляді салатів або паст. До мезе відносять, наприклад, хумус або крем з авокадо, салат з мідій, припущений шпинат та інше. Вибір мезе зазвичай не вказаний у меню, треба запитувати у офіціанта. Мезе відрізняються за смаком і складом, тож передбачити, що вам принесуть, складно. Зате дуже низька вартість дозволяє поекспериментувати (і дешево поїсти))).

Якщо говорити про гастротуризм, то ми рекомендуємо пробувати абсолютно все, що знайдете. Ще не було страви, яка б виявилася несмачною 🙂

***

P.S.: Понравилась статья? Поставьте ЛАЙК 💙 и поделитесь с друзьями! Нам будет приятно, что не зря писали)))

Опубліковано 29 Вересня 2020
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти