Треккінг навколо Нанга-Парбату | Three faces of Nanga Parbat
Вирушаємо в еталонний гімалайський треккінг навколо Нанга-Парбату — останньої вершини в ланцюзі Гімалаїв, за якою починається Каракорум.
Це не затоптаний трек, як в Непалі, ні… ми потрапимо в дикі непередбачувані місця зі складним рельєфом і норовливою погодою. Познайомимося з яскравою культурою, категорично не схожою на нашу. Ми піднімемося на висоти, які в Європі вважалися б повноцінними сходженнями, максимальна з них 5399м. Але головне — заглянемо в ТРИ ОБЛИЧЧЯ вершини, яка лякала навіть Месснера: Rupal, Diamir і Raikot.
Нанга-Парбат (8125м) — друга за висотою в Пакистані і 9-а на планеті, одна з найбільш технічно складних гір у світі, найнебезпечніша з усіх 8-тисячників. Остання в ланцюзі Гімалаїв (відразу за нею тягнуться Каракорум і Гіндукуш), Нанга буквально знаходиться в центрі найвищих гірських масивів Землі. З її потужних гребенів спускаються льодовики, роздерті льодопадами, і гримлять лавини. На одному з її облич знаходиться найвища стіна планети — Рупальська, 4500м. З Базового табору на висоті 4900м прекрасно видно маршрут на вершину: ще 4 км вертикального набору.
Ця гора лякає і захоплює, розбурхує уяву красою й небезпекою. Якщо Ви шукаєте знайомства з справжніми Гімалаями, нам по дорозі. Приєднуйтесь!
Зустрічаємося в столиці Пакистану. Поселяємося в готелі в центрі, оглянемо головну мечеть і автентичний ринок, познайомимося з кухнею. Ісламабад — нове сучасне місто, побудоване європейськими архітекторами, хоча тут відчувається несхожість ісламського світу і нашого. Це допоможе м’яко адаптуватися до правил і законів Пакистану, які ми як гості повинні шанувати. Не варто переживати: пакистанці дуже добрий, відкритий, гостинний народ, і у нас ніколи не виникало проблем при проведенні подорожей. Вони привітно ставляться до туристів і всіляко допомагають в дорозі.
На внутрішніх авіалініях вилітаємо в Gilgit, звідси їдемо в село Чілас, дорогою насолоджуючись видами одного з найбільш високогірних регіонів планети. У Гілгіт-Балтистані знаходиться найбільша кількість семитисячників — більше 40ка штук! Це робить регіон самим високо розташованим над рівнем моря. Побачимо «місце гірської зустрічі» — долину, де сходяться найбільші гірські системи світу: Гімалаї, Гіндукуш і Каракорум. Проїжджаємо ворота Райкот, за якими починаються «Чарівні Луки» Fairy Meadows — один з найвідоміших гімалайських парків. Поселимося в затишному гест-хаусі, з вікон якого будемо милуватися Rakhiot face of Nanga Parbat.
✈ Переліт ~ 1год. 🚙 Переїзд 4-5год.
Радіально піднімаємося в Nanga Parbat Base Camp, 4900м. Він знаходиться біля злиття двох потужних льодовиків: Ганало і Райкот. Через ялівцеве рідколісся йдемо до морени, де стоїть величезний валун, увінчаний коров’ячим черепом, що балансує на жердині. У народі це місце називають оглядовим майданчиком 93667м :). Звідси нам відкриється грандіозний вид на чотири великих льодопади, що йдуть з піків Чонгар (6448м та 6830м), Райкот (7070м) і північної стіни Нанга-Парбату. Тут вони стикаються, утворюючи покритий сераками льодовик Райкот. На півночі відкриваються вражаючі види на долину Інду, а далеко на північному сході знаходиться 7000-метровий хребет Ракапоші-Харамош. Прекрасно проглядаються смарагдові Fairy Meadows з автентичними поселеннями пастухів. У цьому ексклюзивному місці ми одночасно помилуємося панорамою Гімалаїв і Каракоруму!
Переїжджаємо в село Таршинг. Тут знайомимося з місцевими провідниками і портерами, котрі будуть супроводжувати нас, і виходимо на трек. Пройдемо пару кілометрів в Tarshing camping, де почнеться наше повне єднання з природою Гімалаїв. Повечеряємо і підемо відпочивати в наметах — потрібно гарненько відіспатися після переїздів і зустрічі з Висотою.
🚙 Переїзд 4-5год. 👣 Треккінг 2 години. ⛺ Табір на висоті 3000м н. р.м.
Акліматизуємося — перші переходи будуть невеликими. Минаємо кілька традиційних пакистанських сіл і побачимо справжнє життя тутешніх горян. Через пишні луки Рупалу неспішно піднімаємося на перевал. З нього стежка спускається в базовий табір Херлігкоффер — красиве і популярне серед треккерів місце ночівлі біля льодовика Bazhin. Кемпінг названий на честь доктора Карла Херлігкоффера, керівника восьми німецьких експедицій на Нанга-Парбат, в тому числі першої успішної в 1953 році.
👣 5-6год. ⛺ 3550м н. р.м.
Перетинаємо перший льодовик на треку навколо дев’ятої вершини світу. Переходимо Bazhin і продовжуємо шлях уздовж бурхливої ріки. Ми знаходимося в серці найбагатших лугів, що оточують вершину. Над зеленню альпійського пояса здіймається Рупальська стіна — південно-східний схил Нанга-Парбату, який є найвищою стіною в світі (4500 метрів!). Зупинимося на ночівлю на галявинці Saigiri з видом на одну з вершин масиву — Rupal (7000м).
👣 5 км, 4-5год. ⛺ 3800м н. р.м.
👣 5 км, 4-5ч. ⛺ 3800м н. ур.м.
День відпочинку: радіально прогуляємося на льодовик, з якого відкривається приголомшлива панорама Rupal face of Nanga Parbat. Тільки в треккінгу навколо цієї багатогранної вершини можна розглянути всі її лики. Спускаємося в кемп, слідуючи золотому правилу альпінізму: ходи високо — спи низько. Таким чином ми звикаємо до умов нестачі кисню і перешкоджаємо розвитку гірської хвороби.
Плавно набираємо висоту: йдемо вздовж річки, огинаємо морену льодовика Ташин, який спускається з Mezino pass. Зупинимося на ночівлю на другому його боці.
👣 6.5 км, 5-6год. ⛺ 4250м н. р.м.
Трек виводить на кам’янисті пустки Гімалаїв. Рухаємося уздовж східного краю льодовика, а перед нами височіють гори, увінчані сніговими шапками. Спостерігаємо, як змінюється кліматичний пояс, і милуємося вершинами 7000-8000 метрів. Заночуємо в Mazeno High camp, ввечері підженемо спорядження на завтра. Нині буде найбільш “висотна” ночівля, і вона може датися нелегко. Але тут ми доторкнемося до побуту справжніх альпіністів, що йдуть на штурм вершин. Холод, безсоння, виття вітру за наметом… все це переживають люди, котрі кидають виклик Гімалаям.
👣 12 км, 4-5год. ⛺ 4800м
Ранній підйом і старт. Хоча маршрут сходження і плавний, але висота дає про себе знати і «паморочить голову»)). Ми зустрінемо світанок над восьмитисячником з висоти пташиного польоту і побачимо Гімалаї з нереальної висоти! Для штурму перевалу, можливо, знадобляться кішки, льодоруби і мотузки, це буде залежати від погоди і передбачити неможливо. З Мезіно (5399м), найвищої точки треккінгу, помилуємося панорамою вершин Нанга-Парбату, і почнемо складний спуск. Він проходить по мотузках через круті обриви, так що будемо вкрай обережні. У табір Верхній Лойба доберемося вже після обіду.
👣 12 км, 7-8год. ⛺ 4200м
Нас чекає затяжний спуск і значне скидання висоти, зате до вечора ми опинимося в теплі серед зелені і березових гаїв. По дорозі познайомимося з пакистанцями, котрі живуть так віддалено від цивілізації, що далі вже нікуди. Поспілкуємося з ними, вникнемо в особливості їх культури і традицій. Люди тут неймовірно відкриті, доброзичливі, близькі до природи. Відпочинемо з видом на льодовик Айрі і луки Лойба.
👣 8-9год. ⛺ 2800м
Полудньовка: легкий треккінг в сезонне селище пастухів Качав. Ми вже помітно втомилися і головні точки маршруту позаду, але, опинившись з іншого боку гори, було би дурістю не роздивитися ще одне її обличчя! Тож у розслабленому темпі радіально піднімемося на льодовик Діамір, звідки поглянемо на Diamir face. Це одна зі «святая святих» альпінізму, з боку Діамір починається найбільш знаковий підйом на вершину. На санскриті так називається вся гора, що означає «Божественна».
👣 4 км + Радіалка. ⛺ 3100м
Прийшов час спускатися. Зі стежки відкриваються мальовничі краєвиди Каракоруму і Гімалаїв. Особливо ефектно виглядає пік Ганало (6606 м) — одна з головних вершин масиву. Через кілька годин виходимо на благодатні ліси і луки, що простягаються до селища Halalа. Тут нас чекають джипи, і ми їдемо насолоджуватися благами цивілізації. Відігріємося в теплі в долині Хунза, приймемо гарячий душ, сходимо в ресторан. Тільки після дійсно хорошого треккінгу можна в повній мірі оцінити такі прості радості життя, як чиста м’яка постіль і безлімітний вай-фай)))
Покатаємося з вітерцем по Каракорумському шосе, прокладеному по маршруту Великого Шовкового Шляху! За два наступні дні ми побачимо буквально всі топові його локації: уздовж Karakorum highway знаходяться найкрутіші пам’ятки Пакистану. Сьогодні оглянемо:
- Пассу Конуси, візитка долини Хунза. Такі пірамідальні гори є тільки тут, і виглядають вони надзвичайно незвично.
- Озеро, яке затопило місто. Аттабат утворилося внаслідок землетрусу і, якщо пройти по ньому на човні, можна роздивитися в кришталевих водах примарні руїни поселення.
Увечері приїжджаємо в Карімабад, столицю провінції Хунза. Це найбільше місто провінції Гілгіт-Балтистан, англійська The Guardian навіть назвав його найкращим туристичним місцем країни. Оглянемо Форт Балтіт — унікальний будинок-фортеця горян з 500-річною історією, резиденцію царів Хунсу. Пробіжимося сувенірними крамничками і станемо гордими власниками шалей, пашміни, вишуканих ювелірних виробів, найкращих на Сході сухофруктів. Спробуємо місцеву кухню, рецепти якої з незапам’ятних часів зберігаються старійшинами роду. Заночуємо в готелі.
Сьогодні в меню:
- Оглядовий майданчик Орлине Гніздо на висоті 2800м н.р.м. З нього відкривається вид на десятки вершин Каракоруму: Леді Фінгер, Ультар Пік, Голден Пік, Раш Пік, Ракапоші…
- Підвісний міст Хусейні — прогулянка по ньому точно викличе сплеск адреналіну! Довгий крихкий міст розгойдується на сильному вітрі, а річка хлюпоче далекооо внизу 🙂
- Кhunjerab pass, 4693 метрів! (якщо встигнемо) — найвищий перевал шосе і Великого Шовкового Шляху поруч з кордоном між Пакистаном і Китаєм.
Увечері, повні вражень, приїжджаємо в Гілгіт. Організуємо прощальну вечерю і відсвяткуємо завершення подорожі.
Вилітаємо до столиці, закуповуємо фінальні сувеніри. Можна планувати виліт додому після обіду або на наступний ранок. З тими, хто залишається на ніч в Пакистані, інструктор поселяється в готель, увечері можна відправитися на прогулянку. На цьому наша незвичайна подорож закінчується — пригода з тих, які запам’ятовуються на все життя.
- зустріч в аеропорту;
- послуги професійного інструктора клубу (українська, англійська мови);
- супровід місцевого гіда на треку навколо Нангапарбату;
- послуги портера для перенесення кухонного обладнання;
- проживання в гестхаусах і кемпінгах на треку;
- харчування під час переходів;
- громадське спорядження: газове і кухонне обладнання, фільтри для води та ін.;
- всі перміти (дозволи, пропуски);
- всі вхідні квитки;
- всі трансфери по програмі, машина супроводу групи;
- висотна аптечка;
- допомога в підготовці до походу (підбір авіарейсів, спорядження та ін.);
- сертифікат;
- пам’ятні сувеніри справжніх мандрівників;
- дисконтна картка нашого клубу зі знижками на походи і спорядження.
- внутрішні перельоти;
- послуги особистих портерів і оренда спорядження (за бажанням);
- оформлення візи під ключ;
- туристична страховка;
- харчування в містах і гестхаусах;
- сувенірка та інші особисті витрати;
- чайові портерам і гідам.
- Їжа в кафе і ресторанах — близько 100$
- Внутрішній переліт — 250$
- Послуги особистих портерів — 100$ (за бажанням, але ми дуже рекомендуємо; якщо не брати зайві речі, можна найняти 1 портера на 2 туристів)
- Оформлення візи під ключ (якщо потрібно) ~ 100$
- Чайові гідам і портерам — 30$
- Чайові інструктору (необов’язково, але якщо вже в Гімалаях так заведено..:))
- Особисті витрати і будь-які форс-мажори, пов’язані зі зміною програми.
Разом: додаткові витрати складуть ~ 530-570$. Візьміть хоча би 500$ на випадок форс-мажорів.
Бюджет треккінгу навколо Нанга-Парбату:
- Наш тур — 1550$
- Додаткові витрати і віза — 530$
- Переліт в Пакистан — від 800$
Весь похід обійдеться мінімум 2880$.
- 8+ туристів — 1550$
- 6-7 туристів — 1750$
- 4-5 туристів — 2100$ (мінімальна к-ть)
Для бронювання місця в групі потрібна передоплата в розмірі 500$. Її треба перерахувати після набору мінімальної кількості учасників (менеджер напише, коли група набереться і почнеться бронювання проживання / послуг). Варіант, що Ви відправили передоплату, а похід не відбувся з нашої вини, виключений. Решту суми Ви можете віддати гіду на місці або перерахувати на наш банківський рахунок чи карту перед вильотом.
- Працюємо за ліцензією туроператора, договір-оферта на сайті — Ваша відпустка максимально захищена!
- Ми не вперше в Пакистані, інструктор прекрасно орієнтується в країні — Ви не ризикуєте потрапити в складні ситуації.
По прильоту ми традиційно поселяємося в самісінькому центрі столиці. Номери чисті, охайні, відмінна кухня, інтернет / вай-фай. Пам’ятки в 10-15 хвилинах від готелю.
У Фейрі Медоуз ночуємо в гестхаусі з видом на Нангу. Це суміш гірського притулку і готелю: 2-х і 3-х місні номери, загальний туалет, кухня. Сніданки і вечері (платні), теплий душ, вай-фай.
На маршруті живемо в кемпінгах в наметах. Врахуйте, що спати ми будемо досить високо, часто біля льодовиків, тож спорядження повинне відповідати умовам.
У горах на сніданок і вечерю їмо гарячі страви (клубні фірмові сублімати): супи, каші солодкі, м’ясні та вегетаріанські. На обід — перекус бутербродами з сиром, ковбаскою, салом і соусами, калорійні смаколики (сухофрукти, шоколад, халва). П’ємо чай / каву з печивом, вафельками тощо.
В їдальні гестхаусу Фейрі Медоуз є страви на будь-який смак: вегетаріанці, любителі м’яса і здорового харчування знайдуть що-небудь для себе. Їжа не надто пряна, ситна. Тут ми познайомимося з традиційною кухнею. В середньому за раз йде від 15-20$ на добу залежно від апетиту.
У містах харчуємося в ресторанах і кафешках.
Пити проточну воду строго не можна. Потрібно або купувати бутильовану, або чай. Пити на висоті треба багато, тому будьте готові до цього.
- Похід проводиться в форматі експедиції. Інструктор має право змінити маршрут залежно від погоди, форс-мажорів і стану групи.
- 10 ночей ми проведемо в наметах в умовах високогір’я.
- Є можливість найняти протер (носіїв), що понесуть речі, а самим йти з невеликими рюкзачками, де є все необхідне на день.
- Можливі легкі прояви гірської хвороби.
- Обов’язково ознайомтеся >> з переліком захворювань, з якими не можна йти в похід!
Велика частина нашого туру пройде автономно по високогір’ю з льодовиками і снігом. Температура вночі опускатиметься до -5С і нижче. До того ж наш регіон відомий вкрай непередбачуваною погодою, адже тут стикаються теплі повітряні маси долини Інду і крижане гімалайське повітря. Під час екскурсійної частини програми очікується спека до 30С. Обов’язково подбайте про якісну екіпіровку, яка захищає від гірських холодів і палючого сонця Азії. Запасіться батарейками і павербанками для техніки, зарядитися в горах ніде. Треккінг навколо Нанги — саме той випадок, коли треба добре збирати рюкзак. Якщо є питання з приводу спорядження, обов’язково порадьтеся з менеджером.
👕 Одяг
- Пухівка.
- Штормовка або щільна мембранна куртка.
- Штани треккінгові з мембраною або зі щільної тканини, що захищає від вітру.
- Штани флісові.
- Легкі дихаючі штани для низин.
- Футболки / треккінгові сорочки (2-3 штуки, не більше).
- Фліска щільністю 200 або 300. Якщо Ви мерзнете, візьміть дві фліски різної щільності.
- Термобілизна, верх і низ, 2 комплекти: активне для треккінгу і вовняне для сну.
- Шкарпетки треккінгові різної щільності: 3 + одна тепла для сну.
- Шапка на висоту, що захищає вуха.
- Балаклава.
- Панама від сонця.
- Теплі рукавички з віндблоком, можна додаткову пару флісових.
👠 Взуття
- Треккінгові черевики з рифленою підошвою і фіксацією голеностопу.
- Треккінгові сандалі.
🎒 Спорядження
- Рюкзак (75-85 літрів). Якщо плануєте користуватися послугами портерів, подбайте про захисний чохол дня речей.
- Спальник (комфорт-5С і нижче).
- Намет
- Каремат (надувний або хороший термарест)
- Треккінгові палиці.
🔦 Особисті речі
- Налобний ліхтарик, запасні батарейки до нього.
- Окуляри сонцезахисні гірські.
- Помада гігієнічна.
- Індивідуальна аптечка.
- Сонцезахисний крем.
- Гігієнічний набір.
- Туалетний папір.
- Рушник з мікрофібри.
- Термос (1 л).
- Документи, страховка і їх копії з собою і в онлайні.
- Герметичний пакет для документів і телефону.
- Телефон, зарядні пристрої, павербанк.
- Можете прихопити фотоапарат, щоб увічнити красу гір і показати її друзям!)
Важливо: зберіть все з цього списку. Якщо є сумніви з приводу свого спорядження — зв’яжіться з менеджером. Обов’язково оформіть туристичну страховку і відправте її скан або фото менеджеру до походу.
Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!