Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті
Фанські гори без рюкзаків | Від Іскандеркуля до Семи Озер
Інструктор клубу PVG
макс 12 особи.
96 км
12 днів

Фанські гори без рюкзаків | Від Іскандеркуля до Семи Озер

600$
5.7
Складність походу ми спостерігаємо за декiлькома критеріями.
12 днів

Гори, де серце знаходить свій дім… У цьому поході по Фанських горах Ви пройдете 🏔один з найкрасивіших треків Паміро-Алая — від легендарного Іскандеркуля в долину Семи Озер, перлину Фанів. Підніметеся на перевали висотою 3500м, оточені неприступними скельними стінами і льодовиками. Викупаєтеся в найпрекрасніших високогірних озерах світу і заночуєте в традиційних таджицьких кішлаках. І все це — без важких рюкзаків, які повезуть ослики. Після незайманої природи і тиші гір Ви поїдете на екскурсії в найцікавіші міста Середньої Азії: Самарканд, Хіву і Бухару 🕌. Цей треккінговий тур буде цікавий любителям автономок і культурного туризму, підійде досвідченим туристам і новачкам, які хочуть відкрити для себе світ первозданних гір. Буде мальовниче, цікаво, смачно і весело — приєднуйтесь! 😉

Швидка заявка
Координатор
Роман Бідичак
Керівник клубу, тімлідер, гід
Залишились питання?
+380683847302
я у соц. мережах
Графік роботи
З понеділка по п'ятницю з 9:00 до 18:00
Похід по Фанських горах
Маршрут
Самарканд
о. Іскандеркуль
ночівля в таджицькому кішлаку
Каракуль
перевал Дугдон
о. Пуштікуль
перевали Мунора (3520м) і Товасанг (1А)
Сім озер
Самарканд
екскурсійна програма: Хіва і Бухара
День 1. Самарканд — о. Іскандеркуль

Інструктор чекає Вас в центрі Самарканда. Ті, хто прилітає на день раніше, зможуть оселитися в одному хостелі з ним або десь по сусідству (менеджер допоможе забронювати, якщо треба). Після зустрічі групи замовний транспорт відвозить нас на кордон з Таджикистаном. Проходимо всі формальності і їдемо до шикарного озера Іскандеркуль. Воно буквально приголомшує красою і розмірами… на березі стоїть справжній кішлак, де ми заночуємо. Увечері нас чекає традиційна вечеря в компанії господарів — повністю відчуємо колорит цих усамітнених і унікальних місць.

>> Іскандеркуль — найбільше озеро Паміро-Алая. Його назвали на честь Олександра Македонського, відомого тут як Іскандер Зулькарнайн. Легенда свідчить, що Іскандеркуль «побудували» за його наказом (воно, як і більшість Фанських водойм, має завальне походження). А потім улюблений кінь Олександра втопився в Іскандеркулі, але щоночі опівночі він виходить з глибин і гарцює на темній водній гладі)).

Кафе в Самарканді
Вечеря в таджикському кішлаку
Фото Іскандеркуля
Інскандеркуль фото з хребта
День 2. Долина Каракуль

Знайомимося з нашими погоничами, вантажимо на ослів речі і починаємо треккінг. Йдемо по долині Каракуль. Хоча перший перехід буде розминкою, все одно доведеться набрати кілька сотень метрів висоти. М’яко звикаємо до навантажень, акліматизуємося. Навіть на такій висоті можна відчути легкий брак кисню. Навколо нас красивий ліс, над крутими стінами ущелини здіймаються перші високі піки Фанів. Зараз ми входимо в дуже дикий куточок Фанських гір, тут не видно селищ і людей взагалі. Розкинемо табір на березі гірської річки, яка заколисує нас своїм мірним шумом.

👣 Треккінг: 10км ↑ Набір висоти 600м. ⛺ Ночівля на 3000 м н.р.м.

Долина Караколь
Табір в поході по Фанським горам
День 3. Перевал Дугдон

Після ситного сніданку піднімаємося на перевал Дугдон висотою 3812 м (як добре що ми без рюкзаків!)). Милуємося надзвичайною панорамою Паміро-Алая — звідси видно чудові Західний Фанський і Гіссарський хребти. Стежка нескладна, але в сипусі, як і все високогір’я в цих місцях. Йдемо акуратно, благо час дозволяє. Спускаємося на ночівлю з сусідню ущелину Саріходанг.

👣 16км. ⛺ 2650м.

Долина Каракуль
Перевал
День 4. о. Пуштікуль — р. Обі-Сафед

Трохи відпочинемо від вчорашнього підйому. Стежка траверсує мальовничу ущелину і виходить до прекрасного озера Пуштікуль, де можна буде скупатися, поїсти, пофотографуватися, помедитувати або просто віддатися спогляданню природи. Озера Фанських гір стали легендою в світі треккінгу та альпінізму, і вони ж — фішка нашого походу:) Далі йдемо до витоків річки Обі-Сафед, де впадемо на ночівлю під перевалом.

👣 10 км. ⛺ 2700м.

В районі Пуштікуля
Арчамайдан
День 5. Перевал Мунора

Піднімаємося на 3520м — перевал Мунора. Навколо тільки гори… простір, захват, стовідсоткова тиша і спокій. Скелясті вершини Фанів розрізають небо як ножі. Ти відчуваєш їх міць і в той же час розумієш, що зміг — хоч трохи, хоч на хвилинку, але подолав, зрівнявся, адже стоїш же зараз на одній з цих неприступних кам’яних твердинь. Саме заради цих миттєвостей ми йдемо в похід, чи не так? Спускаємося на ночівлю до річки Сарімат, де нас вже чекає смачна вечеря, затишний намет, вечірні посиденьки з однодумцями і розмови про те, що ми пережили в цей чарівний день.

👣 14км. ⛺ 2600м н.р.м.

Дугдон
Захід сонця в Фанських горах
День 6. Перевал Товасанг — Сьоме озеро

Починаємо найскладнішу частину нашого треккінгу — сходження на категорійний перевал Товасанг, 1А. Ми до нього вже фізично готові, тому легко візьмемо висоту 3300м. З Товасанга побачимо панораму кількох скелястих Фанські хребтів, серед яких ховаються найкрасивіші в світі озера. Робимо пам’ятні фото, вбираємо велич миті і спускаємося. Але, як правильно зауважив Юрій Візбор,

«… коли ми поїдем, підем, полетим,

коли осідлаємо наші машини,

якими тут стануть пустими шляхи,

і будуть без нас одинокі вершини ».

Спускаємося до Сьомого озера Фанських гір — Хазорчашма. Стаємо на ночівлю на його чарівному березі.

👣 18км. ⛺ 2400

В долину Арчімайдан
Хазорчашма, Товасанг
День 7. Днювання в долині Семи Озер

Радіально досліджуємо околиці — йдемо в радіалку в ущелину Даригти-Сурх. Під стінами стрімких скель є три секретних озера, до яких Вас приведе інструктор. Нікого навколо, лише чиста краса і спокій блакиті, відбитого, мов у дзеркалі, в бездонній кришталевій глибині. Ми зараз в горах, по яких проходить кордон між Таджикистаном і Узбекистаном. Немає в світі місць більш диких і безлюдних, ну а якщо є, то небагато). Купаємося, обідаємо, розслабляємося і повертаємося в табір.

👣 16км, ↑ ↓ 100м.

Льодовик Маргузон
Маргузорські озера
День 8. Озера Фанських гір

Спускаємося до о. Маргузор. Наш шлях буде цікавим і мальовничим, адже стежка пройде через ті шість озер: Хурдак, Нафін, Хушер, Соя і Міжган. Зупиняємося біля кожного з них, фотографуємося, милуємося краєвидами. На березі Маргузора нас чекає трансфер. Прощаємося з цими чудовими горами і їдемо назустріч новим пригодам, адже далі нас чекає насичена культурна програма. Увечері організуємо святкову вечерю 🙂

На цьому можна закінчити подорож і полетіти додому наступного ранку.

Маргузор
Національна страва узбецької кухні в кафе
День 9. Самарканд

Оглядаємо одне з найкрасивіших і найдавніших міст світу.

>> Самарканд заснований у 8 столітті до нашої ери, був столицею імперії Тамерлана і найважливішим науково-культурним центром Сходу. У списку культурної спадщини ЮНЕСКО він названий Перехрестям культур, адже був ключовим пунктом на Великому Шовковому Шляху, який з’єднував Азію і Європу.

Самаркандський Регістан (головна площа) — ансамбль з трьох прекрасних медресе: Улугбека, Шердор і Тіллі-Карі. Тонка мозаїка, граціозні мінарети і багате внутрішнє оздоблення вражають уяву. Це воістину перлина світової архітектури, таємнича і прекрасна.

Оглядаємо історичний центр, сходимо в ресторан і скуштуємо узбецькі страви. Нічним поїздом переїжджаємо в Хіву.

Мечеть в Самарканді
Вечірній Самарканд
День 10. Хіва

Продовжуємо знайомство з культурною спадщиною Узбекистану. На черзі — велична Хіва. Поселяємося в хостелі і йдемо на екскурсію.

>> За легендою Хіва виросла навколо колодязя, який викопали за наказом Сіма — старшого сина Ноя. І цей колодязь досі існує, ми зможемо його побачити. Історичний центр Хіви, Ічан-Кала, в списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, як, втім, і всі міста, в яких ми побуваємо за час подорожі. Хіва відома своїми мінаретами, яких тут величезна кількість. Свого роду хмарочоси стародавнього світу :). Ічан-Кала обгороджений фортечними стінами, усередині яких ховається справжній архітектурний музей з медресе, мечетями і палацами.

Оглядаємо пам’ятки, купуємо сувеніри, вечеряємо і йдемо відпочивати.

Хіва
Хіва
День 11. Бухара

Їдемо в Бухару, обідаємо і відправляємося відкривати нові таємниці.

>> Бухоро ШаріфСвященна Бухара — відомий теологічний центр ісламського богослов’я. Велика кількість святих місць, або мазарів, зробило її Меккою Середньої Азії. Вона як магніт притягувала вчених і філософів, тут процвітали науки і освіта. У Бухарі жив і навчався Ібн Сіна, відомий нам як Авіценна. А ще тут знаходиться знаменитий ансамбль Пій Калян, чиї обриси стали еталоном класичної архітектури регіону. Це фантастичне місто стане зіркою в колекції справжнього мандрівника 🙂

Відвідаємо палаци, університети, караван-сараї, мечеті. Увечері помилуємося вишуканою ілюмінацією історичних пам’яток. Заночуємо в хостелі.

Центр Бухари
Головні ворота Бухари фото
Бухара
День 12. Бухара — Самарканд

Вранці продовжимо огляд — за один день побачити Бухару неможливо. До того ж в полудень занадто жарко для піших прогулянок. Тому у турі в нас заплановано по два дні на кожне місто, щоб був час перечекати найсильнішу спеку десь під кондиціонером 🙂 Після обіду сідаємо на потяг в Самарканд, де закінчиться наш похід. Можна планувати виліт ввечері або на наступний ранок.

Бухара фото
Туристи клубу Pohod V Gory в Бухарі
Мінарет в Узбекістані
Показати всі дні
Вартість: 600$
У вартість походу входить
 • робота гірського інструктора клубу
 • супровід місцевого гіда
 • караван ослів
 • робота погоничів
 • трансфери в гори і назад
 • триразове харчування в горах
 • вхід в заповідник і екологічний збір
 • митні збори на кордоні
 • групова аптечка, в т. ч. висотна
 • гестхаус на Іскандеркулі
 • сніданок і вечеря в гесті
 • консультації менеджера в підготовці до треккінгу
 • допомога з вибором квитків
 • клубна карта зі знижками на походи і снарягу
 • сертифікат і фірмовий сувенір клубу на згадку про похід
У вартість НЕ входить
 • проживання в хостелах в містах
 • їжа в кафе і ресторанах
 • проїзд в поїздах
 • вхідні квитки в пам’ятки і музеї
 • страхування
Додаткові витрати:

Мы включили в стоимость все, что было можно.

Ми включили у вартість все, що було можна. Гроші Вам знадобляться тільки в містах в екскурсійній частині.

 • Хостели: 40-50$
 • Їжа в кафе в містах: від 90-100$
 • Потяги: 70$
 • Вхідні квитки: 60$

Сума обов’язкових додаткових витрат — 280$ + переліт і страховка.

Якщо Ви після треккінгової частини відразу будете відлітати додому, сума додаткових витрат скоротитися до ~40-50$ (хостел якщо треба, кафе-ресторани). Візьміть кишенькові гроші на сувеніри :).

Забронювати тур
Інформація
Початок походу: Самарканд, до 9:00 або на день раніше
Закінчення: Самарканд, після 18:00
Як замовити тур?
ЗАЯВКА
Подавайте заявку прямо на цій сторінці — менеджер зв'яжеться з Вами і допоможе підготуватися до подорожі;
ПЕРЕДОПЛАТА
переведіть передоплату 100$;
АВІАКВИТОК
купіть квитки і надішліть їх копію менеджеру;
ЗІБРАТИ РЕЧІ
зберіть все зі списку екіпіровки і прилітайте на місце збору групи і насолоджуйтеся пригодою)
💰 Оплата походу

Для того, щоб забронювати місце в групі, переведіть нам передоплату в розмірі 100$ (для бронювання послуг місцевих гідів і погоничів). Менеджер скаже, коли це треба зробити, тому варіант, що Ви перевели гроші, а похід скасується, виключений. Іншу частину грошей можна перерахувати за кілька днів до походу або віддати готівкою гідові.

* Мінімальна кількість учасників — 6 чоловік.

** Оформіть медичну страховку і скиньте її фото або стан менеджеру до початку походу.

🍲 Що ми будемо їсти

В меню у нас звичайна похідна їжа: каші солодкі і солоні, супи, макарони, консерви. Вранці і ввечері будемо готувати гарячі страви, пити чай-каву з печенюшками та іншими смаколиками. На обід будуть ситні калорійні перекуси: бутерброди з ковбасою, сиром, салом, соусами. На треку під’їдаємо шоколад і сухофрукти.

Відмінна риса цього походу — наявність свіжих овочів, солодких кавунів і фруктів в раціоні. Завдяки тому, що речі їдуть на віслюках, ми зможемо дозволити собі цю приємну розкіш)))

Фото з наших походів у Фанах: в кішлак і в горах, кавуни, дині і хліб з печі))

❗ Що потрібно знати?
 • Інструктор має право змінити маршрут в залежності від обставин, які вважатиме для цього достатніми;
 • Всі ночі в горах спимо в наметах. На березі Іскандеркуля ночуємо в кішлаку, в містах — в хостелах;
 • всі туристи чергують по табору: допомагають готувати, ходять по воду, облаштовують побут…;
 • Спорядження не несемо, несемо з собою тільки штормовку, флиска, перекус і цінні речі — те, що може стати в нагоді на переході. Вага радіального рюкзака орієнтовно 3-2 кг;
 • Інші речі їдуть на віслюках;
 • Нас буде супроводжувати місцевий провідник і кілька погоничів.
Стань частиною незабутньої пригоди
Реєструйся просто зараз - зроби перший крок до здійснення своєї мрії
Забронювати тур
Що взяти з собою?
Одяг та спорядження у Фани

Ми будемо підніматися на значну висоту, де можливі вітер, різке похолодання, раптові дощі. Рівень сонячної радіації також буде високим. Зазвичай під час наших походів в Фанських горах сухо і жарко. Тому треба подбати про легкий зручний одяг, що захищає від сонячних променів.

👕 Одяг

 1. Треккінгові штани.
 2. Шорти.
 3. Синтетичні футболки — 2-3 штуки.
 4. Треккінгова сорочка з довгим рукавом, світла — відмінно захищає від сонця.
 5. Комплект термобілизни.
 6. Флісова кофта.
 7. Куртка мембранна.
 8. Плавки або купальник.
 9. Шапка.
 10. Головний убір, що захищає від сонця.

👠 Взуття

 1. Треккінгові черевики — якісні шкіряні або гортексові, можна з обрезинкою.
 2. Сандалі.
 3. Шкарпетки — максимум 5 пар (3-4 ходові і одна тепла для сну).

🎒 Особисте спорядження

 1. Спальний мішок з температурою комфорту + 5С.
 2. Килимок.
 3. Рюкзак (60-80 літрів), з яким Ви прилетите.
 4. Рюкзак на ~30 літрів для денних переходів і екскурсій (повинні поміщатися штормовка, фліска, вода, перекус, цінні речі). Зверніть увагу, що він повинен обов’язково бути з рейнкавером!
 5. Сідушка туристична.
 6. Намет.
 7. Треккінгові палиці.
 8. Налобний ліхтарик.

👓 Також не забудьте

 1. Сонцезахисні окуляри з UV-фільтром.
 2. Крем від сонця з високим ступенем захисту (spf 50).
 3. Репелент.
 4. Особиста аптечка.
 5. Миска, ложка, кружка, ніж (легкі).
 6. Фляга для води.
 7. Гігієнічний набір.
 8. Копії своїх документів і страховки (з собою і в онлайні).
 9. Зарядні пристрої, телефон, павербанк.
 10. Фото- і відеотехніку за бажанням 🙂

Важливо: зберіть все з цього списку. Якщо є сумніви з приводу свого спорядження — порадьтеся з менеджером. Обов’язково оформіть туристичну страховку і відправте її скан або фото менеджеру до походу.

Що не потрібно брати в похід —  ТУТ

Забронювати тур
Фотогалерея
Фотогалерея
Арчамайдан
В районі Пуштікуля
Перевал
Хіва
Хіва
Туристи на вечері в кішлаку в Фанських горах
Вечеря в поході в Фанських горах
віслюки в Фанах
Долина Караколь
Льодовик Маргузон
Під перевалом Дугдон
Хушер
Соя і Хушер
Мінарет в Самарканді
Кафе в Самарканді
Регістон ввечері
Мозаїка Самарканду
Вечірній Самарканд
Турист на самаркандському регістані
Узбекський хліб
Туристка клубу в традиційному капелюшку в Узбекістані
Туристи клубу Pohod V Gory з узбеками
Палац в Бухарі
Сади Бухари
Центральний мінарет Бухари
Палац в Бухарі
Мінарет в Узбекістані
Стіни фортеці старого міста Бухари
Таджикські млинці в печі тандирі
Кавуни в Узбекістані
їжа в Узбекістані
Вечеря в таджикському кішлаку
Захід сонця в Фанських горах
Фото Іскандеркуля
Маргузор
Кішлак
В долину Арчімайдан
Долина Каракуль
Маргузорські озера
Дугдон
Інскандеркуль фото з хребта
Хазорчашма, Товасанг
Зв'язатися з нами
Залишилися якісь питання щодо туру, зв'яжіться з нашим менеджером і він допоможе підібрати вам тур та відповість на всі ваші запитання.
Роман Бідичак
Керівник клубу, тімлідер, гід
Залишились питання?
+380683847302
я у соц. мережах
Пориньте в атмосферу дивовижного походу
Забронювати тур
Будь в курсі новин світу гірських пригод

  Швидке замовлення
  Похід: Фанські гори без рюкзаків | Від Іскандеркуля до Семи Озер
  Ім'я та прізвище
  Дата походу
  Телефон
  Email
  Коментар
  Записатися
  Дякую!
  Вашу заявку успішно відправлено.
  Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!
  Закрити
  Залишити відгук
  Ім'я та прізвище
  Email
  Похід
  Дата туру
  Посилання на соц. мережі
  Відгук.
  НАПРЯМКИ
  НАПРЯМКИ
  Види походів
  Види походів
  Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти