NEW ⭐ Похід Сванетією | Грузія без рюкзаків
Сванетія – високі гори, легендарні льодовики та унікальна природа у первозданному вигляді, що існує у гармонії з місцевими жителями. Вирушаємо в похід, під кінець якого відчуємо себе частинкою цього дивовижного організму. Саме на північному заході Грузії середньовічні вежі та мальовничі села вільного, давнього народу – сванів, притягують до себе туристів, які прагнуть побачити красу могутніх вершин.
Ми пройдемо справжню перлину хорошого трекінгу – класичний маршрут у Сванетії без рюкзаків. Побачимо Шхару, Ушбу і дивовижні панорами Великого Кавказу.
Вам дуже пощастило – втома не відверне Вас від пишноти цих гір, адже Ви пройдете цей маршрут БЕЗ РЮКЗАКІВ, а речі будуть доставлятися до табору. Вам залишиться лише насолоджуватися красою Кавказу. При цьому ми житимемо в наметах, тож справжня романтика збережеться на всі 100%. Тур авторський, ніхто ніколи такого не робив раніше.
В доповнення Ви продегустуєте грузинські страви та вина, відпочинете на морі у Кобулеті чи сонячному Батумі. Ціна походу дуже приємна. Новачок Ви чи досвідчений турист, Сванетія завоює Ваше серце. Опиратися марно, просто подавайте заявку – почнемо подорож у світ високих гір!
*Всі фото з наших походів. Ви дійсно це побачите 🏔💙
Гід чекатиме своїх туристів у сонячному Батумі. На автобусі їдемо до столиці Верхньої Сванетії, чудової гордої Местіі, звідки стартує найпопулярніший похід у Грузії. Дорога займе близько 5 годин, але хіба хтось спостерігає за часом, коли навколо дивовижні гірські краєвиди, а під час зупинки вдалося продегустувати найкращі в житті хачапурі?:). Зупинимося на Інгурському водосховищі та в кафешці біля водоспаду, в саду якої стоїть статуя… Сталіна.
>> Местія (1500м н.р.м.) — культурний центр Верхньої Сванетії. Саме тут ми вперше побачимо сванські вежі, з стрімкими схилами величних гір. Атмосфера міста просякнута історією. У Местії знаходиться безліч музеїв, і ми не упустимо можливості відвідати один із них.
Поселяємося в кемпінгу, залишаємо речі і вирушаємо на екскурсію до будинку-музею відомого альпініста Михайла Хергіані, який у своїх колах отримав прізвисько «Тигр скель». Він один із перших піднявся на небезпечну Ушбу. Саме маршрутом Хергіані, досі користуються сміливці, при сходженні на льодовик.
Після знайомства з життям альпініста, прогуляємося затишними вуличками Местії. Повечеряємо в ресторанчику під вечірню магію світла, з видом на Сванські вежі. Після чого, ситі та щасливі вирушимо спати.
Настав день нашого першого переходу у Сванетії без рюкзаків. Вже сьогодні ми познайомимось з чарівними панорамами Великого Кавказу. У відображенні озер Корульді (2700 м н.р.м.) вершини виглядають нереально красиво. Вам точно захочеться сфотографувати цю красу.
До озер будемо йти високогір’ям, упаковавши з собою лише перекус і одяг. Зі старту відчуємо, наскільки вільно крокуватиметься стежкою, не несучи рюкзак!
За бажанням та погодою доповнимо цей день сходженням на гору Корульді (3300м), звідки відкривається чудовий краєвид на красуню-Ушбу. Враховуючи набір висоти, тут можемо відчути мінімальні симптоми гірської хвороби, але враження від побаченої могутності Кавказького хребта того варті. Це фантастичне творіння природи зачіпає серця навіть найбувалших та найдосвідченіших туристів.
👣 Озера: перехід – 16 км; набір та скидання висоти – 1200м.
👣 Вершина: перехід – 18 км; набір та скидання – 1800м.
Продовжуючи наш шлях, з висоти кавказьких гір, спостерігатимемо мальовничу річкову долину, засіяну Сванськими вежами. Села, що розкинулися внизу, нагадають щось із дитинства та добрих казок.
На перевалі ми зупинимося, щоб пообідати з найкращим видом на «сванську наречену» – вершину Тетнульд (4858 м). Дивлячись на неї, важко не здогадатися, чому місцеві називають вершину саме так. Перед нами справжнє природне диво, пишної, при тому напрочуд правильної геометричної форми. До перших сутінків, перейдемо всю долину і влаштуємо кемпінг на висоті приблизно 1700 м.
👣 Набір висоти 300 м. Кілометраж 13 км.
Сьогодні нас чекає панорама Головного Кавказького хребта – власне те, за чим ми і вирушили у похід. Тому в чудовому передчутті вирушаємо в дорогу. Проходимо крізь запашну гірську зелень – зарості жовтого і білого рододендрону прикрашають стежку на висоті 2300 м. Село, що постало перед нами, ніби з картинки – у нас вийдуть дуже красиві фото! За ним дорога непроїзна, і нам доведеться піднести рюкзаки, але всього лише пів годинки:) Поставимо табір на висоті 2000 метрів над рівнем моря на березі льодовикової річки, що бере початок біля вершини Тетнульд. Якщо залишиться час, дослідимо місце на наявність грибів. Цілком можливо, вийде доповнити нашу вечерю місцевими природними дарами.
👣 Набір висоти 650 м, спуск 300 м. Кілометраж 18 км.
З самого ранку на нас чекає справжня пригода – перейдемо вбрід річку Адішісчалі. Через танення льодовика вдень вода сильно піднімається, так що треба поспішати. За сміливість будемо винагороджені сліпучим виглядом схилів Тетнульд, що відкриється з перевалу за річкою.
І тут почнеться справжня магія: блиск вічних льодів контрастує з яскравою, наче тропічною зеленню кавказького рододендрону. Це коштувало всіх зусиль! Перекушуємо на перевалі Чхутнієрі, насолоджуючись панорамою Великого Кавказу та льодовика Лардаад, що сповзає з Тетнульд. Спускаємось у долину, прорізану глибоким каньйоном, пошукаємо водоспади, заховані в його скелях. Найсміливіші зможуть прийняти “природний душ” – саме те в спекотну сонячну погоду!
Продовжуємо наш шлях і приходимо до селища Халда – символу боротьби сванів за незалежність. На жаль, сьогодні від нього залишилися тільки руїни. Невелике, але значуще поселення має багату культурну спадщину. Про його долю складені міфи, легенди. Нескладна стежка веде на дно каньйону, і надвечір ми, задоволені і втомлені, розташуємося біля села Іпралі (1800м).
👣 Набір висоти 750 м, спуск 1000 м. Кілометраж 14 км.
Сьогодні ми вирушимо в Ушгулі – особливу сванську громаду з давньою історією та унікальними пам’ятками, що розташувалася прямо біля підніжжя знаменитої Шхари (5193 м.) на висоті 2300 м.
Це високогірне поселення внесено до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО завдяки величезній кількості веж, збережених у первозданному вигляді. Мало де ще у світі простежується такий сильний зв’язок сучасних жителів із попередніми поколіннями, традиціями та культурою. Саме Ушгулі – справжня квінтесенція Сванетії.
Пообідати зайдемо до автентичного закладу Koshki, як мінімум з двох причин: 1) тут подають справжній шедевр грузинської кухні – знамениті кубдарі (кажуть – найкращі); 2) в якості розваги можна відчути себе в ролі ушгульського старійшини, сидячи на почесному троні 🙂
Розіб’ємо табір у найдавнішій частині громади. Підемо гуляти місцевістю, фотографуватися на тлі красивих веж і розмовляти з туристами з різних куточків світу. Можемо піднятися на вершину, що розташувалася поблизу, заввишки 2900 м. (див. мітку на фото:), подивитися романтичний захід сонця над Ушгулі та Кавказом.
👣 Набір висоти 500 м. Кілометраж 12 км.
Залежно від погоди і стану / бажання туристів, вибираємо один з варіантів.
→ Радіалка до льодовика Шхари
Ми залишаємо рюкзаки в Ушгулі і вирушаємо в радіалку на висоту 2800 м, до льодовика найвищої вершини Грузії – Шхари (5183 м). Її назва, до речі, означає «смугаста», і швидше за все з’явилося через складний рельєф. Ця гора – частина знаменитої стіни Безенгі, до якої відносяться одні з найкрасивіших Кавказьких вершин. Підійдемо впритул до льодовика, походимо по морені, побачимо народження льодовикової річки, а найсміливіші зможуть навіть помацати тисячолітній лід). Після обіду повертаємося в табір, відпочиваємо і святкуємо завершення трекінгової частини подорожі.
Пройдемо 18 км. ↑↓ 700м.
→ Сванський хребет
Починаємо важкий підйом на Сванський хребет. Йдемо прекрасною стежкою, зарослою рододендроном. Проходимо руїни літнього палацу цариці Тамари. Сванетія багата на пам’ятки архітектури і цей похід збагатить нас духовно і культурно. З хребта видно Ушгулі, Шхару і, звичайно ж, гори – з одного боку височіє Великий Кавказ, з іншого – немає гір вище наших і вся Грузія як на долоні.
На перевалі багато кришталевих озер. Відпочивши, беремо курс на Нижню Сванетію і починаємо скидати висоту. Заночуємо біля селища Чвелпі з неймовірним панорамним видом на долину.
Набір висоти 450 м, спуск 1650 м. Кілометраж: 20 км.
Сьогодні вранці прощаємось із Гірською Сванетією, яку ми пройшли без рюкзаків, але спогади про похід забираємо з собою;) З новим неповторним досвідом вирушаємо на заслужений пляжний відпочинок. Їдемо або до курортного містечка Кобулеті, або одразу до вже знайомого Батумі. Що б ми не вибрали, на нас все одно чекає релакс та Чорне море. За бажанням також можна зійти в Зугдіді і вже звідти дістатися будь-якої іншої точки Грузії.
Ви ж не думали пропустити можливість сповна насолодитися місцевою кухнею та вином під завершення подорожі? Увечері відсвяткуємо в кафе, адже аджарські страви дуже смачні різноманітні, а смак грузинського вина та фруктових коньяків наштовхнуть на думку залишитися подовше:) В одному ми точно впевнені: Ви привезете з собою не тільки сувеніри, а й впевнене бажання повернуться в цю чудову гірську країну.
Батумі – одне з найвідоміших і найулюбленіших туристами міст Грузії. Адже мало яке місто може похвалитися такою кількістю історичних пам’яток і витворів сучасного архітектурного мистецтва. Тут особлива атмосфера. Обов’язково прогуляйтеся набережною. Візьміть філіжанку кави в одній із затишних кафешок, що розташувалися в Старому місті. Якщо буде час, запитайте у гостинних місцевих, як саме пройти до ботанічного саду. Стільки видів ендеміків Ви і в горах навряд чи побачите. Батумі зможе Вас вразити.
- трьохразове харчування на маршруті;
- послуги тімлідера та провідника;
- консультації координатора походу;
- транспортування спорядження за маршрутом;
- використання котлів та газове обладнання;
- реєстрація групи у МНС Грузії;
- організація логістики туру;
- всі переїзди за програмою: Батумі – Местія; Чвелпі – Кобулетті – Батумі;
- кемпінги (3 ночі: Местія та Кобулеті);
- дисконтна карта клубу зі знижками на походи та спорядження у туристичних магазинах;
- фірмові пам’ятні сувеніри про подорож;
- сертифікат про проходження маршруту;
- аптечка.
- прокат спорядження;
- авіа та туристична страхівка;
- харчування в кафе і особисті сувеніри (за бажанням);
- повторний ПЛР-тест (якщо Грузія його не скасує, як обіцяє);
- заміна кемпінгів на гестхауси за особистим бажанням або у зв’язку з критичними погодними умовами.
- чайові (за бажанням).
- Додаткові витрати ≈ 105$+авіабілети
- Тест на третій день – 35 $
- Екскурсії – 10 $
- Сувеніри – 30$
- Харчування у містах -30$
Місце збору групи – Батумі, там тімлідер зустріне всіх учасників походу. Якщо ви прилітаєте до іншого міста, то добираєтеся самостійно. Дістатися з інших міст Грузії до Батумі не проблема. Переїзд із Тбілісі займає 2,5-3 години, маршрутки їздять кожні 45хв-1 годину. Транспорт розвинуто дуже добре: автобуси комфортабельні, швидкі, роблять зупинки на перекушування та відпочинок. Координатор проконсультує Вас, як дістатися від аеропорту до автовокзалу, до того ж місцеві володіють російською мовою і з радістю допоможуть Вам на місці.
Єдиним зручним способом для цього залишається літак. У країні є три головні міжнародні аеропорти: Тбілісі, Батумі та Кутаїсі. Останній зараз добудовують та рейси він не приймає.
Найкраще летіти до Батумі, до того ж похід тут закінчується і відлітати буде однозначно зручніше. Вартість перельотів з України майже не змінюється і коштує від 5 до 6 тисяч гривень із багажем туди та назад. Літають у Батумі два авіаперевізники : SkyUp і YanAir.
Це справжній похід із усіма його атрибутами. Учасники повинні розуміти, що:
- речі (продукти, намети, одяг) транспортуються від кемпу до кемпу машиною супроводу. На собі несемо лише маленькі рюкзаки з необхідними на день речами – вітровкою, фліскою, дощовиком, перекусом, фото-відеотехнікою та цінними речами;
- спимо в наметах на природі, без шкоди для похідної романтики;
- кілька ночей є можливість провести в гестхаусах та хоумстеях, прийняти душ та поїсти у кафе;
- готуємо на газових пальниках, іноді на багатті;
- всі учасники по черзі чергують (готовлять їжу, збирають дрова, ставлять намети);
- тімлідер має право змінити маршрут залежно від погоди та стану групи.
- в день проходитимемо в середньому 10-15 км.
- одна ночівля пройде біля льодовика на березі льодовикової річки (висота близько 2000м), тому буде прохолодною. Рано-вранці ми переходимо річку вбрід. На березі зазвичай чергують місцеві, які на конях перевозять туристів та їхні рюкзаки (20-30 лір), тому за додаткову плату ви зможете переправитися з комфортом. Також на конях можна доїхати на перевал Чхутнієрі (2740 м). Вартість коня: 80-100 лір).
Тим, хто ще не впевнений у своїх силах, рекомендуємо найлегший трекінг Сванетією без наметів. Для туристів, які шукають щось складніше, є ➡ походи в Мегрелії та ➡ Тушетії і Хевсуретії.
✔ Покращена розкладка:
- вранці та ввечері – гарячі страви (перше, друге, каша);
- індивідуальне меню для вегетаріанців;
- перекуси із традиційних місцевих продуктів: пурі (коржики з печі), сулугуні, чурчхелла, аджика.
- продуманий та різноманітний графік харчування: де можна – романтично готуємо на багатті; де немає дров – на пальнику; де складні переходи – є сублімати і економимо майже 2 години для трекінгу;
-
полегшені рюкзаки: за рахунок субліматів продукти на 1,5 кг легші ніж звичайне похідне харчування.
✔ Зручні трансфери є прокат спорядження на місці.
✔ Оптимальні маршрути, перевірені часом та сотнями щасливих клієнтів.
✔ Тімлідери, які знають усі стежки, сократи, ночівлі, джерела, кафе, пекарні вздовж та впоперек, тому точно проведуть Вас так, як треба.
✔ Бонус 25$ на наступний похід усім, хто напише звіт про Грузію з турклубом Pohod V Gory! Накопичувальна картка клубу, знижки на спорядження у топових магазинах України + фірмовий подарунок кожному учаснику.
- Спальний мішок +2° – +5° в липні та серпні, 0° – +2° в червні та вересні.
- Коврик
- Рюкзак (55-65л для дівчат, 70-80л для хлопців)
- Сідушка туристична
- Палатка двошарова
- Трекінгові палиці
- Легка водо- та вітро-захисна куртка (наприклад, мембранна).
- Дуже легка трекінгова сорочка для захисту від сонця.
- Зручні штани трекінгові, стрейчеві.
- Легкі водо- та вітро-захисні штани.
- Шорти.
- Фліска.
- Пухова жилетка або легка пуховка.
- Флісова шапка.
- Флисові рукавиці (бажано з вітро-захистом).
- Футболка (2-3 на весь похід, не більше).
- Кепка або панама від сонця!
- Окуляри сонцезахисні.
- Пончо (якщо є сумніви щодо надійності Вашої мембрани).
- Бажано легка термобілизна.
- Плавки / купальник.
- Легка водо- та вітро-захисна куртка (наприклад, мембранна).
- Дуже легка трекінгова сорочка для захисту від сонця.
- Зручні штани трекінгові, стрейчеві.
- Легкі водо- та вітро-захисні штани.
- Шорти.
- Фліска.
- Пухова жилетка або легка пуховка.
- Флісова шапка.
- Флисові рукавиці (бажано з вітро-захистом).
- Футболка (2-3 на весь похід, не більше).
- Кепка або панама від сонця!
- Окуляри сонцезахисні.
- Пончо (якщо є сумніви щодо надійності Вашої мембрани).
- Бажано легка термобілизна.
- Плавки / купальник.
Відповідально підійдіть до вибору взуття, рельєф подекуди досить складний. Обов’язково візьміть легке перевзуття для табору. Влітку на Кавказі буває дуже спекотно, трапляються дощі, і треки відповідно будуть як мінімум вологі. Тому дуже важливо на біваку регулярно їх сушити та давати відпочинок ногам.
- Трекінгові черевики (або якісні кросівки з міцною рифленою підошвою та товстими стінками).
- Легке запасне взуття (сандалії, сланці).
- Шкарпетки (бажано трекінгові) 2-3 тонкі та 1 теплі для сну.
- лобний ліхтарик (з комплектом запасних батарей);
- Крем від сонця UV фільтром 50;
- Особиста аптечка;
- Тарілка, ложка, кружка, ніж;
- Ємість для води;
- Гігієнічний набір (не забудьте папір);
- Фотоапарат;
- Телефон, зарядні пристрої, павербанк;
- Герметичні пакети для документів і техніки;
- Документи + іх копії з собою в онлайн-доступі.
Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!