Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті
Похід по Колхідському царству | Мегрелія, озеро Тоба
Василь Шуляр
макс 12 особи.
68 км
10 днів

Похід по Колхідському царству | Мегрелія, озеро Тоба

450$
6.9
Складність походу ми спостерігаємо за декiлькома критеріями.
10 днів

Гірська Мегрелія — дивовижний і маловідомий край, зовсім не схожий на інші регіони Грузії. Високо в горах заховано чарівне серце Егрісських гір — озеро Тобаварчхілі, або Срібне. Субтропічний клімат перетворює тутешні ліси в справжні джунглі — покриті мохом дерева і каміння, зарості папоротей і ліани, що звисають з дерев… Підземні річки вимили в горах глибокі печери, з яких падають численні потужні водоспади. Саме тут, біля підніжжя південно-західних схилів Кавказу, в давнину існувало Колхідське царство, куди за легендою вирушили аргонавти в пошуках Золотого руна.

Цей похід — найрізноманітніший з усіх грузинських треків, де Ви побачите суворі скелясті піки Кавказу, заночуєте на високогір’ї з видом на Великий Кавказький хребет, побуваєте в печері Прометея, помилуєтеся красою каньйонів, водоспадів і двох чудових кришталевих озер — Тоба і Оходже. Якщо Ви шукаєте справжнє єднання з дикою природою, хочете тиші, спокою і повного відриву від цивілізації — подавайте заявку! Ви 100% знайдете це з нами в Мегрелії.

*Всі фото — з наших походів, Ви це дійсно ПОБАЧИТЕ! Трек авторський, розроблений інструкторами нашого клубу.

Швидка заявка
Координатор
Василь
Василь Шуляр
Координатор
Залишились питання?
+380678218510
я у соц. мережах
Графік роботи
Пн-Пт - 09.00 - 18.30
Трекінг в Мегрелії
Маршрут
Кутаїсі
у Високі гори!
перевал Натіпуру
перев. Цацкібулі (2750м)
озеро Оходже
о. Тобаварчхілі (2650м)
долина р. Магана
каштанові ліси Кірнахона
г. Квіра (2038м)
Мартвільський каньйон
водоспади Оніоре і Тоба (234м)
відпочинок в автентичному кавказькому селі
каньйон Балда
печера Прометей
на море в Батумі!
День 1. Переїзд до підніжжя Егрісських гір — перевал Натіпуру

Наш похід по Грузії складається з двох частин: перша — гірський трекінг власне до озера Тобаварчхілі, а друга — подорож до водоспадів на південних відрогах плато Асхі.

Вранці сідаємо в мікроавтобус до підніжжя Егрісських гір. По дорозі можна зупинитися біля унікального хлор-кальцієвого джерела Лугелла — таких всього кілька в світі. Дорога йде мальовничими передгір’ями Мегрелії, в місцевих селах восени дозріває хурма, мандарини, гранати. Далі нас чекає захопливий переїзд до початку треку на перевал Натіпуру. Місцевий трансфер — та ще пригода! Потужні джипи везуть нас практично по бездоріжжю до гори Натіпуру. Прилив адреналіну гарантований !;) Закидаємо рюкзаки на плечі і легенькою стежкою йдемо на перевал. Поступово виходимо в альпійську зону. Дивно бачити тут зарості папороті і рододендрона, але всьому виною вологий субтропічний клімат. З набором висоти панорами стають все більш фантастичними: масивний Егрісський хребет прямо перед нами, Мегрелія розкинулася внизу, а на горизонті — море. В такому місці ми і поснемо ввечері 🙂

Переїзд: 25км. Швидкий перехід: 6км, підйом: 350м

День 2. Перевал Цацкібулі (2750м) — озеро Оходже

На нас чекає короткий перехід на перевал Цацкібулі і до озера Оходже. Після обіду ми вже будемо релаксувати на його берегах. З перевалу відкривається грандіозний вид на скелясті загострені вершини, вони нагадують неприступну фортецю, що зберігає свій скарб — озеро Тобаварчхілі. З іншого боку перевалу, на спуску, побачимо величезний багаторічний сніжник, в якому вода промила цікаву печеру з досить просторими ходами довжиною близько 200м.

Після спуску відкривається казкова панорама на озеро Оходже або, як ще його називають, Маленький Тобаварчхілі. Воно лежить в затишній льодовиковій долині, оточене високими вершинами і скелями химерних форм. Багато мандрівників вважають Оходже навіть красивішим, ніж Тобаварчхілі. Це місце важко описати або передати на фото, його потрібно побачити, а побачивши (обережно!) — можна закохатися 🙂 Тут і заночуємо, насолоджуючись неповторною містичною атмосферою.

Відстань: 3км, підйом: 600м, спуск: 200м

День 3. Озеро Тобаварчхілі

Вранці тих, хто прокинеться раніше, чекає справжнє диво: перші промені сонця, що сходить, розфарбовують вершини гір в жовто-помаранчеві кольори, які відзеркалюються на плесі. Сьогодні пройдемо найвищу точку маршруту — перевал 2900 м…

… а всього через 3 години досягнемо головної мети походу — Тобаварчхілі (або Срібного). Величезне мальовниче озеро, заховане між грандіозних вершин на висоті 2650м, увібрало всю голубизну гірського неба. Легенда свідчить, що куля, випущена з одного берега озера, ніколи не досягає іншого.

Відстань: 3,4км, підйом: 350м, спуск: 240м

День 4. Долина річки Магана

Пора спускатися з гір в наш звичний світ. Правда, шлях до цивілізації ще неблизький і повний пригод. Спочатку підемо в глибоку ущелину річки Магана, що на місцевому значить «серп» (річка, крива як серп). Вона формує чарівну гірську долину. Влітку в своїх балаганах тут проживають пастухи-мегрели — гостинні й добрі люди. Якщо буде можливість, придбаємо у них традиційний мегрельський сулугуні.

Поступово стежка заходить в ліс і йде через зарослі двометрової папороті, з дерев звисають гігантські лишайники, все навколо суцільно покрито гігантською моховитою подушкою. Ліси в долині Магана особливі. Якщо вірити в фантастичні світи Середзем’я або Амбера, то саме тут повинні жити ельфи. Увечері за нами спостерігатимуть сови та інші нічні жителі, відпочинемо в цьому ельфійському світі 🙂

Відстань: 10 км, спуск: 1320м

День 5. Долина р. Магана — Кірнахона

Продовжуємо наш похід по долині річки Магана. Каштанові ліси Мегрелії дуже красиві і подорож ними приносить одне задоволення. Тут відчуваєш життя дерев, спокій і тишу. Тебе обволікає гармонія, починаєш жити в одному ритмі з навколишньою природою… У просвітах між гілок видніються потужні вершини гір. До вечора прийдемо в мальовничу місцевість Кірнахона на схилах гори Квіра, де заночуємо, милуючись видом кавказьких вершин.

Відстань: 11км, спуск: 630м, підйом: 960м

День 6. Гора Квіра — Скурі

Прокидаємося і насолоджуємося чудовою атмосферою лісу, його тишею і гармонією. Складно уявити краще місце для медитації. Сьогодні — наш останній перехід, і він не буде важким :). З траверса Квіри відкривається фантастичний вид на всю західну частину Грузії: Егрісський хребет і Колхідську низовину, а десь на горизонті в серпанку вгадується Месхетський хребет.

Спускаємося в бальнеологічний курорт Скурі, відомий на весь СРСР. Будемо ночувати на галявині біля колишнього санаторію. Вип’ємо цілющої натрієво-кальцієвої водички, подихаємо ідеально чистим гірським повітрям і відпочинемо після трекінгу — ми ж на курорті! 😉

Відстань: 8км, підйом: 380м, спуск: 1590м

День 7. Мартвільський каньйон — каньйон Балда

Після сніданку знайомі водії відвозять нас в каньйон Гачеділі, він же Мартвільський. Це дивовижне місце недарма називають грузинським «парком Юрського періоду». Колись тут дійсно жили динозаври, їх сліди і скелети знайшли. Тут завжди панує приємна прохолода. Місце неймовірно популярне серед європейських туристів, а ось наші про нього ще поки мало чули. За бажанням можна взяти човнову прогулянку по каньйону.

Далі їдемо в справжню мегрельську глибинку, де в секретному селі нас чекає автентичний хоумстей з триразовим харчуванням і неймовірно привітними господарями! Ось тут ми і відчуємо, що таке грузинська гостинність і повністю зануримося в культуру країни. Поруч є невеликий, але дуже гарний каньйон Балда з дивовижно прозорою водою. Дерева і вузькі стіни каньйону покриті мохом, плющем і нагадують якийсь доісторичний світ. Річка Абаша, яка вимила каньйон, наповнюється карстовими водами з підземель плато Асхі. Будемо купатися, стрибати зі скель в абсолютно прозору воду — розважатися на повну! Увечері нас чекає така грандіозна вечеря, яка можлива лише в Грузії :).

День 8. Водоспади Оніоре і Тоба

Йдемо в радіалку з гестхауса і в обід вже будемо купатися в одному з найбільших водоспадів — Оніоре. Річка, яка випливає з гори, через деякий час знову ховається під землю, десь глибоко під нами вона тече своїм печерним руслом і виходить тільки через 5 км, створюючи водоспад Оніоре.

Потужний потік, звільнений від підземних кайданів, виривається з отвору в скелі і з гуркотом обрушується 85-метровим водоспадом в чарівний ліс, де всі дерева вкриті мохом. Тут дійсно потрапляєш в казку. На щастя, це ще маловідомі куточки світу, що зберігають свою первозданну красу. До нашого походу можна сміливо додати приставку “гідро” — з водою і душем проблем не буде :).

Пообідавши у місцевих пастухів, скупавшись і перейнявшись магнетизмом цих місць, рушаємо в дорогу. Через деякий час ми побачимо наступний грандіозний і дуже красивий водоспад — Тоба, найвищий в Грузії! Його 234-метровий каскад виривається назовні з величезного отвору (25 х 11 метрів), який вода пробила у прямовисній скелі. До кілометрових печер, якими річка тече під землею, мають доступ тільки фахівці, що ще раз підтверджує унікальність місцевості. Увечері повертаємося в гест.

Відстань: 9км, підйом: 400м, спуск: 500м

День 9. Печера Прометей — на море!

Цей день ми присвятимо огляду одного з чудес Імеретії — печери Прометей. Це найбільша і найкрасивіша печера Грузії. Близько 22 кілометрів ходів, безліч дивовижних підземних утворень — все це створювала вода протягом тисячоліть.

Погулявши по Прометею, сідаємо в наш замовний транспорт і їдемо в Батумі — відпочивати на морі. Дорогою відвідаємо одну з найбільших фортець Мегрелії — замок Чаквінджі. Бажаючі можуть пересісти в Зугдіді на автобус до будь-якого міста Грузії. Але море — найкращий варіант завершення нашого озерно-водоспадного «гідропоходу»;).

Сталктіти Прометей
Печера Прометей
Батумі похід Грузією
День 10. По домівках

Сьогодні ми розлітаємося по домівках, везучи з собою радість нових відкриттів і дружби. І одне ми Вам гарантуємо: раз відвідавши цю країну, Ви ще не раз повернетеся на Кавказ 🙂

Показати всі дні
Вартість: 450$
У вартість туру входить
У вартість НЕ входить
 • вхідні квитки;
 • харчування в містах;
 • повторний ПЛР-тест (якщо Грузія його не скасує як обіцяє)
 • страховка та авіа;
 • прокат особистого спорядження (за бажанням);
 • сувеніри, чайові і т.д.
Додаткові витрати:

80$ (40$ вхідні квитки в печери, 40$ харчування в дорозі) + авіа, страховка, ПЛР-тест (35$) + особисте: сувенірка, чайові, прокат спорядження.

Забронювати тур
Інформація
Початок походу: Кутаїсі, до 09:00 ранку
Закінчення: Батумі, після 17:00
Як замовити тур?
ЗАЯВКА
заповніть заявку на похід прямо на цій сторінці, координатор зв'яжеться з Вами і допоможе підготуватися до подорожі;
ПЕРЕДОПЛАТА
внесіть передплату для бронювання місця в групі;
АВІАКВИТОК
придбайте авіаквитки до Грузії;
ЗІБРАТИ РЕЧІ
зберіть рюкзаки по списку необхідних речей і зустріньтеся з нашим гідом в Кутаїсі - і насолоджутесь пригодою!
Є ряд важливих переваг, які Ви отримуєте ТІЛЬКИ з нами
 • Покращене харчування: на простих переходах готуємо на вогнищі (справжня похідна романтика!)); на складніші дні несемо сублімати (економимо до 1,5 години на приготування і зменшуємо вагу рюкзака); по можливості їмо в гестхаусах і кафе (дешево, смачно і різноманітно, + ще більше розвантажує рюкзак). У підсумку ми отримуємо різноманітне меню, оптимізоване під цей конкретний маршрут.
 • Індивідуальне меню для м’ясоїдів, вегетаріанців, діабетиків. Перекуси з місцевих продуктів (коржі-пурі з печі, сулунугі, чурчхелла…)
 • Полегшені рюкзаки: в цьому поході продукти на 2 кг легші ніж при звичайному похідному раціоні.
 • Заощаджуємо час: приготування на інтегрованих газових пальниках зберігає до 1,5 годин на добу — їх ми використовуємо на трекінг…
 • … і не поспішаємо на переходах.
 • Невеликі маневрені групи.
 • Зручні трансфери (джипи, а не лісовози, як зазвичай буває в цих краях).
 • Прокат спорядження на місці.
 • Інструктори, які знають всі стежки, ночівлі, джерела, кафе, пекарні уздовж і поперек, тому точно проведуть Вас так, як треба.
 • Знижки: Накопичувальна картка клубу, знижки на спорядження в топових магазинах України + фірмовий корисний подарунок і сертифікат кожному учаснику.
 • Бонус за звіт: 30$ на Ваш наступний похід з нашим клубом.
Як добратися

Зараз необхідно здавати ПЛР-тест на 3-й день перебування в країні. Врахуйте це при виборі квитка. Для консультації зв’яжіться з менеджером.

З України найдешевше летіти в Батумі (~180-200$ туди-назад з багажем). Звідти щогодини їздять прямі комфортабельні і швидкі маршрутки (~ 8-10$). Менеджер докладно Вас проконсультує, як дістатися, місцеві теж з радістю допоможуть, і у Вас не виникне з цим ніяких проблем.

Особливості походу

Це справжній похід з усіма його атрибутами. Учасники повинні розуміти, що:

 • всі речі (продукти, намети, одяг) потрібно нести на собі;
 • більшу частину ночей спимо в наметах;
 • готуємо на пальнику;
 • всі учасники чергують під час походу (готують їжу, ставлять намети);
 • інструктор має право змінити маршрут залежно від погоди і стану групи.
Документи

Для громадян України віза до Грузії не потрібна. В’їзд тільки по закордонному паспорту. Також обов’язково оформіть медичну страховку.

Важливо! Перед походом обов’язково оформіть туристичну страховку і скиньте її копію або фото Вашого менеджера.

Стань частиною незабутньої пригоди
Реєструйся просто зараз - зроби перший крок до здійснення своєї мрії
Забронювати тур
Що взяти з собою?
Список спорядження в Мегрелію

Одяг

 1. Куртка мембранна
 2. Фліска
 3. Легка пухова жилетка
 4. Легка трекінгова сорочка з довгими рукавами
 5. Термобілизна
 6. Футболка – 2-3 штуки
 7. Літні трекінгові штани для переходів
 8. Водо-вітро захисні штани
 9. Шорти
 10. Плавки / купальник
 11. Шкарпетки – 3-4 пари
 12. Дощовик або пончо
 13. Головний убір від сонця – кепка або панама
 14. Шапка
 15. Рукавички

Взуття

 1. Трекінгові черевики
 2. Сандалі

Особисте спорядження

 1. Рюкзак 55-80 літрів з рейнковером (дощовик для рюкзака)
 2. Туристичний килимок
 3. Спальний мішок з температурою комфорту +2…+5°С
 4. Сідушка
 5. Кружка, ложка, миска, ніж
 6. Трекінгові палиці — рекомендуємо
 7. Сонячні окуляри
 8. Сонцезахисний крем
 9. Налобний ліхтарик
 10. Гігієнічна помада
 11. Предмети гігієни — мило, шампунь, зубна паста, туалетний папір
 12. Рушник
 13. Пляшка для води

Також не забудьте:

 1. Індивідуальну аптечку.
 2. Копії своїх документів і страховки (з собою і в онлайні).
 3. Зарядні пристрої, телефон.
 4. Фото- і відеотехніку, щоб зазняти подорож і показати друзям 🙂

Важливо: зберіть все з цього списку. Якщо є сумніви з приводу свого спорядження — зв’яжіться з менеджером. Обов’язково оформіть туристичну страховку і відправте її скан або фото менеджеру до походу.

Наш прокат туристичного спорядження в Грузії

Найменування спорядження

Ціна за 1 день

Ціна за 9 днів

Місце в наметі

2$

15$

Рюкзак

3$

25$

Спальний мішок

2$

15$

Каремат

1$

7$

*Комплект (палаткомісце + рюкзак + спальник + каремат)

Трекінгові палиці в комплект не входять!

50$

Забронювати тур
Фотогалерея
Фотогалерея
Останні відгуки
Відгуки
Facebook відгуки
28.11.2022
Змієвська Людмила
Похід для дітей постраждалих від війни

Дякуємо вам від душі за такі емоції!!! Всім організаторам цього походу низький уклін, ви робите добрі справи, робите дітей щасливими!!!

Докладніше
23.10.2022
Марина
Похід для дітей постраждалих від війни

Хочемо подякувати всім, хто причетний до цього походу! Синові дуже сподобалося! Велике спасибі за круту подорож у гори, за підкорення вершини та яскраві емоції! Всім міцного здоров’я та Мирного неба!❤️

Докладніше
Відгук.
28.11.2022
Змієвська Людмила
Похід для дітей постраждалих від війни

Дякуємо вам від душі за такі емоції!!! Всім організаторам цього походу низький уклін, ви робите добрі справи, робите дітей щасливими!!!

Дитячий похід на Говерлу
діти на озері Несамовите
Відгук.
23.10.2022
Марина
Похід для дітей постраждалих від війни

Хочемо подякувати всім, хто причетний до цього походу! Синові дуже сподобалося! Велике спасибі за круту подорож у гори, за підкорення вершини та яскраві емоції! Всім міцного здоров’я та Мирного неба!❤️

озеро Несамовите - похід для дітей війни
полонина Пожежевська - діти в горах
Зв'язатися з нами
Залишилися якісь питання щодо туру, зв'яжіться з нашим менеджером і він допоможе підібрати вам тур та відповість на всі ваші запитання.
Василь Шуляр
Координатор
Залишились питання?
+380678218510
я у соц. мережах
Пориньте в атмосферу дивовижного походу
Забронювати тур
Будь в курсі новин світу гірських пригод

  Швидке замовлення
  Похід: Похід по Колхідському царству | Мегрелія, озеро Тоба
  Ім'я та прізвище
  Дата походу
  Телефон
  Email
  Коментар
  Записатися
  Дякую!
  Вашу заявку успішно відправлено.
  Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!
  Закрити
  Залишити відгук
  Ім'я та прізвище
  Email
  Похід
  Дата туру
  Посилання на соц. мережі
  Відгук.
  НАПРЯМКИ
  НАПРЯМКИ
  Види походів
  Види походів
  Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти