Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті
Похід по Колхідському царству | Мегрелія, озеро Тоба
Інструктор клубу PVG
макс 12 особи.
68 км
10 днів

Похід по Колхідському царству | Мегрелія, озеро Тоба

450$
6.9
Складність походу ми спостерігаємо за декiлькома критеріями.
10 днів

Гірська Мегрелія — дивовижний і маловідомий край, зовсім не схожий на інші регіони Грузії. Високо в горах заховано чарівне серце Егрісських гір — озеро Тобаварчхілі, або Срібне. Субтропічний клімат перетворює тутешні ліси в справжні джунглі — покриті мохом дерева і каміння, зарості папоротей і ліани, що звисають з дерев… Підземні річки вимили в горах глибокі печери, з яких падають численні потужні водоспади. Саме тут, біля підніжжя південно-західних схилів Кавказу, в давнину існувало Колхідське царство, куди за легендою вирушили аргонавти в пошуках Золотого руна.

Цей похід — найрізноманітніший з усіх грузинських треків, де Ви побачите суворі скелясті піки Кавказу, заночуєте на високогір’ї з видом на Великий Кавказький хребет, побуваєте в печері Прометея, помилуєтеся красою каньйонів, водоспадів і двох чудових кришталевих озер — Тоба і Оходже. Якщо Ви шукаєте справжнє єднання з дикою природою, хочете тиші, спокою і повного відриву від цивілізації — подавайте заявку! Ви 100% знайдете це з нами в Мегрелії.

*Всі фото — з наших походів, Ви це дійсно ПОБАЧИТЕ! Трек авторський, розроблений інструкторами нашого клубу.

Швидка заявка
Координатор
Василь
Василь Шуляр
Координатор
Залишились питання?
+380952158157
я у соц. мережах
Графік роботи
Пн-Пт - 09.00 - 18.30
Трекінг в Мегрелії
Маршрут
Кутаїсі
у Високі гори!
перевал Натіпуру
перев. Цацкібулі (2750м)
озеро Оходже
о. Тобаварчхілі (2650м)
долина р. Магана
каштанові ліси Кірнахона
г. Квіра (2038м)
Мартвільський каньйон
водоспади Оніоре і Тоба (234м)
відпочинок в автентичному кавказькому селі
каньйон Балда
печера Прометей
на море в Батумі!
День 1. Переїзд до підніжжя Егрісських гір — перевал Натіпуру

Наш похід по Грузії складається з двох частин: перша — гірський трекінг власне до озера Тобаварчхілі, а друга — подорож до водоспадів на південних відрогах плато Асхі.

Вранці сідаємо в мікроавтобус до підніжжя Егрісських гір. По дорозі можна зупинитися біля унікального хлор-кальцієвого джерела Лугелла — таких всього кілька в світі. Дорога йде мальовничими передгір’ями Мегрелії, в місцевих селах восени дозріває хурма, мандарини, гранати. Далі нас чекає захопливий переїзд до початку треку на перевал Натіпуру. Місцевий трансфер — та ще пригода! Потужні джипи везуть нас практично по бездоріжжю до гори Натіпуру. Прилив адреналіну гарантований !;) Закидаємо рюкзаки на плечі і легенькою стежкою йдемо на перевал. Поступово виходимо в альпійську зону. Дивно бачити тут зарості папороті і рододендрона, але всьому виною вологий субтропічний клімат. З набором висоти панорами стають все більш фантастичними: масивний Егрісський хребет прямо перед нами, Мегрелія розкинулася внизу, а на горизонті — море. В такому місці ми і поснемо ввечері 🙂

Переїзд: 25км. Швидкий перехід: 6км, підйом: 350м

День 2. Перевал Цацкібулі (2750м) — озеро Оходже

На нас чекає короткий перехід на перевал Цацкібулі і до озера Оходже. Після обіду ми вже будемо релаксувати на його берегах. З перевалу відкривається грандіозний вид на скелясті загострені вершини, вони нагадують неприступну фортецю, що зберігає свій скарб — озеро Тобаварчхілі. З іншого боку перевалу, на спуску, побачимо величезний багаторічний сніжник, в якому вода промила цікаву печеру з досить просторими ходами довжиною близько 200м.

Після спуску відкривається казкова панорама на озеро Оходже або, як ще його називають, Маленький Тобаварчхілі. Воно лежить в затишній льодовиковій долині, оточене високими вершинами і скелями химерних форм. Багато мандрівників вважають Оходже навіть красивішим, ніж Тобаварчхілі. Це місце важко описати або передати на фото, його потрібно побачити, а побачивши (обережно!) — можна закохатися 🙂 Тут і заночуємо, насолоджуючись неповторною містичною атмосферою.

Відстань: 3км, підйом: 600м, спуск: 200м

День 3. Озеро Тобаварчхілі

Вранці тих, хто прокинеться раніше, чекає справжнє диво: перші промені сонця, що сходить, розфарбовують вершини гір в жовто-помаранчеві кольори, які відзеркалюються на плесі. Сьогодні пройдемо найвищу точку маршруту — перевал 2900 м…

… а всього через 3 години досягнемо головної мети походу — Тобаварчхілі (або Срібного). Величезне мальовниче озеро, заховане між грандіозних вершин на висоті 2650м, увібрало всю голубизну гірського неба. Легенда свідчить, що куля, випущена з одного берега озера, ніколи не досягає іншого.

Відстань: 3,4км, підйом: 350м, спуск: 240м

День 4. Долина річки Магана

Пора спускатися з гір в наш звичний світ. Правда, шлях до цивілізації ще неблизький і повний пригод. Спочатку підемо в глибоку ущелину річки Магана, що на місцевому значить «серп» (річка, крива як серп). Вона формує чарівну гірську долину. Влітку в своїх балаганах тут проживають пастухи-мегрели — гостинні й добрі люди. Якщо буде можливість, придбаємо у них традиційний мегрельський сулугуні.

Поступово стежка заходить в ліс і йде через зарослі двометрової папороті, з дерев звисають гігантські лишайники, все навколо суцільно покрито гігантською моховитою подушкою. Ліси в долині Магана особливі. Якщо вірити в фантастичні світи Середзем’я або Амбера, то саме тут повинні жити ельфи. Увечері за нами спостерігатимуть сови та інші нічні жителі, відпочинемо в цьому ельфійському світі 🙂

Відстань: 10 км, спуск: 1320м

День 5. Долина р. Магана — Кірнахона

Продовжуємо наш похід по долині річки Магана. Каштанові ліси Мегрелії дуже красиві і подорож ними приносить одне задоволення. Тут відчуваєш життя дерев, спокій і тишу. Тебе обволікає гармонія, починаєш жити в одному ритмі з навколишньою природою… У просвітах між гілок видніються потужні вершини гір. До вечора прийдемо в мальовничу місцевість Кірнахона на схилах гори Квіра, де заночуємо, милуючись видом кавказьких вершин.

Відстань: 11км, спуск: 630м, підйом: 960м

День 6. Гора Квіра — Скурі

Прокидаємося і насолоджуємося чудовою атмосферою лісу, його тишею і гармонією. Складно уявити краще місце для медитації. Сьогодні — наш останній перехід, і він не буде важким :). З траверса Квіри відкривається фантастичний вид на всю західну частину Грузії: Егрісський хребет і Колхідську низовину, а десь на горизонті в серпанку вгадується Месхетський хребет.

Спускаємося в бальнеологічний курорт Скурі, відомий на весь СРСР. Будемо ночувати на галявині біля колишнього санаторію. Вип’ємо цілющої натрієво-кальцієвої водички, подихаємо ідеально чистим гірським повітрям і відпочинемо після трекінгу — ми ж на курорті! 😉

Відстань: 8км, підйом: 380м, спуск: 1590м

День 7. Мартвільський каньйон — каньйон Балда

Після сніданку знайомі водії відвозять нас в каньйон Гачеділі, він же Мартвільський. Це дивовижне місце недарма називають грузинським «парком Юрського періоду». Колись тут дійсно жили динозаври, їх сліди і скелети знайшли. Тут завжди панує приємна прохолода. Місце неймовірно популярне серед європейських туристів, а ось наші про нього ще поки мало чули. За бажанням можна взяти човнову прогулянку по каньйону.

Далі їдемо в справжню мегрельську глибинку, де в секретному селі нас чекає автентичний хоумстей з триразовим харчуванням і неймовірно привітними господарями! Ось тут ми і відчуємо, що таке грузинська гостинність і повністю зануримося в культуру країни. Поруч є невеликий, але дуже гарний каньйон Балда з дивовижно прозорою водою. Дерева і вузькі стіни каньйону покриті мохом, плющем і нагадують якийсь доісторичний світ. Річка Абаша, яка вимила каньйон, наповнюється карстовими водами з підземель плато Асхі. Будемо купатися, стрибати зі скель в абсолютно прозору воду — розважатися на повну! Увечері нас чекає така грандіозна вечеря, яка можлива лише в Грузії :).

День 8. Водоспади Оніоре і Тоба

Йдемо в радіалку з гестхауса і в обід вже будемо купатися в одному з найбільших водоспадів — Оніоре. Річка, яка випливає з гори, через деякий час знову ховається під землю, десь глибоко під нами вона тече своїм печерним руслом і виходить тільки через 5 км, створюючи водоспад Оніоре.

Потужний потік, звільнений від підземних кайданів, виривається з отвору в скелі і з гуркотом обрушується 85-метровим водоспадом в чарівний ліс, де всі дерева вкриті мохом. Тут дійсно потрапляєш в казку. На щастя, це ще маловідомі куточки світу, що зберігають свою первозданну красу. До нашого походу можна сміливо додати приставку “гідро” — з водою і душем проблем не буде :).

Пообідавши у місцевих пастухів, скупавшись і перейнявшись магнетизмом цих місць, рушаємо в дорогу. Через деякий час ми побачимо наступний грандіозний і дуже красивий водоспад — Тоба, найвищий в Грузії! Його 234-метровий каскад виривається назовні з величезного отвору (25 х 11 метрів), який вода пробила у прямовисній скелі. До кілометрових печер, якими річка тече під землею, мають доступ тільки фахівці, що ще раз підтверджує унікальність місцевості. Увечері повертаємося в гест.

Відстань: 9км, підйом: 400м, спуск: 500м

День 9. Печера Прометей — на море!

Цей день ми присвятимо огляду одного з чудес Імеретії — печери Прометей. Це найбільша і найкрасивіша печера Грузії. Близько 22 кілометрів ходів, безліч дивовижних підземних утворень — все це створювала вода протягом тисячоліть.

Погулявши по Прометею, сідаємо в наш замовний транспорт і їдемо в Батумі — відпочивати на морі. Дорогою відвідаємо одну з найбільших фортець Мегрелії — замок Чаквінджі. Бажаючі можуть пересісти в Зугдіді на автобус до будь-якого міста Грузії. Але море — найкращий варіант завершення нашого озерно-водоспадного «гідропоходу»;).

Сталктіти Прометей
Печера Прометей
Батумі похід Грузією
День 10. По домівках

Сьогодні ми розлітаємося по домівках, везучи з собою радість нових відкриттів і дружби. І одне ми Вам гарантуємо: раз відвідавши цю країну, Ви ще не раз повернетеся на Кавказ 🙂

Показати всі дні
Вартість: 450$
У вартість туру входить
 • триразове харчування на маршруті;
 • послуги інструктора і провідника;
 • консультації менеджера;
 • групове спорядження;
 • проживання (7/8/9 дні: гестхауси, хостели);
 • реєстрація групи в МНС Грузії;
 • організація логістики по маршруту;
 • заброска групи в гори на позашляховому транспорті;
 • сертифікат;
 • пам’ятні подарунки від клубу;
 • дисконтна карта клубу;
 • групова аптечка.
У вартість НЕ входить
 • вхідні квитки;
 • харчування в містах;
 • повторний ПЛР-тест (якщо Грузія його не скасує як обіцяє)
 • страховка та авіа;
 • прокат особистого спорядження (за бажанням);
 • сувеніри, чайові і т.д.
Додаткові витрати:

80$ (40$ вхідні квитки в печери, 40$ харчування в дорозі) + авіа, страховка, ПЛР-тест (35$) + особисте: сувенірка, чайові, прокат спорядження.

Забронювати тур
Інформація
Початок походу: Кутаїсі, до 09:00 ранку
Закінчення: Батумі, після 17:00
Як замовити тур?
ЗАЯВКА
заповніть заявку на похід прямо на цій сторінці, координатор зв'яжеться з Вами і допоможе підготуватися до подорожі;
ПЕРЕДОПЛАТА
внесіть передплату для бронювання місця в групі;
АВІАКВИТОК
придбайте авіаквитки до Грузії;
ЗІБРАТИ РЕЧІ
зберіть рюкзаки по списку необхідних речей і зустріньтеся з нашим гідом в Кутаїсі - і насолоджутесь пригодою!
Є ряд важливих переваг, які Ви отримуєте ТІЛЬКИ з нами
 • Покращене харчування: на простих переходах готуємо на вогнищі (справжня похідна романтика!)); на складніші дні несемо сублімати (економимо до 1,5 години на приготування і зменшуємо вагу рюкзака); по можливості їмо в гестхаусах і кафе (дешево, смачно і різноманітно, + ще більше розвантажує рюкзак). У підсумку ми отримуємо різноманітне меню, оптимізоване під цей конкретний маршрут.
 • Індивідуальне меню для м’ясоїдів, вегетаріанців, діабетиків. Перекуси з місцевих продуктів (коржі-пурі з печі, сулунугі, чурчхелла…)
 • Полегшені рюкзаки: в цьому поході продукти на 2 кг легші ніж при звичайному похідному раціоні.
 • Заощаджуємо час: приготування на інтегрованих газових пальниках зберігає до 1,5 годин на добу — їх ми використовуємо на трекінг…
 • … і не поспішаємо на переходах.
 • Невеликі маневрені групи.
 • Зручні трансфери (джипи, а не лісовози, як зазвичай буває в цих краях).
 • Прокат спорядження на місці.
 • Інструктори, які знають всі стежки, ночівлі, джерела, кафе, пекарні уздовж і поперек, тому точно проведуть Вас так, як треба.
 • Знижки: Накопичувальна картка клубу, знижки на спорядження в топових магазинах України + фірмовий корисний подарунок і сертифікат кожному учаснику.
 • Бонус за звіт: 30$ на Ваш наступний похід з нашим клубом.
Як добратися

З України найдешевше летіти в Батумі (~180-200$ туди-назад з багажем). Звідти щогодини їздять прямі комфортабельні і швидкі маршрутки (~ 8-10$). Менеджер докладно Вас проконсультує, як дістатися, місцеві теж з радістю допоможуть, і у Вас не виникне з цим ніяких проблем.

Особливості походу

Це справжній похід з усіма його атрибутами. Учасники повинні розуміти, що:

 • всі речі (продукти, намети, одяг) потрібно нести на собі;
 • більшу частину ночей спимо в наметах;
 • готуємо на пальнику;
 • всі учасники чергують під час походу (готують їжу, ставлять намети);
 • інструктор має право змінити маршрут залежно від погоди і стану групи.
Документи

Для громадян України віза до Грузії не потрібна. В’їзд тільки по закордонному паспорту. Також обов’язково оформіть медичну страховку.

Важливо! Перед походом обов’язково потрібно оформити туристичне страхування і скинути його копію або фото координатору походу.

Стань частиною незабутньої пригоди
Реєструйся просто зараз - зроби перший крок до здійснення своєї мрії
Забронювати тур
Що взяти з собою?
👕 Одяг та взуття в Мегрелію
 1. Куртка мембранна
 2. Фліска
 3. Легка пухова жилетка
 4. Легка трекінгова сорочка з довгими рукавами
 5. Термобілизна
 6. Футболка – 2-3 штуки
 7. Літні трекінгові штани для переходів
 8. Водо-вітро захисні штани
 9. Шорти
 10. Плавки / купальник
 11. Шкарпетки – 3-4 пари
 12. Дощовик або пончо
 13. Головний убір від сонця – кепка або панама
 14. Шапка
 15. Рукавички
 16. Трекінгові черевики
 17. Сандалі
🎒 Особисте спорядження
 1. Рюкзак 55-80 літрів з рейнковером (дощовик для рюкзака)
 2. Туристичний килимок
 3. Спальний мішок з температурою комфорту +2…+5°С
 4. Сідушка
 5. Кружка, ложка, миска, ніж
 6. Трекінгові палиці — рекомендуємо
 7. Сонячні окуляри
 8. Сонцезахисний крем
 9. Налобний ліхтарик
 10. Гігієнічна помада
 11. Предмети гігієни — мило, шампунь, зубна паста, туалетний папір
 12. Рушник
 13. Пляшка для води
 14. Індивідуальну аптечку.
 15. Копії своїх документів і страховки (з собою і в онлайні).
 16. Зарядні пристрої, телефон.
 17. Фото- і відеотехніку, щоб зазняти подорож і показати друзям 🙂

Важливо: зберіть все з цього списку. Якщо є сумніви з приводу свого спорядження — зв’яжіться з менеджером. Обов’язково оформіть туристичну страховку і відправте її скан або фото менеджеру до походу.

Наш прокат туристичного спорядження в Грузії

Найменування спорядження

Ціна за 1 день

Ціна за 9 днів

Місце в наметі

2$

15$

Рюкзак

3$

25$

Спальний мішок

2$

15$

Каремат

1$

7$

*Комплект (палаткомісце + рюкзак + спальник + каремат)

Трекінгові палиці в комплект не входять!

50$

Забронювати тур
Фотогалерея
Фотогалерея
Зв'язатися з нами
Залишилися якісь питання щодо туру, зв'яжіться з нашим менеджером і він допоможе підібрати вам тур та відповість на всі ваші запитання.
Василь Шуляр
Координатор
Залишились питання?
+380952158157
я у соц. мережах
Пориньте в атмосферу дивовижного походу
Забронювати тур
Будь в курсі новин світу гірських пригод

  Швидке замовлення
  Похід: Похід по Колхідському царству | Мегрелія, озеро Тоба
  Ім'я та прізвище
  Дата походу
  Телефон
  Email
  Коментар
  Записатися
  Дякую!
  Вашу заявку успішно відправлено.
  Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!
  Закрити
  Залишити відгук
  Ім'я та прізвище
  Email
  Похід
  Дата туру
  Посилання на соц. мережі
  Відгук.
  НАПРЯМКИ
  НАПРЯМКИ
  Види походів
  Види походів
  Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти