Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті
Дика Грузія | Похід по Тушеті та Хевсуреті
Василь Шуляр
макс 12 особи.
74 км
9 днів

Дика Грузія | Похід по Тушеті та Хевсуреті

475$
7.4
Складність походу ми спостерігаємо за декiлькома критеріями.
9 днів

Цей похід відкриє Вам первозданну, “нетуристичну” Грузію, таку, якою вона була століття тому… Ви побачите величний Казбек, скупаєтесь у високогірних Абуделаурських озерах, погуляєте середньовічними містами-фортецями та покинутими селами. Тут панувало язичництво – до радянських часів! З висоти 3400 метрів над рівнем моря помилуєтеся Головним Кавказьким хребтом та пройдете кілька серйозних перевалів. Буде джипінг по гірських серпантинах, екскурсії в кахетинські винні погреби, комплекс скельних монастирів Давід Гареджа та шумна столиця Грузії – Тбілісі. Цей похід створений для тих, хто хоче ВСЕ і зразу. Він гарантує повне занурення в культуру та природу, і кожен день тут стане незабутньою пригодою. Приєднуйтесь!

Швидка заявка
Координатор
Василь
Василь Шуляр
Координатор
Залишились питання?
+380678218510
я у соц. мережах
Графік роботи
Пн-Пт - 09.00 - 18.30
Графік походів 2023
Дата
Назва туру
Інструктор
Ціна
05.07 - 13.07
Дика Грузія | Похід по Тушеті та Хевсуреті
Василь
Василь Шуляр
475$
Записатися
Тушетія і Хевсуретія
Маршрут
Тбілісі
фортеця Аннанурі
Хрестовий перевал і травертини Трусо
Казбегі
Гергетіс Цминда Самеба і панорама Казбек
село Сно
Джута
перевал Чаухі (3338 м)
Абуделаурскі озера
фортеця Шатілі
Анаторі
"Мертве місто" Муцо
хребет Хідотані
перевал Ацунта (3430 м)
Гіреві
Дартло
Омало
Кахетія
екскурсія в виноробні і Давид-Гареджа
День 1. Казбегі, Троїцька церква

Перший же день нашої подорожі буде насиченим, тому зустрічаємося в столиці Грузії не пізніше 8 години ранку. Нас чекає кілька екскурсій. Спочатку виїжджаємо в Степанцминду (Казбегі). По дорозі зупинимося у фортеці XVII століття – Ананурі, скуштуємо мінеральну воду з джерела на Хрестовому перевалі. Потім відправимося оглядати кольорові травертини Трусо (відкладення кальцію з численних мінеральних джерел).

Зі Степанцминди піднімемося до храму Гергеті XIV століття, звідки у всій пишноті побачимо гору Казбек (5047м), увінчаний льодовою шапкою. Далі їдемо в гірське селище Сно, в якому відвідаємо стародавню фортецю XVI століття. І нарешті, переповнені враженнями від мальовничих гір і старовинних будівель, поставимо перший табір в нашому трекінгу по Грузії в годині ходьби від села Джута на висоті 2200м.

День 2. Перевал Чаухі, Абуделаурскі озера

Трекінг в Тушетії почнеться з плавного підйому на перевал Чаухі (3338 м). Нас буде супроводжувати чудова панорама на хребет Чаухі з сімома загостреними вершинами. Тут влаштуємо тривалий привал на обід і відпочинок. Звідси вже починається Хевсуретія. Після обіду спускаємося до живописних Абуделаурских озер. Насправді тут багато озер, але три з них особливо виділяються: Синє (Блакитне), Зелене та Біле. Відзеркалення неба та зелених схилів, мінерали, розчинені в льодовиковій воді, надають озерній гладі особливих відтінків. Розіб’ємо табір неподалік. Це буде одна з наймальовничіших ночівель на маршруті – з видом на потужні скельні вежі масиву Чаухі.

Перехід 10 км, підйом 1140 м, спуск 740 м

День 3. Шатілі

Вранці йдемо в радіалку до найпрекраснішого з Абуделаурских озер – Білого. Вода в ньому дійсно молочного кольору, а купання в її льодовикової прохолоді посприяє перезавантаженню організму;).

Звертаємо табір і через дві години приходимо в селище Рошка. Звідси переїжджаємо в старовинне гірське село Шатілі – найпопулярніше в Хевсуретії. Вона відома своїми вежами, які об’єднані в щось схоже на фортецю дивної неправильної форми. Шатілі знаходиться на кордоні з Чечнею, і його жителі історично багато воювали, тому побудували справжню фортифікацію для захисту від ворогів. Зараз стара частина села ненаселена і ми вдосталь побродимо покинутими вуличками, подивимося каплички, погреби… Це буде справжнє занурення в атмосферу давно минулих бурхливих днів.

Тут найдовше зберігався дохристиянський уклад життя через важкодоступність і відсутність доріг. Язичницьку культуру потіснила аж радянська влада під час будівництва дороги в 1930р. Однак відгомін язичницьких обрядів до сих пір помітні на релігійних святах в Хевсуреті і Тушеті. Наприклад, біля Шатілі збереглося Джварі (святе місце) – гай, де приносять жертви (зазвичай баранів). Джварі обгороджено і вхід жінкам суворо забороняється.

Можна поставити табір поблизу Шатілі або більш комфортно облаштуватися в гостьовому будинку.

7 км, спуск 600 м, переїзд 60 км

День 4. Муцо, хребет Хідотані

Следующие три дня будут самыми сложными в походе по Хевсуретии. Для группы 8-10 человек мы берем коня, который везет общественное снаряжение и еду. Сначала посетим древнее захоронение Анатори. В XVII-XIX веках во время бушующих эпидемий заболевшие, чтобы предотвратить распространение болезни, добровольно уходили сюда, строили себе склепы из камня, который здесь повсюду, доживали в них последние дни и хоронили тела усопших.

Наступні три дні будуть найскладнішими в поході по Хевсуретії. Для групи 8-10 чоловік ми беремо коня, який везе загальне спорядження та їжу.

Спочатку відвідаємо стародавнє поховання Анаторі. У XVII-XIX століттях під час бурхливих епідемій заражені люди добровільно йшли сюди, щоб запобігти поширенню хвороби. Вони будували собі склепи з каменю, який тут всюди, доживали в них останні дні і ховали тіла покійних.

Тепер вирушаємо до покинутого села Муцо в ущелині річки Ардоті. Чому його покинули люди – невідомо. Але в 1931 році тут вже ніхто не жив. Цю фортецю називають «Мертве місто». Фортеця Муцо розташована на горі. Вежі та будинки незбагненним чином стоять на схилі в 60 градусів. По стежці потрібно подолати 200 метрів крутого підйому. Йти доведеться обережно – зустрічаються кам’яні осипи.

Багато туристів, що побували тут, порівнюють тутешні казкові місця з Мачу-Пікчу, хтось відчуває особливу енергетику. На вершині комплексу розташований храм-святилище, де місцеві жителі з навколишніх селищ проводили релігійні обряди. Вхід в храм був дозволений тільки жерцям. Там же, на верхівці, стоїть вежа, в яку можна потрапити, піднімаючись єдиною ледве помітною стежкою. Вежа служила для переговорів старійшин, щоб виключити можливе підслуховування.

Після Муцо ми йдемо ще вище. Нас чекає набір кілометра висоти. Навколо – альпійські луки. Табір поставимо на хребті Хідотані. Перед нами розкинуться відмінні панорамні види. Після складного підйому потрібно як слід відпочити.

Переїзд 10 км. Перехід 8 км, підйом 1000 м

День 5. Перевал Ацунта (3430 м)

Ми продовжуємо набирати висоту і переходимо через хребет Ацунта, що розділяє Хевсуреті і Тушеті. Стежка по хребту Хідотані відома приголомшливими видами на суворі круті піки Хевсуретії і сусідній гірський кряж, по якому проходить кордон двох держав. Всього в 6 км від нас буде іскритися льодовиками і вічними снігами найвища гора Східного Кавказу – Тебулосмта (близько 4500м, чеч. Тулой-лам) на кордоні з Чечнею. На ночівлю спустимося в мальовничу місцинку, де зливаються дві полонини.

Відстань: 15 км, підйом 830 м, спуск 1030 м

День 6. Гіреві

Сьогодні нас чекає досить протяжний трек в долині річки Квахідістскалі. Тут ми побачимо красиву і абсолютно недоторканну природу Тушетії. Минаємо кілька занедбаних сіл, поки не побачимо Гіреві – перше населене селище на нашому сьогоднішньому шляху. Тут обов’язково спробуємо традиційний місцевий напій – алуді. Це тушетинское пиво не має аналогів і відрізняється унікальним смаком. Заночувати можна в комфортному гостьовому будинку або поставити табір. У селі є кілька древніх веж.

Відстань: 17 км, спуск 450 м

День 7. Дартло

Збираємо речі і залишаємо Гіреві. По дорозі заглянемо в Парсму – справжнє тушетинское сільце без хостелів і туристів. Це місце буквально дихає атмосферою автентичності. Через пару годин приходимо в Дартло – приголомшливо мальовниче поселення в Тушетії. Кілька років тому селище було покинуте, а зараз вже більше 10 сімейних готелів гостинно відчинили двері для туристів. Окрім замків, будівель і веж, в селі збереглися руїни християнської церкви, є кам’яні крісла старійшин. В центрі височіє стародавня шестиповерхова вежа, складена за тутешніми традиціям з плоского каменю без використання розчину.

Над Дартло, на пагорбах, видніються фортеці Квавло, яку ми теж дослідимо. Після обіду трохи відпочиваємо і вирушаємо далі вивчати околиці. У Тушетії багато місць, в які заборонено доступ жінкам, зазвичай вони відзначені попереджувальними знаками. Будь ласка, проявляйте повагу до місцевих традицій.

Відстань: 7 км, спуск 150 м

День 8. Омало, переїзд в Кахеті

Продовжуємо наш похід по Хевсуретії і Тушетії. Стежка поступово піднімається на хребет Алазані і приводить нас до древніх веж Кеселя. Далі спускаємося в Омало, звідки ввечері їдемо в Кахетії.

Вражає, що в минулому окреме царство, а потім немов грузинська Сибір, покинута і розташована на околиці світу Кахетія нині сильно змінилася. Тут стає все більше готелів, кафе і уваги до туристів. Заселяємось в готель, відпочиваємо від гірського екстриму і обов’язково проводимо дегустацію знаменитих кахетинських вин.

Дистанція: 10 км

День 9. Давид-Гареджа, кахетинські виноробні і Тбілісі

В останній день нашого походу в Тушеті і Хевсуреті ми відвідаємо ще одне особливе місце – комплекс стародавніх монастирів VI століття Давид-Гареджа. Він знаходиться на кордоні Грузії і Азербайджану в самому серці “грузинської пустелі” – Гареджійского кряжа. Природа і інопланетні види цієї місцевості зовсім не схожі на те, що ми бачили раніше. На стінах печер, де жили ченці, збереглися чудові фрески IX-XIV ст. До складу комплексу входять більше 20-ти монастирів і 100 печер, а його довжина становить 25 км – буде на що подивитися;).

По дорозі в Давид-Гареджі ми відвідаємо виноробню, побачимо, як виробляють вино кахетинським методом в глиняних посудинах – квеврі. Квеврі бувають будь-яких розмірів – від звичних (з бочку) до велетенських, на кілька сотень літрів. Зловимо момент і купимо чудового вина. Таке вино зберігається в квеврі або в дерев’яних бочках і зазвичай продається тільки на розлив. Такий асортимент якісних вин є, напевно, тільки у Франції. Але Грузія – батьківщина виноробства, і ми, сповна поважаючи це, продегустуємо приголомшливі напої богів.

У Кахетії наш похід від Хевсуретії до Тушетії закінчується. У столиці ви зможете опинитися вже до вечора. Учасники походу повертаються додому. Враження від гірських пейзажів, чистих річок і краси льодовикових озер, великих альпійських лугів і древніх будівель залишаться в ваших серцях і поповнять колекцію фотографій з походів по різних куточках світу.

Якщо програма цього походу здалася Вам занадто складною, пропонуємо ознайомитися з нашим походом по гірській Сванетії.

Тбілісі, Грузія
Центр Тбілісі
Показати всі дні
Вартість: 475$
У вартість походу входить
 • триразове харчування на маршруті;
 • послуги інструктора;
 • консультації менеджера;
 • групове спорядження (газове, кухонне обладнання, тенти тощо);
 • всі переїзди по маршруту;
 • перевезення групового спорядження на конях (3 дні);
 • реєстрація групи в МНС Грузії;
 • допомога в підготовці до походу: підбір авіа, бронювання всіх переїздів, готелів по маршруту та інша логістика;
 • дисконтна карта клубу зі знижками на походи та спорядження у туристичних магазинах;
 • сертифікат про проходження маршруту;
 • пам’ятні сувеніри про подорож;
 • групова аптечка.
У вартість НЕ входить
 • харчування в дорозі та в містах;
 • автентичні вечері в горах (3 шт.);
 • проживання в Телаві;
 • повторний ПЛР-тест (якщо Грузія його не скасує, як обіцяє);
 • авіа та страховка

Необов’язкові

 • екскурсії;
 • дегустації вина;
 • душ в горах (3 рази);
 • сувеніри, чайові гіду.
Додаткових витрати:

Загальна сумма додаткових витрат ~60$ + авіа, страховка і ПЛР-тесты + сувеніри, дегустації, чайові тощо (за бажанням).

 • Ніч в Телаві ~20$
 • Вечері в горах Тушетії ~20$
 • Харчування в дорозі ~20$
 • Дегустація вина від 15$
 • Душ в горах ~7$
 • Сувеніри ~30$

Перед походом обов’язково потрібно оформити туристичну страховку і скинути її копію або фото менеджеру. Також потрібно зробити ПЛР-тест на 3-й день перебування в країні, його вартість орієнтовно 35$.

Забронювати тур
Інформація
Початок походу: Тбілісі, до 08:00 ранку
Закінчення: Тбілісі, після 21:00
Як замовити тур?
ЗАЯВКА
заповніть заявку прямо на цій сторінці, ми зв'яжемося з Вами і допоможемо підготуватися до подорожі;
ПЕРЕДОПЛАТА
внесіть передплату для бронювання місця в групі;
АВІАКВИТОК
купіть авіаквитки в Тбілісі і зберіть необхідні документи;
ЗІБРАТИ РЕЧІ
зберіть рюкзак по списку і зустріньтеся з нашим гідом в зазначеному місці та насолоджуйтесь пригодами!
Є ряд важливих переваг, які пропонуємо тільки ми:
 • Покращена розкладка: ТРИ рази в день – гарячі страви (перше, друге, каша), індивідуальне меню для м’ясоїдів, вегетаріанців, діабетиків.
 • Полегшені рюкзаки: продукти на 1,5-2 кг легші ніж звичайне похідного харчування.
 • Заощаджуємо час: приготування на інтегрованих газових пальниках зберігає до 1,5 годин на добу – їх ми використовуємо на трекінг…
 • …і не поспішаємо на переходах.
 • Зручні трансфери, є прокат на місці.
 • Оптимальні маршрути, перевірені часом і сотнями щасливих туристів.
 • Інструктори, які знають всі стежки, ночівлі, джерела, кафе, пекарні уздовж і поперек, тому точно проведуть Вас так, як треба.
 • Знижки: 40$ за звіт про похід. Накопичувальна картка клубу, знижки на спорядження в топових магазинах України + фірмовий корисний подарунок і сертифікат кожному учаснику.
Особливості походу в Тушетії і Хевсуретії
 • Це – справжній похід з усіма його атрибутами. Учасники повинні розуміти, що:
 • всі речі (продукти, намети, одяг) ми несемо на собі;
 • більшу частину ночей спимо в наметах;
 • готуємо на пальнику;
 • всі учасники чергують під час трекінгу (готують їжу, ставлять намети);
 • інструктор має право змінити маршрут в залежності від погоди і стану групи.

Крім активної (похідної) частини нашого заходу буде також і екскурсійна. Ми відвідаємо церкву Гергеті XIV століття в Казбегі (Степанцмінда), поруч з нею побачимо головну вершину Грузії – гору Казбек (5047м). Чудові Абуделаурскі озера (Синє, Зелене та Біле) Хевсуретії справляють незабутнє враження. Будуть екскурсії по виноробнях Алазанської долини в Кахетії і монастирському комплексі ДавидГареджа. Маршрут не має особливих труднощів, але потрібно буде подолати два перевали висотою 3400 метрів над рівнем моря, тому потрібна нормальна фізична підготовка.

Документи в Грузію

Для громадян України віза до Грузії не потрібна. В’їзд тільки по закордонному паспорту. Також обов’язково оформите медичну страховку.

Стань частиною незабутньої пригоди
Реєструйся просто зараз - зроби перший крок до здійснення своєї мрії
Забронювати тур
Що взяти з собою?

Збираючись в похід по Кавказу, не забудьте гарненько екіпіруватися.

>>  Зберіть все з нашого списку необхідних речей!

Важливо: зберіть все з цього списку. Якщо є сумніви з приводу свого спорядження — зв’яжіться з менеджером. Обов’язково оформіть туристичну страховку і відправте її скан або фото менеджеру до походу.

Наш прокат туристичного спорядження в Грузії

Найменування спорядження

Ціна за 1 день

Ціна за 9 днів

Місце в наметі

2$

15$

Рюкзак

3$

25$

Спальний мішок

2$

15$

Каремат

1$

7$

*Комплект (палаткомісце + рюкзак + спальник + каремат)

Трекінгові палиці в комплект не входять!

50$

Забронювати тур
Фотогалерея
Фотогалерея
Відеогалерея
Останні відгуки
Відгуки
Facebook відгуки
28.11.2022
Змієвська Людмила
Похід для дітей постраждалих від війни

Дякуємо вам від душі за такі емоції!!! Всім організаторам цього походу низький уклін, ви робите добрі справи, робите дітей щасливими!!!

Докладніше
23.10.2022
Марина
Похід для дітей постраждалих від війни

Хочемо подякувати всім, хто причетний до цього походу! Синові дуже сподобалося! Велике спасибі за круту подорож у гори, за підкорення вершини та яскраві емоції! Всім міцного здоров’я та Мирного неба!❤️

Докладніше
Відгук.
28.11.2022
Змієвська Людмила
Похід для дітей постраждалих від війни

Дякуємо вам від душі за такі емоції!!! Всім організаторам цього походу низький уклін, ви робите добрі справи, робите дітей щасливими!!!

Дитячий похід на Говерлу
діти на озері Несамовите
Відгук.
23.10.2022
Марина
Похід для дітей постраждалих від війни

Хочемо подякувати всім, хто причетний до цього походу! Синові дуже сподобалося! Велике спасибі за круту подорож у гори, за підкорення вершини та яскраві емоції! Всім міцного здоров’я та Мирного неба!❤️

озеро Несамовите - похід для дітей війни
полонина Пожежевська - діти в горах
Зв'язатися з нами
Залишилися якісь питання щодо туру, зв'яжіться з нашим менеджером і він допоможе підібрати вам тур та відповість на всі ваші запитання.
Василь Шуляр
Координатор
Залишились питання?
+380678218510
я у соц. мережах
Пориньте в атмосферу дивовижного походу
Забронювати тур
Будь в курсі новин світу гірських пригод

  Швидке замовлення
  Похід: Дика Грузія | Похід по Тушеті та Хевсуреті
  Ім'я та прізвище
  Дата походу
  Телефон
  Email
  Коментар
  Записатися
  Забронювати тур
  Похід: Дика Грузія | Похід по Тушеті та Хевсуреті
  Дати: 05.07.2023 - 13.07.2023
  Ім'я та прізвище
  Телефон
  Email
  Коментар
  Дякую!
  Вашу заявку успішно відправлено.
  Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!
  Закрити
  Залишити відгук
  Ім'я та прізвище
  Email
  Похід
  Дата туру
  Посилання на соц. мережі
  Відгук.
  НАПРЯМКИ
  НАПРЯМКИ
  Види походів
  Види походів
  Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти