Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Степанцмінда (Казбегі), Грузія

Степанцмінда (Казбегі, 1744м. н. р. м.) – легендарне село біля підніжжя гори Казбек (5033м). Це невелике селище лежить у винятково мальовничій місцині, в долині річки Терек. Воно буквально затиснуте між відрогами Казбека і крутими стінами гори Шан (4451м). У безлічі будинків з вікон навіть не видно неба. З будь-якої точки селища прекрасно оглядається крижана вершина Казбеку.

Як добратися в Казбегі

Найближче велике місто з налагодженою системою добирання – Тбілісі. Воно знаходиться в 165 км, звідти їздять маршрутки, автобуси, трансфери і таксі.

Весь транспорт в Казбегі відправляється з автовокзалу Дідубе. Тут немає ніяких покажчиків, графіків, платформ або місць продажу квитків. Дідубе – суміш стихійної автостанції та ринку. Однак не варто впадати у відчай – знайти потрібний транспорт досить легко:

 1. Повсюдно нишпорять зазивали, які при виді туриста кричать “Казбегі!”;
 2. Біля місця старту маршруток працює мегафон, на нього треба орієнтуватися.

Простий спосіб дістатися в Дідубе

Поруч з автостанцією знаходиться наземна станція метро “Дідубе” (з одним виходом – не помилитеся :). Відразу після виходу починаються сходи в тунель, який роздвоюється – вам направо.

Тбіліське метро працює з 6:00 до 24:00 і дуже зручне у використанні. Ви купуєте метро-карту (в касі на будь-якій станції метро або фунікулера) і тут же поповнюєте її на кілька ларі. Ця карта дає вам право проїзду в усіх видах громадського транспорту Тбілісі: метро (0,5 ларі), тролейбусах, маршрутках, автобусах і на фунікулері (2,5 ларі). Збережіть чек на метро-карту. Її можна повернути і отримати гроші назад, якщо пред’явити чек і паспорт.

Назви станцій метро оголошуються грузинською та англійською.

Ціна переїзду в Казбегі

 • Рейсова маршрутка коштує 10 ларі (близько 4$). Такі курсують з 7-ої години ранку до 7-ї вечора із середнім інтервалом в 1 годину. Однак водії можуть відправлятися не за графіком, а в міру наповнення маршрутки – потрібно бути готовим до нерегулярних відправлень. Час в дорозі – 3 – 4 години.
 • Таксі обійдеться в 80 ларі (34$) за машину або 20 ларі (8,3$) з людини. На таксі є багато бажаючих, тому машини комплектуються швидко. Якщо ви вперше в цих краях, краще взяти таксі в одну сторону, тому що водії роблять 15-ти хвилинні зупинки біля найпопулярніших пам’яток Військово-Грузинської дороги: фортеці Ананурі, Жинвальского водосховища і Арки дружби народів. Таксі тут можна знайти від 6-ї ранку до 11-12 ночі (поки працює метро).

Як правильно: Казбегі чи Степанцмінда?

За радянських часів село називалася Казбегі, і грузини вживають цю назву в побуті до цього дня. Так підписані маршрутки і таксі. Однак на всіх дорожніх покажчиках ви побачите “Stepancminda” – це той же Казбегі.

Що подивитися в Казбегі

Саме село, його околиці та дорога, що веде в ці краї, вже є серйозними пам’ятками. Але, звичайно ж, не головними.

 • Більшість туристів приїжджають сюди, щоб піднятися до Гергетіс – Собору Святої Трійці, або ж здійснити сходження на Казбек.
 • Центр селища невеликий, саме сюди ви приїдете. Багато магазинчиків, кафе і ресторанів грузинської кухні з прийнятними цінами. Кожен власник кафе робить своє унікальне домашнє вино, яке обов’язково варто спробувати. В тутешніх краях краще брати біле сухе;).
 • За 5 кілометрів від Казбегі є невеликий красивий водоспад. Ще один, побільше, в 15-ти км, сюди їздять таксі (50 ларі за машину). Карту маршруту можна взяти в центрі допомоги туристам біля зупинки.
 • Джерела цілющих мінеральних вод знаходяться в 2 км від Казбека, в селищі Пашеті.
 • У цій місцевості дуже популярний парапланеризм. Найсміливіші можуть політати самостійно або в парі з інструктором.
 • Приїжджим пропонується величезний вибір різноманітних засобів пересування по горах: коні, велосипеди, мотоцикли, квадроцикли… Прокат цього добра можна знайти біля знайомої автобусної зупинки або в центрі допомоги туристам. Пам’ятайте, що варто уточнити наявність сідла на коні – місцеві воліють не обтяжувати себе збруєю.
 • Куди б ви не пішли, в околицях Казбегі вам зустрінуться кам’яні сторожові вежі, що нагадують сванські. Вони стоять на крутих схилах і виглядають гранично загадково і мальовничо…

Де ночувати в Казбегі

У селищі є безліч готелів, хостелів та хоумстеїв. Вартість житла – від 8$ (20 ларі за ліжко в хостелі) до 250$ (номер в готелі). Всі вони легко шукаються і бронюються в інтернеті. Якщо ви не встигли забронювати житло – не хвилюйтеся. Швидше за все, вам запропонують кілька варіантів ще по дорозі. Можна запитати у водія. Грузини – дружній народ, всі між собою спілкуються і допомагають. Водій тут же починає дзвонити знайомим і влаштує вас за пару хвилин.

Якщо ви їдете в подорож по Грузії, обов’язково відвідайте Казбегі. Прекрасні панорами Великого Кавказу, різноманітні розваги та гостинні люди залишать в душі незабутнє враження;).

Опубліковано 1 Жовтня 2022
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти