Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Потосі – скарбниця світу

Потосі — місто, що змінило середньовічну Європу

Серед дивовижних Андських гір прихована світова столиця срібла – Сан-Луїс- Потосі. Воно розташоване на висоті понад 4 000 метрів над рівнем моря і вважається одним з найвищих міст світу. Потосі славиться своєю  таємничістю, історією та культурним спадком.

В епоху імперії Інків і Колумбійської влади місто стало важливим центром видобутку срібла, таким чином зробивши вагомий внесок у фінансову систему Європи та перетворивши Іспанію в найбагатшу імперію того часу. Сьогодні Потосі є світовою спадщиною ЮНЕСКО і популярним туристичним місцем завдяки своєму історичному обличчю та неймовірному ландшафту.

Що подивитися в Потосі

Вулички Потосі абсолютно непередбачувані, і кожен крок наче подорож у часі. Справжнім скарбом архітектурної вишуканості є центральна площа Плаза-дель-Кармен, яка оточена історичними будівлями та колоритними кав’ярнями.

Місто відоме своєю релігійною спадщиною. Тут ви зможете побачити та відвідати безліч монастирів і католицьких церков. Вишуканий  Кафедральний собор є, справжньою окрасою Потосі. Він збудований в бароковому стилі, прикрашений витонченими скульптурами, фресками та вітражами, а з його дзвіниці відкривається чудовий вид на місто.

Саме в Потосі знаходиться найстаріший університет, один з найпрестижніших вищих навчальних закладів Південної Америки – Сан-Франциско-Хав’єрський університет. Будинок Університету – символ елегантності міського ландшафту. Прогулюючись містом, неможливо оминути фестиваль кольору та ароматів місцевих ринків, де ви зможете придбати різноманітні автентичні сувеніри та вироби ручної роботи від кращих майстрів регіону.

Екскурсії в Потосі

Окрім екскурсій багатими релігійними, історичними та культурними спадками Потосі, туристи мають чудову можливість відвідати ще кілька фантастичних музеїв.

Серед них Музей масок, що розташований у самому центрі Потосі. Кожна маска – унікальна історія, магія, віддзеркалення релігійних вірувань, традицій та фольклору місцевого народу.

Ще один музей, що вражає – Національний Монетний Двір. Це місце перенесе вас до середньовічного світу, де срібло було королем валюти та важливим фінансовим інструментом. Музей пропонує чудову колекцію картин, неймовірні зразки срібних виробів, прикраси, посуд та монети, які використовувалися в імперії Інків та в Європі. Наприкінці екскурсії можна власноруч виготовити власну срібну монету.

Доповнити свої знання про умови та технології видобутку срібла, життя шахтарів, допоможуть екскурсії підземними копальнями міста.

Срібна гора в Потосі

Проте туристи із усього світу приїжджають сюди, щоб відвідати справжнє серце Потосі, гору Серро-де-Потосі, більш відому як Серро-Ріко  – «багата гора». Вона без сумніву залишається головним магнітом Потосі.

Всередині вона наче гігантський мурашник із безліччю тунелів-лабіринтів. У її надрах ховаються дорогоцінні камені, рідкісні метали, золото, але головним родовищем є срібло, з видобутку якого свого часу Потосі стало одним із найбагатших та найважливіших міст колоніальної Мексики. Існує думка, що якби зібрати все срібло, яке видобуте із цієї гори, то можна було б прокласти міст від самого Потосі до Мадриду.

Але ця нелегка праця у часи іспанців забрала життя від 2 до 5 млн. людей, які працювали у надважких умовах, добуваючи дорогоцінні метали. Здавна Серро-Ріко манила мисливців за скарбами, а зараз численні туристи, шукачі екстремальних пригод та адреналіну, йдуть засніженими стежками у незвичайні печери, слухаючи легенди та перекази місцевих про таємничий скарб, захований у цій горі.

Ми обов’язково відвідаємо Потосі і Срібну гору в наших походах Болівією, приєднуйтесь!

Кухня Потосі

Звісно ж, кожен мандрівник повинен спробувати традиційні страви та напої, якими славиться Потосі.

Частиною кухні, характерної для регіону, є пиріжок Сальтенья (локальна версія «емпанадас») з тонкого тіста із хрумкою скоринкою. Зазвичай його подають гарячим з різноманітними начинками на будь який смак, найчастіше з м’ясними або овочевими.

Також під час екскурсій та прогулянок важливо не втратити нагоди і спробувати ще один місцевий делікатес – Калапурку. Цей автентичний кукурудзяний суп вражає унікальністю й смаком. Його подають в глиняних тарілках, кладучи гарячий камінь у страву, що створює захопливий ефект вулкану, оскільки суп починає кипіти.

Поради та підказки для туристів.

Відвідуючи Потосі, ви точно залишитеся вражені його особливою атмосферою, де сучасність зливається з віковою історією, культурою, природою та смачною кухнею.  Окрім того, місто оточене неймовірними горами, солоними озерами та вулканами, які просто зачаровують. Місцеві жителі відомі своєю гостинністю і позитивним ставленням до туристів.

Ось кілька порад для мандрівників, які планують відвідати це чарівне місто:

  1. досліджуйте історію міста;
  2. відвідайте музеї;
  3. шукайте скарби в копальнях;
  4. завітайте на Срібну Гору;
  5. спробуйте місцеву кухню;
  6. забезпечте відповідну підготовку з урахуванням високогірного розташування міста.
  7. насолоджуйтеся своєю подорожжю і вивчайте цей унікальний світ історії, культури та скарбів.
Опубліковано 25 Жовтня 2023
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти