Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті
🗻 Сходження на Казбек
Інструктор клубу PVG
макс 8 особи.
40 км
9 днів

🗻 Сходження на Казбек

650$
8.6
Складність походу ми спостерігаємо за декiлькома критеріями.
9 днів

«Крижана вершина», оспівана в легендах і переказах… Піднятися на висоту 5033 метрів — це перемога над собою. Технічно Казбек простіший, аніж інші кавказькі п’ятитисячники, не уступаючи за красою та видами. Категорія 2А доступна людям без альпіністського досвіду і стане чудовим знайомством з Високими горами. А там, як знати, може й Еверест на черзі 😉.

Ви будете йти в кішках, зв’язках, з льодорубами, спати в наметі на льодовику (ах, які там світанки!), боротися з ураганними вітрами і гірською хворобою — це справжній альпінізм з реальними шансами на успіх. Ви заглянете в бездонні льодовикові тріщини, Ваше обличчя і руки потріскаються від сонця і морозу… Але Ви будете щасливі. Ви дізнаєтеся, що таке СВОБОДА в повному сенсі, адже зрозумієте, що Ваші можливості безмежні. Тому що людина, котра піднялася туди, де життя неможливе в принципі, а все, що тебе оточує, намагається вбити — така людина може ВСЕ, ну або майже все 😁.

Але не тільки заради цього ми йдемо на Казбек. Цей древній вулкан розкриває красу Кавказу: неприступні скельні піки, вкриті льодовиками, похмурі фортеці-монастирі і панорами суворих хребтів. Колорит, гостинність і гастрономічні досягнення Грузії перетворюють сходження на Казбек у мрію🍷)). Подавайте заявку — втілимо ж її в реальність!

Швидка заявка
Координатор
Василь
Василь Шуляр
Координатор
Залишились питання?
+380952158157
я у соц. мережах
Графік роботи
Пн-Пт - 09.00 - 18.30
Сходження на Казбек
Маршрут
Тбілісі, екскурсії
фортеця Ананурі
Хрестовий перевал
Казбегі
Гергетіс Цминда Самеба
метеостанція Бетлемі Хат
акліматизація на Фірновому плато (4200м)
штурмовий табір
сходження на вершину Казбеку (5033м)
Бетлемі Хат
Казбегі (гастро-туристичний вечір 🍷: ))
Тбілісі
День 1. Тбілісі: збір групи і екскурсії

Група збирається в хостелі в центрі Старого міста. Ми залишаємо речі і вирушаємо досліджувати давню прекрасну столицю. Погуляємо мощеними вуличками, побачимо знамениті лазні, заради яких за легендою османи кілька разів завойовували Тбілісі. Піднімемося на фортецю Нарікала, з якої видно все місто! Само собою, заглянемо в ресторани і винні погреби — їжа в Грузії є окремою пам’яткою 😉, а для сходження на Казбек нам знадобляться сили :))

Увечері підемо до церкви Мтацминда: її підсвічує мальовнича ілюмінація, а з пагорба, де вона знаходиться, відкривається чудова панорама нічного міста. За вечерею скуштуємо традиційні хінкалі, хачапурі і трохи вина (алкоголь заважає акліматизації).

Тбілісі, Грузія
Центр Тбілісі
День 2. Військово-Грузинська дорога — Казбегі

Вранці виїжджаємо в сторону Головного Кавказького хребта. Зупинимося біля фортеці Ананурі, яку омивають води прекрасної річки Арагві. Ананурі служила форпостом оборони арагвських еріставів (правителів цього краю) з XVI ст. Зараз Арагві затопила долину, сформувавши красиве водосховище. Помилуємося видами, почнемо звикати до природи і неквапливого ритму життя грузинів, адже навіть якщо ми поспішаємо, водій все одно не рушить далі, поки не викурить пару цигарок зі знайомими 😅. Дорога приведе нас на Хрестовий перевал над Дар’яльською ущелиною, де ми знову зупинимося — поспостерігати, як ширяють параплани над прірвою глибиною 2000 метрів. Тут нам вперше стане зрозумілим МАСШТАБ Великого Кавказу, та й просто красива локація :). Детально про місця, які ми проїдемо — у вкладці «СТАТТІ» над маршрутом.

Пообідаємо вже в селі Степанцмінда, або Казбегі, біля підніжжя нашого вулкана. Звідси стартує класичний трек на вершину і можна взяти на прокат спорядження. Розмістимося в хостелі, поїмо хінкалі і хачапурі з видом на Казбек, і підемо в радіалку на Гергетіс Цминда Самеба (Троїцька церква, 2170м). Це найвідоміший храм Грузії, побудований в XIV ст, візитка країни. Він оточений суворими піками Кавказу, саме звідси відкривається найвідоміший ракурс нашої вершини.

🚙 Переїзд 5 годин. 👣 Радіалка: 1,5-2 години. ↑↓ Перепад висот 600м.

*Раніше ми ночували біля Гергеті в наметах, але зараз там прокладена асфальтована дорога, їздить і ходить купа людей, тож довелося переміститися в хостел. Однак це дозволяє гарненько відпочити.

День 3. Метеостанція Bethlemi Hut

Закидаємо рюкзаки в трансфер і їдемо вище монастиря Гергеті, практично до морени льодовика. Але, на жаль, джипи по сипусі не їздять, і далі ми на своїх двох :). Щоб заощадити сили, наймемо коней для перевезення частини вантажу, і почнемо підйом по льодовику Гергеті: насолоджуємося видами і відпрацьовуємо базові альпіністські навички. Гід покаже і навчить:

 • ходити в кішках і з льодорубом;
 • підніматися по перилах;
 • дюльферяти;
 • самострахуватися на сніжному схилі;
 • правильно самозатримуватися (зарубатись) за допомогою льодоруба;
 • в’язати вузли і не тільки.

Коло Бетлемі Хат розбиваємо базовий табір на висоті 3650м н.р.м. На 200м вище метеостанції на відрогу хребта притулилася оригінальна монастирська капличка, яку за бажанням можна відвідати.

👣 6-8 годин. ↑ 1530 м.

День 4. Радіалка на Нижнє Плато

Наш маршрут передбачає максимально правильну, якісну, класичну програму акліматизації — ступінчасту, без якої висота 5033 м абсолютно неможлива. Її правилами керуються альпіністи, оскільки вона єдина, яка реально працює. На практиці це виглядає так: ми будемо ночувати нижче тієї висоти, на якій були вдень: «Ходи високо — спи низько» :)). залишивши рюкзаки в таборі, піднімаємося на Фірнове, або Нижнє Плато. Цей вихід Вам запам’ятається: 1 км шляху проходить між льодовиком і конгломератним осипним схилом. Ділянка називається Хмаура — «Гучна», на стежку постійно сиплеться каміння і пісок, особливо в погожі дні, тож Ви пройдете справжній каменепад. Проведемо час на 4200м, адаптуючись до нестачі кисню. Інструктор проведе ще одне заняття з альп.підготовки. Перекушуємо, відпочиваємо і повертаємося в базовий табір.

👣 2-3 години. ↑↓ 500м.

День 5. Штурмовой табір

Пакуємо рюкзаки і переходимо на вже знайоме Нижнє Плато. Гарненько закріплюємо намети, організовуємо штурмовий табір, намагаємося пообідати і “прогуляємося” трохи вище, готуючи тіло до майбутніх навантажень. Швидше за все, Ви відчуєте легкі симптоми горняшки: болітиме голова, тіло наповниться втомою. Перед сном збираємо штурмові рюкзаки, розподіляємо груповий вантаж і фінально підганяємо особисте спорядження. Інструктор ще раз пройдеться по завтрашньому плану. Лягаємо спати раніше, адже завтра нас чекає кульмінація пригоди. Одразу попереджаємо, що хвилювання і горняшка навряд чи дозволять виспатися.

👣 3-4 години. ↑ 550м.

День 6. Сходження на Казбек

Виходимо в 4 ранку, і наші ліхтарики увіллються в довгу низку вогнів, що тягнеться нагору. Перша ділянка треку трохи за Казбекський перевал (4350м) відрізняється плавним набором, що допоможе нам ввійти в ритм і зустріти СВІТАНОК над Великим Кавказом!

Далі — різкий підйом 35 ° і вихід на сідло, де буде хороша полога ділянка: переведемо дух, помилуємося видами і перекусимо (якщо дозволить погода). Звідси починається найскладніший, ключовий момент — зліт на східну вершину. Крутий схил покривають фірн і лід, місцями здіймаються скельні формації і знадобиться страховка… Але ніщо не вічне, крім гір, і черговий схил вінчається вершиною.

Грандіозні піки Кавказу під Вашими ногами, панорама справді одна з найкращих в світі. Ось вона — мить слави, дикої радості, перемоги на підкореній висоті! Робимо заповітні фотографії та спускаємося на Плато. Відпочиваємо-підкріплюємося трошки, збираємо рюкзаки і вирушаємо в Бетлемі Хат на бівуак.

👣 8-10 годин. ↑ 850м, ↓ 1400м.

День 7. Резервний

Погода Кавказу непередбачувана, а підйом можливий лише при сприятливих метеоумовах. Хоча ми поставили дати на сайті в самий-самий сухий і стабільний сезон, все одно треба запастися днем «на-всякий-випадок». При ідеальному розкладі сьогодні відсвяткуємо успіх, скуштуємо автентичні страви та напої, дослідимо історичні пам’ятки.

День 8. Бетлемі Хат — Казбегі

Недовгий спуск — і ми вже відпочиваємо в Казбегі 😎! Ви наче вперше приймете ГАРЯЧИЙ душ, він буде крутіший аніж самий крутий СПА Вашого міста))). А потім посидимо в затишній домашній кафесі в тіні величезного дерева, дивлячись на Казбек зовсім іншим поглядом, а господар привітає нас з вершиною, подасть соковиті хінкалі і овочі, напоїть божественними винами тільки що з льоху і пригостить чачею навіть якщо ми будемо благати цього не робити))). І ми відсвяткуємо як ніколи в житті, в розслабленій і дружній атмосфері, тому що така пригода зробить з нас команду, пов’язану назавжди.

День 9. Тбілісі — додому

Час розставання прийшов — ми прощаємося з Грузією і їдемо в Тбілісі. Ті, у кого виліт ввечері або на наступний день, ще встигають погуляти містом. Якщо відпустка дозволяє, можете поїхати в Батумі на море, в Местію або Кахетію — менеджер допоможе спланувати логістику :). Решта ж розлітаються по домівках, але ті почуття, які Кавказ пробудив у нас, обриси його неприступних скелястих хребтів і п’янке відчуття висоти залишаться в пам’яті на довгі роки.

Показати всі дні
Вартість: 650$
У вартість походу входить
 • триразове харчування на горі;
 • послуги досвідченого інструктора і провідника з висотною медпідготовкою;
 • послуги помічника гіда при кількості туристів в групі більше 5-ти;
 • використання газового обладнання (газ, кухня);
 • групове спорядження (мотузки, рації, gps);
 • послуги менеджера: підбір авіа, консультації з підготовки;
 • висотна аптечка;
 • реєстрація групи в МНС Грузії;
 • завіз на машинах до Гергеті і назад;
 • завіз вантажу до метеостанції на конях;
 • бронювання переїздів, проживання, ресторанів та інша логістика;
 • сертифікат про сходження на Казбек;
 • пам’ятні сувеніри клубу;
 • дисконтна карта клубу зі знижкою на походи і снарягу.
У вартість НЕ входить
 • авіа;
 • страховка висотна;
 • харчування в кафе і ресторанах;
 • проживання в хостелах.

Необов’язкові

 • прокат спорядження (якщо треба);
 • екскурсії за програмою;
 • сувеніри;
 • чайові гіду (необов’язково, але він буде радий :).
Додаткові витрати
 • На проживання в хостелах та харчування в кафе/ресторанах піде 90-100$.
 • На екскурсії за програмою – 20$ (+сувеніри за бажанням)/
 • Якщо потрібний прокат спорядження, це коштуватиме ~100$.
Забронювати тур
Інформація
Початок походу: Тбілісі, весь день
Закінчення: Тбілісі, після 15:00
Як замовити тур?
ЗАЯВКА
заповніть заявку прямо на цій сторінці — менеджер зв'яжеться з Вами і допоможе підготуватися;
ПЕРЕДОПЛАТА
внесіть передплату 100$ для бронювання місця в групі;
АВІАКВИТОК
купіть авіаквитки в Грузію;
ЗІБРАТИ РЕЧІ
зберіть все зі списку необхідних речей і зустріньтеся з нашим гідом і насолоджуйтеся пригодою!
☀ Погода на Казбеку

Серпень — найсприятливіший місяць для сходжень на Кавказі. Сніг максимально тане до цього часу, оголюючи тріщини в льодовику, що робить маршрут безпечним. Погода стабільна, без літніх дощів і снігопадів. Це не означає, що всю дорогу нам буде світити сонце: в Високих горах можливий будь-який сценарій. Але саме в цей період шанси на успіх найвищіОрієнтовні температури: вдень на рівні базового табору +5…+15С, вночі +/- 0С; на рівні штурмового табору і вищевдень +5…0С, вночі до -5…-15С.

🏡 Де ми будемо жити?

Щоб зробити тур дійсно комфортним, ми перенесли ночівлі, які можливо, в цивілізацію. Нам треба переночувати в наметах 4-5 ночей, 3 або 4 ночі же пройдуть в готелях і хостелах.

🍲 Харчування
 • На горі у нас буде комбінована розкладка: в базовому таборі варимо повноцінне похідне харчування (каші, борщі, бобові); вище ми будемо харчуватися головним чином субліматами (нашими фірмовими), що полегшить рюкзак і зробить меню різноманітним. Мінімум двічі на добу будуть гарячі зігріваючі ситні страви: каші, супи, друге. Є меню для вегетаріанців. Також будуть перекуси бутербродами з ковбасою, сиром, салом і соусами, калорійні сухофрукти і горіхи, чай-кава з солодощами, печивом, чурчхелою, шоколадом та іншими смаколиками. Не хвилюйтеся, голодним не залишиться ніхто! Харчування на горі входить у вартість туру.
 • У цивілізації харчуємося в кафе і ресторанах — досліджуємо багату грузинську кухню!
❗ Що ще потрібно знати
 • Інструктор має право змінити маршрут залежно від погоди, стану і побажань групи. Рішення інструктора на висоті обговоренню НЕ підлягають.
 • Учасники чергують під час походу (готують їжу, облаштовують табір, ТРОПЛЯТЬ);
 • Інструктор має право не допустити до сходження на Казбек туристів, спорядження яких не відповідає вимогам (див. вкладку «Екіпіровка») або тих, хто свідомо приховав якусь із хвороб зі >> списку хвороб, з якими не можна йти в похід. Передоплата в таких випадках не повертається.
🗻 Чому варто йти на Казбек

Казбек (5033м) — одна з найвищих гір головного Кавказького хребта, стратовулкан. Знаходиться на кордоні Грузії і росії. З боку Грузії підйом легший фізично, але потрібні базові альпіністські знання і вміння, адже доведеться підніматися у зв’язці. Крім того можна познайомитися з однією з найбільш харизматичних і гостинних країн світу. А унікальна архітектура, історичність місцевості, прославлене грузинське вино і кухня стануть приємним бонусом;).

Якщо Ви не проти випробувати себе на міцність, хочете довести собі, що все можливо, любите вирішувати складні завдання, шукаєте якісно новий старт в альпінізмі й треккінгу — Вам з нами по дорозі! З нами Ви отримаєте унікальний альпіністський досвід, знайдете багато вірних друзів, відчуєте незабутній приплив енергії і точно закохаєтесь в гори.

🗻 На Казбеку Ви:
 • Візьмете” висоту 5033м;
 • близько пізнаєте Грузію, і одне це — вже достатній привід піти з нами в подорож;
 • побачите незабутні панорами головного Кавказького хребта;
 • відточите альпіністські навички та техніки, що стануть в нагоді вам надалі і для більш серйозних походів;
 • побудете наодинці з природою, яка тут воістину унікальна і незаймана;
 • Побачите льодовик Гергеті, який ми з вами пройдемо повністю;
 • Побуваєте в різних кліматичних поясах, навчитеся їх розрізняти, з ними взаємодіяти і жити в будь-яких, навіть найсуворіших умовах;
 • засвоїте ази правильної акліматизації без шкоди для здоров’я, навіть якщо подібного досвіду раніше не було. 5000 метрів над рівнем моря — серйозна заявка, але саме тут це можуть відчути і реалізувати навіть непідготовлені люди;
 • прогуляєтеся вулицями Тбілісі, подивіться стародавні фортеці і високогірні монастирі (наприклад, Собор Святої Трійці на висоті 3700м), відкриєте для себе унікальну архітектуру;
 • знайдете друзів. Як колись співав Висоцький: «Хай він в зв’язці в одній з тобою, там зрозумієш — хто такий». Люди, з якими ви підкорили вершину, залишаться з вами назавжди, адже така перевірка — одна з найефективніших)

Ви ще сумніваєтеся? Не бійтеся, наша команда досвідчених і закоханих в свою роботу гідів зробить цю подорож реальністю для кожного. Приєднуйтесь до наших веселих сміливців, підкоримо легендарний Казбек разом!

Для більш успішної акліматизації рекомендуємо сходити в Сванетію або Тушеті + Хевсуреті. Таким чином ви краще адаптуєте до умов кавказького високогір’я і приємно проведете час в дивовижно красивих куточках чудової країни.

🗻 Особливості туру

Трек складний і потенційно небезпечний для здоров’я учасників. Вас будуть супроводжувати найдосвідченіші інструктори клубу, котрі докладуть усіх зусиль для успішного результату. При цьому нам важливо, щоб ви отримали максимум позитивних емоцій. Тім-лідери будуть стежити за погодою, станом снігу і фізичними кондиціями кожного учасника — щоб мінімізувати ризики. Але це гори, і кліматичні умови тут дуже швидко змінюються. Саме тому гід при несприятливих умовах може в будь-який момент змінити маршрут. Це рішення обговоренню не підлягає і має беззаперечно здійсняться. Безумовно, всі ми хочемо піднятися на вершину, і зробимо для цього все можливе — але безпека для нас понад усе.

💙 Є ряд важливих переваг, які пропонуємо тільки ми
 • Покращена розкладка: ТРИЧІ на день — гарячі страви (перше, друге, каша), індивідуальне меню для м’ясоїдів, вегетаріанців, діабетиків.
 • Комбінована розкладка: продукти на 1,5 кг легші, ніж звичайне похідне харчування.
 • Заощаджуємо час: приготування на інтегрованих газових пальниках зберігає до 1,5 годин на добу — їх ми використовуємо на треккінг…
 • …і не поспішаємо переходах.
 • Невеликі маневрені групи і зручні трансфери. Є прокат спорядження на місці.
 • Провідники, які знають стежки, ночівлі, джерела, кафе уздовж і поперек, тому точно проведуть Вас так, як треба.
 • Знижки: накопичувальна картка клубу, знижки в топових туристичних магазинах України + фірмовий корисний подарунок і сертифікат кожному учаснику.
Стань частиною незабутньої пригоди
Реєструйся просто зараз - зроби перший крок до здійснення своєї мрії
Забронювати тур
Що взяти з собою?
👕 Одяг та взуття для сходження на Казбек

Приділіть належну увагу екіпіровці, адже від неї залежить успіх сходження! Якщо є питання — звертайтеся до менеджера, він все роз’яснить.

 • Куртка мембранна — штормовка, під неї повинен піддіватися пуховик
 • Пуховик
 • Товстий фліс або дві фліски (щільністю 100 і 200)
 • 2 комплекти термобілизни: тонка активна для руху і вовняна для бівуака та сну (верх і низ)
 • 2-3 футболки
 • Мембранні штормові штани
 • Флісові штани
 • Легкі треккінгові штани, бажано трансформери (що перетворюються в шорти)
 • Шкарпетки трекінгові — 3-4 пари
 • Шкарпетки теплі — для сходження і сну, 1 пара
 • Білизна, зручна
 • Шапка
 • Балаклава
 • Баф
 • Кепка від сонця
 • рукавички легкі
 • Рукавички теплі із захистом від вітру
 • Рукавиці утеплені або верхонки
 • Черевики — для сходження або серйозного треккінгу
 • Сандалі або інше змінне взуття
 • Гамаші (“ліхтарики”, бахіли) від попадання снігу у взуття
🎒 Особисте спорядження
 • Рюкзак на 60-70 л з рейнкавером (дощовик для рюкзака)
 • Дощовик або пончо
 • Рюкзак маленький (30-40 літрів) — для радіальних виходів і штурму вершини
 • Килимок
 • Сідушка туристична
 • Намет
 • Спальний мішок з температурою комфорту -15 або -20 градусів
 • Трекінгові палиці зі сніговими кільцями
 • Окуляри від сонця з високим ступенем захисту від ультрафіолету
 • Крем від сонця і губна помада
 • Особиста аптечка
 • Гігієнічний набір
 • Тарілка, кружка, ложка, бажано ніж
 • Термос на 1 л. — дуже важливо!!!!
 • Налобний ліхтарик
 • Документи (і їх копії з собою і в онлайні), гроші, страховка — в герметичному пакеті
 • Фототехніка, мобільний телефон, павербанк та зарядні пристрої
📌 Спеціальна споряга

(Можна взяти на прокат в Казбегі):

 • Кішки
 • Льодоруб
 • Каска альпіністська
 • Страхувальна система (нижня обв’язка)
 • Самостраховка (2 вуси)
 • Залізо: карабіни (3-5 шт), спусковий пристрій (вісімка або стакан)
 • Пара репшнурів (прусиків)

>> Докладніший список висотної споряги дивіться >> В ЦІЙ СТАТТІ

Важливо: зберіть все з цього списку. Якщо є сумніви з приводу вмісту рюкзака — зв’яжіться з менеджером.

Обов’язково оформіть спеціальну туристичну страховку і відправте її скан або фото менеджеру до походу. Її можна замовити у нас.

Наш прокат туристичного спорядження в Грузії

Найменування спорядження

Ціна за 1 день

Ціна за 9 днів

Місце в наметі

2$

15$

Рюкзак

3$

25$

Спальний мішок

2$

15$

Каремат

1$

7$

*Комплект (палаткомісце + рюкзак + спальник + каремат)

Трекінгові палиці в комплект не входять!

50$

Забронювати тур
Фотогалерея
Фотогалерея
Похід на Казбек
Похід на Казбек
Похід на Казбек
Похід на Казбек
Похід на Казбек
Зв'язатися з нами
Залишилися якісь питання щодо туру, зв'яжіться з нашим менеджером і він допоможе підібрати вам тур та відповість на всі ваші запитання.
Василь Шуляр
Координатор
Залишились питання?
+380952158157
я у соц. мережах
Пориньте в атмосферу дивовижного походу
Забронювати тур
Будь в курсі новин світу гірських пригод

  Швидке замовлення
  Похід: 🗻 Сходження на Казбек
  Ім'я та прізвище
  Дата походу
  Телефон
  Email
  Коментар
  Записатися
  Дякую!
  Вашу заявку успішно відправлено.
  Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!
  Закрити
  Залишити відгук
  Ім'я та прізвище
  Email
  Похід
  Дата туру
  Посилання на соц. мережі
  Відгук.
  НАПРЯМКИ
  НАПРЯМКИ
  Види походів
  Види походів
  Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти