Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Гергетіс Цминда Самеба

Собор Святої Трійці або Троїцька церква в Гергеті знаходиться над селищем Степанцмінда, на одному з відрогів Казбека (XIV століття, 2170 м. н. р. м.). Саме звідси відкривається найвідоміший і максимально часто зображений вид на вулкан. Кожен альпініст відвідує Гергеті при сходженні на Казбек.

Гергетіс – дуже харизматична і атмосферна споруда в істинно грузинському стилі: повністю кам’яна, приземкувата, потемніла від часу. Дивишся і розумієш, що вона витримає всі бурі і сніги суворого Кавказу…

З боку Степанцмінди схил дуже крутий і підозріло нагадує обрив. Навколо ширяє безліч орлів з жахливим розмахом крил.

У Гергеті мешкають ортодоксальні православні ченці, які дотримуються порядку на території і не пускають всередину без дрес-коду: жінки повинні бути в спідницях і з покритими головами (досить обв’язатися курткою і надіти баф).

Всередині панують вічні сутінки, що межують з повною темрявою, але розгледіти похмурі ікони можна. До речі, зображення Христа тут підозріло нагадують орлів;).

Біля воріт є джерело з питною водою, сувенірна крамниця, туалети і навіть магазинчик (в фургоні на колесах).

Як добратися до Гергеті з Казбегі

Пішки (1,1-2 години)

З центру Степанцмінди потрібно йти по Військово-грузинській дорозі в сторону від Тбілісі (тримаючи курс на Казбек). Через пару хвилин буде розвилка. Головна дорога йде прямо (до кордону з Росією), а ми повертаємо на міст через річку – наліво. Наш шлях впевнено перетворюється в ґрунтовку, яка веде до самої церкви.

Проблема в тому, що цією дорогою їздять машини, які здіймають багато пилу. До того ж вона довга, адже в’ється серпантином. Якщо ви йдете пішки, краще поверніть на котрусь із безлічі стежок наверх – всі вони ведуть до церкви, регулярно перетинаючи основну дорогу. Найзручніші прокладені через ліс, по тіні і з водою.

В крайньому випадку пам’ятайте: ВСЕ населення Казбегі знає російську мову (хоча б на жестах :), а навколо дуже багато туристів, тому ви завжди зможете уточнити.

Середня тривалість підйому: 1,15 – 1,5 години.

Набір висоти: 427м.

На машині

Найбільш невпевнені, непідготовлені (або ліниві) туристи можуть взяти трансфер або поїхати на своєму транспорті. Дорога крута, погана, але джип впорається. Вартість цього задоволення – 50-100 ларі з людини (20-40$ в залежності від кількості місць і вміння торгуватися). Їхати +/- півгодини.

На коні

Місцеві пропонують кінні тури наверх, вниз або в обидві сторони. Врахуйте, що коні тут зазвичай без сідла. Підйом обійдеться в 200 ларі (80$), спуск – удвічі дешевше. (Пам’ятаємо, що грузинська ціна – справа відносна, і не погоджуємося на першу з них;).

У центрі Казбегі можна взяти напрокат велосипед, мотоцикл, квадроцикл і навіть парапаплан для спуску :).

Як спуститися з Гергеті

Найзручніша стежка починається від джерела з питною водою біля входу в Гергеті і позначена покажчиком. Якщо у вас погане взуття або є проблеми з суглобами, краще йти вниз дорогою, тому що цей шлях дуже крутий. Спуск займає 45 хвилин.

Підсумок: Гергетіс – кращий вибір для тих, хто хоче насолодитися красою могутніх гір, але поки не готовий підкорити 5-тикілометрову висоту;). Вирушаючи в подорож по Грузії, обов’язково включіть це місце в список запланованих пам’яток. А наш клуб відвідує Троїцьку церкву в походах на Казбек та по Тушетії – приєднуйтесь!

Опубліковано 1 Жовтня 2022
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти