Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті
🏆 Похід в горах Вірменії | Сходження на Арагац
Інструктор клубу PVG
макс 12 особи.
70 км
10 днів

🏆 Похід в горах Вірменії | Сходження на Арагац

420$
6.4
Складність походу ми спостерігаємо за декiлькома критеріями.
10 днів

Вірменія відкрита для туристів, в’їзд в країну – без візи з негативним ПЛР-тестом. В екскурсійній програмі 2022 додатково будуть монастир та підйомник в Татеві, винні погреби долини Арані, найбільше в Вірменії поле хачкарів, печерне місто і не тільки. Записуйтесь – настільки крутого маршруту немає ні в кого! 😉

В цьому поході Вас чекає легендарний Севан, високі вершини і панорами величного Арарату, глибокі ущелини та густі ліси… Ми піднімемося на два вулкани – Арагац (4090м) і Аждаак (3597м). В обов’язковому порядку скуштуємо чудові страви вірменської кухні, а восени зможемо насолодитися божественним гранатовим вином. Культурна спадщина Вірменії безцінна. Її називають «музеєм під відкритим небом», а культурні надбання налічують понад 4000 пам’яток архітектури, котрі збереглися з VI – V ст. до н. е.! Ця багата країна, про котру ми так мало знаємо, в свій час стала першою колискою сучасної цивілізації: люди, що покинули Африку, осіли саме тут. У стародавніх поселеннях знайдені статуетки віком понад 3000 років. Цей похід буде не тільки мальовничим, але пізнавальним та цікавим. Приєднуйтесь – і Ви гарантовано закохаєтеся в Вірменію!

Швидка заявка
Координатор
Василь
Василь Шуляр
Координатор
Залишились питання?
+380952158157
я у соц. мережах
Графік роботи
Пн-Пт - 09.00 - 18.30
Похід по Вірменії
Маршрут
Єреван
Гарні
Герард
каньйон р. Азат
Авуц Тар
Гегамське плато
о. Вішапалич
Аждаак (3597м)
о. Анка-ліч
о. Севан
Севанаванк
Вагаршапат
о. Карі-ліч
Агарац (4090м)
Єреван
День 1. Єреван

Група зустрічається з інструктором в столиці Вірменії, де стартує наш гірський похід. Після збору всіх учасників в одному з хостелів вирушаємо оглядати місто і знайомитися з культурою та побутом. Єреван входить до переліку найдавніших міст планети. Перша побудована тут фортеця, Еребуні, датується 782 роком до н.е. – на 29 років раніше Риму! З трьох сторін місто оточене вершинами Вірменського нагір’я і відомі незвичайною формою і кольором: будівлі та вулиці утворюють концентричні кола, з центру яких промінчиками розходяться вулиці. При будівництві міста використовували багато рожевого туфу (гірської пористої породи). У променях призахідного сонця Єреван забарвлюється в ліричні пильно-рожеві відтінки, за що місто отримало назву «Рожева столиця». Ми подивимося Площу Республіки, Блакитну мечеть, відвідаємо Історичний музей і Кафедральний собор Св. Григорія.

Увечері піднімемося на Каскад, звідки відкривається панорама нічної столиці і краєвид на грандіозний Арарат – символ Вірменії. Саме тут Ви закохаєтеся в Єреван :).

Єреван
Єреван. Вигляд на Арарат
День 2. Гарні — Герард — каньйон р. Азат — Авуц Тар

Їдемо в Гарні, де занурюємося в абсолютно інший, предвічний світ сонцепоклонників і язичництва. Побудований в І столітті до н.е., він дивовижно нагадує Парфенон, чудово зберігся і тут дуже мало туристів;) Гарні стоїть над глибоким мальовничим каньйоном річки Азат, який служив відмінним природнім захистом від нападів ворога і допоміг фортеці дожити до наших днів.

Далі йдемо на екскурсію в Гегард, або «Монастир списа» – величезний комплекс, затиснутий між крутих скелястих схилів гір, який вважається рідкісною архітектурною пам’яткою і включений в список світової спадщини ЮНЕСКО. Його унікальність полягає в тому, що частина Герарда з безліччю шикарних горельєфів була вирубана прямо в монолітній скелі. Саме тут довгі століття зберігався Спис Долі перед тим, як його помістили в Ечміадзінський собор. Похід в Вірменії і сходження на Агарац сподобається не тільки любителям гір, а й фанатам історії;).

Після смачного обіду з традиційних страв спускаємося в каньйон річки Азат, стіни якого складаються з базальтових стовпів, кристалізованих з застиглої магми. Особливо вражає ущелина з романтичною назвою “Симфонія в камені”. Гігантські шестикутні призми складені дивовижно правильно, ніби навмисно, і нагадують кам’яний орган. Ближче до вечора піднімемося до руїн монастиря Авуц Тар (X-XII ст). Це місце – дуже атмосферне, воно буквально дихає старовиною. Тут ми і розіб’ємо наш табір, спостерігаючи, як червоний сонячний диск повільно ховається за горизонт, а внизу спалахують вогні міст і селищ.

Гарні
Герард. Монастир в скелі
Монастири в горах Авуц Тар
Туристи в поході по Вірменії
Ночівля на Авуц-Тарі
День 3. Гегамське нагір'я

Вранці піднімаємося на Гегамське плато. У небі тут часто парять хижі птахи – орли, грифи, стерв’ятники. На горизонті здіймається конус Арарату і, мов магніт, притягує до себе наші погляди… На його вершині іскриться льодовик. У спекотний полудень зануримося в приємну прохолоду вод гірської річки. Наш маршрут проходить вздовж овіяного легендами мальовничого каньйону в Хосровском заповіднику. Якщо вірити переказам, в VI вірменський цар Хосров II Котак наказав посадити ліс, який зберігся до наших днів. У лісі зустрічається безліч рідкісних рослин і тварин. Але найцікавіше те, що тут водиться середньоазіатський леопард! Заночуємо, насолоджуючись сутінкової красою і гармонією цього далекого куточку дикої природи.

Кілометраж: 7 км, набір висоти: 300 м, спуск 170 м.

Поле хачкарів
Хасівский каньйон
День 4. Озеро Вішапаліч

Рухаємося в бік Севану по Гегемскому хребту. Рельєф в основному рівнинний, з плавним, але постійним набором висоти. Кілька наступних днів ми будемо перетинати велике плоскогір’я і насолоджуватися видами нагір’я. Тут ми зустрінемо сонцепоклонників єзидів. Єзиди – дуже гостинний, колоритний і приємний народ. Вони цілими сім’ями на літо їдуть на простори Гегамського плато, де живуть у великих наметах з металевою піччю посередині. Пасуть овець та корів і роблять сир – панір. Трапляється, що пастух-єзид побачить подорожнього здаля і довго біжить назустріч, щоб познайомитися і запропонувати склянку кави. На плато живуть вовки, лисиці, безоарові козли (ті, чий камінь в світі Гаррі Поттера володіє магічними властивостями:).

Поставимо табір у великого озера Вішапалич. Недалеко від стоянки стоять стародавні кам’яні статуї – Вішапи, стародавні вірменські божества і духи води, зведені не одне тисячоліття тому. Ці менгіри колись позначали підземні джерела, але потім під впливом християнства перетворилися в злих драконів і змій. Вішапам навіть приносили жертви і вважали, що вони поглинають сонце під час затемнень.

Дистанція: 12 км, набір: 500 м

Єзид на Гегамському плато
Вішапи на Гегамському плато
Треккінг в Вірменіі в червні
День 5. Сходження на вулкан Аждаак, 3597 м

Сьогодні один з найважчих переходів в нашому поході по Вірменії. Прокидаємося удосвіта і підходимо до підніжжя вулкану Аждаак. По дорозі побачимо древні малюнки-петрогліфи, які датуються V-IV тисячоліттями до н. е.! Розглядаємо зображення давно вимерлих тварин, намальовані людиною дві тисячі років тому… Трохи відпочивши, залишаємо речі і радіально виходимо на Аджаак. Милуємося мальовничим озером в кальдері. З вершини відкривається чудовий краєвид: Арарат, Ара, Атіс, Арагац, Севан, схили Гегамського хребта і долина Котайкського району… Аждаак в перекладі з перської – велетень, величезний, могутній, великий. Тут вийдуть відмінні фотографії, які займуть гідне місце у Вашій колекції, присвяченій походу.

↓ Панорама з вершини Аджаака ↓

Панорама гор Армении

Переночуємо в мальовничій гірській долині, оточеній вулканічними піками. Вечорами з боку Севану часто піднімається туман, який заповнює нашу долину і створює містичну атмосферу…

Перехід: 16 км, набір: 900 м, спуск: 400 м.

Похід по Вірменії
Біля підніжжя Аджаака
Ночівля на Гегамському плато під Аджааком
День 6. Озеро Севан

Сьогодні ми споглядаємо красу і насолоджуємося видами різнокольорових гір Вірменії. Спускаємося до селища Тахкашен, звідки на автобусі їдемо до блакитно-синього Севану. Вірменське, або Гегамське море – найбільша прісноводна водойма Кавказу, глибина місцями перевищує 80 м! Його хвилі розсікають пароплави і вітрильні човни, в глибинах мешкають ендемічні види форелі (ішхан), вусанів та інших риб. Якщо дозволить погода, поплаваємо в Севані. Заночуємо в наметах на березі.

Відстань: 15 км, вниз: 900 м.

Нівля на Севані
Захід сонця над Севаном
День 7. Севанаванк

Переїжджаємо до храму Севанаванк, що велично здіймається на північно-західному узбережжі Севана. Раніше він стояв на острові, який за останнє сторіччя з’єднався з півостровом Севан після падіння рівня води. Ще з кінця ХІІ століття тут знайшли притулок ченці, а в 874 році принцеса Маріам заснувала монастир. У XVI-XVII століттях його стіни були зруйновані, в 1930 р монахи остаточно покинули острів. Зараз Севанаванк реставрований і знову діє, при ньому є семінарія. Після огляду монастиря сідаємо на рейсовий транспорт в Єреван. Ніч проведемо в хостелі, де скуштуємо плоди всіх благ цивілізації і відновимо сили, адже попереду – сходження на Агарац!

Ночівля на березі озера
День 8. Ечміадзін — Арагац

Продовжуємо культурно-пізнавальну частину нашого походу. Вранці переїжджаємо в пригород – Вагаршапат (в Радянські часи – Ечміадзін). Тут зосереджено багато пам’яток архітектури, п’ять з яких внесені в список ЮНЕСКО. Вірменія – перша офіційна християнська країна, яка прийняла Ісуса за чверть століття до Риму. На її землі трудився Святий Григорій Просвітник, чиї реліквії дбайливо зберігаються в Ечміадзінському кафедральному соборі. За переказами, сам Христос вказав Григорію місце для цього унікального храму. Зараз Ечміадзінський собор (або Вагаршапат) вважається одним з найдавніших у світі – він заснований в 303 році н.е.! У його скарбниці зберігаються дошка з Ноєвого Ковчега і легендарний Спис Долі (спис Лонгіна), яким римський легіонер вбив Ісуса, зглянувшись над його муками. Після Ечміадзіна оглянемо шедевр ранньосередньовічної архітектури – храм Звартноц. Його почали будувати близько 643 року на місці, де, за переказами, цар Трдат зустрів Святого Григорія. У Х столітті собор спіткала сумна доля – він обвалився. На початку ХХ ст. були проведені археологічні розкопки, причому в ході робіт виявилися більш ранні шари урартійскої епохи.

Після культурної програми їдемо до метеостанції в горах. Ночуємо на березі високогірного льодовикового оз. Карі (на висоті 3190м) на схилах гори Арагац.

Ечміадзін
Звартноц
Група під Аждааком
Сходження на Аджаак
День 9. Сходження на Арагац

Ми знаходимося в ізольованому гірському масиві на заході країни, четвертому за висотою в Вірменському нагір’ї і найвищому в сучасній Вірменії. Арагац має 4 вершини: північна – 4090 м, західна – 4007 м, східна – 3916 м, південна – 3879 м. Між вершинами знаходиться вулканічний кратер неправильної форми, глибиною 350 м і шириною 2,5 км. На схилах видніються невеликі льодовики і сніжники.

Вранці ми піднімемося на одну з вершин Арагац. Спускаємося до озера Карі-лич. З кратера відкривається чудовий панорамний вид на вершини, що оточують його.

Сходження на Арагац
Сходження на Арагац
День 10. Єреван

Повертаємося до столиці. Погляньмо наостанок на Рожеве місто, з яким скоро доведеться розлучатися. Наш похід в горах Вірменії закінчується і ми повертаємося додому, але краса і гостинність цієї країни, її духовна атмосфера і багатюща спадщина не забудуться і ще не раз покличуть нас назад;).

Дегустація вин в Вірменії
Вечірній Єреван
Показати всі дні
Вартість
У вартість входить
  • триразове харчування на маршруті;
  • послуги інструктора;
  • консультації менеджера;
  • групове спорядження (кухонне, газове, тенти);
  • організація логістики маршруту;
  • дисконтна карта зі знижками на походи та спорядження;
  • пам’ятні сувеніри про подорож;
  • сертифікат про проходження маршруту;
  • групова аптечка.
У вартість НЕ входить
  • страхування та авіа;
  • трансфери по маршруту;
  • харчування в дорозі та містах;
  • проживання в хостелі в Єревані;
  • екскурсії, сувенірка, чайові та інші особисті витрати за бажанням.
Додаткові витрати
  • Сума додаткових витрат – 200$. Вона включає проживання та харчування в столиці, входи в платні пам’ятки, переїзди по маршруту. Рекомендуємо взяти з собою побільше грошей на сувеніри, відвідування ресторанів або інші незаплановані особисті витрати.
  • Ціна перельоту з Києва ~5600грн у два боки з багажем.
Забронювати тур
Інформація
Початок походу: Єреван, весь день.
Закінчення: Єреван, після 15:00
Як замовити тур?
ЗАЯВКА
заповніть заявку на похід прямо на цій сторінці, координатор зв'яжеться з Вами і допоможе підготуватися до подорожі;
ПЕРЕДПЛАТА
внесіть передплату 100$ для бронювання місця в групі;
КВИТКИ
придбайте авіаквитки до Вірменії і зберіть рюкзаки по списку необхідних речей;
ГАЙДА В ПОХІД
зустріньтеся з нашим гідом в Єревані - і насолоджутесь пригодою!
Що ще треба знати

Це справжній похід з усіма його атрибутами. Учасники повинні розуміти, що:

  • всі речі (продукти, намети, одяг) потрібно нести на собі;
  • більшу частину ночей спимо в наметах;
  • готуємо на пальнику;
  • всі учасники чергують під час походу (готують їжу, ставлять намети);
  • інструктор має право змінити маршрут залежно від погоди і стану групи.
Чому з нами?
  • Ми першими розробили цей маршрут, знаємо його як свої п’ять пяльців і точно проведемо Вас так як треба.
  • Ви нічого не пропустите: у програму включені найцікавіші місця Вірменії.
  • Полегшені рюкзаки: продукти на 1,5-2 кг легші за звичайне похідне харчування, індивідуальне меню для вегетаріанців. Приготування на інтегрованих газових пальниках зберігає до 1,5 годин на добу – їх ми використовуємо на трекінг і не поспішаємо на переходах.
  • Вас поведе веселий та добрий інструктор, з котрим буде не лише цікаво, а й безпечно: наші гіди регулярно проходять курси надання невідкладної домедичної допомоги в горах.
  • Всі тури 100% відбудуться – гарантуємо Вашу відпустку.
  • Нові екскурсії, котрі проводить лише наш клуб: древній Татев (монастир, підйомник); фортеця Амберд; поле хачкарів Норатус; печерне місто Хндзореск; дегустація вина в унікальній долині Арені; фортеця Смбатаберд.
Стань частиною незабутньої пригоди
Реєструйся просто зараз - зроби перший крок до здійснення своєї мрії
Забронювати тур
Що взяти з собою?
Список необхідних речей для походу в Вірменії

Спорядження

  1. Спальний мішок 0 ° – + 3 °
  2. Килимок
  3. Рюкзак (55-65л для дівчат, 70-80л для хлопців)
  4. Сидушка
  5. Намет
  6. Трекінгові палиці

Одяг

  1. Легка водо- і вітро- захисна куртка (наприклад, сучасні мембранні куртки)
  2. Трекінгові штани.
  3. Легкі водо- і вітро- захисні штани.
  4. Шорти.
  5. Флісовий светр.
  6. Флісова шапка.
  7. Флісові рукавички (бажано з вітро захистом).
  8. Пухова жилетка або тонка пуховка (в червні і вересні обов’язково! У серпні – для теж, хто сильно мерзне 🙂
  9. Футболка (2-3 на весь похід, не більше).
  10. Треккінгова сорочка (синтетична) з довгим рукавом для захисту від сонця. Особливо важливо для серпня.
  11. Кепка або панама від сонця!
  12. Окуляри сонцезахисні.
  13. Бажано легка термобілизна.
  14. Плавки / купальник

Взуття

  1. Взуття для денних переходів (трекінгові черевики або якісні кросівки з міцною рифленою підошвою і товстими стінками).
  2. Легке запасне взуття (сандалі, сланці).
  3. Шкарпетки (бажано треккінгові) 2-3 пари тонких + 1 теплі для сну.

Особисті речі

  1. Крем від сонця.
  2. Налобний ліхтарик (з комплектом запасних батарейок).
  3. Особиста аптечка.
  4. Ложка, кружка, ніж.
  5. Ємність для води.
  6. Гігієнічний набір (не забудьте папір).
  7. Рушник з мікрофібри.
  8. Фотоапарат.
  9. Павербанк.
  10. Герметичні пакети для техніки і документів.
  11. Документи, страховка + їх копії з собою і в онлайн-доступі.

Детальніше читайте в статті >> Список необхідних речей для походу в горах Вірменії і сходження на Агарац

Важливо: зберіть все з цього списку. Якщо є сумніви з приводу свого спорядження — зв’яжіться з менеджером. Обов’язково оформіть туристичну страховку і відправте її скан або фото менеджеру до походу.

Забронювати тур
Фотогалерея
Фотогалерея
Похід в горах Вірменії
Останні відгуки
Facebook відгуки
Зв'язатися з нами
Залишилися якісь питання щодо туру, зв'яжіться з нашим менеджером і він допоможе підібрати вам тур та відповість на всі ваші запитання.
Василь Шуляр
Координатор
Залишились питання?
+380952158157
я у соц. мережах
Пориньте в атмосферу дивовижного походу
Забронювати тур
Будь в курсі новин світу гірських пригод

    Швидке замовлення
    Похід: 🏆 Похід в горах Вірменії | Сходження на Арагац
    Ім'я та прізвище
    Дата походу
    Телефон
    Email
    Коментар
    Записатися
    Дякую!
    Вашу заявку успішно відправлено.
    Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!
    Закрити
    Залишити відгук
    Ім'я та прізвище
    Email
    Похід
    Дата туру
    Посилання на соц. мережі
    Відгук.
    НАПРЯМКИ
    НАПРЯМКИ
    Види походів
    Види походів
    Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти