Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті
NEW ⭐ Сванетія-hard | Від Ушби до Шхари
Інструктор клубу PVG
макс 12 особи.
118 км
9 днів

NEW ⭐ Сванетія-hard | Від Ушби до Шхари

400$
7.7
Складність походу ми спостерігаємо за декiлькома критеріями.
9 днів

В гості до найвищих та найкрасивіших вершин Грузії! Туди, де види здаються нереальними, природа незайманою часом, а місцеві вражають своєю самобутністю. Дослідимо Сванетію по особливому маршруту, одному з найскладніших, але ще не категорійних. Ви пройдете трек до Ушбинських водоспадів, максимально близько до загадкової “вершини-відьми”, “горе-вбивці” – Ушби. Але ж нас завжди вабить небезпека, правда? Ви заночуєте на березі озер Корульді в оточенні льодовиків Кавказу. Побачите справжню гордість Сванетії – Шхару і все те, чим багатий сванський край. Познайомтеся з місцевими жителями та їх особливою вдачею. По завершенню пішохідної частини насолодитеся грузинськими стравами та вином, пляшечку якого Вам точно захочеться привезти з собою з подорожі. Відпочините від довгих, нелегких переходів на березі Чорного моря, в містах зігріваючого сонця та ніжного бризу.

Шукаєте унікальний похід Сванетією, що подарує незабутні емоції? Тисніть “подати заявку” і ні про що не турбуйтеся! Маршрут від Ушби до Шхари точно ввійде до скарбнички улюблених!

*Всі фото – з наших походів. Ви справді це побачите 🏔💙

Швидка заявка
Координатор
Василь
Василь Шуляр
Координатор
Залишились питання?
+380952158157
я у соц. мережах
Графік роботи
Пн-Пт - 09.00 - 18.30
Похід в Сванетії від Ушби до Шхари
Маршрут
Батумі
Мазері
радіалка до водоспадів Мазері під Ушбою (2400м)
перевал Гулі
озера Корульді (2700м)
Маджвдиері (1700 м)
Адіші
перевал Чхундері (2740 м)
Халде
Лалхкоріі
Ушгулі
радіалка до льодовика Шхари (2800 м)
Море: Кобулеті або Батумі
День 1. Зустріч із гідом – Інгурське водосховище – Мазері

Зустрічаємося з гідом у Батумі. У легкій атмосфері цього сонячного порту знайомимося і вирушаємо на автобусі до невеликого сванського селища Мазері – колишньої резиденції грузинських князів, звідки стартує наш маршрут. Дорогою зупинимося пообідати і подивитися на мальовниче Інгурське водосховище.

> > Мазері (1660 м н.р.м.) — куточок Західної Сванетії, який вас здивує. Саме сюди прибували перші експедиції на неприступну Ушбу. Запрошені туристи на той час були почесними гостями князів Дадешкеліан, завдяки чому Мазері мала статус столиці сванського туризму.

Перше, що кинеться у вічі після приїзду – грандіозні види Ушби. Гори ніби оточили поселення! Скрізь зелені луки та пахучі трави. Дихати тут легко та приємно. Відчувається добродушність місцевих жителів, які звикли до таких, як ми, здивованих туристів: )

День 2. Мазері – радіальний вихід до Ушбинських водоспадів

Сьогодні підберемося ближче до найзнаменитішої гори Сванетії – Ушби (4690м). Наш шлях лежить до Ушбинських водоспадів (водоспади Мазері), що живляться потужним льодовиком. Вихід буде досить комфортним, адже важких рюкзаків нести не доведеться – ми повернемося ночувати у Мазері. Проте сьогоднішній день добре нас підготує до майбутніх складніших переходів. Ідемо мальовничою стежкою вздовж річки Долри, поступово набираючи висоту. Навколо вражаючі види на долину Долри, Мазері, Бечо та Сванський хребет. Захоплюючись краєвидами і трошки собою за те, що зважилися піти саме в цей похід, і не помилилися:), дійдемо до водоспадів. Відчуємо свіжість сильних потоків води, що тече прямо з вічного льоду Ушби.

👣 Перехід – 18 км; набір і скидання висоти – 700 м.

День 3. Перевал Гулі — озера Корульді

Висуваємось із селища Мазері до некатегорійного перевалу Гулі. Перевал досить високий – 2800 м, і з нього відкривається виняткова панорама Ушби, масиву Тетнульді та Сванського хребта.

Стежка проходить крізь густі ліси та трави. Майте на увазі, що цей маршут відрізняється досить довгими переходами. Додайте до свого життя регулярні фізичні навантаження, щоб підготуватися до походу. Краса, що відкрилася нашому погляду, буде коштувати всіх зусиль. Адже заночуємо ми біля озер Корульді (2700 м). Тільки уявіть, як це прокидатися в оточенні льодовиків Кавказу, серед оксамитових лугів і видів на Тетнульд і Лайлу.

👣 Перехід – 20 км; набір висоти – 1140 м.

День 4. Маджвдіері

При чарівному світлі ранку, смачно поснідавши та вдосталь нафотографувавшись, скидаємо висоту і спускаємось у Местію. Тут відчувається самобутність місцевих жителів, зі всюди видніються верхівки знаменитих Сванських веж, адже Местія – колишня столиця та адміністративний центр регіону, найбільше містечко на нашому маршруті. Тут ми докупимо продукти, можна сходити до ресторану та оглянути історичний центр. Продовжуємо шлях до села Жабеші під горою Тетнульд. Піднімаємось на черговий перевал, потім спускаємось у річкову долину і ставимо табір на березі з видом на село з десятками веж. Краса!

👣 Набір висоти 300 м, спуск 1200 м. Кілометраж 23 км.

День 5. Перехід в Адіші

Ідемо до селища Адиші, яке чимось нагадує середньовічну гравюру. Такий ефект справляють давні вежі на тлі кавказьких схилів. Родзинка переходу – флора Сванетії. Спочатку ми перетинаємо ліс із чагарникового рододендрону жовтого, а далі виходимо на великі луки, де переважає його білий родич. Який там аромат! Просто диво, медовий та солодкий. І навіть коли вони вже відцвіли, все одно луки вкриті килимом різнотрав’я і тішать око. Пообідаємо над Адіші, спускаємося до річки і йдемо до її верхів’я майже до льодовика. Тут ставимо табір і якщо день був спекотним, вночі ми зможемо почути тріск льоду.

👣 Набір висоти 650 м, спуск 300 м. Кілометраж 18 км.

День 6. Перевал Чхундері — Лалкхорі

Виходимо на стежку раніше, адже нам потрібно перейти річку Адішчала вбрід (у крайньому випадку, можемо переправитися на конях). Чим пізніше ми вийдемо, тим глибшою буде річка, адже вона льодовикова, а отже, наповнюється в міру прогрівання сонцем льоду. Після переправи ми маємо піднятися на перевал Чхундері (2740м), звідки добре розглянемо льодовик Лардаад. Тут настільки епічно, що йти не хочеться, але треба, тож спускаємось у каньйон. Він теж нічого, крутий і скелястий, над річкою навіть у розпал літа зберігаються снігові мости, зі стін падають водоспади, зелень густа, багата. У цьому каньйоні стоїть селище Халде, відоме як останнє село колись незалежного регіону. Вже надвечір приходимо в Лалкхорі, де й влаштуємо наш табір. За бажанням можна сходити до сванів в душ.

👣 Набір висоти 750 м, спуск 1000 м. Кілометраж 14 км.

День 7. Іпралі — Ушгулі

Йдемо стежкою над ущелиною з дуже цікавими стрімкими стінами в сторону селища Ушгулі. Трек без різких перепадів висоти, приємний, тож на місці будемо швидко та ще встигнемо на обід поїсти знамениті кубдарі у Кішках – м’ясні хачапурі у самому козирному кафе села. Нехай воно і не вражає розмахом, зате всередині стоїть різьблений трон локальних старійшин, і на ньому можна сфоткатися. Ушгулі знаходиться на висоті 2300 м н.р.м. і є найвисокогірнішим поселенням країни та всієї Європи (географічно Грузія це Європа, до речі). Завдяки цьому та старовинним пам’яткам його внесено до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Поруч поселення знаходиться літня резиденція Цариці Тамари, яка, мабуть, цінувала вигляд на Шхару не менше за нас))). Станемо табором на березі річки за селом.

👣 Набір висоти 500 м. Кілометраж 12 км.

День 8. Льодовик Шхари

Новий день обіцяє багато вражень, адже сьогодні ми вирушимо в радіалку прямо на льодовик Шхари. Ітимемо крізь квітучі альпійські луки під звуки бігачі річки Інгурі. Перед нами відкриється незабутній вигляд частини Безенгійської стіни. Підійдемо до гори  максимально близько, торкнемося вічного льоду. Важко передати словами, наскільки Шхара прекрасна, звідси не хочеться йти. Фотографуємо побачене та насолоджуємось моментом.

👣 Пройдемо 18 км. перепад 700м.

День 9. Море в Кобулеті/Батумі

Виїжджаємо на берег морський. Яке б місто не обрали, на нас чекає приємний відпочинок, дегустація грузинських страв та вина. Насолодимося духом міста, його незвичайною архітектурою та особливим колоритом. Обговоримо враження від походу, країни та свої відчуття. На цьому наша пригода у Сванетії під назвою “Від Ушби до Шхари” закінчилася, але запам’ятається вона назавжди.

Якщо вийде, обов’язково огляньте Батумі. Набережна міста просто чарівна. Зайдіть у затишну кафешку та поспілкуйтеся з добродушними місцевими. Завітайте до ботанічного саду. І обов’язково сюди повертайтесь! 😉

Батумі похід Грузією
Показати всі дні
Вартість: 400$
В вартість туру вхоить:
  • трьохразове харчування на маршруті;
  • послуги тімлідера та провідника;
  • консультації координатора походу;
  • транспортування спорядження за маршрутом;
  • використання котлів та газове обладнання;
  • реєстрація групи у МНС Грузії;
  • організація логістики туру;
  • всі переїзди за програмою: Батумі – Мазері; Ушгулі – Кобулетті – Батумі;
  • кемпінги (3 ночі: Мазері та Кобулеті);
  • дисконтна карта клубу зі знижками на походи та спорядження у туристичних магазинах;
  • фірмові пам’ятні сувеніри про подорож;
  • сертифікат про проходження маршруту;
  • аптечка.
В вартість НЕ входить:
  • авіа та туристична страхівка;
  • прокат спорядження (при необхідності);
  • харчування в кафе и особисті сувеніри (за бажанням);
  • повторный ПЛР-тест (якщо Грузія його не скасує, як обіцяє);
  • заміна кемпінгів на гестхауси за особистим бажанням учасників або у зв’язку з погодними умовами;
  • чайові (за бажанням).
Додаткові витрати:

≈ 105$+авіабілети

  • Тест на третій день – 35 $
  • Екскурсії – 10 $
  • Сувеніри – 30$
  • Харчування у містах -30$
Забронювати тур
Інформація
Початок походу: Батумі, до 10:00 або днем раніше.
Закінчення: Батумі, в будь-який зручний час
Як замовити тур?
ЗАЯВКА
заповніть заявку прямо на цій сторінці, ми зв'яжемося з вами та допоможемо підготуватися до подорожі;
ПЕРЕДОПЛАТА
внесіть передоплату 100$ для бронювання місця у групі;
АВІАКВИТОК
купіть авіаквитки і надішліть нам їх скан/фото;
ЗІБРАТИ РЕЧІ
Зберіть все із >> списку необхідних речей (палатку, спальник, рюкзак і коврик можно взяти у нас напрокат);
Зустріч групи

Місце збору групи – Батумі, там інструктор зустріне всіх учасників походу. Якщо ви прилітаєте до іншого міста, то добираєтеся самостійно. Дістатися з інших міст Грузії до Батумі не проблема. Переїзд із Тбілісі займає 2,5-3 години, маршрутки їздять кожні 45хв-1 годину. Транспорт розвинуто дуже добре: автобуси комфортабельні, швидкі, роблять зупинки на перекушування та відпочинок. Координатор проконсультує Вас, як дістатися від аеропорту до автовокзалу, до того ж місцеві володіють російською мовою і з радістю допоможуть Вам на місці.

Як добратися в Грузію

Єдиним зручним способом для цього залишається літак. У країні є три головні міжнародні аеропорти: Тбілісі, Батумі та Кутаїсі. Останній зараз добудовують та рейси він не приймає.

Найкраще летіти до Батумі, до того ж похід тут закінчується і відлітати буде однозначно зручніше. Вартість перельотів з України майже не змінюється і коштує від 5 до 6 тисяч гривень із багажем туди та назад. Літають у Батумі два авіаперевізники : SkyUp і YanAir.

Особливості трекінгу в Грузії від Ушби до Шхари

Це справжній похід із усіма його атрибутами. Учасники повинні розуміти, що:

  • речі (продукти, намети, одяг) транспортуються від кемпу до кемпу машиною супроводу. На собі несемо лише маленькі рюкзаки з необхідними на день речами – вітровкою, фліскою, дощовиком, перекусом, фото-відеотехнікою та цінними речами;
  • спимо в наметах на природі, без шкоди для похідної романтики;
  • кілька ночей є можливість провести в гестхаусах та хоумстеях, прийняти душ та поїсти у кафе;
  • готуємо на газових пальниках, іноді на багатті;
  • всі учасники по черзі чергують (готовлять їжу, збирають дрова, ставлять намети);
  • тімлідер має право змінити маршрут залежно від погоди та стану групи.
  • в день проходитимемо в середньому 18-20 км.
  • одна ночівля пройде біля льодовика на березі льодовикової річки (висота близько 2000м), тому буде прохолодною. Рано-вранці ми переходимо річку вбрід. На березі зазвичай чергують місцеві, які на конях перевозять туристів та їхні рюкзаки (20-30 лір), тому за додаткову плату ви зможете переправитися з комфортом. Також на конях можна доїхати на перевал Чхутнієрі (2740 м). Вартість коня: 80-100 лір).

Тим, хто ще не впевнений у своїх силах, рекомендуємо найлегший трекінг Сванетією без наметів. Для туристів, які шукають щось складніше, є ➡ походи в Мегрелії та ➡ Тушетії і Хевсуретії.

Є ряд важливих переваг, які пропонуємо тільки ми:

✔ Покращена розкладка:

  • вранці та ввечері – гарячі страви (перше, друге, каша);
  • індивідуальне меню для вегетаріанців;
  • перекуси із традиційних місцевих продуктів: пурі (коржики з печі), сулугуні, чурчхелла, аджика.
  • продуманий та різноманітний графік харчування: де можна – романтично готуємо на багатті; де немає дров – на пальнику; де складні переходи – є сублімати і економимо майже 2 години для трекінгу;
  • полегшені рюкзаки: за рахунок субліматів продукти на 1,5 кг легші ніж звичайне похідне харчування.

✔ Зручні трансфери є прокат спорядження на місці.

✔ Оптимальні маршрути, перевірені часом та сотнями щасливих клієнтів.

✔ Тімлідери, які знають усі стежки, сократи, ночівлі, джерела, кафе, пекарні вздовж та впоперек, тому точно проведуть Вас так, як треба.

✔ Бонус 25$ на наступний похід усім, хто напише звіт про Грузію з турклубом Pohod V Gory! Накопичувальна картка клубу, знижки на спорядження у топових магазинах України + фірмовий подарунок кожному учаснику.

Необхідні документи в Сванетию

Для громадян України віза до Грузії не потрібна. В’їзд за закордонним паспортом та ковід-документами. Також обов’язково оформіть медичне страхування.

Стань частиною незабутньої пригоди
Реєструйся просто зараз - зроби перший крок до здійснення своєї мрії
Забронювати тур
Що взяти з собою?
Що потрібно покласти в рюкзак, збираючись у похід Грузією від Ушби до Шхари?

⛺ Спорядження

  1. Спальний мішок +2° – +5° в липні та серпні, 0° – +2° в червні та вересні.
  2. Коврик
  3. Рюкзак (55-65л для дівчат, 70-80л для хлопців)
  4. Сідушка туристична
  5. Палатка двошарова
  6. Трекінгові палиці

Прокат спорядження в Грузію

Найменування спорядження

Ціна за 1 день

Ціна за весь похід (9 днів)

Місце в палатці

2$

15$

Рюкзак

3$

25$

Спальник

2$

15$

Каремат

1$

7$

Комплект (палаткомісце + рюкзак + спальник + каремат)

*Трек палиці в комплект не входять!

50$

👕 Одяг

  1. Легка водо- та вітро-захисна куртка (наприклад, мембранна).
  2. Дуже легка трекінгова сорочка для захисту від сонця.
  3. Зручні штани трекінгові, стрейчеві.
  4. Легкі водо- та вітро-захисні штани.
  5. Шорти.
  6. Фліска.
  7. Пухова жилетка або легка пуховка.
  8. Флісова шапка.
  9. Флисові рукавиці (бажано з вітро-захистом).
  10. Футболка (2-3 на весь похід, не більше).
  11. Кепка або панама від сонця!
  12. Окуляри сонцезахисні.
  13. Пончо (якщо є сумніви щодо надійності Вашої мембрани).
  14. Бажано легка термобілизна.
  15. Плавки / купальник.

👠 Взуття

Відповідально підійдіть до вибору взуття, рельєф подекуди досить складний. Обов’язково візьміть легке перевзуття для табору. Влітку на Кавказі буває дуже спекотно, трапляються дощі, і треки відповідно будуть як мінімум вологі. Тому дуже важливо на біваку регулярно їх сушити та давати відпочинок ногам.

  1. Трекінгові черевики (або якісні кросівки з міцною рифленою підошвою та товстими стінками).
  2. Легке запасне взуття (сандалії, сланці).
  3. Шкарпетки (бажано трекінгові) 2-3 тонкі та 1 теплі для сну.

🍴 Важливі деталі

  1. Налобний ліхтарик (з комплектом запасних батарей);
  2. Крем від сонця UV фільтром 50;
  3. Особиста аптечка;
  4. Тарілка, ложка, кружка, ніж;
  5. Ємість для води;
  6. Гігієнічний набір (не забудьте папір);
  7. Фотоапарат;
  8. Телефон, зарядні пристрої, павербанк;
  9. Герметичні пакети для документів і техніки;
  10. Документи + іх копії з собою в онлайн-доступі.

😉😉😉 Детальніше про спорядження для походів у цих широтах читайте у статті >>  Cписок необхідних речей на Кавказ і Тянь-Шань

Важливо: зберіть все із цього списку. Якщо є сумніви щодо свого спорядження – зв’яжіться з цього приводу з координатором походу.

Забронювати тур
Фотогалерея
Фотогалерея
Местія і сванські вежі
Зв'язатися з нами
Залишилися якісь питання щодо туру, зв'яжіться з нашим менеджером і він допоможе підібрати вам тур та відповість на всі ваші запитання.
Василь Шуляр
Координатор
Залишились питання?
+380952158157
я у соц. мережах
Пориньте в атмосферу дивовижного походу
Забронювати тур
Будь в курсі новин світу гірських пригод

    Швидке замовлення
    Похід: NEW ⭐ Сванетія-hard | Від Ушби до Шхари
    Ім'я та прізвище
    Дата походу
    Телефон
    Email
    Коментар
    Записатися
    Дякую!
    Вашу заявку успішно відправлено.
    Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!
    Закрити
    Залишити відгук
    Ім'я та прізвище
    Email
    Похід
    Дата туру
    Посилання на соц. мережі
    Відгук.
    НАПРЯМКИ
    НАПРЯМКИ
    Види походів
    Види походів
    Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти