Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті
Похід на Тянь-Шань | Таласський хребет і Сари-Челек
Інструктор клубу PVG
макс 12 особи.
110 км
12 днів

Похід на Тянь-Шань | Таласський хребет і Сари-Челек

380$
7.6
Складність походу ми спостерігаємо за декiлькома критеріями.
12 днів

Запрошуємо Вас на Західний Тянь-Шань, пройти Таласський і Чатколський хребти – зелені оази серед суворих пустельних гір Середньої Азії. Головною нашою метою є озеро Сарі-Челек, що по праву вважається перлиною цього дикого краю. Це нескладний, але справжній автономний похід, який підійде туристам-початківцям і тим, хто хоче насолодитися неймовірною красою і самобутністю Киргизстану. Цей похід на Тянь-Шань гарантовано запам’ятається на довгі роки. Приєднуйтесь!

Швидка заявка
Координатор
Роман Бідичак
Керівник клубу, тімлідер, гід
Залишились питання?
+380683847302
я у соц. мережах
Графік роботи
З понеділка по п'ятницю з 9:00 до 18:00
Похід на Тянь-Шані
Маршрут
Бішкек
Талас
Таласська долина
озера Чіїм-Таш
перевал Чіїм-Таш (3601 м)
дол. Кара-Кульджа
пер. Курумди (3400 м)
оз. Кара-Суу (Каракамиш)
Сари-Челек
водосховище Токтогул
Бішкек
День 1. Збір групи

Перший день відведений для збору всіх учасників групи і подальшого знайомства зі столицею Киргизстану. Інструктор зустрічатиме всіх в одному з хостелів столиці. Також цей день є резервним – на випадок запізнення когось із учасників або затримки багажу.

Коли вся група буде в зборі, вирушимо на прогулянку столицею, котра продувається гірськими вітрами, скуштуємо страви національної киргизької кухні.

Старий автобус
Парк
День 2. Переїзд в Талас

На орендованому автобусі вирушаємо до підніжжя Таласського хребта (Таласський Ала-Тау). Час в дорозі – близько 6 годин. Нам належить проїхати через перев. Тоо-Ашуу (3400 м) і спуститься в Суусамирскую долину, звідки потрапимо в гірську область Талас. Тут, на початку полонини Ур-Марал, і стартує наш похід на Тянь-Шань. Розіб’ємо перший наметовий табір і вирушимо відпочивати після переїзду.

Хребти західного Тянь-Шаню відрізняються особливо багатою, різноманітною природою і формами рельєфу. Тут є ліси і гаї зі всілякими деревами: арчі (ялівцю), карликової сосни, фісташки, аличі, яблук, груш та іншої смакоти. Багато високогірних озер, радонових термальних джерел, каньйонів і різнокольорових скель. Є великі напівпустелі, льодовики і зелені альпійські луки… Така різноманітність ландшафтів і зон служить притулком величезній кількості видів тварин: коні, козли, барани, ховрахи, рисі, орли, олені… Справжнім цінителям дикої природи тут завжди знайдеться, на що подивитися :).

ріка Урмарал Таласський хребет похід в средній Азії
ріка Каракульджа Таласський хребет
День 3. Вихід з Таласської долини

Перший гірський ранок. Згортаємо наш табір і йдемо вгору по річці Урмарал. Пустельні пейзажі і обпалені сонцем схили Таласського хребта оточують нас. Пройде ще кілька годин перед тим, як ми повернемо в долину річки Чіїм-Таш. Потрібно буде пройти через кілька бродів. Підходимо до злиття Чіїм-Таш з Шорали (Шор-Алиш) і знаходимо місце для бівуака.

Набір висоти 400 м, кілометраж 15 км.

День 4. Озера Чіїм-Таш

Сьогодні пройдемо етап активної акліматизації. Високогір’я – оманливе, і вимагає правильного ставлення до себе. Організм повинен пройти всі необхідні етапи звикання до гір, щоб мінімізувати неприємні відчуття. У цей день ми наберемо більше 1300 м висоти. Крок за кроком, не форсуючи події, піднімаємося вгору в напрямку Чіїм-Таша. Його підкорення очікує нас завтра. Тому зараз потрібно максимально економити сили і добре відпочити перед злетом. Намети поставимо неподалік від двох зовсім невеликих льодовикових озер – як завжди, дивовижно гарних.

Піднімемося на 1300 м, пройдемо 13 км.

Гірське око на Тянь-Шані без рюкзаків
Ночівля на високогірї
День 5. Перевал Чіїм-Таш (3601 м - 1А)

Перехід через Таласський хребет буде одним з найважчих за весь похід на Тянь-Шань. Значний перепад висот і крута стежка вимагають зусиль і хорошої концентрації.

Довго спати не можна. Встаємо якомога раніше, збираємо речі і піднімаємося на Чіїм-Таш. З висоти понад 3500 метрів над рівнем моря ми зможемо споглядати феноменальні види на Таласський і Чаткольський хребти. Потім крутою стежкою, яка ніби намагається перекинути подорожніх, спускаємося в долину Західного Кара-Кульджа.

Дистанція 20 км, перепад висот близько 1200 м

на перевалі Чийим-Таш похід до озера Сари-Челек
Гори Тянь-Шаню
День 6. Кара-Кульджа

Вранці знову вгору – тепер до перевалу Кара-Кульджа (3161 м). Цей підйом буде плавним. Тут ми нарешті побачимо той Киргизстан, який уявляють собі більшість людей: високі, покриті зеленою травою гори і всюдисущі стада коней. Спустимося в долину Східного Кара-Кульджа, пообідаємо і починаємо подніматся під Кара-Кульджу. Не доходячи до його сідловини, розбиваємо табір і відпочиваємо, відновлюючи сили.

Кілометраж: 12 км, наберемо 1200 м до Кашка-Суу, спуск – 1400 м

в долині ріки Каракульджа
Озера Чийим Таш - трекінг в Киргизії
День 7. Перевал Кара-Кульджа (3161 м)

Похід на Тянь-Шань продовжується. Зустрівши чудовий схід сонця під перевалом, спускаємося вниз до довгоочікуваного лісі, але не надовго. Перейшовши бурхливу річку вбрід, піднімаємося в наступну ущелину. Тепер ми остаточно перейшли на Чаткольський хребет і впевнено набираємо висоту. Коли прийдемо до рівних ділянок біля річки, встановимо наш табір.

Тривалість радіалку 12 км, перепад висоти 350 м

Перевал Курумди - треккінг в Киргизстані
Каракульджа - Чаткольський хребет похід на Тянь-Шань
День 8. Перевал Курумди

Останній висотний ривок – нам потрібно подолати Курумди висотою близько 3400 м. У порівнянні з перевалом Чіім-Таш він набагато простіший. З найвищої точки відкривається дивовижний вид на весь національний парк Сарі-Челек. Ми навіть побачимо озеро Каракамиш, куди незабаром прийдемо на відпочинок. Спуск буде нелегким, під ногами кришиться дрібна сипуха, так що потрібно бути дуже обережними. Намети поставимо вже зовсім пізно, біля бурхливого струмка.

Дистанція: 13 км, набір і спуск 800 м

піднімаємось на перевал Курумди
табір  в долині Курумди
День 9. Озеро Каракамиш

Дев’ятий день походу на Тянь-Шань – полуднівка. Ніяких складних і тривалих переходів. Збираємося і йдемо вниз за течією Кара-Суу до однойменного озера, яке ще називають Каракамиш. Купаємося в чистих водах, насолоджуємося мальовничими краєвидами. Відпочивши і підбадьорившись, поставимо намети на ідеально рівному і зеленому березі.

Тривалість: 12 км, перепад висоти 350 м

Група на привалі
Озеро Кара-Суу похід в гори
День 10. Сари-Челек

День зустрічі з озером Сарі-Челек.

Піднімаємося крутою стежкою на перевал Кутурма, звідки побачимо південний берег Сарі-Челек і величезне плато з іншими озерами. Сарі-Челек знаходиться в гірській долині з такими крутими бортами, що обійти озеро по береговій лінії неможливо. З південного узбережжя починаються угіддя невеликого Сарі-Челекського біосферного заповідника (23900 га). Трохи спустившись, обідаємо, купаємося в озері Ірі-Кель і йдемо через занедбані сади до Сарі-Челека. Робимо чудові знімки і ставимо табір на березі. За бажанням групи – їдемо на нашому автобусі до селища Аркит, де нас чекатиме м’яке ліжко і лазня.

з видом на Сари-Челек
Треккінг на Тянь-Шані
Кара-Суу
озеро Сари-Челек
купання в озері Кара-Суу
День 11. Водосховище Токтогул - Бішкек

Сьогодні нас чекає довга дорога на автобусі, в якому ми подолаємо 490 км шляху. Встаємо зовсім рано, звертаємо наш наметовий табір і йдемо вниз до Аркіта. Нас вже чекатиме автобус, на якому ми поїдемо до Токтогула, а далі- в Бішкек. Тут група розміщується в хостелі – ось він, довгоочікуваний відпочинок від походу та переїзду.

Токтогульське водосховище
День 12. Виліт додому

Учасники групи залишають столицю, несучи з собою враження про похід по мальовничих місцях Західного Тянь-Шаню, унікальну красу Сарі-Челека, гірських перевалів та долин, річок і озер Киргизстану.

Показати всі дні
Вартість: 380$
У вартість походу входить
  • триразове харчування на маршруті;
  • послуги інструктора і провідника;
  • консультації менеджера;
  • організація логістики по маршруту;
  • використання котлів і газове обладнання;
  • рекреаційні збори;
  • групова аптечка;
  • пам’ятні сувеніри про подорож;
  • дисконтна карта зі знижками на походи та спорядження;
  • сертифікат про проходження маршруту.
У вартість НЕ входить
  • особисті витрати (сувеніри, кафе…);
  • трансфери по маршруту;
  • авіа та страховка.
Додаткові витрати:
  • авіа переліт з Києва 350-400$;
  • трансфер Бішкек-Талас (290 км – 5 годин) і Аркіта-Бішкек (480 км – 8 годин) – 40$ (при чисельності групи 10 осіб);
  • проживання в столиці (2 ночі) – 30$;
  • інші витрати (ресторани і сувеніри, катання на човні) – від 40$.

Подорож на Тянь Шань обійдеться в 810$.

Забронювати тур
Інформація
Як замовити тур?
ЗАЯВКА
заповніть заявку прямо на цій сторінці, ми зв'яжемося з вами і розповімо, які квитки вам підійдуть для цієї подорожі та допоможемо з підготовкою;
ПЕРЕДОПЛАТА
внесіть передоплату 70$ для бронювання місця в групі;
АВІАКВИТОК
купіть авіаквитки до Бішкека і надішліть нам їх копію;
ЗІБРАТИ РЕЧІ
зберіть рюкзак І зустріньтеся з нашим гідом в зазначеному місці.
Оплата походу на Тянь-Шань
  • Розмір передоплати для цього туру – 70$.
  • Решту суми Ви можете віддати гіду при зустрічі чи перерахувати на наш рахунок / банківську карту.
  • Розмір групи – 6-12 учасників. При меньшій кількості бажаючих (5 людей) ціна туру складатиме 440$.
Стань частиною незабутньої пригоди
Реєструйся просто зараз - зроби перший крок до здійснення своєї мрії
Забронювати тур
Що взяти з собою?
Екіпіровка для походу на Тянь-Шань

>>  Список необхідних речей  для цієї подорожі

Важливо: зберіть все з цього списку. Якщо є сумніви з приводу свого спорядження — зв’яжіться з менеджером. Обов’язково оформіть туристичну страховку і відправте її скан або фото менеджеру до походу.

Забронювати тур
Фотогалерея
Фотогалерея
Відеогалерея
Гірське око на Тянь-Шані без рюкзаків
Група з прапором на перевалі
Перші види гір
Стежка в горах Тянь-Шаня
Треккінг на Тянь-Шані
з видом на Сари-Челек
Озеро в горах Киргизстану
Початок маршруту
Група на привалі
Ослик в горах
Треккінг
Афлатун
Афлатун і Уялма
Киргизка
Традиційна колиба - юрта киргизів
Ночівля на високогірї
Коні в каньйоні
Уялма
Види з стежки
долина річки
Гори Тянь-Шаню
Пастухи
Кольорова річка на Тянь-Шані
Афлатун
Каньйон Афлатун
Треккінг без рюкзаків
Фото гір Тянь-Шань
Вид з стежки
Каньйон Афлатун
Юрта в Киргизстані
йдемо до озер Чиим Таш на Таласськом хребті
ріка Урмарал Таласський хребет похід в средній Азії
ріка Урмарал Таласський хребет
Озера Чийим Таш - похід в Киргизстані
Озера Чийим Таш
Озера Чийим Таш
Озера Чийим Таш - трекінг в Киргизії
в долині ріки Каракульджа
перевал
спуск з перевала Чийим-Таш в долину ріки Каракульджа
на перевалі Чийим-Таш похід до озера Сари-Челек
Перевал Курумди - треккінг в Киргизстані
Каракульджа - Чаткольський хребет похід на Тянь-Шань
ріка Каракульджа Таласський хребет
Похід по Західному Тянь-Шаню
озеро Кара-Суу похід в Киргизії
Перевал Курумди похід на Сари-Челек
піднімаємось на перевал Курумди
табір  в долині Курумди
вечір на озері Кара-Суу в поході
табір на тянь-шані похід в гори
Озеро Кара-Суу похід в гори
ранок в горах в Киргизстані
бівуак в поході
купання в озері Кара-Суу
похід до озера Кара-Суу
ріка Кара-Суу
Токтогульське водосховище
озеро Сари-Челек
озеро Сари-Челек вид з перевалу Кутурма (2446 м)
озеро Ірі-Кель
Кара-Суу
похід на озеро Ірі-Кель
Останні відгуки
Facebook відгуки
Зв'язатися з нами
Залишилися якісь питання щодо туру, зв'яжіться з нашим менеджером і він допоможе підібрати вам тур та відповість на всі ваші запитання.
Роман Бідичак
Керівник клубу, тімлідер, гід
Залишились питання?
+380683847302
я у соц. мережах
Пориньте в атмосферу дивовижного походу
Забронювати тур
Будь в курсі новин світу гірських пригод

    Швидке замовлення
    Похід: Похід на Тянь-Шань | Таласський хребет і Сари-Челек
    Ім'я та прізвище
    Дата походу
    Телефон
    Email
    Коментар
    Записатися
    Дякую!
    Вашу заявку успішно відправлено.
    Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!
    Закрити
    Залишити відгук
    Ім'я та прізвище
    Email
    Похід
    Дата туру
    Посилання на соц. мережі
    Відгук.
    НАПРЯМКИ
    НАПРЯМКИ
    Види походів
    Види походів
    Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти