NEW! ⭐ ВСЯ Грузія | Гастро-культурний тур на травневі
Весняна новинка трекінгу в Грузії на травневі – тур культурними та природними пам’ятками країни. Вас чекають засніжені вершини Сванетії, хайкінг у зеленій долині Боржомі, печера Прометея та Мартвільський каньйон, прогулянки в Тбілісі та Кутаїсі, а на десерт – відпочинок у легендарній Аджарії на березі Чорного моря. Цьому маршруту немає аналогів: тут справді зібрано ВСЕ, що варте Вашої уваги.
Ви спробуєте найсмачніші грузинські страви з різних куточків країни – справжню гордість гостинного народу. Дегустації вин доповнять наші гастрономічні дослідження. Побуваєте в десятках музеїв, церкв, монастирів та фортець. Дізнаєтеся про історію регіону від початку становлення країни до цього дня, і познайомитесь зі звичаями різних куточків Грузії. Гастро-культурну програму урізноманітнить трекінг у Кавказьких горах, де ще панує справжня зима, доки долини потопають у квітах та сонячних променях. Важко описати, наскільки прекрасна Грузія у травні. Дивіться фото в описі туру та приєднуйтесь до нас, щоб побачити її на власні очі.
Гід чекає на туристів у хостелі Старого міста. Сьогодні ми досліджуємо столицю з багатою історією та архітектурою. Тут сусідять хай-тек і дерев’яні будиночки, монументальні будівлі та османська спадщина, сучасні проспекти та середньовічні квартали. Грузія – країна контрастів, Ви це зрозумієте на першій екскурсії. У Тбілісі Європа зустрічається зі Сходом, даючи початок неповторному колориту та атмосфері. Знайомимося з історією: відвідаємо фортецю Нарікала, турецькі лазні, кілька найвизначніших церков, покатаємось на фунікулері, сходимо на дегустацію вина та всесвітньо відомої грузинської кухні.
Їдемо в мхарі Самцхе-Джавахеті – регіон на кордоні з Вірменією та Туреччиною. Тут розкинулася знаменита долина Боржомі, з чудовим кліматом та цілющою водою. За будь-якого політичного режиму в Боржомі розташовувалися резиденції глав країн. Залишаємо речі в хостелі та вирушаємо пити мінералку, милуватися горами та архітектурою. Увечері продегустуємо місцеві страви. До речі, кожен мхаре (край) гастрономічно відрізняється від інших, навіть хачапурі готуються по-різному.
Курорт відноситься до низькогірних, що оточують його масиви вкриті змішаними лісами. Кавказ тут викладається у бік Вірменського нагір’я, і гори зовсім інші, ніж ті, які в нас далі за програмою. В окрузі купа приємних пішохідних маршрутів, нескладних і підбадьорливих – те, що потрібно після зимової сплячки! Виберемо відповідний за погодою та станом снігу (якщо він ще буде), насолодимося видами та сосновим ароматом.
Трекінг 20 км; перепад висот 950 м.
Переїзд прикрасять зупинки, і перша з них – комплекс печерних монастирів XII-XIII століть, Вардзія. Цей пам’ятник світового значення відноситься до Золотого Віку грузинської історії, збудований за правління Цариці Тамари. Близько 600 приміщень висічено у схилі завдовжки майже 1 км, вони йдуть углиб гори на 50 метрів, а піднімаються на 8 поверхів. Розмах цього середньовічного дива зодчества вражає та захоплює.
Далі відвідаємо другу за значимістю визначну пам’ятку Джавахетії — фортецю міста Ахалціхе, відому як Рабат. Вона збудована в османському стилі, з медресе, мечетями та мінаретами. Свого часу місто здалося туркам та його князі одними з перших у Грузії прийняли іслам, хоч і ненадовго. Ну а далі ми вирушаємо до Кутаїсі, столиці першого грузинського царства — легендарної Колхіди. У хостел прибудемо пізно, так що знайомство з Імеретією доведеться відкласти на пару годин сну:)
> Якщо вірити грекам, Прометей відбував покарання в Колхідських горах за те, що подарував людям вогонь. Стародавня назва Колхіди (др-гр. – країни висхідного сонця) – Егрісі, і за Егріським хребтом Геліос починав свій щоденний шлях по небосхилу на золотій колісниці. Тут було заховано Золоте Руно, за яким плавали аргонавти. Краї славилися родючістю на весь античний світ. Поруч із Кутаїсі виявлені останки десятків видів динозаврів, перші поселення людей датуються 5-6 століттями до нашої ери, у тутешньому соборі коронували Царицю Тамару. Якщо підсумувати, ми зараз у регіоні з неймовірною, фантастично крутою історією.
Сьогодні оглянемо печеру Прометея, найбільшу у Грузії. Кілометри поземних маршрутів підсвічуються різнобарвним підсвічуванням, вихоплюючи сталактити і сталагміти з обіймів пітьми. Тут є підземні річки та озеро, можна замовити пішу та/або човнову прогулянки. Далі їдемо до Мартвільського каньйону, на травневі він стає меккою для фанатів рафтингу та сплавів. Взагалі каньйон Балда (місцева назва) широко відомий за кордоном завдяки красі, воно і зрозуміло – подивіться фото! Після каньйону вирушаємо до водоспаду Окаце посеред чарівного субтропічного лісу. Егриські ліси рясніють велетенськими деревами, мохами, ліанами, папоротями та всілякими водоймами. На ніч повертаємось у Кутаїсі, завтра ранній виїзд.
Довгий переїзд до серця Великого Кавказу, під Безенгійську стіну та найнебезпечніші п’ятитисячники Кавказьких гір. Дорогою до Верхньої Сванетії зупинимося біля водосховища, за вікнами миготять гори — все вище й вище. У Местії, адміністративному центрі регіону, поселяємось у гестхаус і йдемо гуляти між сванськими вежами. Невелике містечко, затиснуте між декількома великими вершинами, було батьківщиною одного з найвидатніших альпіністів світу – «тигра скель» Михайла Хергіані. Ми зайдемо в будинок, де він жив, побачимо спорядження, з яким сміливець проклав перший в історії маршрут на Ушбу (Ви просто не повірите, з чим люди раніше піднімалися на гори!)
Вранці виходимо на стежку, яка веде на оглядовий майданчик над Местією. Поступово набираючи висоту, відкриємо для себе фантастичні панорами Кавказького хребта і красуні-Ушби. Усі, хто буває у Местії, найчастіше піднімаються саме сюди. Краса гір по-справжньому манить, і не шкода зусиль, щоб виявитися якомога ближче до могутніх вершин Грузії. Увечері за келихом місцевого вина помилуємося видом на сванські вежі в нічних вогниках.
Трекінг 9 км. Перепад висот 750 м.
Сьогодні відвідаємо ще одне важливе місце Сванетії – автентичне високогірне село Ушгулі, що внесене до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. А все тому, що саме тут, біля підніжжя Шхари (5193 м), знаходиться найбільша кількість збережених сванських веж та історичних пам’яток. Погуляємо місцевістю, зробимо пам’ятні фотографії, спробуємо найсмачніші кубдарі в Грузії! Відчуваємо особливу атмосферу гірської Сванетії, яку виділяє кожен камінчик у цьому унікальному місці. Якщо пощастить з погодою і снігу вже не буде, підемо в радіалку до льодовика Шхари – гордості Великого Кавказу, найвищої точки Грузії. “Смугаста гора” вражає своїм винятковим виглядом, що точно запам’ятається на все життя.
Трекінг 18 км. Перепад висот 500 м.
Виїжджаємо до найвідомішого курортного міста Грузії – Батумі. Подихаємо свіжим морським бризом, відвідаємо місцеві заклади, погуляємо по набережній та сувенірним лавкам:) Якщо Ви у місті вперше, воно може стати для вас великим відкриттям. Суміш футуристичної архітектури та грузинської добродушності робить Батумі винятково особливим. А місцева аджарська кухня – те, що викликає бажання повернутися сюди ще не раз – настільки вона смачна!
Досліджуємо Аджарію не лише на смак, а й на визначні пам’ятки:) Всього за 30 кілометрів від Батумі знаходиться стародавня споруда – арочний міст цариці Тамари, завдовжки 29 м (!) – улюблене місце туристів.
Неподалік мосту – водоспад Махунцеті (заввишки 20 метрів), що користується не меншою популярністю. Прямо в місці падіння струменів водоспаду знаходиться природна чаша, наповнена чистою гірською водою – чудове місце, щоб освіжитися. Зовсім поряд кафешка, що заманює апетитним запахом шашликів. Тут можна добре підкріпитись прямо під заспокійливі звуки води. Якщо буде час і бажання, піднімемося на найближчу вершину. Обов’язково зафіксуємо момент пам’ятними фото та повернемося до Батумі, де і закінчимо нашу подорож.
- послуги тімлідера клубу;
- консультації координатора, допомога в підготовці;
- проживання (хостели, гестхауси);
- всі трансфери по маршруту;
- перекуси в горах;
- реєстрація групи в МНС Грузії;
- організація логістики по маршруту;
- дисконтна карта клубу зі знижками на походи на спорядження в туристичних магазинах;
- фірмові памятні сувеніри;
- сертифікат про проходження маршруту;
- групова аптечка.
- авіа та страхівка;
- харчування в кафе-ресторанах;
- екскурсії та вхідні квитки за бажанням;
- сувеніри та ін. особисті витрати.
- Передоплата для цього туру – 200$.
- Сплатити решту вартості ви зможете інструктору при зустрічі (у доларах США) або перевести нам на банківську картку/рахунок перед вильотом.
- Мінімальний розмір групи – 5 учасників (при 4-х туристах вартість походу складе 800 $).
- Напишіть звіт про цей похід та отримайте бонусні 40$ на наступний тур із нашим клубом.
- Всі екскурсії за програмою – 100$
- Харчування в містах – 150+$ залежно від апетиту
- Сувенірка, вино, чайові тімлідеру та інші приємності.
Зима в цьому регіоні Кавказу дуже снігова, це зумовлено специфікою кавказького клімату та близькістю до Інгурського водосховища. На травневі тут ще досить багато снігу. Потрібно бути готовим до мокрого снігу і мінливої погоди. Але головне – взяти всі необхідні речі та гарний настрій. Пам’ятайте, що інструктор завжди може змінити програму та нитку маршруту через погоду або фізичний стан учасників.
Єдиним зручним способом для подорожі до Грузії залишається літак. Країна має три головних міжнародних аеропорти: Тбілісі, Батумі та Кутаїсі.
Наразі найбільш доступним варіантом є перельот до Кутаїсі з допомогою авіакомпанії WizzAir. Після прибуття до Кутаїсі, є можливість зручно дістатись до Тбілісі з допомогою автобусів GeorgianBus, які курсують безпосередньо з аеропорта.
Місце збору групи – Тбілісі, там інструктор зустріне всіх учасників походу. Якщо ви прилітаєте до іншого міста, то добираєтеся самостійно. Переїзд до Тбілісі з Батумі займає ~7 годин, маршрутки їздять кожні 45хв-1 годину. Координатор походу проконсультує Вас, як дістатися від аеропорту до автовокзалу, до того ж місцеві зазвичай володіють російською мовою і з радістю допоможуть Вам на місці. Після формування групи ми повідомимо вам місце зустрічі та контакти тімлідера, і ви з легкістю знайдете його.
Для громадян України віза до Грузії не потрібна. В’їзд за закордонним паспортом.
Важливо! Перед походом обов’язково потрібно оформити туристичну страхівку та скинути її копію чи фото координатору походу.
- Рюкзак для радіалок, бажано із рейнкавером.
- Сидушка туристична.
- Трекінгові палиці зі сніговими кільцями – розвантажують коліна, допомагають пересуватися по снігу і надають стійкості на складному рельєфі.
- Легка водо- та вітро-захисна куртка (наприклад, мембранна)
- Дуже легка трекінгова сорочка для захисту від сонця.
- Зручні трекінгові штани, стрейчеві.
- Легкі водо- та вітро-захисні штани.
- Шорти.
- Фліска.
- Пухова жилетка або легка пуховка.
- Флісова шапка.
- Флісові рукавички (бажано з вітро-захистом).
- Футболки-кофти.
- Кепка або панама від сонця.
- Окуляри сонцезахисні.
- Пончо (якщо є сумніви щодо надійності Вашої мембрани).
- Бажано легка термобілизна.
- Черевики – обов’язково з мембраною та гарною підошвою. Оскільки вдень температура вище нуля, сніг танутиме і неякісні черевики швидко промокнуть.
- Легке запасне взуття (сандалії, сланці, кросівки).
- Бахіли – обов’язково! Захищають черевики від попадання снігу усередину.
- Крем від сонця з UV фільтром 50;
- Особиста аптечка;
- Ємність для води;
- Гігієнічний набір;
- Фотоапарат;
- Телефон, зарядні пристрої, павербанк;
- Герметичні пакети для документів і техніки;
- Документи + їх копії з собою в онлайн-доступі.