Медичне страхування для походу або сходження в горах
Якщо Ви прийняли рішення стати учасником пішого походу, виїжджаючи за межі своєї країни обов’язково потурбуйтеся про страхування. У кожному поході або сходженні присутня частка ризику. Ми не можемо вам порадити ту чи іншу страхову компанію або конкретний поліс, оскільки на страховому ринку все дуже швидко змінюється. У цій статті ми пояснимо, на що потрібно звернути увагу при виборі страхового поліса і що обов’язково повинно бути в ньому прописано.
Від чого необхідно застрахувати себе в поході
- загроза для здоров’я і життя туриста;
- подія надзвичайної ситуації (НС) і як наслідок неможливість туриста далі продовжувати маршрут;
- шкода або втрата майна туриста.
Обов’язково уточніть
- Надання медичної допомоги потерпілому туристу
- Евакуація з місця НС, особливо важлива для нас можливість евакуації вертольотом
- Пошуки потерпілого туриста
- Репатріація тіла в разі смерті
- Відшкодування вартості пошкодженого або втраченого майна туриста
В цілому, перелік цих потреб страхові компанії покривають в рамках пропонованих ними страхових полісів. Хочемо звернути увагу на те, що для легких походів, евакуація вертольотом в полісі не обов’язкова (уточніть у наших консультантів).
Медична допомога за кордоном дуже часто коштує купу грошви. Уявімо, що в поході сталася надзвичайна подія і Ви звернулися за медичною допомогою. Як правило, туристів доправляють в дорогі клініки, де навіть нескладні маніпуляції обходяться в космічну суму. Якщо у вас є поліс, необхідно терміново зв’язатися з працівниками страхової компанії і повідомити про страховий випадок.
Отримавши координати клініки, в якій Вам надають допомогу, страхова уточнить, чи є Ваш випадок страховим, і тільки тоді оплатить лікування. Будьте готові до довгих телефонних переговорів і затягування часу. Будь-яка страхова компанія завжди зацікавлена розкопати щось, що поставить під сумнів Ваше право на компенсацію. Але не все так погано, в більшості випадків потерпілий отримує обіцяне в полісі. Таким чином клініка отримує гроші безпосередньо від страховиків. Якщо Ваш поліс не передбачає компенсацію за певний випадок, Вам доведеться платити за лікування самостійно.
Перед тим, як вибрати страхову компанію для походу в гори, уточніть:
- Наявність страхової програми для роботи з гірськими туристами / альпіністами.
- Чи зможете ви зв’язатися зі своєю страховою або з компанією-асистанс під час походу.
- Суму покриття медичної страховки в країні, куди Ви вирушаєте (потрібно покрити політ вертольота в разі пошукових робіт).
При покупці страхового поліса, договір укладається на основі документа, за яким Ви виїжджаєте в іншу країну. У полісі повинен бути чек про оплату поліса (такий же екземпляр залишається в страховій компанії на випадок втрати Вашого поліса). Завжди точно перевіряйте написання всіх даних: ПІБ, дата народження, номер паспорта, дату проведення походу, сума поліса і чек.
Що робити при страховому випадку
Всі дії прописані в договорі і кожен учасник походу повинен пам’ятати їх.
- Телефони страхової компанії-асистанс потрібно записати в мобільний телефон і для безпеки ще в декількох місцях в письмовій формі або в інших гаджетах.
- Попередньо зв’язатися з компанією-асистанс і узгодити всі свої дії.
- Зберігати оригінали всіх документів, чеків, рецептів і діагнозів з печатками і підписами на випадок пред’явлення в страхову компанію.
- Повідомити номер поліса і телефон компанії-асистанс менеджеру туркубу Pohid V Gory до початку походу.
Прекрасний відпочинок – це безпечний похід. Приємної подорожі з командою Pohid V Gory.