Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Віза в Іран: як отримати і де оформити

Щоб відвідати Іран, громадянам України потрібна віза. Її можна відкрити в консульствах ІРІ або в деяких міжнародних аеропортах Ірану по прильоту.

Віза в консульстві відкривається в термін до 10-ти днів, коштує близько 40EUR, буде потрібно більш-менш стандартний набір документів, який можна глянути на офіційних сайтах консульства ІРІ.

Іран – не дуже популярна у нас країна в плані туризму, тому в інтернеті трохи інформації про візи після прильоту, але можна прилетіти до Ірану без візи і її вам відкриють на місці.

Як відкрити візу в аеропорту Ірану

Для цього треба мати:

 1. свій закордонний паспорт, термін якого не закінчиться найближчі 6 міс
 2. і підтвердження платоспроможності.

Варто мати з собою (на всякий випадок):

 1. квитки назад або їх бронь;
 2. дві фотографії 3х4;
 3. бронь готелю;
 4. страховку (її можна оформити в аеропорту Тегерана навпаки візового вікна).

За протоколом, візу в аеропорту вам можуть видати, тільки якщо ви:

 • Попередньо за тиждень зареєструєте своє прибуття в країну на спеціальному сервісі МЗС ІРІ (він є на сайтах консульств). Вам на телефон приходить код, який треба пред’явити митнику в аеропорту. Але по факту цей сервіс давно не працює. Митники код іноді запитують, але візу видають і без нього. До поїздки в Іран варто перевірити цей сервіс – на випадок, якщо робота його відновиться.
 • Маєте повіреного в Ірані. В анкеті для видачі візи, яка заповнюється в аеропорту, треба вказати номер і адресу іранця, який вас знає і приймає. Цю інформацію строго перевіряють, іранцю дзвонять.

Якщо у Вас немає знайомого іранця, Ви можете:

 1. подати в анкеті номер готелю: відповість іранець, який технічно Вас приймає
 2. знайти в інтернеті іранця, який за гроші готовий стати вашим повіреним. Це вже цілий бізнес для місцевих і турагентств, знайти не буде проблемою;
 3. не вказувати номер іранця в анкеті, на це питання робити круглі очі і відповідати, що ви турист, нікого тут не знаєте і платоспроможні. Зазвичай візу видають без повіреного, оскільки сервіс реєстрації не працює.

Ціна іранської візи

Ціна на візу в аеропорту і термін дозволу на перебування вирішуються на місці при оформленні документів. Зазвичай це 60 EUR (40-80EUR) і 14 днів (або місяць). Таку візу можна продовжити в поліцейській дільниці будь-якого великого міста Ірану за додаткові гроші.

Ми починаємо наш похід на Демавенд в Тегерані, де візу відкрити можна тільки в аеропорту Імам Хомейні.

Коли можуть відмовити в Іранській візі

 • Візу не відкриють, якщо Ви менше року назад були в Ізраїлі.
 • Вам можуть відмовити у візі на місці, якщо Ви ввозите алкоголь, маєте при собі символіку “так званого Ізраїлю” або про нього прихильно говорите в присутності митника.

Незаміжнім дівчатам візу ІРІ видають, але існує рекомендація по одягу для жінок, які треба дотримуватися. Жінки в країні повинні ходити в хустках, які прикривають голову і шию, в одязі з довгим рукавом, закритому взутті. Одяг також не повинен підкреслювати жіночі форми. Чоловікам ці правила дотримуватися так суворо не обов’язково, але розгулювати в одних плавках вам ніхто не дозволить – за зухвалі порушення дреcс-коду в Ірані заарештовують.

Опубліковано 1 Жовтня 2022
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти