Магія солончаків Уюні, Болівія
Сучасного мандрівника, напевно, вже неможливо чимось здивувати. Але ж завжди знайдеться те, від чого захоплює дух.
Подорожуючи незвичайними і загадковим куточками нашої планети, ви обов’язково зіткнетеся з неймовірним видовищем.
Солончак Уюні
У Болівії, на висоті 3650 метрів над рівнем моря, розташований солончак Уюні. Це висохле солоне озеро, що займає 10588 кв. км, знаходиться на півдні пустельної рівнини Альтіплано. У сезон дощів солончак покривається невеликим шаром води і перетворюється в найбільшу в світі дзеркальну поверхню.
Тут можна відчути себе немов на іншій планеті. У нашому трекінг в Болівії ви зможете насолодитися всією цією невимовною красою.
Соляний готель
На солончаку побудований незвичайний готель, або Паласіо-де-Саль (Palacio de sal). Сіль Уюні придатна не тільки для їжі і сувенірів. Її використовують як будівельний матеріал. З неї будують буквально все, включаючи стіни, а також меблі: ліжка, столи, стільці. Мандрівники отримують унікальний шанс переночувати в цьому готелі. До речі, тут заборонено що-небудь облизувати. Там дійсно висять таблички: «Не облизувати!»;)
Значення Уюні для Болівії
Протягом багатьох століть індіанці кечуа жили за рахунок видобутку і продажі солі. Щорічно тут видобувається 25000 тонн мінералу. Солончак Уюні стратегічно важливий для болівійців, адже є для них джерелом доходу. Видобуток NaCl, робота важка і виснажлива, триває й по нинішній день.
Цікаво, що дзеркальна поверхня Уюні знайшла своє застосування навіть в космічних випробуваннях. Завдяки величезній площі гладі та її відбивних властивостях, тут в кілька разів точніше проходить калібрування зондів для орбітальних супутників. Але залишимо науку професіоналам, мета ж нашого трекінгу в Болівії – отримати насолоду від неземними пейзажами.
Природа солончака Уюні
На території солончака фактично немає рослинності. Але винятком з правил є величезні десятиметрові кактуси і дрібні кущі. Місцеві жителі використовують їх в якості палива.
У листопаді-грудні місяці (в Болівії у цей час літо) можна побачити ще одне чарівне видовище – сотні рожевих фламінго, що розгулюють посеред солоної озерної гладі.
Кладовище паровозів
Легендарне кладовище паровозів розташоване в 3 км від міста Уюні
В кінці дев’ятнадцятого століття в околицях Уюні активно велася робота на рудниках, добували корисні копалини. Тому почали будувати і залізницю. Через деякий час запаси руди вичерпалися і колійка прийшла в занепад. Головною помилкою при будівництві залізниці виявилося те, що вона була зроблена вузькоспеціалізованою – тільки для гірничодобувних компаній.
Утилізувати локомотиви виявилося накладно. Їх загнали в глухий кут і залишили іржавіти. У зв’язку зі сприятливим кліматом залізо іржавіє повільно, тому паровози простоять тут ще дуже довго.
Ліс каменів
Ще одне незвичайне місце, яке варто відвідати – Ліс каменів, що знаходиться на території солончака Уюні. Тут вас чекають фігури з каменю абстрактних форм. До їх створення доклала руку сама природа: вода і вітер тисячоліттями відточували цю досконалість. Виникає відчуття, ніби ви потрапили в картину Далі. Зробити фото на тлі кам’яної статуї в формі дерева (Арбол-де-Пьедра) стало традицією у туристів. Поповніть і ви свою колекцію пам’ятних знімків.
Болівія щорічно приймає мандрівників з усього світу. Як доказ, в центрі солончака, на невеличкій будівлі з блоків (звичайно, ж соляних) розміщені прапори держав, представники яких вже встигли побувати в цьому незвичайному місці. Поруч стоїть кілька соляних пірамід, які насправді – кратери древніх вулканів на дні озера Мінчін.
Солончак Уюні – це неперевершені переливи кольорової гами під час заходу сонця, віддзеркалення неба під ногами, безкрайня білосніжна рівнина, яка закарбується в пам’яті на все життя.