Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Базовий табір Аннапурни | Непал

Базовий табір Аннапурни (Annapurna base camp, АВС, 4130 м) дарує можливість наблизиться до прекрасного і небезпечного восьмитисячника, прозваного Гора-вбивця. Всі експедиції альпіністів-сміливців, які йдуть штурмувати майже неприступну вершину, беруть свій початок звідси.

Долина Аннапурни

Базовий табір лежить в долині, яку місцеві кличуть Святилище Аннапурни. Вона оточена кільцем величних гір. Вершини, що здіймаються в небесну височінь, стрімкі стіни кулуарів, вічна мерзлота… Від побаченого буквально перехоплює дух! Тут панує особлива атмосфера. До речі, непальці вважають долину будинком відразу декількох божеств. Звідси відкриваються види не тільки на Аннапурну, але і на Мачапучаре (6993м), або Риб’ячий хвіст. Остання служить домівкою бога Шиви і шанується як священна.

До речі, штурм АВС часто починається з табору Мачапучаре, де проходить ночівля.

Весь район відноситься до національного парку.

Висота Аннапурни

У цієї гори три вершини: Головна (АI), Середня і Східна, висота яких 8078м, 8010м та 8000м відповідно. Базовий табір знаходиться на висоті 4130 м.

Смертність на Аннапурні

Перший восьмитисячник, який вдалося підкорити людині, — Аннапурна, — таїть в собі безліч небезпек. Відсоток смертності тут рекордно високий і дорівнює 40%. Жодна вершина не може змагатися з Аннапурною в смертоносності сходжень. При цьому АI – «всього лише» 10-та по висоті в світі. Радує, що настільки страшна статистика зібрана від початку сходжень в 1950 році. За останні десятиліття ця цифра різко падає через поліпшення якості спорядження і розробку додаткових заходів техніки безпеки.

Звичайно, тільки досвідчені альпіністи можуть ризикнути піднятися на вершину. У той же час трек до базового табору АI є доступним і не вимагає особливої фізичної підготовки, даруючи можливість відчути всю міць гірського масиву, доторкнутися до Великого і Прекрасного. Напевно, саме це і робить трек до АВС одним з найпопулярніших маршрутів в світі. Відмінний варіант для першого знайомства з Гімалаями і Непалом;).

Щасливцям, які вирушили в трекінг до базового табору АI, належить перетнути відразу кілька кліматичних зон. Вас чекають тропічні джунглі біля підніжжя, кам’янисті стежки і бамбукові чагарники, льодовикові річки, гарячі джерела і, звичайно ж, засніжені вершини. Вся багатогранність непальських Гімалаїв в одному поході! Також у Вас з’явиться можливість познайомитися з місцевою фауною: велика ймовірність зустріти мавп, що населяють ці ліси – лангурів, або ж рідкісних мускусних оленів.

Коли йти до базового табору Аннапурни

В долині, де розташовується АВС, досить холодно навіть у найспекотніші дні, а вночі температура опускається нижче нуля (не забуваємо про гігантські льодовикові стіни навколо). Теплі речі потрібні обов’язково. Докладний список речей і спорядження можна подивитися ТУТ.

Літній сезон дощів в Непалі може істотно зіпсувати враження і ускладнити трекінг. У зимові місяці погода холодна, але у січні доволі стабільна. Найкращий час для подорожі — березень-квітень і жовтень-листопад. У цей період не тільки комфортна температура повітря, а й відсутні тумани, завдяки чому Ви зможете без проблем насолоджуватися спогляданням зоряного неба і сходу сонця на висоті 4 тисяч метрів — чудове видовище, яке Ви запам’ятаєте на все життя. Навесні можна насолодитися чудовим цвітінням рододендрона, який розфарбовує схили в усі відтінки бузкового й рожевого. Досвідчені любителі фотографії вважають, що восени повітря чистіше і фото Аннапурни виходять кращими. Який би сезон Ви не вибрали для себе, знайте: цей маршрут наповнить Ваше серце гармонією і чарами, які живуть лише в цих найвищих в світі горах.

Ми регулярно вирушаємо досліджувати район Аннапурни і запрошуємо Вас в наші трекінги: до підніжжя і навколо цієї чудової гордої красуні. Приєднуйтесь!

Опубліковано 6 Жовтня 2022
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти