Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Чіралі — оазис на Лікійській стежці

Чіралі — невелике поселення на березі Середземного моря в провінції Анталія на півдні Туреччини. В першу чергу Чіралі знаменитий своїм неймовірно красивим і великим пляжем. Хоча розташований він недалеко від Кемера, в силу своєї унікальності і наявності заповідника, в Чіралі так і не побудували великих готелів.

Пляж Чіралі

Пляж є місцем, де відкладають яйця великі морські черепахи – логерхед або каретта (Caretta caretta Linnaeus, 1758). Саме тому це унікальне місце охороняється Фондом дикої природи. Ширина пляжу 3 км., і місця на ньому предосить. І навіть при великому скупченні людей дискомфорту не відчувається. Незважаючи на свою красу і близькість до великих і гучних курортів, Чіралі дуже тихе і спокійне місце.

Черепаха Каретта. Чирали. Ликийская тропа

Черепаха Каретта на Чіралі

Пляж весь складається з дрібного круглого гравію і піску, вода тут завжди прозора, з бірюзовим відтінком. Гори, що оточують бухту Чіралі, містять багато заліза, тому вони дуже багаті на червоні відтінки, які привносять красу і незвичність в місцеві пейзажі. Над горами височить найвища вершина узбережжя – Тахтали-Даг (2365 м), з рестораном Шекспіра на самій вершині.

Що подивитися

У південній частині пляжу знаходяться залишки стародавнього Лікійського міста Корікос. Однак тут його називають Олімпос, хоча справжній Олімпос розташовувався на схилах гори Муса-цебто трохи далі від бухти. Причина дуже проста — назва Олімпос більш «брендова» і значно привабливіша для туристів. В сравжньому Олімпосі зберігся амфітеатр, некрополь і багато іншого.

Іншою визначною пам’яткою Чіралі є гора Янарташ, або Химера, на вершині якої вже протягом тисячоліть горять природні вогні. Там знаходяться залишки грецького храму Химери. Дуже цікавим атракціоном є сходження на Янарташ вночі, тоді вогні і атмосфера Туреччини справляють величезне враження.

Де зупинитися

У Чіралі можна зупинитися в маленьких і просто влаштованих пансіонатах або у кемпінгах. Часто туристи розбивають намети прямо на пляжі (хоча це заборонено). Селище складається з двох основних вулиць, на яких можна знайти маленькі затишні ресторанчики і сувенірні магазини.

Чіралі — це просто райський оазис на Лікійській стежці, і всі мандрівники, які беруть участь в наших походах по Туреччині, зупиняються тут на день-два для фізичного, а головне – душевного відпочинку.

Опубліковано 30 Вересня 2022
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти