Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Лікійська стежка | Туреччина

Лікійська стежка (в перекладі на турецьку – Likya Yolu) – туристичний маршрут довжиною майже 540 км, що з’єднує міста Анталія і Фетхіє.

“Лікійка” небезпідставно вважається одним з найкрасивіших і найцікавіших піших треків в світі, входячи в список Grande Randonne (Великих маршрутів). Вона проходить уздовж узбережжя Середземного моря по горах Тавра (Таврійських горах). У першому тисячолітті до нашої ери цю територію займало стародавнє Лікійське царство, більш відоме як Лікія, якому трек і зобов’язаний своєю незвичною назвою. Уздовж стежки збереглися десятки міст і фортець тих дивовижних і самобутніх часів.

Щороку сюди з’їжджаються тисячі допитливих мандрівників, які бажають відкрити для себе Туреччину з нового боку. Адже піщані пляжі і п’ятизіркові готелі – це добре, але гірська Туреччина з її сосновими лісами, крутими скелями і панорамними треками – ще краще!

>> Наші походи в горах Туреччини...Дивіться і дивуйтеся 🔥Лікійка, Каппадокія, Качкар, Арарат – авторські маршрути 🙂

Карта Лікійської стежки

Зрозуміло, що пройти відразу весь маршрут довжиною 500 + км проблематично, тому історично зручності заради Лікійку ділять на дві – Західну і Східну.

Східна Лікійська стежка

Це найскладніша частина треку, яка проходить високогір’ям Таврійських гір і спускається до моря в >> знаменитому пляжі Чіралі.

Традиційно її починають в каньйоні Гейнюк, хоча “канонічний” старт Східної – в Анталії. Однак перехід з Анталії в Гейнюк довгий, жаркий і малоцікавий, та й з важким рюкзаком його не дуже приємно робити. Тому практично всі туристи вважають за краще вирушати в дорогу по прохолодному і красивому каньйону. Закінчується вона біля мису Гелідонія в селищі Мавікент.

Гори і море

Врахуйте, що на Східній Лікійці буде сходження на Тахталідаг, або Олімпос, а це досить складне міроприємство. Хоча з Кемера (містечка під Тахтали з боку моря) на саму вершину їздить фунікулер, але з нашої гірської стежки доведеться порядно набирати висоту по сипусі і крутому схилу. Додамо, що сходження радіальне, тобто в принципі його можна пропустити.

Класичний похід по Східній Лікійській стежці через Тахталі і Чіралі >> ТУТ ⛰🌅

Головні враження на Східній частині Лікійки

  • Сходження на Тахталідаг (2365м) – найвищу точку Таврійських гір.

Підйом на Тахталі з “висотної” ночівлі

  • Каньонінг в Гейнюку, запливи в прохолодній річці, оточеній стрімкими скельними стінами.
  • Вогні Химери. Химера – єдина в світі гора, де з-під землі вириваються вічні вогні природного походження. Згідно з легендою, античний герой Беллерофонт переміг жахливе вогнедишне чудовисько Химеру, а Пегас (крилатий кінь) втоптав її в землю на вершині. З того часу вона не припиняє викидати полум’я (на якому, до речі, дуже зручно смажити сосиски і зефір;). Звичайно ж, вогні пояснюються виходом природного газу на поверхню, але легенда красива.

Гейнюк і Химера

  • Кришталево чисті води Середземного моря. На одному з пляжів (Лиман Азги) часто можна побачити екзотичних мешканців глибин: восьминога, черепаху Каретта і не тільки. Відрізняється красою і колоритом заповідний пляж Чіралі, який обов’язково варто включити в похідну програму. Щоб зробити подорож колоритнішою, в нашому треккінгу по Лікійській стежці ми ночуємо прямо на ньому, адже засинати під шум хвиль – суцільне задоволення 🙂

“Піратська” Бухта

  • Руїни античного порта Олімпус не дожили до наших днів настільки добре, як інші міста, проте тут знайдеться на що подивитися. Наприклад, монументальних розмірів вхід в римську церкву (в минулі часи на цих землях поклонялися Гефестові). До цього дня питання про те, чому розвинений порт в настільки вдалому місці був покинутим жителям, не має однозначної відповіді і спантеличує істориків.
  • Морська прогулянка на знаменитий мис Гелідонія подарує справжню насолоду всім, хто любить море і дикі бухти. Ви побачите неймовірної краси острівці, маяки, вулканічні ванни, підводні печери і інші принади одного з найкрасивіших узбереж світу. Ну і поплаваєте, звичайно 😎
Морская прогулка

Західна Лікійська Стежка в Туреччині

Ця частина починається з Демре або Фініке, а фінішує в Фаральї / Олюденізі. Вона веде уздовж приголомшливого Середземноморського узбережжя, яке відоме своїми важкодоступними дикими бухтами, різнокольоровими пляжами і найкрасивішими в світі відтінками води. Тут же сконцентровані головні міста стародавньої Ліккії.

Весна на узбережжі Туреччини, травень

Хоча Західна стежка вважається легшою, ніж Східна, оскільки як на ній немає сходжень і сильних перепадів висоти, однак трек має свої нюанси. Доведеться дертися по скелях і кручах, яких буде багато, долати справжні віаферрата, спускатися в бухти по навішаних мотузах, тому що ухил занадто крутий, щоб пройти без будь-якої страховки. Хоча панорами, звичайно, того варті.

Віаферрата і скельна ділянка треку (з 2012 всі проходили успішно)))

☀🏝 Похід по Західній Лікійці – це можливість насолодитися надзвичайно мальовничою природою, познайомитися з гостинністю місцевих жителів, а також побачити безліч історичних пам’яток віком понад 2000 років (які, до речі, відмінно збереглися). Продуманий маршрут переносить в сиві часи зниклих цивілізацій, при цьому не відмовляючи в комфорті і сучасних благах. Буде вдосталь часу для споглядання чистих морських хвиль на пустельних пляжах, де думки потривожить хіба що шум прибою Якщо ви хочете насолодитися самотою і повалятися на пісочку, Західна Лікійська стежка – саме те, що потрібно…

.. і її може побачити кожен завдяки авторському туру!>> Новинка! ⭐ Похід по Західній Лікійці БЕЗ рюкзаків!

Головні враження на Західній Лікійській стежці

  • Дикий пляж Кабак, який ховається від натовпів туристів у відокремленій тихій бухті. Дороги туди немає через досить крутий спуск, тому Кабак зберігає свою чарівність попри популярність Туреччини у туристів типу «all inclusive». І це чудово. Адже ідеальний білий пісочок і море насиченого бірюзового відтінку роблять Кабак однією з найкрасивіших локацій трека.

Пляж знаходиться в біля однойменного селища Кабак, який по суті є передмістям більшого поселення Uzunyurt недалеко від Фаральї. Потрапити сюди можна тільки пішки, автобуси або човни не ходять. Саме це дозволило зберегти унікальну природу і атмосферу Кабака. Більшість приїжджих живуть в кемпінгах, хоча є пару гест-хаусів і навіть готелів. Але все-таки майже всі туристи – вільні мандрівники, які пройшли з рюкзаками чимало країн. Завжди на узбережжі Ви знайдете нових друзів і почуєте купу цікавих історій 🙂

У Кабаку цінують традиційний уклад життя, атмосфера розслаблена, автентична. Час ніби завмирає, підкоряючись пишності цих місць. У ресторанчиках готують приголомшливо смачну їжу, є фруктові сади і виноградники. Гостюючи в тих краях, обов’язково продегустуйте страви справжньої турецької кухні.

З самого селища, який знаходиться над бухтою, відкривається шикарний вид на Середземне море і невисокі гори, які до нього спускаються. Береги потопають в запашній зелені соснового лісу. Трохи вище бухти знаходиться каньйон Кабак з декількома водоспадами – ті, кому набридла солона водичка, можуть сходити в легкий хайкинг і насолодитися кришталевою прохолодою гірського потічка.

  • 🦋 Долина Метеликів – знаменитий каньйон біля моря, який навесні приваблює міріади чарівних метеликів. Вони злітаються під час цвітіння чагарнику вітексу. До того ж тут є водоспад, багатий мінеральними солями, необхідними метеликам для розмноження. Сонце, тиша і вода роблять Долину Метеликів ідеальним укриттям для цих дивовижних комах.

Але навіть якщо Ви потрапите в Долину не навесні, вона все одно вразить Вас. З двох сторін пляж захищають стрімкі обриви, спуститися можна тільки по невеликій стежці по центру каньйону. Глибокі, насичені кольори моря і самітність надають цьому місцю особливої чарівності.

До речі, з Долини Метеликів в бухту Кабак 2,5-3 години шляху по Лікійській стежці, а Олюденіз (кінцева точка маршруту), всього в 12 км звідси.

Чарівні містечка на треку

  • Руїни древніх міст, які можуть багато розповісти про минулі дні. Найвідоміше з них – Міра. Особливо цікавий класичний античний амфітеатр, який зараз активно реставрується.

Захоплення туристів викликають гробниці Міри, висічені в монолітних скелях. Секрет дивних поховань простий: стародавні лікійці вірили, що чим вище розміщується поховання, тим легше буде небіжчикові дістатися до неба.

  • Унікальні міста: столиця стародавньої Ліккії — Ксантосзатоплене місто СіменаФініке з його багатою історією, красивим узбережжям і відмінним розташуванням поблизу безлічі інших пам’яток. Кожному присвячена окрема стаття – тисніть і читайте!
  • Місто Аполлонія, яке годі й шукати в стандартних туристичних путівниках, тому туристів тут набагато менше. Таким чином можна отримати насолоду від руїн стародавніх фортець і гробниць, не відволікаючись на шум сусідніх туристичних груп.
  • Морська прогулянка до бухт острова Кекова і до Сімени. З шашликами, фуршетом, винцем, купанням у відкритому морі та іншими принадами такого роду заходів 💙

Морська прогулянка до затопленого міста Сімена

Західна Ліккійка на травневі..>> ТУТ 🔥 Особливо приємна після довгої зими)))

Відзначимо ще одну важливу деталь, про яку говорять ВСІ туристи після походів по будь-якій частині стежки: ФРУКТИ 🍊🍇. А вони тут знатні! Апельсини, лимони, гранати, виноград, мандарини, грейпфрути, оливки, фісташки – все це росте прямо вздовж стежки. Бери їж скільки хочеш!))) Солодкі, соковиті, незабутні турецькі фрукти назавжди залишаються в пам’яті після походу.

Туреччина дає можливість просто відпочити і отримати задоволення: від гір, моря, їжі, завжди гарної погоди – та просто від життя. Новий рік, День народження або звичайна відпустка, проведені там, стануть справжнім святом!

Цікаві факти про Лікійську Стежку

  • Лікійська стежка як повноцінний туристичний маршрут був розроблений Кейт Клоу в 1999 році. Англійський історик Клоу подорожувала Туреччиною і їй так сподобалося, що вона туди переїхала.
  • Коли Клоу почала розробляти трек, турецька влада її не підтримала, просто не повіривши, що Лікійка привабить туристів. Гірський туризм в Туреччині тоді взагалі не був розвинений, як, втім, і культурний. Країна орієнтувалася тільки на морські курорти. Грошові кошти для маркування та інших організаторських нюансів жертвували спонсори.
  • Книга Кейт Клоу про Лікійську стежку з докладною картою місцевості (дуже популярна в наш час) спочатку була видана англійською мовою, далі перекладена німецькою, і тільки потім її перевели турецькою.
  • Весь Лікійский шлях має свої власні біло-червоні маркери, зареєстровані в Європейському товаристві Grande Randonne. Вони розташовані на деревах або великих каменях.
  • Місто Міра є місцем паломництва християн. Історія свідчить, що тут зупинявся святий Петро по дорозі в Рим. Міра прославилася також єпископом Миколаєм з Патари, котрий більше відомий як Миколай Чудотворець.
  • Восени дозрівають гранати і виноград, на новий рік – апельсини та інші цитрусові. Світло-жовті гранати найсмачніші, хоча з незвички туристи часто вважають їх незрілими. Те ж стосується апельсинів і мандаринів, серед яких найсолодші – майже білі.
  • Якщо Ви підете в похід по Лікійці з нами, то отримаєте >> 3-денний тур в Каппадокію в подарунок 🎁

📷 Не вірите, що може бути так красиво?))

Коли йти в похід по Лікійці

Туреччина з радістю приймає туристів круглий рік, але є періоди, коли подорож принесе максимальне задоволення. Класичними треккінговими сезонами вважаються:

  1. з вересня по листопад;
  2. з квітня по травень.

Взимку вітри і шторми можуть істотно зіпсувати враження. Влітку ж велика ймовірність отримати тепловий удар.

Як дістатися

Зазвичай точка виходу на Лікійську стежку – Анталія. Там є аеропорт, який має пряме сполучення з більшістю столиць і європейських міст. Перельоти забезпечують наступні авіакомпанії «МАУ», «Pegasus» і «Turkish Airlines».

З України вильоти: з Харкова, Дніпра, Києва, Львова, Одеси, Запоріжжя.

Мрієте це побачити? ЛЕГКО! >> Ось список шикарних походів —..на будь-який смак і бюджет ☀🏝🍊
***

P.S .: Сподобалася стаття? Поставте нам ЛАЙК і поділіться з друзями! 💙 Про Лікійку повинні знати всі 😉

Опубліковано 29 Вересня 2022
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти