Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Ксантос | Столиця Лікії

Ксантос, або Арна (як його називали лікійці) брав участь у Троянській війні, пережив завоювання Олександра Македонського, а під час війни з персами в VI столітті до н.е. в його акрополі були спалені всі жінки, діти і раби – своїми ж воїнами, до речі, котрі пізніше були вбиті в ході битви.

Після цього Ксантос відбудували, але через неповних 4 століття Брут привів до міста римське військо, оскільки після вбивства Юлія Цезаря лікійці не прийняли нового правителя імперії. Через декілька сутичок жителі Ксантоса зрозуміли, що програли, і згадали старі добрі часи, повні самопожертви во ім’я вищої мети. Жінки, діти і раби знову загорілися священним вогнем, а чоловіки загинули смертю хоробрих на міських стінах. Кажуть, Брут був настільки тим шокований, що навіть нагородив тих, хто вижив… всіх 150 жителів.

Але лікійці знову відродили місто, яке остаточно зруйнували арабські пірати аж в VIII столітті нашої ери. Зробили вони це грунтовно, а те, що залишилося, було вивезено англійцями в XIX столітті. Так що зараз від міста-героя залишився головним чином некрополь та купи каміння. Збереглися театр, церква і арка Веспасіана (римського імператора).

Недалеко від міста самотньо стоїть стела, на якій викарбувано найбільший в світі текст мертвою лікійською мовою. Саме завдяки написам на цій стелі вчені розшифрували всю мову. Таким-от чином Ксантос і по нині оберігає традиції і знання свого народу.

» Заходьте на наші походи по Лікійській стежці – крім Ксантоса буде ще багато цікавого!

Опубліковано 29 Вересня 2022
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти