Як купити дешеві авіаквитки ✈ [або ЯК бюджетно злітати в похід]
Наш клуб проводить походи в найрізноманітніших куточках світу, тому більшості людей, які ходять з нами, доводиться летіти до місця старту. Ця стаття допоможе Вам у нелегкому завданні: вибрати дешевий відповідний авіарейс і не зробити помилку, яка може зіпсувати відпустку і боляче вдарити по кишені.
Як купити авіаквиток через інтернет
Часи, коли за авіаквитком треба було йти в авіакаси, давно в минулому. В еру інтернету ви легко можете купити квитки онлайн в будь-яку точку світу за лічені хвилини. Кожна авіакомпанія має свій веб-сайт, де бронюються місця на рейси, які здійснює цей авіаперевізник. Але найзручніше користуватися сайтами – агрегаторами. Вони самі підберуть і об’єднають в єдиний ланцюжок кілька авіарейсів різних авіакомпаній, а часто і покажуть, які варіанти найдешевші, більш швидкі або комфортні.
Ось перелік деяких таких сайтів:
Дешевий авіаквиток через банк
Часто непоганий пошук реалізований в онлайн банкінгу, наприклад у Приватбанку. Клієнти банку можуть знайти потрібні рейси в своєму особистому кабінеті і придбати їх за пільговими умовами банку, наприклад, не оплачуючи комісію при переказі коштів з карти або в формі отримання додаткових бонусів на свій грошовий рахунок. В результаті може вийти дешевше, ніж навіть безпосередньо в авіаперевізника.
Як летіти з пересадками
Прямі авіарейси, особливо в екзотичні країни, є великою розкішшю, або зовсім не існують. Доводиться летіти зі стиковками. У великих аеропортах для цього обладнані спеціальні транзитні зони.
Прямі авіарейси, особливо в екзотичні країни, є великою розкішшю, або зовсім не існують. Доводиться летіти зі стиковками. У великих аеропортах для цього обладнані спеціальні транзитні зони.
Вони дозволяють пересідати з одного рейсу на інший, при цьому фактично не перетинаючи кордон держави, де знаходиться аеропорт. Це дає можливість літати через такі аеропорти без транзитних віз.
На жаль, авіакомпанії і сайти агрегатори, які продають дешеві авіаквитки, не завжди попереджають про відсутність безвізового транзиту на шляху і перекладають всю відповідальність за наявність документів на пасажира. Тому уважно вивчіть маршрут польоту, який вам пропонують, і купуйте квиток тільки після того, як будете повністю впевнені, що вам не потрібно мати додаткових віз. Щоб не обпектися при купівлі квитка з пересадками, дотримуйтесь 3-х простих правил.
3 золотих правила транзитних перельотів
- Через країни шенгенської угоди без візи можна летіти тільки з однією стиковкою – якщо немає біометричного паспорта.
Наприклад, ви летите в Перу. Авіарейс << Київ-Мадрид-Ліма >> – це правильний маршрут з одною стиковкою, здійснюється однією авіакомпанією – віза для цього перельоту не потрібна.
Другий маршрут: << Київ-Барселона-Мадрид-Ліма >>, теж здійснюється однією авіакомпанією. АЛЕ сегмент << Барселона-Мадрид >> – це внутрішній переліт по шенгенській зоні, і в аеропорту Барселони вам доведеться залишити транзитну зону, пройти паспортний контроль і пред’явити візу або біометричний паспорт.
- Не купуйте квитки через США, Великобританію та Австралію, в цих країнах немає транзитних зон. Для пересадки вам знадобиться транзитна віза, яку потрібно отримувати заздалегідь в посольстві.
- Летіть однією авіакомпанією або альянсом, це допоможе уникнути випадків, коли літаки відправляються з різних терміналів одного аеропорту, що іноді теж передбачає вихід з транзитної зони.
Як купити авіаквитки дешевше
- Купуйте заздалегідь. Ціни на авіаквитки постійно змінюються навіть протягом дня, це своєрідна лотерея. Але як правило з наближенням дати вильоту ціна на квиток неухильно зростає, тому не відтягуйте покупку на потім. Якщо точно вирішили йти в похід і затвердили відпустку – купуйте оптимальний для вас авіапереліт.
- Слідкуйте за акціями, які проводять авіакомпанії.
- Купуйте квитки сегментами. Цей метод покупки квитків вимагає від вас досвіду авіаперельотів, оскільки апріорі порушує 3 золотих правила транзитних перельотів :).
- Літайте без багажу. У лоукостів часто багаж коштує майже як сам авіаквиток. Зате ручна поклажа включена у вартість. Спробуйте вибирати компанії, у яких поклажа 7 кг. Якщо врахувати, що їжу в похід ми вам надамо, в деяких країнах працює наш прокат, є походи з ночівлею в притулках, лоджах ітд, при сучасному спорядженні цілком реально вкластися в ці 7 кг.
Купівля квитка сегментами
Давайте розберемося з покупкою квитків сегментами на прикладі польоту << Київ — Мадрид — Ліма >>. Часто буває так, що два окремих квитка (<<Київ — Мадрид >> і << Мадрид — Ліма >>) коштують значно дешевше, ніж один квиток << Київ — Мадрид — Ліма >>. Складність полягає в тому, що потрібно дуже добре розрахувати час пересадки в Мадриді. Адже купуючи 2 різних квитка, вам доведеться в місці стиковки отримати багаж і знову зареєструвати його на наступний рейс. Для цього потрібно покидати транзитну зону, а значить і пред’явити візу або біометричний паспорт (у випадку Мадрида).
Купуючи два різних квитка, ви також ризикуєте не встигнути на наступний рейс через затримку першого. Завжди залишайте якомога більше часу на стиковку, а найкраще зробіть стоповер, залишіться в місті, де здійснюється стикування на один або кілька днів. Тим більше якщо це цікаве місто і вам дозволяє відпустка (правда, в цьому випадку забудьте про економію). Якщо переліт куплений одним квитком у одній авіакомпанії або алянсі, при затримці рейсу вас зобов’язані посадити на інший літак і ризик спізнитися вже не такий страшний.
Перевірка авіаквитків, куплених через інтернет
- Будьте уважні: дуже часто агрегатори показують ціну на переліт без багажу, тільки з ручною поклажею. Обов’язково вивчайте правила перевезення. Розміри і вага поклажі і багажу відрізняються в залежності від перевізника (зазвичай це 5-7 кг ручної і 20-25 кг багажу).
- Пам’ятайте – дешеві авіаквитки, як правило, неможливо здати, поміняти прізвище пасажира або дату вильоту.
- Чек-ін (check-in, або реєстрація на конкретний рейс) на лоукост в аеропорту – дуже часто платна і коштує дорого. Зате онлайн-реєстрація – безкоштовна. Обов’язково заздалегідь перевірте свій рейс на предмет платного чек-іна!