Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Як правильно скласти рюкзак

Щоб не відчувати дискомфорт і додаткові труднощі в поході, необхідно правильно упакувати рюкзак. Ця стаття допоможе вам навчитися правильно складати речі, щоби в поході не почали боліти плечі чи спина.

У магазинах представлені найрізноманітніші моделі рюкзаків, але більшість з них мають схожу будову – вертикальна труба з можливістю доступу зверху і знизу. Зверху розташований клапан, що закриває трубу і має одне або більше відділень. Основний відсік рюкзака іноді розділений на дві частини.

Сучасні рюкзаки забезпечені зручною і гнучкою системою для регулювання розташування рюкзака на туристові.

Необхідно підтягти / відпускати шлейки рюкзака таким чином, щоб рюкзак не тиснув на спину, але добре до неї прилягав.

Рюкзак не повинен провисати, оскільки це суттєво збільшує навантаження на спину.

Нагрудна лямка допомагає зафіксувати рюкзак і не дозволить йому відхилятися від спини, що особливо важливо при подоланні перешкод. При звичайній ходьбі замикати ці пряжки не слід, адже вони можуть перешкоджати комфортному диханню.

Рюкзак для походів повинен бути забезпечений поясним ременем, який розвантажить спину, перенісши частину навантаження (близько 60%) на таз і стегна.

Розподіл ваги (речей) в рюкзаку

  • Важкі речі повинні розташовуватися якомога ближче до поперекового відділу хребта. Це можуть бути намет, провіант і т.д.
  • Знизу зручно розташувати спальний мішок, важкий одяг.
  • В середині рюкзака (найменш доступна зона) слід розташовувати речі, якими ви не так часто користуєтеся: зміна одягу, засоби особистої гігієни (за винятком предметів першої необхідності).
  • Зверху рюкзака розташовують ті предмети, які можуть знадобитися протягом дня: газовий пальник, казанок, посуд, продукти на обід.
  • У накладних кишенях зручно розмістити аптечку, ліхтарик, сонцезахисні окуляри, ніж і т.д. – все те, що повинне бути швидко доступним і може знадобитися на переході.

Килимок можна розкрутити і розташувати по стінках рюкзака в середині, утворюючи ще одну трубу для речей, що захищає від зовнішніх впливів. В цьому випадку доступ знизу виявиться заблокованим. Крім того, килимок в такому вигляді займає більшу частину внутрішнього простору. Зверніть увагу на різні види килимків.

Часто килимок закріплюють зовні (збоку) рюкзака. На привалах їм буде легко скористатися, чи не розпаковуючи рюкзак.

Не дивлячись на те, що на рюкзаку передбачена велика кількість кріплень, не варто його обважувати багатьма речами. Трекінгові палиці можуть бути зручно закріплені зовні рюкзака, коли ви ними не користуєтеся тривалий час на переході.

Речі всередині рюкзака захищені від раптового дощу, ви менше будете витрачати сил, пробираючись через зарості і кущі. Крім того, естетична сторона походу теж важлива;)

Регулювання рюкзака

Не забувайте про підгонку і регулювання рюкзака під свою фігуру і мінливий рельєф походу.

Правильно покладений і підігнаний по фігурі рюкзак, не стане тягарем в поході. Після кількох днів походу, ваша спина звикне до нього, і рюкзак не буде завдавати незручностей. Уміння правильно упаковувати рюкзак зазвичай приходить з досвідом. Кожен турист вносить в наведену схему свої корективи.

Опубліковано 7 Жовтня 2022
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти