Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Айсери і міські кішки в поході

У наших походах, особливо весною та взимку, ми стикаємося з деякими заледенінням стежок, лісових доріг та інших поверхонь на маршруті. Використовувати альпіністські кішки в цих умовах – все одно що стріляти з гармати по горобцях. Крім того, альпіністські кішки – важкі і недешеві.

Йти по скрижанілий, нехай і по практично горизонтальній поверхні – незручно, втрачається багато часу і сил. У таких ситуаціях можуть допомогти трекінгові черевики з хорошою підошвою і трекінгові палки для утримання рівноваги.

Міські кішки

Зараз у продажу є «міські» кішки. Їх яскравим представником є Petzl Spiky Plus і аналоги. Гумова основа у формі панчохи має внизу кілька невеликих шипів. Така панчоха натягується на черевик — і кішки готові до використання. Звичайно, вони ні в якому разі не втримають вас на крутому схилі десь в горах, але добре справляються з покладеним на них завданням – зменшенням ковзання по примерзлій поверхні.

«Міські кішки» були випущені для використання в містах в період зледеніння вулиць. Однак, як показує практика, це пристосування справляється з аналогічними завданнями в походах (наприклад, на підходах до маршруту в Карпатах). Важать мало, майже не займають місця, швидко одягаються і знімаються. Однак можуть виявитися недостатньо надійними.

Більш надійна і зручна модифікація цього спорядження — айсери.

Що таке айсери

Підошва Vibram (або інша, залежно від виробника) з металевими шипами кріпиться до ваших черевиків за допомогою ременів з липучками. Шипи забезпечені зручною нарізкою і легко викручуються за допомогою викрутки при необхідності.

Айсери використовуються для ходіння по поверхнях, покритим льодом. Масивні сталеві шипи забезпечують хороше зчеплення з поверхнею, а їх підошва слугує хорошою теплоізоляцією, що зовсім корисно в зимовий період. Айсери також швидко знімаються і одягаються, однак через більш масивну конструкцію і поліпшені характеристики зчеплення, важать більше за “міські” кішки. Вартість – близько 45 у. о.

Айсери і міські кішки в походах — зручні, дозволяють швидше долати обмерзлі поверхні, знижують ризик травматизму. Вони не є обов’язковим атрибутом в будь-якому зимовому поході, але стануть корисним доповненням до спорядження. Такі кішки просто незамінні в деяких видах активного часопроведення, наприклад, в нашому зимовому поході по Байкалу на ковзанах.

Опубліковано 7 Жовтня 2022
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти