Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Лікійська стежка – гірсько-морський похід Туреччиною

Після сходження на Казбек цього літа, як мені здавалося, не скоро захочеться в гори. Але ні. Пройшло зовсім небагато часу, щось близько двох місяців, і вітер обставин заніс мене у гірсько-морський похід Лікійською стежкою, що знаходиться в Туреччині.

Захотілося в гірський відпочинок. Щоб було тепло, щоб було літо, гори та трохи моря. Все, як зазвичай, склалося спонтанно. Квитки купувалися за тиждень. Летіти потрібно було зі Львова, з пересадкою в Стамбулі. А потім звідти прямісінько в Анталію. До Львова хотілося прибути так, щоб того ж дня вилетіти. З потягами у нас проблема.

Вогні Хімери

Вогні Хімери – це незвичайне природне явище, єдине місце у світі, де на горі круглий рік горить вогонь. Полум’я виривається на поверхню з-під землі в кількох місцях, місця займання періодично змінюються, вогонь то майже затухає, то займається з новою силою. Виникає цей вогонь через те, що на поверхню землі виходить природний газ. Місце з вогнями Хімери відоме з давніх часів, але раніше факели полум’я були більш інтенсивні, найвищі вогні досягали 2 метрів і слугували навіть маяком для суден, що припливали в бухту.

Легенда про вогонь Хімери

У давні часи люди не могли пояснити появу вогню на горі Хімера і, звісно ж, складали легенди про виникнення цього міфічного вогню.

За легендою, в давній державі Лікія, яка знаходилася на території сучасної провінції Анталія, з’явилося зле, вогнедишне створіння – Хімера з головою лева, тулубом кози і хвостом змії. А породили Хімеру велетень Тифон і жінка-змія Єхидна.

Хімера мала поганий характер і принесла чимало лиха жителям стародавньої Лікії. Ніхто не міг убити це створіння, і тільки Беллерофонт вразив луком Хімеру, а його кінь Пегас втоптав її в землю. Відтоді Хімера живе під землею і вивергає полум’я. До речі, кажуть, що полум’я, що виходить із гори Хімера, майже не обпікає руки! Ми не перевіряли.

Лікійська стежка – дуже гарний маршрут. Дякую величезне всім учасникам походу, гіду та керівництву клубу «Pohіd V Gory» за надану можливість усе це побачити.

Опубліковано 29 Вересня 2017
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти