Національний парк Ядінг
Впевнені, що майже ніхто з нашої спільноти не чув про Національний парк “Ядінг”, що знаходиться в провінції Січуань на південному заході Китаю. А тим не менше, це один з найвідвідуваніших гірських національних парків у світі. І хоча туристів з усього світу тут не побачити, проте тисячі китайців відвідують його щодня.
Національний парк створено навколо трьох священних гір, найвища з який – Xiannairi (на тибетській мові означає – співчуття) піднімається до позначки 6032 м над рівнем моря.
Тут створено чудову туристичну інфраструктуру, що дозволяє людям з мінімальним гірським досвідом піднятися до висоти 4700 м і побачити неймовірну красу льодовиків, засніжених вершин та високогірних озер.
Основні ворота нацпарку знаходяться на висоті 2800 м біля невеличкого селища Shangri-la. Тут відвідувачі можуть купити сувеніри, перекусити на великому та сучасному фудкорті, де представлені не лише китайські ресторани, але і світові знамениті франшизи.
Вхідний квиток коштує 300 юанів на день (інформація станом на 2023 рік). Поділимось з вами корисним лайфхаком – якщо зробити селфі в самому парку та показати його на вході наступного дня, то отримаєте знижку 50% на повторний вхідний квиток. Парк працює з 7 ранку до 19:00, це дуже важлива інформація, тому старайтеся не втрачати лік часу.
Пройшовши вхідні ворота і відстоявши класичну довжелезну китайську чергу ми сідаємо на шатл, що крутим серпантином довезе нас до буддійського монастиря на висоті 3800 м. Дорога займає більше години, і проходить через село Ядінг. Зараз воно повністю закрите для відвідування, і тут ведуться грандіозні будівельні роботи з спорудження туристичних об’єктів та готелів. Від зупинки шатла розпочинається невеликий трекінговий маршрут до озера Pearl який йде повз монастир, який збудований сотні років тому і слугує домом для кількох десятків монахів. Доречі, вони знають про війну в Україні і моляться за якомога швидшу перемогу України.
Всі стежки в парку закуті в дерев’яні та сталеві парапети та сходинки з поручнями, тож вам не вдасться навіть замастити взуття в болоті чи пилюці. З одного боку, це сильно віддаляє туриста від природи, однак дає змогу зберегти навколишні ландшафти в первозданному вигляді. Стежки обладнані сучасними туалетами, місцями для відпочинку та прийому їжі та навіть невеличкими притулками для першої допомоги. Тут ви можете полежати на ліжку з кисневим балоном, адже стежки проходять на високогірні, і туристи часто страждають від гірської хвороби.
В парку є 2 основні трекінгові маршрути, які ми відвідуємо в рамках нашогї великої подорожі до Китаю з турклубом Pohid V Gory:
– Навколо озера Pearl (найлегший варіант 3 км з набором 172 м)
– До озера “П’яти кольорів” (більш триваліший 10 км, перепад висот 370 м)
Перший маршрут дуже простий і ми рекомендуємо прогулятися ним в перший день у парку. Набір висоти тут зовсім незначний, тож він ідеально підійде для здобуття акліматизації до високогір’я. Стежки йде довкола озера і тут можна почути як з засніжених схилів Xiannairi сходить лавини.
До початку другого маршрут на висоті 4170 м можна дістатися двома шляхами:
– пішки, по мальовничій стежці довжиною 6,6 км з набором висоти в 200 м. Або ж на спеціальних машинках, що курсують між зупинкою шатла та початком треку до озера “П’яти кольорів”. Ми радимо скористатися машинками вранці перед треком, а потім спуститись до шатла цією мальовничою дорогою пішки.
Маршрут до Молочного озера а також озера “П’яти кольорів” має протяжність біля 10 км в два боки. Тут є кілька варіантів його проходження, різні розгалуження тощо. Є можливість покататися на конях вздовж верхових боліт з неймовірним видом на вершину Yangmaiyong Peak (5958 м) яка є візитівкою національного парку Ядінг.
Серед речей, які дещо засмучують – це величезна кількість людей на стежках. Більшість з відвідувачів не мають досвіду високих гір і погано розуміють куди йдуть. Тож будьте готові до справжніх заторів на стежках, та безлічі людей які заледве йдуть з невеличкими балончиками кисню в руках. Але якщо приїхати з самого ранку, то є всі шанси що весь натовп залишиться десь далеко позаду. Тож не розчаровуйтесь
Окрім зазначених двох офіційних маршрутів, які доступні по звичайному вхідному квитку, в парку можна також здійснювати кору навколо священної Xiannairi. Це займає 2-3 дні в залежності від ступеню вашої підготовки. Ночувати доведеться в наметах – все по дорослому. Інші стежки в парку, яких тут чимало закриті для відвідувачів з невідомих нам причин.