中國 | Велика Подорож в Китай

Китай — грандіозна країна, і всю її побачити складно. Але ми спробуємо! Цей тур підійде любителям природи, історії або хай-тека, фанатам фантастики і навіть бізнесменам, які хочуть знайти нові ідеї для бізнесу.
Ми пройдемо різноманітні треккінгові маршрути в каньонах і горах. Побачимо візитні картки Китаю: Священні гори Тибету, Китайську Стіну, Гори Аватар, містичну Шангрі-Ла, річку Лі і гори Сінпіна. Будуть стародавні міста Фенхуанг, Лінцзян, Кантон; мегаполіси Гонконг і Макао; буддійські храми, прогулянки на джонках, справжній трекінг в дикому серці Гімалаїв, підвісні мости над прірвами, джунглі, тераси, ночівлі в автентичних гірських селах, тропічні пляжі, найбільші в світі казино та багато іншого!
Вас будуть супроводжувати досвідчений гірський інструктор клубу та екскурсовод, котрий відмінно володіє мовою і знає країну.
У цьому турі Ви не просто побачите Китай – Ви пізнаєте його зсередини. Приєднуйтесь!


Інструктор зустрічає Вас в столиці Південного Китаю, більш відомого нам як Кантон. Це одне з 24 міст країни з 2000-річною історією – буде на що подивитися! Ми залишаємо речі в готелі і не зволікаючи йдемо оглядати визначні пам’ятки: Храм сім’ї Чень (Ченьцзяци), набережну Перлової річки, парк Юесо, другу за висотою телевежу на планеті.


Летимо в найбільш високогірний і небезпечний аеропорт в світі, який знаходиться в окрузі Даочен на (!) 4411м над рівнем моря. З сучасного мегаполісу ми потрапили прямо в світ буддійських ступ, молитовних прапорів і, звичайно ж, дуже крутих гір. Відпочиваємо після перельоту і оглядаємо пам’ятки містечка Ядін.


Виходимо на трек по Сино-Тибетським горах (Хендуаньшань) в грандіозному заповіднику Ядін. Ці вершини і долини священні на думку тибетців, їх благословив ще п’ятий Далай Лама. Китайці вважають Ядін останнім раєм на Землі і другим після Китайської Стіни місцем, яке обов’язково потрібно відвідати за життя.
Ми проведемо п’ять незабутніх днів на високогір’ї в оточенні фантастичних гір Тибету. Мінімальна висота нашого треку – 3740м н. р. м, а перевали, які ми пройдемо, досягають 5000м! Побачимо найвищі вершини Сичуанських Альп: Гонгга (7590м), Саньцзюжі (6023м), Янмайон (5958м), Чола (6168м), Гене (6204м)… Будемо милуватися незабутніми заходами сонця і світанками, сфотографуємося на берегах нефритових озер (в регіоні їх неймовірна кількість – 1145), пройдемо по долинах бурхливих річок, над прірвами каньйонів і через панорамні перевали.
Місцевість населена виключно етнічними тибетцями, а проживати ми будемо в маленьких готелях, тому 100% занурення в культуру і атмосферу гарантовано!
Попри те, що заповідник вважається важливою пам’яткою, а Nat Geo навіть внесли його до списку найкрасивіших місць планети, туристів тут досить мало через ізольованість і віддаленості від цивілізації. Завдяки цьому природа і ландшафти тибетських гір невинно первозданні. Крім гострих вершин, вкритих льодовиковими шапками, монастирів і ступ, оповитих молитовними «кіньми вітрів», на треку зустрічається безліч диких тварин. Сам маршрут технічно простий, без великих переходів. Але висота буде давати про себе знати, до цього потрібно бути готовим. Завдання полегшить те, що йти ми будемо без важких рюкзаків, адже ночуємо і харчуємося в готелях і гестхаусах.






Прощаємося з горами Тибету і їдемо в абсолютно особливе місце – старовинну Шангрі-Ла. Вона стала літературною алегорією міфічної Шамбали і люди, спраглі підняти завісу таємниці просвітління, стікаються туди з усього світу. Краса навколишніх вершин, відособленість і гармонійність унікальної архітектури старого міста дійсно наштовхують на думки про те, що Шангрі-Ла зійшла зі сторінок стародавніх рукописів.
За легендами, тут народився один з аватарів Вішну і знаходять притулок просвітлені мудреці. Царі Шамбали в кінці буття дадуть останній бій силам зла, невігластва, відсталості і егоїзму. Вона ототожнюється з оплотом рівності, мудрості і самовідданості. Нею захоплювався Реріх і Блаватська. Можна довго розповідати про Шамбалу, і ще довше її шукати). Але дуже просто побачити її офіційний аватар, що ми і зробимо :). Погуляємо вулицями та околицями Шангрі-Ла, захоплюючись автентичною самобутністю міста. Заночуємо тут же.




Їдемо до найглибшої ущелини Китаю. Її епічні стіни обриваються в глибокі води Янцзи – найдовшої річки Євразії і третьої за повноводністю у всьому світі! Висота ущелини сягає 2000 метрів, а ширина всього кілька сотень м. Йдемо між хребтами Юйлунсюешань і Хабасюешань (Сино-Тибетські гори, або Сичуаньські Альпи). Нас оточують вершини в 5500м, схили поросли густими вологими джунглями, серед яких рясніють землеробські тераси, на річці вирують пороги.
Даян побудований народом насі – споконвічними жителями передгір’я Гімалаїв. В окрузі виробляли шовк, місто стояло на Великому Шовковому шляху. Тут краще ніж в будь-якому іншому куточку Китаю збережена середньовічна архітектура і культура. Родзинкою Ліцзяна вважаються черепичні дахи, особливо ефектні вночі при світлі червоних ліхтарів.
Постоїмо на камені, з якого за легендою тигр перестрибнув ущелину, тікаючи від мисливців. Ці місця дихають особливою атмосферою – саме такою ми уявляємо природу Китаю в мріях.
На цьому трекінгова частина подорожі закінчується і починається знайомство з однією з найпрекрасніших цивілізацій світу. Їдемо в Лідзян, який органічно вписується в складний і прекрасний рельєф навколишніх Сино-Тибетських гір. Сьогодні досліджуємо Даян – старе місто Лідзяна, пам’ятник Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.








На швидкісному поїзді-пулі їдемо в Куньмін — важливе перехрестя торгових шляхів між Тибетом, Індією та Південно-східною Азією. Оглянемо один з найпрекрасніших буддійських храмів Китаю – Юаньтунсі, бамбуковий храм, Танські пагоди та помилуємося сакурою, що цвіте тут на кожнім кроці.


До обіду вже будемо в стародавньому Фенхуангу. Його називають «містом, застиглим у часі». Тут Ви побачите те, заради чого приїхали в Китай: традиційний побут, дерев’яну архітектуру, джонки на блакитних річках, мальовничі гори навколо. Історичний центр не змінювався ось уже 300 років!
Народ мяо (хмонг) вкрай віддані традиціям і майже не пускають сучасність в своє життя.
Завдяки середньовічній “зовнішності”, Фенхуанг включений ЮНЕСКО в список культурної спадщини людства. До речі, тут народився Мао Дзедун. Але фото краще передають красу і атмосферу цього місця – дивимося!






Фенхуанг цікавий не тільки архітектурою, а й околицями. Навколо – гори Улін’юань, де живуть народності Мяо і Туцзя. Йдемо через етнічні села, величезні тераси зі злаками, чаєм, рисом. Сьогодні ми побачимо Південну Стіну – аналог Великої Китайської, що захищає країну з півдня. Побудована за часів династії Мінь, довжина 190 км. З неї перед Вами відкриється чудова панорама гір.



Чжанцзяцзе — місто посеред величезного національного парку, що входить до складу спадщини ЮНЕСКО. Тут природа утворила унікальні стовпи вивітрювання, чимось схожі на Метеори в Греції – тільки в ЗНАЧНО більших масштабах. У цьому куточку унікальної природи знімали фільм Аватар, і зараз гори Улін’юань відомі як Гори Аватара. Заночуємо в готелі парку.


Відправляємося в пішу прогулянку горами, які в прямому сенсі зійшли з екрана фантастичного фільму;). Тут стоїть близько 3000 вертикальних стовпів вивітрювання, верхівки яких вкриті зеленню і лісом. Висота деяких стовпів – 200 метрів!
Ви побачите і пройдете: канатні дороги над парком, підвісні мости між стовпами, дерев’яні балкони прямо на вертикальних стінах (так звані Дороги Смерті), печери зі сталактитами і сталагмітами, вологі густі джунглі. Увечері 11 дня заночуємо в готелі Чанши.




Їдемо в один з наймальовничіших куточків Китаю – Яншо. Погуляємо берегами знаменитої річки Лі і покатаємося по ній на теплоході, щоб гідно оцінити разючі види. Ці унікальні пейзажі стали однією з візитних карток країни, вони повністю розкривають суть природи Китаю. Атмосфера просто дивовижна… Піднімемось на вершину гори Лаочжай (Laozhai), побачимо знамениту Місячну Гору.
На ніч їдемо в міський повіт Сінпін, історія якого почалася за 1000 років до нашої ери.



Залишаємося на “днівку” в Сінпіні – традиційному містечку, затиснутому між прекрасних гір дивовижних форм. Погуляємо легкими треккінговими маршрутами і милуємося відомими панорамами, візьмемо на прокат велосипеди або вирушимо на човнову екскурсію по річці Лі.
Познайомимося з місцевими рибалками, які ловлять рибу стародавнім і унікальним способом — використовуючи бакланів. Такого Ви не побачите більше ніде в світі! Увечері відсвяткуємо завершення нашої подорожі в традиційному китайському ресторанчику.




На швидкісному поїзді їдемо в Гуанчжоу, де оглянемо те, що не встигли раніш, побродимо по жвавому центру і прикупимо сувенірів. Ті, хто вже відлітає, відправляються додому, з іншими ж організуємо гулянку і підготуємося до початку додаткової програми.

- Супровід гіда. Володіє китайською мовою і знає країну;
- Робота інструктора;
- Проживання в готелях по основній програмі;
- Переїзди по програмі;
- Екскурсії та вхідні квитки;
- Групова професійна висотна аптечка;
- Клубна карта зі знижками на походи та спорядження;
- Клубні сувеніри.
- Харчування в Китаї (30$ в день);
- Додаткова програма Гонконг-Макао;
- Віза;
- Переліт.
- Переліт з Києва – від 700 $.
- Віза дворазова для українців ~ 60$
- Харчування: від 400$
Разом мінімальний бюджет подорожі: ~ 2400$ + сувеніри
Увага: максимальний розмір клубної знижки для цієї подорожі –10%!
- 5 туристів і більше – 1490$
- 4 туристи – 1650$
- 3 туристи – 1900$

Для участі в поході потрібно оформити китайську візу.

Одяг
- Мембранна куртка — вона ж може бути замість вітровки
- Пухова жилетка
- Флісова толстовка
- Футболка – 3 штуки на всю поїздку, бажано синтетичні, вони швидше сохнуть
- Термобілизна – 1 комплект
- Шкарпетки – 4 пари буде досить
- Штани треккінгові, бажано трансформери, щоб перетворювалися в шорти
- Шапка, баф або інший головний убір від сонця
Взуття
- Трекккінгові кросівки
- Сандалії або інше легке змінне взуття
Особисте спорядження
- Рюкзак – 40 літрів
- Налобний ліхтарик
- Дощовик
- Ложка та кружка
- Рушник з мікрофібри
- Все для особистої гігієни
- Особиста аптечка
- Сонцезахисний крем
- Окуляри від сонця
- Документи (паспорт, віза, страховка + копії з собою і в онлайні)
- Фототехніка
- Телефон, зарядні пристрої, павербанк, батарейки
Пронести в громадський транспорт ніж в Китаї не вийде, в зв’язку з цим не рекомендуємо брати його з собою в цей похід!
