Підготовка до комерційного походу в гори
Друзі, тут ми поетапно розповімо, як взяти участь в походах з клубом Pohod V Gory і пояснимо правила підготовки до комерційних подорожей. Ви дізнаєтеся, як грамотно спланувати подорож, бути готовим до неї фізично і психологічно. Поради будуть корисними не лише туристам нашого клубу, але і всім, хто збирається в похід з групою уперше.
Де про що: навігація в статті
Як піти в трекінг з клубом Pohod V Gory
Індивідуальна підготовка до походу
- Фізична підготовка
- Психологічна підготовка
- Стійкість духу у форс-мажорних ситуаціях та проблемні ситуації, що найчастіше виникають в групах
Хочете в похід?
Вітаємо – Ви на вірному шляху! Ми беремо на себе більшість організаційних питань та максимально інформуємо, чого очікувати в кожному конкретному регіоні. Але, звичайно, від Вас теж дещо потрібно.
Як піти в гори з нашим клубом
- Виберіть похід
- Заповніть заявку або просто зв’яжіться з нами.
- Поспілкуйтеся з менеджером: він допоможе визначитися з туром (якщо є сумніви на цей рахунок), порекомендує квитки, скине список необхідних речей.
- Купіть квитки та повідомте нас про це.
- Зберіть необхідне спорядження.
- Прийдіть на місце зустрічі.
- Оплатіть програму.
Як піти в гори з нашим клубом
- Виберіть похід
- Заповніть заявку або просто зв’яжіться з нами.
- Поспілкуйтеся з менеджером: він допоможе визначитися з туром (якщо є сумніви на цей рахунок), порекомендує квитки, скине список необхідних речей.
- Купіть квитки та повідомте нас про це.
- Зберіть необхідне спорядження.
- Прийдіть на місце зустрічі.
- Оплатіть програму.
Як вибрати похід
Ми пропонуємо дійсно багато походів по всьому світу. Щоб визначитись, Ви можете використовувати верхню панель сайту, де є кнопка «Маршрути походів». Натисніть на цікаву для Вас країну і дивіться варіанти.
Можете скористатися нашим розкладом, вибрати одну з категорій (Сходження, Новорічні, Без рюкзаків, Експедиції…) або частину світу (Європа, Америка) на глобусі. Зважайте, що ми подорожуємо в ту або іншу країну тільки в сезон – про це не можна хвилюватися :).
Як шукати похід для себе (клікайте на фото):
Якщо є проблеми з вибором, зверніться до менеджера – він допоможе знайти Ваш ідеальний похід!
Як подати заявку
Виберіть дату та натисніть кнопку «Подати заявку», яка є під кожним туром. Після цього на екрані з’явиться коротка анкета. Заповніть її, відправте і наш менеджер зв’яжеться з Вами. Якщо кнопка відсутня, це означає, що бажаного туру немає в розкладі. Якщо Ви налаштовані саме на НЬОГО, запитайте у менеджера, коли планується найближче проведення. Ми також приймаємо індивідуальні замовлення на будь-який маршрут.
Бронювання місця в групі і покупка квитків
Після подачі заявки ми записуємо Вас як можливих учасників, з Вами зв’язується координатор, який розкаже, як краще добратися, допоможе з квитками, підкаже акції та вигідні варіанти. Місце остаточно бронюється за Вами тільки після пред’явлення нам скан копії (або фото) авіаквитків до точки старту АБО при внесенні передоплати – на Ваш вибір. Пам’ятайте: ми можемо тільки порадити, але покупка квитків – особиста задача кожного туриста.
В «гарячі сезони» місця в поїздах і літаках розкуповуються, як пиріжки. На Новорічні, Травневі та інші святкові трекінки постарайтесь забронювати квитки в день початку їх продажу! Попросіть свого координатора нагадати Вам про це, уточніть дату попередньо та поставте будильник, причепіть нагадування на холодильник… Інакше Ви сильно ризикуєте залишатися без відпустки.
Оплата програми
Для більшості турів у нас немає передоплати. Гроші Ви віддаєте інструктору під час зустрічі, але можете перерахувати їх нам заздалегідь. Передоплату з України ми приймаємо на банківську картку (ПриватБанк, Аваль…). Детальніше про способи оплати та схеми компенсацій можна прочитати ТУТ.
Збір спорядження
Коли місце в групі за Вами, прийшов час для комплектації рюкзака. Для кожного треку на сайті вказаний список речей, крім того посилання на нього ми Вам надішлемо на пошту відразу після подачі заявки і продублюємо у фінальній розсилці перед походом. Ваш список завжди під рукою на сайті – у описі Вашого туру. Натисніть кнопку «Спорядження» і читайте. Ваша задача – взяти те, що в ньому написано, не більше і не менше.
Якщо Вам не вистачає чого-небудь зі списку і потрібно дещо прикупити, у нас є цілий розділ із корисними статтями, який допоможе розібратися в матеріалах, конструкціях, видах снаряги і т. д. Якщо Ви йдете з нами в Карпати чи Грузію і не хочете спеціально купувати спорядження, можете скористатися нашим прокатом. Така методика дозволить бюджетно переконатися, що Вам це потрібно, адже якісна гірська амуніція коштує зовсім не копійки.
Де знайти списки та інформацію про спорядження:
Харчі привозить та закуповує інструктор і розподіляє між учасниками на місці. Крім того, на стежці додається вода. Залиште в рюкзаку достатньо місця та об’єму.
Пам’ятайте, що зібраний рюкзак повинен відповідати двом основним параметрам: 1) вміщувати все необхідне для подорожі і 2) бути підйомним, адже саме ВАМ доведеться його нести;).
Збір групи
Отже, все готово, залишилося тільки прибути на місце зустрічі вчасно. Місце та час зустрічі Вам повідомить координатор. Іноді ми зустрічаємо учасників в аеропорту (Катманду, наприклад) або на ж / д вокзалі (н.п. в Івано-Франківську), але в більшості випадків збір проводиться в одному з хостелів міста, де починається тур. Якщо Ви спізнюєтеся і повідомите нам про це, інші можуть почекати якийсь розумний час. Але якщо з Вами зв’язку немає, тоді інструктор затримає інших не довше, ніж це можливо без подальшої зміни маршруту.
Якщо ви запізнилися до місця зустрічі, і народ пішов без Вас – це не кінець світу. У 99% випадків ми знаходимо рішення і возз’єднуємо тих, хто запізнився, з рештою. Зв’яжіться зі своїм координатором. Швидше за все, Ви зможете наздогнати їх альтернативним шляхом, в крайньому випадку пропустивши один ходовий день. Комерційні походи зазвичай передбачають регулярне сполучення з цивілізацією.
Індивідуальна підготовка до походу
Кроки, розглянуті вище – лише половина успіху. Вони гарантують, що Ви потрапите в гори з досвідченим гідом і компанією, Вам будуть створені максимально комфортні умови для проходження маршруту, Ви не залишитеся голодними і самотніми, Вам допоможуть в незрозумілих ситуаціях. Однак важливо, як ВИ САМІ будете сприймати те, що відбувається. Адже доведеться йти – довго, вгору, вниз, з важкою поклажею, іноді під дощем або палючим сонцем, по болоті, сипусі, серед комарів, без душу, з незнайомцями… Не раз Ви запитайте себе: – Навіщо? І навіть проклянете нас :).
Немає сенсу питати: Навіщо ви ходите в гори?
Той, хто ходить, і сам знає. А хто не ходить – все одно не зрозуміє.
Можемо сказати, що звичайній людині це дається нелегко. Може бути, що кілька днів в горах стануть найтяжчими в Вашому житті. Але штука в тому, що ці складнощі зазвичай співрозмірні захопленню: чим важчий шлях до вершини, тим повніша гамма відчуттів там… Та Ви й самі знаєте. Ну або зрозумієте :). І повернетеся.
Але є способи зменшити небажані «побічні ефекти». Поговоримо про індивідуальну підготовку до комерційного активного туру: що можна зробити самостійно, щоб отримати максимум кайфу і як не зіпсувати подорож іншим.
Фізичний апгрейд:) – тренування перед походом
Кожен «бувалий» турист знає: чим краща форма, тим простіше йти. Це Золоте Правило працює завжди: в будь-яких горах, на всіх вершинах, при будь-якій погоді і вазі рюкзака. Ним користуються навіть найкрутіші альпіністи, тому що воно діє.
Незалежно від Вашої поточної фізичної форми запам’ятайте: чим краще Ви її «прокачаєте», тим легше буде в горах.
Тренування перед походом
Тепер коротко про те, які вправи допоможуть ефективно підготуватися до трекінгу.
Біг на довгі дистанції
Вважається найдієвішим способом підвищити витривалість, розвинути мускулатуру ніг і дихальний апарат. Бігайте повільно, мінімум по 5 км, в ідеалі по пересіченій місцевості (можна замінити бордюрами та ін.). Не забудьте про присідання, які допоможуть зміцнити м’язи ніг.
Сходами
Фанати тренувань вважають, що ходьба вгору-вниз по сходах з важким рюкзаком за плечима максимально готує до гір. І вони мають рацію – саме це відчуває турист, котрий дереться на вершину (тільки види красивіші)). Якщо Ви йдете вперше, обов’язково спробуйте цю вправу. Як мінімум Ви чітко зрозумієте, що ж Вас чекає.
Прес, спина
Закидання речей на плечі вимагає розвинених м’язів пресу. Якщо не включити вправи на прес в свій графік, краще одягати рюкзак акуратно або просити когось про допомогу. Спина і плечі повинні бути в тонусі, вони мають витримувати чималу вагу.
Якщо тренуватися регулярно протягом хоча б місяця, Ви із задоволенням проведете час в горах. Перед деякими трекінгами потрібно почати тренування хоча б за три місяці (до базового табору Евересту, наприклад). Такі тури у нас позначені «Складність: 5». Але навіть якщо Ви просто станете робити зарядку вранці, ходити на роботу пішки і відмовитеся від ліфта, це вже буде здорово і позитивно.
Психологічна підготовка
Дивно, але саме з нею у новачків виникають проблеми. Деяким здається, що бажання піти цілком достатньо і воно буде сильнішим, аніж труднощі. Інші ж просто не розуміють, з чим доведеться зіткнутися і недооцінюють важливість психологічних тренінгів. Як же морально підготуватися до трекінгу? У цій справі головна зброя – проінформованість. Прочитайте і запам’ятайте.
Голод і втома призводять до агресії
Кожен, хто був в горах, розуміє, що в кінці дня люди втомлюються і стають більш дратівливими. Як з цим боротися? Пам’ятайте – ніхто не винен в тому, що Вам важко. Ні інструктор, ні товариші, ні стежка. Не варто злитися на «гірських козлів», які біжать далеко попереду Вас. Вони ж не винні, що більше займалися або випили менше пива напередодні;). Замість безпідставних звинувачень краще направте свою руйнівну думку на аналіз проблем і складання планів, які виправлять ситуацію. А який це буде прорив, якщо, повернувшись, Ви їх реалізуєте!
Якщо з Вами йде на конфлікт інший учасник, просто ігноруйте. Адже в ньому говорять голод і втома, він гідний співчуття, а не відповідних випадів. Та й люди не сприймають аргументів розуму в такому стані. Добре працює політика “Ранок вечора мудріший”. Зазвичай з початком нового дня проблеми розсмоктуються самі собою.
Ми поважаємо всіх. Але від початку і до кінця програми забуваємо про націоналізм, расизм, шовінізм, відмінності в політичних і релігійних поглядах та інший непотріб. Ці речі, можливо, й працюють в містах, але на природі актуально дещо інше. Вірність, самовідданість, доброта, взаємна підтримка, готовність прийти на допомогу другові – ось про що ми згадуємо в горах. Є безліч цікавих тем для бесіди: книжки, музика, хобі, фільми, подорожі… З досвіду можемо сказати, що якщо кожен учасник обмежиться ними, атмосфера буде позитивною, довірчою і приголомшливою за всіма параметрами.
Не ліземо в лідери
Для початку: людина, котру всі повинні слухатися – це інструктор. Однак в будь-якому великому колективі (а іноді і в маленькому) з’являється той, хто знає краще, дає поради, ділиться епічним досвідом і ставить під сумнів кожне рішення гіда. На жаль, це триває рівно до першої критичної ситуації. Якщо Ви – такий «альфа», врахуйте, що: 1) інструктор вивчив стежку і регіон як свої п’ять пальців і Ви просто не здатні протиставити йому нічого нового; 2) іноді сумніви в діях досвідченого гіда можуть поставити під удар безпеку всіх; і 3) гід – теж людина. Рано чи пізно він відповість, і тоді вже не ображайтеся;).
Згадаймо слова пісні Висоцького. Гори розставлять всіх по місцях і не варто зі шкіри геть лізти, аби щось комусь довести. На третій день і так буде ясно, хто чого вартий.
“Парня в горы тяни – рискни,
Не бросай одного его,
Пусть он в связке с тобой в одной –
Там поймешь, кто такой”
Хочете бути важливим членом колективу? Візьміть на себе вогнище або щодня топіть сніг на гарячий чай – Вас будуть шалено цінувати і любити.
Поважаємо чужі бажання
Дивно про це говорити дорослій і самодостатній публіці, але в різношерстому колективі трапляються ексцеси. Наприклад, панове-фотографи регулярно засідають в перших-ліпших кущах, намагаючись зловити кадр з метеликом, або чекають на вершині відповідного освітлення (коли інші мокнуть-мерзнуть). Закохані парочки, які бажають помилуватися заходом сонця в обнімку, можуть стати причиною опівнічного пошуку місця для табору. Друзі, в своїх бажаннях ми йдемо на здоровий компроміс: враховуємо кожне, але виконуємо без шкоди для решти. Якщо хтось не згоден з таким стан справ, вибирайте для себе фото-тури або відпочинок на базі в горах.
Легкий флірт в наметі
Допускається з обопільної згоди без шкоди для загального морального стану групи;). При підготовці до трекінгу не радимо сильно фантазувати на цю тему. Як показує досвід, до вечора туристи занадто втомлюються для подібних розваг. Як говориться: менше надій – менше розчарувань.
Тепер ви знаєте, чого чекати в комерційному турі і що від Вас вимагатиметься. Але є випадки, які неможливо передбачити.
Готуємся до форс-мажорів в горах
Саме в непередбачуваних ситуаціях найпростіше зламатися і впасти в крайні стани: паніку, депресію, апатію, агресію. Важливо осмислити, що подорож просто не може пройти на 100% за планом. Зробіть це ще вдома, і тоді вам буде простіше прийняти будь-які каверзи долі.
Друзі, зізнаємося: підготовка туристичного походу – складна і копітка робота, яку правильно і адекватно можуть виконати тільки дуже досвідчені люди. Багаторічна практика дозволяє нам вирішити безліч питань, на які Вам не вистачає часу або знань. І навіть в цьому випадку щось може піти не так: зіпсується погода, закриють кордон або трек, здохне кінь в кінному поході, хтось захворіє «горнячкою». Тому що ми з Вами говоримо про гори, і часто високі: Гімалаї, Анди, Альпи… Ми говоримо про подорожі в дійсно далекі країни і дикі куточки світу: Патагонію, Індонезію, В’єтнам… Ми говоримо про групи, де збираються незнайомці, які живуть своїми життями, вірять в різних богів і політиків (або не вірять). В таких умовах передбачити ВСЕ не можемо навіть ми :). Прийміть можливість форс-мажору як факт і не дозволяйте йому зіпсувати подорож. До речі, часто випадковості приводять нас в абсолютно дивовижні місця, яких не знайти на карті, або знайомлять з приголомшливими людьми. Іноді доля краще знає, де внести корективи. І тоді її варто послухати :).
В кожному окремому випадку ми зробимо Ваш відпочинок максимально комфортним і безпечним. Відкриємо гори світу разом!
P.S. ♥ Поставте лайк, якщо стаття була корисна. Підтримайте нас 🙂