Сходження на Аконкагуа. Normal Route
Класичний маршрут (Normal Route) на Аконкагуа (6962 м) не пов’язаний з технічними труднощами. Для того, щоб зійти на найвищу гору Південної Америки і всієї південної півкулі, досить міцного здоров’я, грамотної акліматизації і великого бажання піднятися на вершину. Запрошуємо вас в захопливу подорож з можливістю випробувати себе і відчути справжній смак життя. Повелителька Анд Аконкагуа чекає нас!
Прилітаємо в «місто сонця і хорошого вина», поселяємося в готель. Сьогодні нам потрібно оформити документи, необхідні для відвідування Національного Парку Аконкагуа (Parque Provincial Aconcagua). Орендуємо або купуємо відсутнє спорядження, а ввечері йдемо в традиційний аргентинський м’ясний ресторан, де знайомимося з місцевою кухнею і між собою.
На автобусі їдемо в розпечені сонцем Анди. По дорозі побачимо безліч виноградників і водосховище на річці Мендоса. Наша сьогоднішня мета – маленьке містечко Punta del Inca, тут ми зупинимося в невеликому хостелі на березі річки. Всього в 40 метрах від хостелу, розташованого на висоті 2700м над рівнем моря, є древній пам’ятник культури – природний кам’яний міст, по якому колись проходила стежка інків. У містечку наймемо мулів, вони відвезуть в основний базовий табір Плаза де Муласен наше спорядження і суттєво полегшать нам задачу.
Переїжджаємо до Національного парку. На вході рейнджери перевірять наші перміти і видадуть 2 мішки: один для сміття, другий для продуктів життєдіяльності. Нам треба буде здати ці мішки після сходження на Аконкагуа при виході з парку. Але не хвилюйтеся – другий мішок знадобиться тільки вище базового табору (БЛ), нижче якого є вся необхідна інфраструктура. За 3-4 години дійдемо до першого БЛ Конфлюенція (3300м), поруч з ним поставимо свої намети.
Прокидаємося, снідаємо і вирушаємо в акліматизаційний вихід на Пласа Франція (4200м). Перехід займе близько 4-5 годин, наповнених приголомшливою красою Анд. Пообідаємо, милуючись видами південної стіни Аконкагуа (перепад висот – 2700м) і повертаємося в кемп.
Сьогодні групу чекає досить напружений і виснажливий перехід. За 8-9 годин зробимо кидок до основного БЛ Плаcа де Муласен (Plaza de Mulas, 4350м). Стежка пройде по широкій річковій долині Плая Анча. По дорозі поспостерігаємо за роботою місцевих гуачо, які спритно переганяють каравани мулів, нав’ючених спорядженням і харчами туристів. Під кінець подолаємо крутий підйом на Cuesta Brava. Звідти залишається кілька км до місця, де ми поставимо свої намети.
Акліматизуємося і відпочиваємо від вчорашнього переходу. Прогуляємося околицями Пласа де Муласен, підійдемо до верхнього льодовика Орконес, оглянемо місцевий високогірний готель і просто помилуємося панорамами Анд. На бівуаку у нас буде свій великий намет-їдальня, де ми зможемо разом збиратися і цікаво проводити вечір спілкуючись, граючи в ігри і попиваючи гарячий чай.
Щоб наше сходження на Аконкагуа відбулося, нам потрібно встановити кілька проміжних станцій, закинути вгору продукти, газ та необхідне спорядження. Це цікава і дуже корисна для акліматизації робота. Якщо хтось не захоче піднімати в своєму рюкзаку громадський вантаж, можна найняти портера, але йти нагору в акліматизаційний вихід все одно доведеться. Почнемо з переходу Плаcа де Муласен – Канада (4850м), де встановимо свої намети і заночуємо.
Переходимо з Плаcа Канада в II Нідо де Кондорес (5350м), падаємо на ніч.
Для правильної акліматизації здійснюємо спуск з Нідо де Кондорес назад до БЛ Пласа де Муласен (4350м).
Відпочиваємо, радіально гуляємо вгору-вниз, не забуваючи давати роботу фототехніці та уважно стежимо за станом свого здоров’я.
І знову нас чекає підйом – зворотний перехід від Пласа де Муласен до II Нідо де Кондорес (5350м). Заночуємо в Нідо де Кондорес.
Сьогодні ми впритул підходимо до вершини, адже довгоочікувана мить вже завтра. Йдемо з II Нідо в табір III Берлін або Колера (6000м) – виберемо в залежності від самопочуття.
Прокидаємося дуже рано і виходимо на штурм вершини, світанок нас зустріне вже в дорозі. І ось мета нашої подорожі досягнута – ми на вершині Америки та Південної Півкулі! Запам’ятовуємо цю мить краси і магії, фотографуємося і повертаємося в табір Колера (6000м). Трохи відпочиваємо і спускаємося в БЛ.
Дні 14-17 запасні на випадок негоди. Якщо все піде за графіком, відсвяткуємо вдале сходження на Аконкагуа та поїдемо на екскурсії.
Переходимо в Хорконес. Нас чекає довгий і важкий 25-кілометровий спуск широкою курною полониною. Мули повезуть наші речі, а ми озброїмося фотоапаратами і зробимо останні знімки красуні – гори. Заночуємо в хостелі біля моста інків.
Їдемо в Мендосу. Сходження на Аконкагуа позаду і час повертатися додому. Вилітаємо пізно ввечері або на вранці.
- робота інструктора;
- трансфери по маршруту;
- проживання в готелі (2 ночі);
- проживання в Punta del Inca;
- закидання вантажу в базовий табір (20 кг особистого і 10 кг громадського);
- користування інфраструктурою в базовому таборі;
- допомога в підготовці до походу;
- харчування під час сходження;
- дисконтна карта клубу;
- аптечка.
- перміт на сходження (800$);
- харчування в містах;
- прокат спорядження
- 2 людини – 3250$
- 3 людини – 2670$
- 4 людини – 2370$
- 5 і більше осіб – 2180$
Хоча гора технічно не складна, все-таки це майже 7000 м, тому акліматизація є ключовим фактором успіху. Наші інструктори будуть стежити за правильним графіком і самопочуттям кожного учасника. Також в парку у всіх базових і в одному висотному таборах перебувають рейнджери-медики. У них ми будемо проходити медогляд і відповідно отримувати або не отримувати дозвіл на вихід вище.
Наше сходження на Аконкагуа проводиться в період високого сезону для того, щоб забезпечити максимально стабільну і хорошу погоду і, як результат – успіх кожного учасника. При цьому потрібно розуміти, що погода може зіпсуватися і нам доведеться кілька днів чекати погодного вікна. У зв’язку з цим ми рекомендуємо дуже серйозно поставитися до вибору спорядження, або взяти його напрокат на місці.
Для громадян України віза в Аргентину не потрібна. Перміт і всі необхідні документи для сходження ми оформимо в Мендоса, особиста присутність кожного туриста обов’язкова.
Важливо! Перед походом обов’язково потрібно оформити туристичне страхування і скинути його копію або фото координатору походу.
- Куртка мембранна – бажано така, щоб під неї можна було підчепити пуховик
- Пуховик – теплий, з капюшоном, окремо для бівуаку можна взяти пуховий светр
- Товстий фліс
- 2 комплекти термобілля (верх і низ)
- 1 футболка
- Мембранні штани
- Шорти – особливо актуальні у Мендозі.
- Флісові штани
- Легкі трекінгові штани
- Шкарпетки трекінгові – 3-4 пари
- Шкарпетки теплі – 2 пари
- Білизна, зручна
- Шапка
- Балаклава
- Кепка від сонця
- Рукавиці легкі
- Рукавиці теплі із захистом від вітру
- Рукавиці утеплені або верхонки
- Гамаші
- Легкі трекінгові черевики – для пересування стежками до 5000 м.
- Важкі, теплі гірські черевики, розраховані на висоту понад 6000 м-коду.
- Сандалії – для БТ де Мулас та проживання у Конфлюєнції
- Рюкзак на 60-70 л – для перенесення речей між висотними станціями
- Чохол на рюкзак або баул для закидання основного вантажу на мулах в БЛ
- Рюкзак маленький – для радіальних виходів і штурму вершини
- Туристичний килимок
- Намет
- Спальний мішок з температурою комфорту -15 або -20 градусів
- Трекінгові палиці
- Кішки
- Окуляри від сонця з високим ступенем захисту від ультрафіолету
- Крем від сонця і гігієнічна помада
- Особиста аптечка
- Гігієнічний набір
- Тарілка, кружка, ложка, бажано ніж
- Термос на 1 л. – дуже важливо!!!!
- Налобний ліхтарик
- Документи і гроші
- Побутові товари та мобільний
- Гарний настрій
Спорядження ми рекомендуємо мати своє. Але при його відсутності практично все можна орендувати на місці – в Мендозі. Вартість оренди на 2 тижні (2017 рік): черевики 90$, кішки 50$, хороший спальник – 100$. Спорядження в хорошому стані, моделі сучасні.