Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Уайна Потосі 2023 – новини з гори

Сьогодні наша група в Болівії майже у повному складі успішно піднялася на шеститисячник – Уайна Потосі! Як розповіли учасники, сходження виявилося зовсім не простим, значно складнішим, ніж сходження на Айленд Пік в Непалі.

Основні складнощі під час підйому викликані глобальним потеплінням. Адже за останні 4 роки (а саме скільки часу пройшло після попереднього сходження на Уайна Потосі учасників клубу “Pohid V Gory” через COVID-19 та кляту русню) льодовик, що вкриває гору, сильно розтанув і відступив. Особливо чітко це простежується на передвершинному гребені, вище відмітки 6000 метрів. Раніше схили були вкриті кригою, проте зараз вона повністю розтанула, оголивши скелі та кам’яні осипи.

Таким чином, туристам доводиться прикладати значно більше зусиль та вирішувати мінімальні, проте технічні труднощі під час сходження. І все це на висоті 6000+, коли сил вже майже не залишилося.

На вершину піднялося 3 зв’язки трійки. Загалом сходження зайняло 9 годин. На вершині наші туристи стояли о 6:30 ранку, якраз встигли на схід сонця.

на схилах Уайна Потосі - вище 6000 м

Під час спуску всіх здивувала кількість величезних тріщин на льодовику, які були не так помітні вночі під час сходження. Навколо розкривалися неймовірні краєвиди на гори Кордільєра Реально та простори Болівії, по яких наші підкорювачі вершин подорожували останні 15 днів.

Після повернення в штурмовий табір всі прилягли трішки відпочити, а потім спустилися в базовий табір та повернулися в Ла-Пас для святкування завершення подорожі!

Опубліковано 29 Вересня 2023
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти