NEW! ⭐ Сходження на Айленд Пік, Непал
Сходження на Айленд Пік – подивіться, який наш світ з висоти 6189 метрів! Виняткові види Евересту, Ама-Даблам та Лхоцзе супроводжуватимуть Вас протягом усього маршруту. Відчуйте могутність непальських гір, силу своїх можливостей і особливу атмосферу Непалу. Наша програма включає два етапи акліматизації: трекінг до Базового табору Евересту (5340 м) та сходження на Кала Паттар (5648 м), а також обов’язкову альппідготовку перед підйомом на вершину Айленд-Піка. Це пригода для справжніх сміливців, які не бояться випробувати свої сили. Шукаєте сходження на серйозну висоту та хочете отримати потужні враження? Впевнено подавайте заявку, а ми подбаємо про решту.
Учасники сходження прибувають до аеропорту Трібхуван, Катманду. Метушня, що відбувається в місті, не завадить оцінити самобутність місцевих жителів з першого погляду. Катманду притаманний особливий шарм, з яким ми близько познайомимося наприкінці подорожі. Група заселяється в готель, у туристичному центрі міста Тамель, де чекатиме інструктор походу. Все необхідне для трекінгу – від одягу та взуття до рюкзаків, спальників, кішок та систем можна купити тут.
Вранці на нас чекає перша екстремальна подія)) – переліт у Луклу (2800 м). Час польоту – приблизно 45 хвилин, але посадка може бути непростою через специфіку місцевого аеропорту. Він найнебезпечніший у світі:). Види Евересту з вікна літака відволічуть нас від тривоги. Зустрічаємось з нашими портерами та місцевими гідами, розподіляємо багаж, виходимо на трек до села Пакдінг.
✈ Переліт 45хв. 👣 Трекінг 8 км. ↓ Спуск 200 м. Ночівля 2600 м н.р.м.
Плавно набираючи висоту, вирушаємо до парку Сагарматха (інша назва Евересту), до столиці шерпів та базового центру всіх експедицій на Еверест – Намче-Базар (3440 м). Пройдемо знаменитий міст Хілларі. Якщо небо буде чистим, то сьогодні побачимо Еверест. У Намчі ми, швидше за все, відчуємо легкі ознаки висотної хвороби, тому відпочинемо і дамо організму час на адаптацію.
👣 10 км, ↑ 800 м.
Вирушаємо в радіальний вихід до готелю Everest View та селища Кумджунг. Звідти відкриються неперевершені види найвищих вершин Гімалаїв: Еверест (8848м), Лхоцзе (8516м), Нуптзе (7861м), Ама Даблам (6814м). У Кумджунгу обов’язково зазирнемо до місцевого буддистського монастиря подивитися на скальп снігової людини. Якщо дозволить самопочуття, дійдемо до пагорба Хілларі (4000м), після чого повернемось у Намче-Базар.
👣 11 км, ↑↓ 500 м.
Адаптувавшись до висоти, починаємо підйом по приємному траверсу. Зупинимося біля найвідомішого монастиря шерпів – Тенгбоче, на тлі чудового Ама-Даблам. Сюди альпіністи заходять за благословенням перед сходженням на Вершину Світу. Зупиняємось на вечерю та ночівлю в місцевій лоджії.
👣 10 км. ↑ 340 м.
Виходимо з лісової зони на кам’янисту місцевість, милуючись видами на Еверест (8848 м), Лхоцзе (8501 м) та Ама-Даблам (6856м). Піднімемося до мальовничого гірського селища Дінгбоче (4350 м), в якому влаштуємося на нічліг.
👣 10 км. ↑ 490 м.
Продовжуємо набирати висоту, рухаючись у село Лобуче (4910 м), що розташоване поруч із величезним льодовиком Кхумбу. Насолоджуючись панорамами Гімалайських гір, прогуляємося мореном Кхумбу, що спускається прямо зі схилів Евересту.
👣 8 км, ↑ 560 м.
Сьогодні піднімемося вище за позначку в 5000 метрів! У селищі Горак Шеп (5160м) залишимо речі та вирушимо до Базового табору Евересту (5340 м). Тут поспілкуємося з альпіністами, поторкаємося сірки льодопада Кхумбу, поспостерігаємо за побутом серйозних експедицій. Робимо пам’ятні фото та спускаємось у Горак Шеп, вечеряємо та збираємо рюкзаки на завтра.
👣 12 км. ↑ 430 м. ↓ 200 м.
Виходимо вночі при світлі ліхтарів, щоб упіймати магію світанку на висоті 5648 м. Уявіть, як перші промені нового дня висвітлюють священну Сагарматху, Мати Всіх Вершин, та інші вершини Великого Гімалайського хребта: Ама-Даблам, Чолатзе, Кантега, Пуморі. Трекінгова вершина Кала-Паттар ідеально підходить для акліматизації перед головним сходженням нашої програми – на Айленд-Пік. Спускаємося в лоджію, обідаємо і йдемо в Лобуче на ночівлю.
👣 18 км. ↑ 480 м. ↓ 740 м.
По знайомій стежці йдемо в Чукунг. Тут почнемо підготовку до сходження на Айленд-Пік. Разом з непальскими висотними гідами перевіримо спорядження, пройдемо інструктаж по роботі з льодорубами, кішками, страхувальною системою, жумарами, карабінами та всім необхідним для успішного сходження. Засинаємо в передчутті))
👣 22 км. ↓ 640 м. ↑ 380 м.
Проходимо біля підніжжя південної стіни Лхоцзе до базового табору Айленд-Піка (5100 м). Ненадовго затримавшись, щоби відпочити, набираємо ще 300 м висоти до штурмового табору. Збираємо необхідне спорядження на завтра, намагаємося поїсти, ранній відбій.
👣 18 км. ↑ 820 м.
Момент, якого ми чекали, настав. Нічний вихід, кілька годин переходу до сніжно-льодового плато. Тут одягаємо кішки та решту спорядження, далі йдемо у зв’язках і по поруччях. Повільно проходимо важкі ділянки та трапи через тріщини (прямо як у фільмах:). Від вершинного гребеня нас відокремлює сніговий злет – найважча перешкода з довгими перилами та жумарингом. Знадобиться повна концентрація та пристрасне бажання піднятися.
Вершина. Переможні крики, фотки на згадку, спроби запам’ятати красу Гімалаїв і взагалі повірити, що МИ ЦЕ ЗРОБИЛИ. Це неймовірна мить перемоги: над собою, стихіями, втомою та перешкодами. Це Гімалаї, друзі! Піднятися хоча б на одну їхню вершину — це вже пригода життя. Спускаємося в базовий табір, відпочиваємо, якщо все за планом відсвяткуємо:).
👣 5 км. ↑↓ 700 м.
Спускаємось у цивілізацію, в Пангбоче. Тут можна зарядити гаджети, почастуватися смаколиками у місцевому закладі.
👣 20 км. ↓ 1150 м.
Увечері будемо у Намче-Базарі. Після тиші маленьких гірських поселень здається, що життя тут вирує на повну. Користуємося місцевими благами: сходимо в душ і нормально повечеряємо (гірська хвороба почне відпускати).
👣 13 км. ↓ 900 м.
Повертаємось у Луклу, де підготуємось до завтрашнього вильоту в Катманду. Ми близькі до завершення нашого походу, тому прощаємося з прекрасними видами Гімалайських вершин, які супроводжують нас на шляху.
👣18 км. ↓ 640 м.
Якщо складеться з погодою, летимо до столиці Непалу на заслужений відпочинок. Саме час познайомитися з Катманду ближче: подивитися вулиці, відвідати пам’ятки та скуштувати місцеві страви.
Присвятимо час огляду визначних пам’яток столиці. Відвідаємо храми Сваямбунатх, Пашупатинатх, ступу Боднатх – духовні центри Непалу та об’єкти світової спадщини. Дізнаємося більше про місцеву культуру та звичаї. Пополюємо за яскравими сувенірами. Атмосферу Катманду важко сплутати з чимось іншим. Місцеві види, запахи та відчуття від поїздки запам’ятаються на довгі роки.
У Непалі, країні Гімалайських вершин та буддійського спокою, ми виросли фізично та духовно. Летимо додому, надихнувшись на нові досягнення. Після такої знакового пригоди, як сходження на Айленд Пік, та знайомства з особливим шармом східної культури, цілком ймвірно, захочеться сюди повернутися. Так що привозимо із собою цінні спогади і готуємося до нового спільного походу!:)
- послуги інструктора нашого клубу;
- послуги сертифікованого висотного непальського гіда;
- індивідуальна зустріч у аеропорту;
- команда портерів для перенесення спільного спорядження;
- проживання в готелях *** у Катманду (3 ночі);
- проживання у лоджах на маршруті;
- проживання у наметовому таборі під час сходжень (особові намети, кают-компанії та ін.);
- частково харчування (сніданки в Катманду, сніданок та вечерю в наметових таборах на сході);
- всі перміти (дозволи, пропуски) та картка ТIMS;
- все необхідне спільне спорядження (висотні намети, газові пальники, газ, мотузки, індивідуальний баул на кожного учасника);
- оформлення запрошення до Непалу;
- організація логістики та проживання в межах програми;
- групова аптечка, у т.ч. висотна;
- допомогу в підготовці до сходження;
- сертифікат про сходження;
- клубні пам’ятні сувеніри;
- дисконтна картка нашого клубу.
*Зверніть увагу, що у порівнянні з деякими клубами, у вартість включено перміт.
- авіа и туристична страхівка;
- непальська віза;
- внутрішній переліт (Катманду-Лукла-Катманду);
- послуги портера для транспортування особистого спорядження;
- харчування на треку;
- екскурсії в Катманду;
- всі витрати, не зазначені у програмі (форс-мажор, сувеніри, чайові, евакуація);
- *екстренний переліт Лукла-Катманду на гелікоптері (часто рейси в /з Лукли скасовують)
- Їжа на маршруті – 20-30 $ на день, залежно від апетиту
- Внутрішній переліт – 360 $
- Віза – 50$
- Портери – за бажанням учасників, 160$ на весь трек за 12 кг вантажу + чайові
- Екскурсії в Катманду – 25 $ (за бажанням)
- Обов’язкові чайові непальським гідам та портерам
- Чайові інструктору (необов’язково, але якщо вже в Непалі так заведено..:))
- *Екстренний переліт Лукла-Катманду на вертольоті 200-500 $.
Обов’язкові додаткові витрати становитимуть ~950$ + чайові. Потрібно взяти мінімум 500$ додатково на випадок форс-мажорів і кишенькові гроші на сувеніри, кафешки. Якщо у вас не вистачає чогось із спорядження, можна купити в Непалі, тут воно дуже дешеве.
Підрахуємо повну вартість сходження на Айлен Пік:
- Наш тур – 1790$ (6 учасників); 1950 $ (5 учасників); (2250 $ – 4 учасники)
- Додаткові витрати – 950$
- Переліт до Непалу – від 700$
-
Вдома обов’язково потрібно оформити туристичну страхівку ~100$, що покриває заняття альпінізмом та висотну евакуацію вертольотом, і скинути її копію чи фото Вашому менеджеру.
Весь трекінг обійдеться 3540$ + сувеніри та чайові.
- Передоплата для цього туру – 500$.
- Решту вартості можна перерахувати нам на карту або рахунок перед вильотом, або віддати тимлідеру при зустрічі.
- Максимальна знижка за клубною карткою – 10%.
- Розмір групи – від 4-ти учасників.
- Після прильоту ми традиційно заселяємося в готелі у самому центрі столиці (район Тамель). Номери чисті, охайні, відмінна кухня, інтернет/вай-фай, на даху тераса з видом, мангал, тренажерний зал… пам’ятки за 10-15 хвилин від готелю.
- На маршруті ночуємо у лоджах. Це суміш гірського притулку та готелю: 2-х та 3-х місні номери, загальний туалет, кухня. Сніданки та вечері (платні), теплий душ (платний). Часто в лоджах є вай-фай, але чим вище ми підніматимемося, тим гіршим і дорожчим він стає. На верхніх ночівлях Ви можете відпочити від гаджетів))) хоча у інструктора зв’язок є майже завжди, де ловить.
- Під час сходження на Айленд Пік ночуємо у висотних таборах. Там нам нададуть особисті та громадські намети (кают-компанія, кухня, туалет).
- У містах та під час переїздів є в кафе та ресторанах.
- На маршруті снідати та вечеряти ми будемо у столовках лоджій. Тут пропонують достатній вибір страв на будь-який смак. Вегетаріанці, любителі м’яса та здорової їжі обов’язково знайдуть щось для себе. Їжа не дуже пряна, адаптована для туристів, ситна. Тут можна познайомитись і з національною кухнею. В середньому на стіл йде від 25 $ на добу.
- На сходженні для нас готуватиме непальський кухар. Вранці та ввечері є гарячі страви, на маршруті прості калорійні перекушування.
Пити проточну воду не можна. Потрібно або купувати бутильовану, або чай. Пити на висоті треба багато, тому будьте готові до цього.
Докладніше про харчування в Гімалайських лоджах, меню і цінах можна почитати в СТАТТІ.
Щоб побачити «вершини світу» з півдня, потрібна непальська віза. Як її отримати – читайте в >> ЦІЙ СТАТТІ.
Важливо! Перед походом обов’язково потрібно оформити туристичне страхування і скинути його копію або фото координатору походу.
Збираєтесь у Гімалаї? Подбайте про екіпірування! Ці суворі гори люблять відповідальних туристів;)
Одяг для сходження на Айленд Пік
- Пухівка.
- Мембранна штормова куртка.
- Штани пухові або зі штучним утеплювачем.
- Шорти.
- Трекінгові штани.
- Футболки / трекінгові сорочки (3 штуки, не більше).
- Фліска плотністю 200 або 300.
- Легка фліска.
- Термобілизна для трекінгу і сходження, обов’язково верх і низ.
- Комплект вовняної термобілизни для біваку та сну.
- Флісові штани – за бажанням, якщо немає вовняного термо або боїтеся замерзнути вночі.
- Змінна спідня білизна.
- Шкарпетки трекінгові – 5 штук. Вовняні – 1 пара для сну.
- Тепла шапка на висоту.
- Флісовий баф або балаклава.
- Панама від сонця.
- Теплі рукавички, бажано з віндблоком.
- Флісові рукавички, мембранні верхівки за бажанням.
Взуття
- Трекінгові черевики з рифленою підошвою та фіксацією гомілкостопу. Не кросівки.
- Трекінгові босоніжки, крокси.
- Висотні черевики із рантами. Найнадійніше мати тришарові черевики для сходжень на 8000 м.
- Бахіли (ліхтарики)
Спорядження
- Рюкзак для трекінгу та штурму (50 літрів).
- Спальник (температура комфорту -10 для чоловіків та -15 °С для дівчат). Можна купити прямо в Катманду.
- Коврик (краще надувний).
- Трекінгові палиці двома комплектами кілець – трекінговими та сніговими.
Спецспорядження
- Каска. Вибирайте такого розміру, щоб під каску можна було вдягнути шапку/бафф.
- Страхова система.
- Два вуса самострахування.
- Карабіни – 4 шт. із муфтою. Два більше і два максимально легких середнього розміру.
- Жумар – затискач для пересування мотузкою.
- Спусковий пристрій (склянка, кошик, АТС гід, реверс).
- Льодоруб.
- Кішки.
*Все індивідуальне спорядження для сходження можна взяти в Катманду на прокат. Весь комплект коштуватиме приблизно 120 дол. на час усієї експедиції.
Особисті речі
- Налобний ліхтарик.
- Окуляри сонцезахисні..
- Помада гігієнічна.
- Ніж
- Сонцезахисна маска з фактором захисту 3+
- Індивідуальна аптечка..
- Сонцезахисний крем.
- Набір гігієнічний..
- Туалетний папір.
- Рушник із мікрофібри.
- Термос (0,7-1 л).
- Документи, страховка та їх копії з собою та в онлайні.
- Герметичний пакет для документів та телефону.
- Телефон, зарядні пристрої, павербанк.
Можете прихопити фотоапарат, щоб увічнити красу Гімалаїв та показати її друзям!)
Не беріть зайві речі. Хоча в Непалі можна найняти портера, який понесе їх замість Вас, бере портер лише певну вагу вантажу. Якщо рюкзаки легкі, виходить найняти портера на 2 особи, а це значна економія грошей.
Важливо: зберіть усе із цього списку. Якщо є сумніви щодо свого спорядження, зв’яжіться з цього приводу з менеджером. Обов’язково оформіть туристичну страховку та надішліть її скану або фотоменеджеру до походу.