Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Базові табори Евересту | Непал і Тибет

Відвідати ці місця і побачити Джомолунгму мріють, напевно, всі. Бажання доторкнутися до величі Гімалаїв переслідує нас ще з дитинства, навіяне сторінками улюблених пригодницьких романів, уроками географії та розповідями про безстрашних героїв. Примхливий дух подорожей точить сучасну людину, як вперте насіннячко бур’яну під асфальтом: дрімає собі роками, а потім раптом прокинеться, розіб’є сіру непорушну стіну і потягнеться до сонця прекрасною дикою квіткою… Щоб перейнятися атмосферою високих гір, зовсім не обов’язково лізти з льодорубами і кисневими балонами на Дах світу, адже стежки, льодовикові цирки, перевали і вершини понижче — це теж круте видовище. Тут відчувається висота, простір і міць, кожна мить просочена вічною тишею і гармонією.

Базовий табір Евересту

або БЛЕ, ABC — насправді складається з двох таборів, розташованих на двох маршрутах сходження: Південний в Тибеті і Північний в Непалі.

Північний Базовий табір Евересту

У Північний БЛЕ (5150 м н. р. м.) можна добратися не тільки пішки, але і на транспорті. Парковка знаходиться за півгодини ходьби від БЛЕ, до неї веде шосе Дружби. Для відвідування табору (і Тибету в цілому) зараз потрібен дозвіл уряду Китаю. Однозначним бонусом є те, що приїхати сюди і насолодитися красою може кожен. Ми відвідуємо цей табір в програмі туру “Кора навколо Кайласу“.

Поруч знаходиться найвищий монастир у світі – буддійський Ронгбук (або Дзаронг). Є легенда, що його засновнику наснилися два храми з обох сторін Джомолунгми. Він побудував Ронгбук і відправив свого учня в Непал, де той заклав Тенгбоче. Обидва монастиря досі підтримують тісний контакт і благословляють сміливців, які йдуть на штурм Матері Всіх Вершин.

Південний базовий табір Евересту

Знаходиться на висоті 5364 м. Серед любителів походів в гори він популярніший, оскільки дістатися сюди можна лише на своїх двох. Трек до базового табору Евересту в Непалі входить в списки найкрасивіших маршрутів світу і часто їх очолює. Він веде територією нац. парку Сагарматха, уздовж річки Дудх-Косі, яка вимила один з найглибших каньйонів планети. По дорозі туристи перетинають всі кліматичні пояси Непалу: тропіки Катманду, джунглі, хвойні ліси, альпійські луки, вічну мерзлоту високогір’я і, нарешті, льодовик.

Є кілька варіантів маршруту до БЛЕ в залежності від фізичної підготовки, вільного часу і бюджету. Найпростіший з них займає два тижні. Найбільш популярний складний маршрут – через озера Гокіо, перевал Чо Ла зі сходженням на Кала-Патхар.

Принадність треків до базових таборів Евересту в тому, що Ви паралельно знайомитеся з карколомними культурами Непалу і Тибету, долучаєтеся до незвичайного життя буддистів, бачите безліч автентичних селищ, святих місць (храми, монастирі – гомпи, ступи) і щодня вражаєтеся новим мальовничим картинам найвищих гір Землі.

При цьому від Вас не потрібні навички професійного альпінізму або надлюдські зусилля, а подорож по кишені широкому колу людей. Ви знаєте, що для сходження на Джомолунгму потрібно заплатити мінімум 30000$? Це – ціна тільки основного перміту, без спорядження, портерів, кисню, провідника… Пакети «все включено» обійдуться до 120000$. Не кожен дозволить собі таку розкіш. При цьому за історію сходжень на маршруті накопичилася така кількість сміття, що Еверест називають «найбільш високогірним звалищем світу». Зараз правила в цьому сенсі суворі, звичайно, але як видовбати з льодовика і спустити вже розкидані відходи? А вони там не гниють і не розкладаються через специфічні температури (іноді до -60ºС). Та й всякі ситуації трапляються на такій висоті: між сміттям і життям вибір очевидний.

Скільки коштують походи до Евересту

Ще кілька років тому «Золотий стандарт» для треку в БЛЕ в Непалі становив 1000$. Ця сума набігає за переліт, проживання, харчування, візу і трансфери всередині країни, без портерів і провідника, при дуже бережному плануванні бюджету заздалегідь і без зайвих або дурних витрат. На жаль, у недосвідчених туристів рідко виходить в неї вкластися. До того ж, зараз ціни в Непалі піднялися і харчування в високогірній лоджії обійдеться мінімум в 40$ на добу. Тому треба припасти хоча б 1500$.

Тури місцевих трекінгових компаній і російськомовних організаторів коштують приблизно однаково: 2300-2700$ з урахуванням перельоту, ночівель, досвідчених провідників, портерів і навіть сувенірів;). Не надто велика різниця заради комфорту і спокою. Місцеву компанію можна знайти в Катманду. Врахуйте, що там російськомовний гід коштує дорожче англомовного.

Закордонні компанії та туроператори оцінюють свої послуги в 3000$ і вище, за умови, що Ви потрапили на розпродаж турів :).

БЛЕ в Тибеті, звичайно, обійдеться дешевше, адже до нього можна потрапити на наступний день після прильоту. Так що в цьому випадку все залежить від Вашого маршруту в самому Тибеті.

Навіщо йти в базовий табір Евересту

Відповідь проста: заради краси, сходів і заходів сонця над Гімалаями, бірюзових озер, льодовиків, первозданної природи і почуття близькості до неба. Кожна людина повинна мати високу мрію і всіма силами втілювати її. Інакше навіщо важко працювати, збирати гроші і потай думати про втечу в невідому далечінь? Навіщо ми? Що ми без мрії?

Досить боятися – пора жити. Гімалаї чекають. Приєднуйтесь!

Опубліковано 5 Жовтня 2022
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти