Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті
Тур в Тібет l Кора навколо Кайласа, базовий табір Евересту
Інструктор клубу PVG
макс 12 особи.
110 км
18 днів

Тур в Тібет l Кора навколо Кайласа, базовий табір Евересту

3400$
7
Складність походу ми спостерігаємо за декiлькома критеріями.
18 днів

Напевно, немає на планеті місць більш духовно і культурно багатих, ніж ті, куди ми вирушимо в цьому турі. Споконвіку віруючі стікалися до неприступного Кайласу, щоб пройти священну Кору – паломництво навколо гори, на якій живуть боги, по якій проходить вісь землі, яку вважають центром світобудови. Але в цій чудовій країні ще багато цікавого.

Ми почнемо з Непалу, «даху світу» – найбільш високогірної країни планети. Оглянемо культові місця Тибету: озеро Манасаровар, головні монастирі буддистів Тибету, палац Далай Лами. Відвідаємо Катманду, Лхасу, Гьянгдзе, Парьянг, Цепаранг (столицю королівства Гуге, або Шамбалли), Кьюнг Лунг (столицю Шанг Шунга), Дарчіа, Тінгрі, Шигадзе, познайомимося з традиціями і віруваннями двох містичних країн. Але головне – пройдемо Кору навколо Кайласа і побачимо світанок над Еверестом з самого високогірного монастиря планети – Ронгбук гомпи.

Подорож в країну духовної сили і чарівних гір, дикої природи і прекрасних людей – мрія, яку ми втілимо в життя. Приєднуйтесь!

Швидка заявка
Координатор
Роман Бідичак
Керівник клубу, тімлідер, гід
Залишились питання?
+380683847302
я у соц. мережах
Графік роботи
З понеділка по п'ятницю з 9:00 до 18:00
Графік походів
Дата
Назва туру
Інструктор
Ціна
07.10 - 24.10
Тур в Тібет l Кора навколо Кайласа, базовий табір Евересту
інструктор PVG
Інструктор клубу PVG
3400$
Записатися
Подорож до Тибету
Маршрут
Катманду
Патан
джунглі Чітвана
Лхаса
о. Ямджо Юмцо
Гьяндзе
Шигадзе
Парянг
оз. Манасаровар
королівство Гуге (Шамбала)
королівство Шанг Шунг (колиска тибетської цивілізації)
кора навколо Кайласа: "Плато небесних похорон 84 масахід"
Дірапуг Гомпа (4970м)
Небесний Шива Цал
перевал Долма Ла (5630м, дім богині Долми)
Зуртул Гомпа (4750м, тут медитував Міларепа)
монастир Ронгбук-гомпа
Світанок над Еверестом 🌄
Лхаса
Катманду
День 1. Зустріч групи

Починаємо нашу пригоду в столиці Непалу, його культурному, історичному та економічному центрі. Наші представники зустрінуть Вас в аеропорту і відвезуть в наш готель, де буде чекати інструктор клубу (*якщо Ви не хочете летіти одні – зв’яжіться з менеджером. Часто з великих міст летять кілька учасників). Після збору групи вирушаємо на екскурсію по місту, історія якого налічує 2000 років. Воно розкинулося в благодатній долині, повній унікальних пам’яток людства. Долина повністю знаходиться під захистом ЮНЕСКО, з усієї Азії стікаються паломники до стародавніх храмів і ступ. Релігійний космополітизм населення вражає, найпоширеніші – буддизм і індуїзм. Сьогодні прогуляємося по туристичному району Тамель і відвідаємо ступу Боднатх – головний буддійський храм в Непалі. Якщо комусь треба докупити спорядження, в Тамелі його повно, так само як і сувенірних крамниць. За вечерею інструктор відповість на Ваші питання про тур і розповість, що нас чекає далі 🙂

Місцеві йоги
Головна ступа в Катманду
День 2. Екскурсії: Сваямбунатх, Пашупатинатх, Патан

Поки наші непальські представники займаються виготовленням віз і пермітів (для туру в Тибет їх треба чимало і робляться вони довго), ми познайомимося з Непалом. Поїдемо на екскурсію в Патан – місто, що ПОВНІСТЮ внесене до культурної спадщини ЮНЕСКО. Це буквально пам’ятник під відкритим небом! Побачимо, як на березі Бахматі спалюють ритуальні підношення і тіла померлих… Побуваємо в знаменитому храмі мавп Сваямбунатху, де Ви самі зможете погодувати священних тварин (обережно – можуть вкусити!))) Підемо в індуїстський храм Шиви – найбільший в світі. Заглянемо на галасливі харизматичні ринки, спробуємо традиційну кухню, і цього нам вистачить з головою до вечора! Після настільки стрімкого занурення в нову культуру йдемо відпочивати, адже завтра ранній старт.

Храм мавп у Катманду
Дни 3-4. Королівский парк Чітван

Трансфер відвозить нас в найкрасивіші джунглі Непалу. Чітван знаходиться на кордоні з Індією і відрізняється багатством флори і фауни. Нас чекає каньонинг, сплав на каное по річці з купою крокодилів, практично 100% -й шанс побачити гіпопотамів (їх тут мешкає більше 600 штук!), Фото-полювання на тигрів і ведмедів, але головне – слони! Ми покатаємося на них по джунглях, побуваємо в розпліднику і познайомимося зі смішними слоненяти, навіть викупаємося зі слонами 😁. Ночувати будемо в готелі. Увечері 4-го дня повертаємося в Катманду.

Носоріг на экскурсії в Чітвані
Національний парк Чітван
День 5. Лхаса

Вранці вилітаємо до столиці Тибету — Лхаси. З вікна літака відкривається приголомшливий вид на гімалайські піки. Оскільки висота міста – понад 3500 м, ми повинні відразу почати активну акліматизацію :). Вирушаємо на екскурсію в головну святиню буддистів Тибету – храм Джоканг (Будинок Богів). Погуляємо вулицями, зануримося в атмосферу нової культури і вирушимо відпочивати після раннього підйому і перельотів.

День 3. Тур по визначних пам'ятках Лхаси

>> Лхаса – головний культурний, історичний і духовний центр Тибету, тут раніше була столиця незалежної держави і резиденція Далай-лами. У перекладі з тибетської означає «місце богів». Місто розкинулося в лхасській долині і оточене горами 5500м і вище. Історичні споруди Лхаси мають величезну цінність для всього людства і дуже відвідувані туристами.

Ми побачимо палаци Потала (палац Далай Лами) і Норбулінка (літня резиденція Далай Лами), монастирі Дрепунг, Сірка, Ганден і Рамоче. Ночуємо в готелі.

День 7. Озеро Ямджо Юмцо — Гьянгдзе — Шигадзе (Shigatse, 3600м)

Продовжуємо нашу подорож до Тибету. З Лхаси їдемо до священного озера Ямджо-Юмцо (4488м), з водою мінливого кольору. На його острові стоїть Самдінь – єдиний в країні монастир з жінкою-настоятелем. Далі їдемо по “Дорозі дружби” в місто Гьянцзе. Шлях пролягає через мальовничі перевали Карола і Сіміла. Оглянемо історичну фортецю і монастир Пелкор Чёде зі ступою, побудованою в 1440 році. Увечері їдемо в м. Шигадзе, де переночуємо в готелі.

Озеро на перевалі в Гімалаях
місто Ганден
День 8. Шигадзе — Парьянг

Вранці вирушаємо в монастир Ташилунпо (з тиб. «Все щастя і благополуччя зібране тут»). Його настоятелі – Панчен-лама, традиційно вважаються наставниками Далай Лам. Це древній і дуже цікавий монастир, він повністю працює донині, в ньому стоїть найбільша позолочена статуя Будди Матейри з купою алмазів та інших дорогоцінних каменів – 26м висотою. Відвідаємо фортецю Дзонг, зі стін якої видно все місто і навколишню долину Брахмапутри. Шигадзе – другий за величиною в Тибеті (після Лхаси). Ночуємо в готелі.

Продовжимо наш тур по Тибету. На нічліг зупинимося в невеликому селищі Парьянг, на висоті 4500 м. Це – колоритне містечко з традиційними глиняними будиночками на тлі засніжених Гімалаїв.

Королівство Шангрі Ла
Буддійські монахи
День 9. Манасаровар (4557м)

Наша подорож в Тибеті триває. Їдемо на автобусі до легендарного культового Манасаровару. Озеро дуже гарне і одне з найвищих в світі – гори обступили його зі всіх сторін, звідси вже видно головну нашу мету — Кайлас.

>> Індуїстський переказ свідчить, що Манасаровар, або Мапам-Юмцо, Озеро Життя, було першим у всесвіті об’єктом, створеним в свідомості Брахми. Буддисти ж кажуть, що тут Майя зачала Будду. Вода тут цілюща і очищає, на березі проводяться релігійні обряди і стоїть кілька монастирів. На ньому навіть в погану погоду повний штиль, тут починається безліч священних для Індії, Тибету і Непалу річок.

>> На кілька десятків метрів нижче лежить Ракшастал, або Ланга-Цо – Озеро Смерті. Вода в ньому солона і пити її не можна, риби і водорості не живуть в мертвому озері і навіть в гарну погоду на поверхні бушує шторм. Індуїсти вірять, що Ракшастал був створений демоном Рава, повелителем ракшасів.

Вода з Манасаровару через природну протоку переливається в Ракшастал. Озера мають і символічну форму – Живе в формі сонця, округле, позначає світло, а Озеро Смерті – у формі півмісяця, символізує темряву. Протока ж означає їх взаємодію.

Для віруючих це місце не менше священне, ніж Кайлас, тут теж відбуваються кори. Ми зайдемо в храм Чіу Ґомпа, який знаходиться на скелі над водами озера і дуже шанується буддистами. Розіб’ємо табір біля Манасаровару, можна буде ввечері відвідати безліч печер на берегах або викупатися в термальних джерелах неподалік.

Озеро Манасаровар
Озеро Манасаровар
Фото Тібету: озеро Ракшастал
Озеро Ракшастал
День 7. Королівство Гуге (4800 м)

Дивно, як тонко подорож до Тибету об’єднує духовне і культурне просвітництво :). Залишаємо прекрасні береги і їдемо досліджувати древні руїни Цапаранга – столиці торгового королівства Гуге. Цепаранг лежить на березі р. Сатледж в долині Гаруда, і являє собою цікаве укріплення на горі правильної пірамідальної форми. У самій горі видовбано безліч печер, залів і тунелів: житлових приміщень, комор, королівських покоїв, монастирів. Царський палац і головні храми (Червоний і Білий, Ладак-Марпи і Карпо) знаходилися на вершині, біля підніжжя жили селяни. Оглянемо монастирі Тхолінг і Дунгкар (печерний). Є думка, що саме Гуге було міфічною Шамбалою. Перевіримо :).

Руїни Гуге
Гори навколо королівства Гуге
День 11. Кюнглунг

Їдемо уздовж русла річки Сатледж. Священний Кайлас все ближче, а біля його підніжжя розкинулася Кьюнг Лунг (Khyung Lung) – столиця царства Шанг Шунга, найбільш високогірного королівства за всю історію людства. 4 тисячі років тому воно вже було, його жителі сповідували релігію Бон, писали на мові марі («що прийшла з небес») і змінили 18 правителів. Тут бере початок релігійна традиція, тибетська медицина і філософська думка. Шанг Шунга вважається колискою тибетської культури та цивілізації. Але більше ми про нього практично нічого не знаємо – збереглися лише руїни декількох міст, скельних монастирів та згадок в парі старих сувоїв. Погуляємо містом і заночуємо в готелі.

День 12. Печерні храми Кюнглунга – Дарчен

Вранці продовжимо знайомство з унікальними скельними монастирями, де жили і медитували Великі Вчителі, а хоробрі монахи ховали священні сувої. Відвідаємо Кюнглунг Киртям Бон, де жив перший учитель бон і його засновник – Тонпа Шенраба. Чи є в Тибеті місце більш значуще?! Після обіду їдемо в Дарчен – селище, в якому починається Кора. Проведемо вечір, насолоджуючись унікальними формами Кайласа, повними гармонії і справжньої краси.

🏠 4670 м н. р. м.

День 13. Кора навколо Кайласа

Кора Північного Обличчя

Настав той самий довгоочікуваний час: ми піднімемося на «Плато небесних похоронів 84 махасідхів», відвідаємо монастир Чуку Ґомпа і Дірапуг Ґомпа (4970м). Біля останнього в гестхаусі проведемо ніч. Наш маршрут відомий як Кора Північного Обличчя.

👣 18 км. Піднімемося на 300м.

>> Кайлас священний для чотирьох релігій – буддистів, індуїстів, джайнів і послідовників традиції Бон. Безліч легенд оточує цю пірамідальну вершину. Кажуть, там живе Будда, Шива і Парваті, а сама гора – це вісь землі і центр світобудови. Вершину неможливо підкорити – смертні, побачивши богів, повинні померти, тому туди ніколи не ступала нога людини. В традиції Бон з Кайласа зародилася давня країна і її серце заточене в вершині, для адептів саме тут знаходиться душа всього Бона.

З усіх кінців світу сюди з’їжджаються люди, щоб відкрити для себе справжній шлях, досягти просвітлення і гармонії. Вони здійснюють ритуальні обходи навколо вершини за годинниковою стрілкою і вірять, що після цього їх душа перероджується і досягає гармонії, карма очищується. Якщо вони пройдуть кору навколо Кайласа 108 раз, то їх душа після смерті вже не повернеться на Землю в інший реінкарнації, а піде в вічність, подібно душі Міларепи.

Але у що би Ви не вірили – в силу краси цих місць або древніх богів на вершині – з цієї подорожі Ви повернетеся розумнішими, мудрішими і в гармонії зі світом.

Кайлас головна
День 14. Кора навколо Кайласа — день другий

Долма Ла, 5630м

Продовжуємо Зовнішню Кору. Сьогодні нас чекає важкий і важливий день, заради якого багато хто подорожує до Тибету. Прокидаємося вранці, дорога йде відразу круто вгору і виводить до Небесного кладовища Шива Цал, де паломники скидають свій одяг в знак закінчення минулого життя і початку нового – на перевалі Долма Ла Пас (Dolma La Pass, 5630м). Перевал є основною метою зовнішньої кори, дорога до нього обвішана молитовними прапорами, на вершині стоїть величезний камінь, в якому за легендою живе богиня Долма. Спускаємося крутою скелястою стежкою до священного озера Ґаурікунд в долині Жонг Чу. Тут побудований монастир Зуртул Пхуг, де колись медитував Міларепа.

👣 15 км. ⏳ ~7 годин.

Нанді-кора: панорама Гімалаїв
Монастир на зовнішній Корі
День 15. Кора навколо Кайласа — останній день

Зуртул Пхуг — Дарчен, 15км, близько 4 годин

Сьогоднішній легкий трекінг дозволить нам відпочити від вчорашнього переходу і насолодиться видами. В Дарчені сідаємо на трансфер до Саги.

👣 15 км. ⏳ 4 години.

День 16. Ронгбук-гомпа

Прокидаємося дуже рано і їдемо до Евересту. Ландшафт змінюється, до горизонту тягнеться тибетська рівнина. По дорозі зупинимося біля красивого Пейку-Тсо (4330м). Вода в ньому дивно синьо-бірюзова і чиста, тут дуже мальовничо.

Після обіду будемо біля Ронгбук-гомпи. Проїзд безпосередньо до нього заборонений, автобуси і машини зупиняються в півгодини ходьби від запланованого місця ночівлі. Піднімаємося до самого високогірного монастиря в Гімалаях – Ронгбука (5050м). Біля нього є гестхауз і навіть ресторанчик. Але головне – звідси відкривається найкращий вид на Вершину Світу! Поруч стоять брезентові намети – місцеві готелі, всередині в них тепло і сухо, є грубки – “буржуйки”, гарячий чай і перекуски. Навіть на такій висоті тур в Тибеті буде комфортним завдяки старанням шерпів;). В одному з таких готельчиків ми заночуємо, насолоджуючись видом Евересту.

Переїзд ~500 км

Озеро в Гімалаях
Буддійські монахи
День 17. Світанок над Еверестом

>>  Якщо подивитися на цю вершину одного разу, поняття високих гір зміниться назавжди. Горда і прекрасна Джомолунгма підноситься над матінкою-землею на цілих 8848м, вона вабить туристів з усього світу і є головним викликом для будь-якого альпініста. Вершина її скеляста, покрита вічними снігами і льодовиками, вітер досягає 55м/с, а температура падає до -60°C. Уявіть собі: на її висоті літають, наприклад, винищувачі. Назва з тибетської перекладається як «Мати життєвої енергії» на честь богині Шебар, «мудра любляча матір». У Непалі її називають Сагарматха – «Вершина неба».

Щоб підкорити Еверест, потрібно багато тренуватися, мати спеціальне обладнання та екіпіровку, крім того це дуже дорого. Але на схилі масиву є два базових табори, з яких починається штурм Евересту: з боку Тибету північний, з боку Непалу – південний. Звідси відкриваються чудові види на вершину світу, крім того дістатися сюди може будь-хто, що ми з вами і зробимо!

Зустрінемо світанок над Еверестом, оглянемо Ронгбук і повертаємося до нашого трансферу. Увечері організуємо прощальну вечерю і відсвяткуємо завершення туру в одну з найзагадковіших, містичних і прекрасних країн світу.

День 18. Переліт в Катманду

Подорож до Тибету невблаганно наближається до кінця. Відлітаємо в Катманду, де прощаємося з цими загадковими місцями, культурою і один з одним – адже ми дуже зблизилися. Краса цих гір і дивовижна культурна спадщина Тибету наповнюватимуть наші душі гармонією ще багато років.

Показати всі дні
Вартість: 3400$
У вартість походу входить
 • зустріч в аеропорту;
 • робота місцевого гіда;
 • супровід інструктора клубу Pohid V Gory;
 • переїзди в Тибеті;
 • проживання в лоджах і хестхаусах;
 • групова віза в Китай;
 • всі перміти в Тибеті;
 • віза в Тибет;
 • тур в королівський парк Чітван;
 • дисконтна карта клубу;
 • аптечка, в т.ч. висотна.
У вартість НЕ входить
 • харчування;
 • авіаперельоти;
 • віза в Непал.

Необов’язкові:

 • портери під час Кори;
 • платні пам’ятки та екскурсії;
 • сувеніри та інші особисті витрати.
Додаткові витрати:

Ми включили в ціну всі можливі витрати, щоб Ви не турбувалися про гроші, а інструкторові не доводилося смикати Вас лишній раз. Але дещо включити не виходить (напр., візу або іменні перельоти). Тому врахуйте, що Вас чекають наступні додаткові витрати:

 1. Внутрішній переліт Катманду-Лхаса-Катманду – від 400$ (менеджер допоможе придбати)
 2. Непальська віза – 50$
 3. Харчування на маршруті – 20$ в день
 4. Платні пам’ятки – від 100$
 5. Послуги портера на Корі – 60$ (можна брати 1 портера на 2-3 учасників)
Вартість подорожі до Тибету і кори навколо Кайласа

Підрахуємо ціну подорож до Тибету і кора навколо Кайласа:

Вартість програми 3400$ + авіаквитки в Непал і назад від 500$ + доп. витрати (включаючи візу) 970$ = 4870$

Залежність ціни туру від кількості учасників

 • 6 і більше туристів – 3400$
 • 5 туристів – 3650$
 • 4 туристи – 3850$ (мінімальна група)
Забронювати тур
Інформація
Початок походу: Катманду
Закінчення: Катманду
Як замовити тур?
ЗАЯВКА
заповніть заявку на цій сторінці, ми зв'яжемося з вами і допоможемо з квитками та підготовкою;
ПЕРЕДОПЛАТА
перечисліть передоплату в розмірі 1500$ для бронювання переїздів і готелів (ближче до дат походу, менеджер повідомить коли це необхідно зробити);
АВІАКВИТОК
купіть авіаквиток в Катманду і надішліть нам його копію для підтвердження участі в трекінгу;
ЗІБРАТИ РЕЧІ
зберіть все зі списку необхідних речей і зустріньтеся з нашим гідом в аеропорту.
Необхідні документи в Непалі і Тибеті

Для в’їзду в Непал потрібна віза. Її можна отримати безпосередньо в аеропорту Трибхуван після прильоту в Катманду. Вартість – 50$. Правила оформлення візи >> В ЦІЙ СТАТТІ.

Візу в Тибет наша група буде отримувати в Катманду. Всі учасники повинні попередньо надати нам необхідні документи в електронному вигляді. По прибуттю в Непал всі документи будуть вже готові і ми відразу підемо на трек. Також обов’язково оформіть медичну страховку.

*У звязку з закриттям Базового Евересту владою Китаю, є імовірність, що ми не зможемо підійти в сам табір (5150м). Проте ми відвідаємо монастир Ронгбук на висоті 4980м – лише трохи нище табору. Вид на Еверест звідси практично нічим не відрізняється від виду з Базового – Вершину Світу Ви побачите!

Важливо! Перед походом обов’язково потрібно оформити туристичне страхування і скинути його копію або фото координатору походу.

Стань частиною незабутньої пригоди
Реєструйся просто зараз - зроби перший крок до здійснення своєї мрії
Забронювати тур
Що взяти з собою?

Для ції подорожі підійде ось цей >> список одягу та спорядження для походів у Гімалаях

Забронювати тур
Фотогалерея
Фотогалерея
Нанді-кора: панорама Гімалаїв
Озеро Манасаровар
Похід навколо Кайласа
Озеро Манасаровар
місто Ганден
Монастир на зовнішній Корі
Озеро на перевалі в Гімалаях
Фото Тібету: озеро Ракшастал
Озеро Ракшастал
Озеро в Гімалаях
Гори навколо королівства Гуге
Руїни Гуге
Буддійські монахи
Буддійські монахи
Королівство Шангрі Ла
Кайлас головна
Зв'язатися з нами
Залишилися якісь питання щодо туру, зв'яжіться з нашим менеджером і він допоможе підібрати вам тур та відповість на всі ваші запитання.
Роман Бідичак
Керівник клубу, тімлідер, гід
Залишились питання?
+380683847302
я у соц. мережах
Пориньте в атмосферу дивовижного походу
Забронювати тур
Будь в курсі новин світу гірських пригод

  Швидке замовлення
  Похід: Тур в Тібет l Кора навколо Кайласа, базовий табір Евересту
  Ім'я та прізвище
  Дата походу
  Телефон
  Email
  Коментар
  Записатися
  Забронювати тур
  Похід: Тур в Тібет l Кора навколо Кайласа, базовий табір Евересту
  Дати: 07.10.2023 - 24.10.2023
  Ім'я та прізвище
  Телефон
  Email
  Коментар
  Дякую!
  Вашу заявку успішно відправлено.
  Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!
  Закрити
  Залишити відгук
  Ім'я та прізвище
  Email
  Похід
  Дата туру
  Посилання на соц. мережі
  Відгук.
  НАПРЯМКИ
  НАПРЯМКИ
  Види походів
  Види походів
  Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти