Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Чітван – Королівський національний парк

Чітван (Chitwan National Park) в Непалі, напевно, можна вважати третім за популярністю у туристів після гірських трекінгових маршрутів в Гімалаях і храмів в долині Катманду.

Рослинний та тваринний світи

Чітван знаходиться на рівнині, на кордоні з Індією, і вважається одним з головних природних заповідників всієї Азії. Саме тут на Вас чекає реальна можливість зустріти рідкісного індійського носорога і бенгальського тигра в середовищі їх природного проживання. Крім перерахованих тварин, Чітван унікальний своїм біорізноманіттям – тут мешкає понад 60 видів ссавців, включаючи кабанів, антилоп, оленів, ведмедів, мавп і понад 400 видів птахів. Чітван – унікальне місце для орнітологів і любителів птахів. А побачити на власні очі бенгальського тигра – рідкість і велика удача для всіх без винятку відвідувачів.

Крім багатого рослинного та тваринного світу парку, також цікаво познайомитися з культурою місцевого племені Тару (Tharu)

Вартість вхідного квитка в парк – 1695 рупій (14 $) – ціна 2016 року.

Де зупинитися в Чітвані

Бюджетні готелі знаходяться поруч з нацпарком, в селі Саураха. Ніч в найдешевшому готелі обійдеться в 1200 рупій (10$) за двомісний номер, але в таких місцях дуже брудно, рекомендуємо зупинятися в готелях вищого класу. У самому селі можуть порадувати відмінним видовищем – купанням слонів в річці. За додаткову плату – посидіти на слоні, що купається. Будьте готові до обливання, ну й що самі можете опинитися у воді ;). Дуже часто носорогів і крокодилів можна побачити прямо з набережної селища. Вони виходять з лісу, щоб освіжиться в річці, і зовсім не бояться людей.

Дорогі котеджі розташовані прямо посеред джунглів парку.

Найпопулярніші тури в Чітвані

Поїздка на слонах – 1400 рупій (12$), 1,5 години

Подорож на слонах в серце тропічних джунглів. Такі екскурсії стартують двічі на день – вранці і о 16:00. У розпал туристичного сезону на них довгі черги. Поза Чітваном є значно дешевші варіанти, проте там Вам навряд пощастить побачити диких тварин.

Джип-сафарі

Поїздка займає орієнтовно 4 години і зачіпає “глибинку” Чітвану. Настійно не рекомендуємо відправлятися в ліс на джипі. Дикі тварини рідко наближаються до дороги і ймовірність побачити найцікавіших жителів парку досить мала.

Каное по річці Рапті

Унікальна можливість спостерігати за болотними крокодилами і гавіалами безпосередньо зблизька. Якщо Ви – любитель птахів, то таку екскурсію можна пропустити. На каное Ви пропливете близько години вниз за течією, повертаються разом з гідом пішки

Коли краще поїхати Чітван

Найкращий період: жовтень – березень.

Квітень – початок червня: бушує спопеляюча спека +40С і вище.

Червень – середина вересня: сезон мусонів.

Як добратися в Чітван

  • З Катманду курсують щоденні регулярні авіарейси в Бхаратпур (25 км від воріт Чітвану). Весь політ займе ~1,5 год..
  • Автобусами з Катманду або Покхари. Прийдеться провести в автобусі не надто комфортабельні 7-8 годин з Катманду, 6-7 годин – з Покхари. Якщо Ви подорожуєте з дітьми, зверніть увагу на те, що дорога в Непалі дуже виснажлива – жарка і пилючна. Тому радимо все-таки обрати літак.
  • У турагентствах Катманду (в районі Тамель) пропонують круїзи в парк на плотах. Така подорож по річці Трісулі зазвичай починається в місті Муглінг, розташованого в 110 км від Катманду. Сплав займає 2-3 дні.

Або запрошуємо в похід навколо Аннапурни – відвідайте Чітван з нашими туристами! 🙂

Опубліковано 9 Жовтня 2022
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти