Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті
Треккінг навколо Манаслу | Гора Духів
Інструктор клубу PVG
макс 10 особи.
160 км
16 днів

Треккінг навколо Манаслу | Гора Духів

1200$
7.9
Складність походу ми спостерігаємо за декiлькома критеріями.
16 днів

Цей маршрут вважається одним з найкрасивіших в Непалі, але має важливу перевагу в порівнянні з іншими: тут майже нема туристів. Трек відкрив свої двері широкій публіці лише пару років тому, але і зараз його можуть пройти тільки організовані групи. Тому мальовничі стежки зберегли свій первозданний вигляд, люди живуть за стародавніми звичаями, а на перевалах навіть не пахне чергою. Із засобів пересування – мули і яки, з розваг – змагання у стрільбі з лука та будівництво стін-мані… Це саме той Непал, який ВАРТО побачити, хоча, на жаль, вже треба пошукати.

В трекінгу навколо Манаслу ми перетнемо всі кліматичні пояси Гімалаїв від солодких тропіків до льодовикових морен. Пройдемо в крутих ущелинах, сосновими і рододендроновими лісами. Кілька днів проведемо на напівпустельному високогір’ї масиву Mansiri Himal в оточенні потужних льодовикових долин і вершин-восьмитисячників. Піднімемося в базовий табір Манаслу (4800 м) і підкоримо перевал Ларкья Ла (5100м). Помедитуємо в древніх буддійських монастирях і зануримося в культуру Непалу і Тибету (етнічні тибетці населяють частину цієї місцевості). Поплаваємо в термальних джерелах, скуштуємо автентичної кухні, оглянемо Долину Катманду… Ця подорож запам’ятається Вам на все життя! Приєднуйтесь.

🇳🇵 Непал ВІДКРИТИЙ для туристів – гайда з нами!

Швидка заявка
Координатор
Роман Бідичак
Керівник клубу, тімлідер, гід
Залишились питання?
+380683847302
я у соц. мережах
Графік роботи
З понеділка по п'ятницю з 9:00 до 18:00
Трекінг навколо Манаслу
Маршрут
Катманду
Соті Кхола
Lapubeshi
Khorlabesi
Татопані
Джагат
Денг
Ghap
оз. Kal Tal
Lho
Sama Gaon
оз. Бірендра
базовий табір Манаслу (4700 м)
Самдо
Dharamsala
перевал Ларкя Ла (5106 м)
Bimthang
Gowa
Бесісахар
Катманду
День 1. Знайомство з Непалом

Учасники прилітають в аеропорт Трибхуван і оформляють візи. Їдемо в туристичний жвавий район Тамель, де поселяється в хостел. Інструктор йде оформляти необхідні дозволи (трек навколо Манаслу до сих пір не дозволяється проходити поодинці – тільки організованими групами), а туристи тікають оглядати все, що встигнуть: храмовий комплекс Лалітпур, або Патан, галасливі ринки, історичний центр столиці, ступу Боднатх, храм мавп Сваямбунатх… Вечір присвятимо спільній трапезіц, де ближче познайомимося з соратниками по стежці;).

Молитовні прапори в Катманду
Туристка в Катманду
Брахмапутра
День 2. В Гімалаї!

Сідаємо в автобус, який відвозить нас в гори: через перевал Танкот, по крутому серпантину уздовж річки Трішулі (Trishuli). Заїзжаємо в ущелину Соті Кхола, утворену річкою Буді Гандакі (Budhi Gandaki). По дорозі розглядаємо чудові ліси, водоспади і скелі річкового каньйону. Наша мета – селище Соті. Тут ми поселимося в лодж і зустрінемося з портерами й нашим непальським гідом.

Переїзд – близько 7 годин.

Ущелина Соті
Дорога в Соті
ущелина Соті Кхола
День 3. Кхолабеші

Після сніданку виходимо на трек навколо Манаслу. Автомобільна дорога закінчується і залишається тільки наш дикий пішохідний трек. Минаємо барвисті землеробні тераси та рисові поля, назустріч нам повзуть каравани мулів і яків. Дрібні селища вздовж шляху відкриють нам завісу справжнього непальського життя. Не в приклад трекам до Аннапурни або Евересту, цей лише недавно відкрив свої двері туристам. Звання Teahouse Trek, яке дозволило маршруту завоювати популярність, він отримав лише кілька років тому. І місцеве населення, що бачило занадто мало іноземців, зберегло споконвічні звичаї і звички.

Піднімаємося по ущелині Соті Кхола, яке славиться медом диких бджіл. Ми вже не тільки відчуваємо себе в Гімалаях, але й бачимо їх. У ясну погоду зі стежки проглядається масив Sringi (або Serang) Himal. Над нашим каньоном височить сніжна Чамал (7165). Минаємо релігійні кам’яні стіни з мантрами, квітчасті буддійські ступи, лангти (мотузки з «кіньми вітру» – молитовними прапорами). Після обіду вже будемо в Kholabeshi, де зможемо прийняти природну гарячу ванну – поруч є термальне джерело.

Підвісний міст у Непалі
На дні ущелини Соті, довкола Манаслу
Захід сонця в ущелині в Непалі
День 4. В Джагат

Залишаємо рисові плантації, сади і заглиблюємося в справжні дикі джунглі, якими заросли стіни долини Соті. Стежка потопає в прохолоді деревовидних рододендронів та сосен, над головами пустують мавпи-лангури. Піднімаємося уздовж річки до вьюпоінту з шикарним видом на Ganesh himal. Насолодимося панорамою Високих Гір, обідаємо і йдемо в селище Джагат. Ніч проведемо в лоджі.

1350м н. р. м. Перехід 5 год.

Фото трек довкола Манаслу
Ліс у Гімалаях
Ganesh himal
День 5. Денг

Стежка стає саме такою, яку уявляєш в мріях про Гімалаї. Повільно, але впевнено нас обступають високі гори масиву Sringi, Lumbo і Lapuchen Dwijen Himal. Ще трохи йдемо по ущелині, переходимо річку по підвісному мосту і піднімаємося в село Денг (Deng, 1865 м). Ось ми і перейшли етнічну межу між Непалом і Тибетом. Денг знаходиться в Кутангу (області Нубра, населеній переважно тибетцями). Буде дуже цікаво поспостерігати за різкою зміною звичаїв і культур.

Треккінг 6 год.

Група на треку довкола Манаслу
трек навколо манаслу
Фото Манаслу, Непал
День 6. Гап

Продовжуємо наш трек навколо Манаслу мальовничим сосновим лісом. Все частіше трапляються вьюпоінти на Kutang Himal. У лісі бігають блакитні барани і гігантські вгодовані ховрахи. До речі, останні будуть супроводжувати нас до сніжного кордону :). Приходимо в село Ghap (2165 м н. р. м), де влаштовуємося на ночівлю.

Панорама Гімалаїв
Побут в Непалі
буддийський Непал
День 7. Радіалка до озера Kal Tal

Щоб зійти на перевал Ларкья Ла, потрібно спершу гарненько акліматизуватися. І немає способу кращого, ніж радіальні виходи + відпочинок! Цим і займемося – залишаємо речі в хостелі і піднімаємося до озера Калчхуман (3574 м). Тут вже відчуваються і висота, і міць… У прозорих водах «гірського ока» відзеркалюються рвані скелі, які обступили його щільним кільцем. Панорама, звичайно, приголомшлива! Фотографуємося, їмо і спускаємося в наш лодж.

Набор и сброс высоты примерно 1500 м. Примерно 7 часов.

Озеро Кал Тал в Непалі
Радіальний вихід до озера
як біля Манаслу
День 8. Ло

Нам належить набрати більше 1 км висоти. Стартуємо чимраніш – щоб не поспішати. Рідколісся вже не приховує прекрасних картин навколишніх краєвидів, тому йдеться весело і невимушено. На 3000 + м н. р. м. можуть відчуватися легкі ознаки гірської хвороби. Тут головне – слухатися інструктора і вчасно говорити про проблеми в разі їх виникнення. У Lho (3180 м) помилуємося на оздоблену золотим розписом ступу і відправимося в ложд вечеряти і відпочивати.

Трекінг: 4-5 ч.

 Перехід у Самагаон
Панорама з треку в Гімалаях
Фото гори Манаслу із села Ло
День 9. Самагаон (Ро)

Короткий, але мальовничий перехід дуже важливий для нашої акліматизації. Якщо дозволить час, по дорозі ми радіально піднімемося на оглядовий майданчик біля монастиря Пунг Ґ’єн (4050 м). Його побудували прямо над неймовірно величезною однойменною долиною, оточеною скелястими відрогами і льодовиками Манаслу. Спускаємося в Sama Gaon (Ro, 3525 м). При вході в село стоїть цікава гомпа (буддійський монастир). Весь його двір буквально завалений величезними каменями мані (каміння з надписаними сутрами – молитвами). Розмістимося зручніше, адже наш лодж стане імпровізованим акліматизаційний табором.

3-4 ходових години.

Перехід в Самагаон. Високогір'я Гімалаїв, фото Манаслу
Ступа в Самагаоні з виглядом на Манаслу
Захід над Манаслу в Самагаоні
День 10. Озеро Бірендра і базовий табір Манаслу

Вранці виходимо до озера Birendra (3600 м). Всього через півгодини вже будемо стояти на лазурному березі, насолоджуючись айсбергами. У Бірендру сповзає льодовик, а скелястий схил гори оточує синьо-зелену гладь майже вертикальною стіною. У гарну погоду над засніженими відрогами видна сама Манаслу. З підйому на базовий табір відкривається величезний льодопад, яким обривається льодовик. Обриси озера і долини постійно змінюються, над хребтами прокльовуються все нові вершини. Manaslu Base Camp знаходиться на висоті 4400м. Манаслу звідси просто красуня, навколо приголомшлива тиша. Наш Самагаон вже ледве помітний. Оглядаємося, фотографуємося, п’ємо чай, граємо в сніжки :), а потім йдемо в лодж.

 

Підйом в базовий Манаслу
Масив Манаслу з базового табору
 Масив Манаслу у Непалі
День 11. Samdo

Прямуємо (3-4 години) альпійською напівпустелею, де царюють яки, ворони і знайомі жваві ховрахи. По дорозі зустрічаються ступи, обплутані релігійними прапорцями. Приходимо в дивне високогірне сільце, де всі будинки побудовані з плоских каменів (в тому числі й дахи). Самдо (3850 м) затиснутий між кам’яних схилів і вершин, вкритих вічним льодом. Така висота – майже на рівні морен, рослинності мало (а дерев взагалі немає). Жителі ну дуже далекі від цивілізації. Із розваг – стрільба із лука верхом на яках по круках…

Масив Манаслу з самдо
Світанок над Манаслу
Фото Манаслу в Непале
День 12. Дарамсала

Перехід зовсім недовгий, але дуже мальовничий і комфортний. Крокуємо над глибокою річковою долиною трохи нижче зони снігу, насолоджуючись неймовірними панорамами. Стежка вється між тьмяними високогірними луками та льодовиками. Сьогодні ми розглянемо всі три вершини Манаслу, льодовик Сьяча, піки Найке і Ларке. Заночуємо в селищі Dharamsala (або Larkya Phedi, 4460м).

Трекінг: 4 ч.

Якщо буде час, радіально сходимо до закинутої кхари, 4800м (будиночок пастухів), звідки класно видно Самдо Пік (6335 м).

Молитовні прапори в Непалі
Ночівля в Дарамсалі
Перехід в Дарамсалу. Трекінг в Гімалаях
День 13. Сходження на Ларкья Ла Пас

Напевно, саме заради цієї миті більшість з нас йде в гори… Піднімаємося на перевал Ларкья Ла (Larkya La, 5100 м). Йдемо по льодовиковій морені, насолоджуючись видами потужних схилів гори Чо Данді (Cho Danda). Потім нам відкриється вершина Ларкья-Ла. Від могутності і монументальності Гімалаїв захоплює дух. Людей тут дуже мало або зовсім немає, ми – єдині володарі цієї неземної краси! Так, трек навколо Манаслу не дарма вважається одним з найкрасивіших в Непалі. На жаль, немає слів, щоб описати цю пишність – нехай говорять фотографії. Хоча і їм навряд чи вистачить красномовства :).

Спускаємося трохи нижче, обідаємо і рухаємося до села Bimthang (3,720 м) на ночівлю.

8-9 год. Підйом 810 м, втрата висоти 1570 м.

Сходження на Ларея Ла Пасс
Група наших туристів на перевалі Ларея Ла
Масив Манаслу з Бімтанга
День 14. Gowa

Фізично складна частина подорожі залишилася позаду — сьогодні будемо спускатися, просто насолоджуючись видами Манаслу і Пхунгі Химал. Цей перехід стане казковим калейдоскопом кліматичних та природних поясів Гімалаїв. Пройдемо високогір’ям, ялиновими і рододендрононовими лісами, а до вечора нас приймуть в свої палкі обійми справжні субтропіки з бананами, яблуками, авокадо й іншими солодкими благами. Заночуємо в Gowa (2300м), де нарешті приймемо гарячий душ :).

Трекінг 6,5 год.

Радіалка до озера в Гімалаях
Ліс в Гімалаях. Квітучий рододендрон
озеро Калчхуман
День 15. Бесісахар

Йдемо через казково багатий ліс до ущелини Дудх Косі. Біля сіл знову рясніють різнокольорові тераси й мандаринові сади. Тепло та затишок сприймаються по-новому після холоду перевалів. Спускаємося нижче до селища Дарапані, де нас вже будуть чекати наші джипи. Їдемо, насолоджуємося видами, а на обід зупиняємося біля гарячих джерел, де бажаючі можуть викупатися.

Перехід – 2 год. Переїзд на джипах – 3-3.5 години

 

спуск в Тілідж
Спуск у Дхарапані
рододентрони на стежці в Непалі
День 16. Прощавайте, Гори!

З Бесісахара їдемо в Катманду. Закидаємо речі, прощаємося з нашими незамінними (і, куди вже подітися, майже рідними) портерами і котимо в сторону галасливої столиці. За вікном миготять сценки з непальського життя. Тепер ми дивимося на них іншими очима, повними не здивування, а розуміння. Увечері будемо в знайомому хостелі, де сповна оцінимо блага цивілізації. Відмившись, сходимо куди-небудь відсвяткувати — заслужили! Завтра вранці ми вже розлетимося по домівках. Але в наших серцях ще довго буде жити гармонія, краса найвищих в світі гір і тепло нової дружби.

Переїзд в Бесісахар
Ринок
Люди в Катманду
Показати всі дні
Вартість: 1200 $
Що входить у вартість програми
  • ночівлі в лоджах;
  • послуги гірського інструктора (українська, російська, англійська мови);
  • робота місцевого гіда;
  • всі дозволи, пропуску і ТIMS-и;
  • оформлення запрошення в Непал;
  • трансфери по програмі;
  • допомога в підготовці до походу (підбір авіарейсів, спорядження та ін.);
  • дисконтна картка нашого клубу;
  • сертифікат:
  • аптечка.
У вартість НЕ входить
  • непальська віза (50$);
  • харчування (~20-25$ на добу);
  • послуги портера (18$ на добу);
  • проживання в Катманду;
  • екскурсії.
Додаткові витрати
  • складуть 600$. Ми радимо мати кишенькові гроші на сувеніри та кафе. До речі, в Непалі дуже дешеве спорядження. Тому якщо Вам не вистачає чогось зі списку, зможете докупити по прильоту.

    Повна вартість подорожі:

    • Наша програма – 900$
    • Додаткові витрати – 600$
    • Авіапереліт – від 650$

    Сумарний бюджет мандрівки – 2150$.

    *Мінімальний розмір групи – 6 учасників.

Забронювати тур
Інформація
Початок походу: аеропорт Трибхуван
Закінчення: Катманду
Як замовити тур?
ЗАЯВКА
подайте заявку на похід - зв'яжеться з Вами і допоможе підготуватися до подорожі;
ПЕРЕДОПЛАТА
перекажіть нам передплату для підтвердження участі в поході;
АВІАКВИТОК
купіть квиток в Непал;
ЗІБРАТИ РЕЧІ
зберіть все зі списку необхідного спорядження і сміливо сідайте в літак - гід зустріне Вас в аеропорту.
Де живемо на маршруті

Першу і останню ночі проведемо в одному з готелів туристичного району Тамеля: чисті та охайні номери, хороша кухня, інтернет / wi-fi.

Решту днів ночуємо в лоджах – щось середнє між гірським притулком і хостелом: 2-х і 3-х місні номери, загальний туалет, кухня, сніданки і вечері (платні), теплий душ (платний). Ці ночівлі входять у вартість туру (крім харчування і душа).

Харчування

Вранці і ввечері їмо в їдальнях лоджій. Меню в них досить різноманітне, є м’ясні та вегетаріанські страви. Майже всі можна сміливо віднести до здорової їжі :). Оскільки маршрут проходить в досить віддалених місцях, буде відмінна можливість познайомитися з традиційною кухнею.

Пити воду з джерел категорично не можна, будемо купувати в пляшках та вживати кип’ячену.

Документи в Непал

Для в’їзду в країну потрібна віза. Її можна отримати безпосередньо в аеропорту Трибхуван після прильоту в Катманду. Вартість – 50$. Правила оформлення візи >> В ЦІЙ СТАТТІ.

Стань частиною незабутньої пригоди
Реєструйся просто зараз - зроби перший крок до здійснення своєї мрії
Забронювати тур
Що взяти з собою?

Щоб подорож пройшла комфортно і безпечно,  візьміть з собою речі з ЦЬОГО СПИСКУ

Забронювати тур
Фотогалерея
Фотогалерея
Масив Манаслу з базового табору
Базовий Манаслу з прапором.
Захід сонця над Манаслу
 Перехід у Самагаон
Озеро Бірендра
 Діти у Непалі
 Непальський гід
 Масив Манаслу у Непалі
 Фото Гімалаїв
 Початок підйому на перевал Ларькья
Туристка на Манаслу фоні. Дарамсала
Група у базовому таборі Манаслу
Трекінг в Гімалаях
Ступа у Гімалаях. Буддизм. Дарамсала
 Дитина в Самдо
Туристи у базовому таборі Манаслу
Захід сонця в ущелині в Непалі
Радіалка до озера в Гімалаях
Радіальний вихід до озера
Ліс в Гімалаях. Квітучий рододендрон
Ліс у Гімалаях
Озеро Кал Тал в Непалі
Підйом в базовий Манаслу
Побут в Непалі
Дорога в Соті
Трекінг в ущелині річки Соті, Непал
Зв'язатися з нами
Залишилися якісь питання щодо туру, зв'яжіться з нашим менеджером і він допоможе підібрати вам тур та відповість на всі ваші запитання.
Роман Бідичак
Керівник клубу, тімлідер, гід
Залишились питання?
+380683847302
я у соц. мережах
Пориньте в атмосферу дивовижного походу
Забронювати тур
Будь в курсі новин світу гірських пригод

    Швидке замовлення
    Похід: Треккінг навколо Манаслу | Гора Духів
    Ім'я та прізвище
    Дата походу
    Телефон
    Email
    Коментар
    Записатися
    Дякую!
    Вашу заявку успішно відправлено.
    Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!
    Закрити
    Залишити відгук
    Ім'я та прізвище
    Email
    Похід
    Дата туру
    Посилання на соц. мережі
    Відгук.
    НАПРЯМКИ
    НАПРЯМКИ
    Види походів
    Види походів
    Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти