Треккінг в Мексиці | Сходження на Орісабо, таємниці Юкатану
Як провести відпустку яскраво і колоритно? Їдемо з нами в Мексику! Круті вулкани, загадки майя, карибські пляжі і колорит Латинської Америки зроблять свято особливим.
🌋Ви підніметеся на ТРИ ВУЛКАНИ: Ла Малінче (4450м), Сьєрра-Негра (4580м) і Орісаба (5636м). Орісаба входить у програму “7 вулканів” і є найвищою вогненної горою Західної Америки. Сходження на неї — серйозна заявка і справжнє випробування. АЛЕ завдяки акліматизації на інших вулканах успіх чекає навіть новачків!
Крім того буде ⭐🏝 шикарна екскурсійна програма на півострові Юкатан: сеноти, Паленке, Чичен-Іца і інші визначні пам’ятки трьох мега-культур — майя, ацтеків і тольтеків. Відпочинок на Карибських пляжах стане ідеальним завершенням туру. Приєднуйтесь!
Учасники походу прилітають в Мехіко. Інструктор буде зустрічати Вас в центральному хостелі. Якщо ви прилітаєте раніше, то не втрачайте час і вирушайте оглядати Чапультепекський палац (Castillo de Chapultepec) і один з найбільших в світі музей антропології. Увечері, коли всі будуть в зборі, вийдемо прогулятися головною площею і познайомимося один з одним.
Їдемо в грандіозний центр майя – древній Теотіуакан.
Теотіуакан став важливою регіональною стратегічною точкою в II в. н. ст. Вчені так і не змогли з’ясувати, з якої причини він був покинутий і зруйнований в середині VII ст.
Головні пам’ятки Теотіуакана:
- «Цитадель» – площа, що вміщує близько 100 тис. людей, оточена чотирма пірамідами на платформах.
- Центральна частина – Піраміда Пернатого змія (Кетцалькоатля).
- Піраміда Сонця (висота – близько 64,5 метра, довжина сторін основи: 211, 207, 217 і 209 м) і піраміда Місяця (висота – 42 метри) – одні з основних і найдавніших споруд Теотіуакана.
Мехіко і його околиці знаходяться на 2400 метрів над рівнем моря і організму вже потрібна гірська акліматизація. Тому не розслабляємося :). У другій половині дня відвідаємо базиліку Пресвятої Діви Гваделупської (роком появи лику вважається 1531).
Сідаємо в автобус, який відвезе нас до вулканів. Якщо буде можливість, заскочимо на найвищий автомобільний перевал Мексики — Кортеса (3600 м). Це сідловина між вулканами Попокатепетль (Popocatépetl, 5410 м) і Істаксіуатль (Ixtaccíhuatl, 5230 м). Сфоткаємося з видом на вулкани і поїдемо в містечко Пуебла.
Пуебла — мальовниче місто в колоніальному стилі, розташований прямо біля підніжжя вулканів Попокатепетль і Ла Малінче. Але головна тутешня визначна пам’ятка — піраміда Чолула, найвища (77 метрів) і найбільша за об’ємом у країні. Вона побудована за часів тольтеків в VIII столітті н.е. Зараз на верхівці стоїть церква Пресвятої Діви Утішительки (1554 р), а під нею знаходиться мережа лабіринтів, якими ми побродимо. Оглянемо зону археологічних розкопок, а ввечері прогуляємося містом. Ночуємо в готелі, лягаємо спати раніше — завтра ранній старт.
О 1:00 ночі нас закинуть на старт маршруту. Сходження на Ла Малінче дозволить нам прекрасно акліматизуватися перед Орісабою. До того ж це цікаво — відвідати одразу кілька вулканів в одній подорожі! Спускаємося, повертаємося в Пуеблу, обідаємо, збираємо речі і переїжджаємо в Заопан до підніжжя Орісаби.
Щоб продовжити активну акліматизацію, ми постараємося досягти позначки майже 4600 метрів над рівнем моря. Для цього піднімаємося на згаслий вулкан Сьєрра-Негра, на вершині якого знаходиться обсерваторія з радіотелескопом. Звідси відкривається приголомшливий вид на діючий вулкан Попокатепетль, долину Мехіко, Пуеблу. Побачимо і мету нашого походу — Орісабу (5636 м). Але сьогодні є ще одна важлива справа — треба 🎉 зустріти Новий рік! Так що спускаємося і починаємо підготовку до свята. Заопан — дуже крутий альптабір, де панує атмосфера справжнього альпінізму. Всі горосходжувачі, що поважають себе, стартують на мексиканські вулкани саме звідси. Тут є де посидіти у вітальні біля каміна, точно буде неповторний антураж і компанія. Ось в такій нетривіальній обстановці ми проведемо цю ніч.
Після сніданку збираємося, вантажимо речі в джипи і їдемо в базовий табір на 4200. Розселяємося по наметах і сходимо в ще одну акліматизаційну радіалку. Увечері прослухаємо лекцію по альпіністській підготовці: як ходити в зв’язці, по сипусі і вулканічному схилу, користуватися кішками і льодорубами, підганяємо спорядження.
Настав момент, якого ми чекали. Просинаємося о 1:00 ночі і, озброївшись налобними ліхтариками, починаємо штурм Pico de Orizaba. По дорозі зустрінемо світанок і побачимо гігантську тінь вулкана. Спочатку нас чекає шлях по крутому кам’янистому схилу, потім камені змінює сніг, а ближче до вершини настає царство льоду. Тут одягаємо системи, кішки, і далі йдемо в зв’язках.
Орісабу вінчає величезний кратер з прірвою, яка здається бездонною. Насолоджуємося безкінечно красивими видами, робимо фотографії на пам’ять і починаємо спуск. У таборі нас чекають джипи в Заопан, тут ми розмістимося в знайомому притулку. Увечері відсвяткуємо успішне сходження.
Підйом займає ~ 8-9 годин, спуск 3-4 години, набір і скидання висоти — 1400 м.
Активна частина нашого трекінгу завершена, тепер нас чекає знайомство з найвідомішими пам’ятками доколумбової епохи. Ми вирушаємо в південну частину країни, по дорозв побачимо життя звичайних мексиканців, будемо зупинятися в найколоритніших забігайлівках і селищах. Ніч проведемо в хостелі.
Ми залишаємо речі в хостелі і йдемо оглядати руїни майя – археологічний комплекс Паленке. Справжнє його назва – Лакам-Ха, що мовою майя означає «велика вода». (Тут випадає найбільше опадів в Мексиці). Виявлено понад 1000 будівель, детально вивчена і відновлена лише частина з них.
Їдемо в типово колоніальне місто-фортецю Сан-Франциско-де-Кампече. Завдяки тому, що тут мало туристів, населення зберегло свою відкритість і доброзичливість. Тут можна познайомитися з істинно мексиканською кухнею, звичаями, традиціями. Ніч проведемо в готелі.
На автобусі приїжджаємо в Ушмаль, з усіх боків оточену тропічними лісами. Її споруди, напевно, найвишуканіші в країні. Оглядаємо акуратну кладку і приголомшливі барельєфи, де змальоване життя і вірування древніх цивілізацій Центральної Америки.
На півострові Юкатан абсолютно немає річок. Але він, немов губка, просочений водою. У карстових порожнинах утворюються глибокі і не дуже колодязі з водою – сеноти.
Після огляду вирушаємо до колодязя Ік Кіль – одного з найглибших на Юкатані. Висота його стін – близько 25 м, а глибина перевищує 50 м. Скупаємося прямо в його дивно прозорих і чистих водах. Переповнені враженнями, їдемо ввечері в Вальядолід. На ночівлю зупинимося в готелі. Відвідуємо сеноти, розташовані поблизу.
Сьогодні ми побачимо одне з 7 нових Чудес Світу, політичний і культурний центр майя – Чичен-Іцу. По суті він є аналогом легендарного перуанського Мачу-Пікчу
Чичен-Іца визнаний ЮНЕСКО об’єктом світової культурної спадщини. Тут знаходяться великі пам’ятники архітектури майя-тольтеків і священний сенот глибиною близько 50 м.
Далі їдемо в село майя Коба. Тут височіє піраміда Ель-Кастільо (El Castillo) висотою в 42 м. До її вершині ведуть 120 сходинок. Ель-Кастільо – одна з небагатьох споруд, на яку дозволено підніматися. Велика частина монументів не відновлені, але в цьому є своя чарівність. За бажанням можна взяти на прокат велосипеди і прокататися по комплексу.
Увечері відправимося в мекку пляжного туризму – Тулум, розташований на березі Карибського моря. У Канкуні знаходяться одні з кращих пляжів світу з білим піском і чистою водою. Тут є все для відпочинку на морі. Після вечірньої прогулянки вирушимо на пляж, де від душі викупаємося в ласкавих прозорих водах.
Подорож, організоване для вас клубом Pohod V Gory, закінчилося. Їдемо в Канкун. У кого є можливість і бажання залишитися, може продовжити знайомство з Юкатаном або відпочити на морі. Решта відлітають додому.
- послуги тімлідера клубу;
- робота місцевих альп-гідів на сходженні (1 гід на 3 туристів);
- проживання повністю — готелі, притулки, гестхауси;
- всі трансфери по програмі на орендованоому автобусі;
- джипи на Сьєрра-Негра;
- трансфер в базовий табір Орісабо;
- харчування на сходженні на (3 дні);
- прокат наметів на сходженні;
- сертифікат;
- дисконтна карта зі знижками на спорядження і походи;
- подарунки від клубу;
- групова аптечка.
- трансфер з аеропорту і назад;
- екскурсії і вхідні квитки;
- харчування в містах;
- авіа в Мексику і страхування.
- харчування в містах — 250-300$
- входи в археологічні пам’ятники — 150$
- оренда кішок / каски / льодоруба для сходження — 20$
- чайові місцевим гідам — 50$
Загальна сума додаткових витрат: 470$ + авіаперельоти, страховка, ПЛР-тест (якщо потрібно) і особисті витрати (сувеніри, розваги, чайові тімлідеру за бажанням).
Бюджет трекінгу в Мексику на Новий рік складе ~ 3500$.
- Для участі в цьому турі потрібна передоплата в розмірі 500$, яка піде на бронювання Ваших переїздів, проживання та екскурсій. Передоплата вноситься тільки після повного набору групи і не повертається.
- Оплатити решту суми можна гіду при зустрічі в Мексиці (готівкою в доларах) або ж перерахувати нам на карту чи рахунок перед вильотом.
Зверніть увагу, що група прилітає в Мехіко, а закінчує похід в Канкуні. Назад в Мехіко летимо на літаку місцевих авіакомпаній (Volaris або Вівааербус), або купуємо зворотний квиток додому з Канкуна.
- Не купуйте квитки в Мексику через США або Канаду!!! Для такого перельоту Вам треба буде окремо відкривати візу Канади або США.
Для в’їзду в Мексику потрібно оформити >> ЕЛЕКТРОННИЙ ДОЗВІЛ. Сайт для його оформлення працює ТІЛЬКИ при включеному VPN!
Якщо у Вас є віза США, електронний дозвіл в Мексику не потрібен.
Хоча ця країна у всіх нас асоціюється з кактусами і спекою, в горах вище 4000 м панує сніг і низькі температури. Тому для сходження на Орісабу нам знадобляться теплі речі. Температура на вершині може опускатися нижче -15, до того ж може дути сильний вітер. У той же час в екскурсійній частині маршруту буде дуже тепло.
- Пуховка
- Мембранна штормова куртка
- Фліска
- Футболка (2-3 штуки), сорочка з довгим рукавом
- Штани з мембраною і легкі треккінгові штани, шорти
- Термобілизна
- Носки треккінгові (4-5 пар)
- Теплі рукавиці і верхонки
- Шапка, бажано також балаклава
- Кепкавід сонця
- Накидка від дощу
- Плавки чи купальник
- Черевики для сходження
- Зрічні кросівки для трекінгу й екскурсій
- Сандалі треккінгові
- Палиці трекінгові
- Спальний мішок з температурою комфорту -5…-7С
- Килимок туристичний
- Рюкзак (70-80 л) або баул для речей
- Рюкзак 30-40л для сходження й радіалок
- Ліхтарик налобний
- Окуляри від сонця
- Особистий посуд (кружка, ложка, ніж)
- Термос (0,5-1 літр)
- Крем від загару
- Гігієнічна губна помада
- Полотенце, мило, зубна паста, щітка
- Особиста аптечка
- Документи, гроші, страховка
Кішки та інше спецспорядження можна взяти в аренду прямо під горою (орієнтовно 20$ за весь комплект).