Грузія на травневі | Лайт-похід по Сванетії
Пропонуємо Вам лайт-версію трекінгу в Сванетії, спеціально розроблену для травневих свят. Грузія на травневі особливо красива і вражає контрастами: сніг вкриває вершини Кавказу, а біля моря цвітуть сади. Можна навіть відкрити купальний сезон 🙂 Нас чекає Сванетія – унікальний високогірний регіон на північному заході країни. Жодні путівники і фотографії не зможуть передати приголомшливу красу тутешніх місць. Чисте гірське повітря, мальовничі панорами засніжених п’ятитисячників, щира привітність сванів і їх унікальна культура, хвилююче грузинське багатоголосся, відмінні страви і вина просто змусять Вас закохається у цю країну. Сванетія в травні – відкрийте серце горам!
Приєднуйтесь до походу на травневі або відвідайте Грузію влітку в нашому трекінгу по гірській Сванетії – Вам сподобається, ми гарантуємо!
Інструктор зустрічає учасників в одному з хостелів у центрі Кутаїсі (ми заздалегідь повідомимо, в якому саме). Завантажуємо речі в автобус і їдемо через Зугдіді в Верхню Сванетію (Земо-Сванеті). Наша сьогоднішня мета – гірське містечко Местія, сучасна адміністративна і туристична столиця Сванетії. З неї почнеться наш травневий лайт-похід. По дорозі побачимо найбільшу гідроелектростанцію Кавказького регіону – Інгурське водосховище.
Знайомимося з культурою і побутом сванів. Відвідаємо музей історії та етнографії, Храм Преображення IX століття і безліч інших визначних пам’яток Местії. Після обіду відправиться в радіалку в напрямку озер Корульді. Піднімемося до оглядового майданчика над Местією. Звідси відкривається мальовнича панорама на легендарну двоголову вершину-скелю Ушбу (4700м та 4650м), Тетнульді, Лайлу (4008м) та інші вершини Кавказу. Якщо пощастить, ввечері послухаємо приголомшливий багатоголосий спів в кафе, в якому люблять коротати час місцеві жителі.
Кілометраж: 9 км; підйом: 900м.
Сьогодні нас чекає досить тривалий, але цікавий перехід. Побачимо багатовікові сванські вежі, оточені мальовничими гірськими пейзажами. Гордий народ будував їх для захисту від ворогів і явно не даремно – ніхто і ніколи не зміг підкорити сванів. Ви обов’язково поповните свою колекцію фотографій! Заночуємо на висоті 1700 метрів над рівнем моря, неподалік від цілющого мінерального джерела.
Пройдемо: 13 км; набір висоти: 300м.
Сідаємо на транспорт, який відвезе нас у саме серце Сванетії – комуну Ушгулі з десятками веж і давньою дзвіницею. За легендою тут була літня резиденція Тамари — улюбленої цариці грузинського народу. Розіб’ємо табір і без рюкзаків вирушимо до підніжжя Шхари, до її льодовика. На висоті 2850 метрів над рівнем моря, поруч з величною стіною Безенгі Ви побачите Кавказ з абсолютно нового ракурсу, у всій величі й красі його снігів та скель… Увечері за традицією підемо в Koshki, де посидимо на справжньому троні сванських вождів і спробуємо божественні кубдарі (на нашу думку – найкращі в Грузії!)
Кілометраж: 18 км; підйом і спуск: 500м; ночівля: 2000м.н.р.м.
Виходимо на Ушгулі трейл. Його буквально в 2017 році промаркували волонтери (до речі, наша група з ними зустрічалася якраз під час процесу маркування і злегка допомогла :). Раніше стежка була відома тільки місцевим і небагатьом інструкторам. Якщо сніговий покрив буде занадто глибоким або нестабільним, підемо по дорозі. Від Ушгулі через Іпралі переходимо в Халде – напівзруйноване село-привид, котре свани покинули під час боротьби за незалежність. Епічність картини довершує крутий каньйон, над яким стоїть село. У кількох “центральних” будиночках влаштовані гестхауси, що лише підкреслює загальне запустіння.
Далі трек веде уздовж бурхливої льодовикової ріки. Навіть в середині липня вона місцями вкрита крижаною бронею, а на травневі ми вгадаємо міць її потоку по крутих схилах гігантського каньйону, промитого паводками. З кавказьких схилів в нього впадає безліч річечок, створюючи химерні крижані печери і цілі каскади водоспадів… Влітку тут нестерпно жарко, однак нам пощастило – ми станемо табором прямо посеред цієї краси.
Кілометраж: 15 км; набір висоти: 450м; ночівля на висоті 1800м.
Залишивши речі, виходимо на перевал Чхутніері. Буде складно, але воно того варте. Адже з вершини відкривається вид на льодовик гори Тетнульді – Лаардад!
Міць Тетнульді приголомшує, особливо коли стоїш від неї так близько. Грандіозний хребет і правильна піраміда вершини, величезна долина, в якій туляться кілька богом забутих сіл (з вежами, звичайно ;), засніжені піки Кавказу, гостровуха Ушба і Великий Кавказ в далині… Уявили? Ось заради чого ми йдемо в гори. Насолодившись картиною, спускаємось в табір (або з’їжджаємо, якщо захопили каремати:).
Кілометраж: 7 км; підйом і спуск: 600м.
Знайомою дорогою йдемо в сільце Лалкхорі (поруч з відомим Іпралі). Звідси трансфер везе нас в Местію, а далі до моря. Контраст вразить Вас, адже Батумі вже зеленіє, розпускаються квіти, причому не перші. Ми в серці багатющого регіону Грузії – Аджарії. А це означає: море, магнолії, вино і хачапурі по-аджарськи! Інструктор навчить Вас правильно їх їсти, покаже, де найсмачніші, а охочі зможуть прокататися в ботсад і на дегустацію крафтового вина в місцевий погріб. Вечір пройде весело;). Та й не може бути інакше в цьому космополітичному шумному порту, де вино дозріває в квеврі прямо на вулицях, адже зимова температура не опускається нижче +8).
Швидкий перехід: 6км
Грузія на травневі прекрасна, однак прийшов час розлітатися по домівках. Прощаємося з новими друзями, забираємо з собою позитивні емоції і класні фото. Дехто з нас сюди ще повернеться – за черговою порцією спокою, Кавказу і вина)
- триразове харчування на маршруті;;
- послугитімлідера клубу
- консультації координатора походу;
- організація логістики по маршруту;
- використання котлів і газове обладнання;
- реєстрація групи в МНС;
- допомога в підготовці до подорожі;
- дисконтна карточка зі знижками на походи та спорядження;
- аптечка.
- авіа та туристична страхівка;
- трансфери за програмою.
- прокат спорядження;
- харчування в кафе і особисті сувеніри (за бажанням);
- повторний ПЛР-тест (якщо Грузія його не скасує, як обіцяє);
- заміна кемпінгів на гестхауси за особистим бажанням або у зв’язку з критичними погодними умовами.
- чайові (за бажанням).
≈ 285$+авіабілети
- Тест на третій день – 35 $
- Екскурсії – мін. 100 $
- Сувеніри – 50$
- Харчування у містах -мін. 100$
Зима в цьому регіоні Кавказу дуже сніжна, що обумовлено специфікою кавказького клімату і близькістю Інгурського водосховища. На травневі тут ще досить багато снігу. Потрібно бути готовим до мокрого, злежаного снігу і мінливої погоди. Але головне – взяти всі необхідні речі і гарний настрій.
Пам’ятайте, що тімлідер завжди може змінити програму і нитку маршруту в зв’язку з погодою або фізичним станом учасників.
Єдиним зручним способом для цього залишається літак. У країні є три головні міжнародні аеропорти: Тбілісі, Батумі та Кутаїсі. Останній зараз добудовують та рейси він не приймає.
Найкраще летіти до Батумі, до того ж похід тут закінчується і відлітати буде однозначно зручніше. Вартість перельотів з України майже не змінюється і коштує від 5 до 6 тисяч гривень із багажем туди та назад. Літають у Батумі два авіаперевізники : SkyUp і YanAir.
Місце збору групи – Батумі, там тімлідер зустріне всіх учасників походу. Якщо ви прилітаєте до іншого міста, то добираєтеся самостійно. Дістатися з інших міст Грузії до Батумі не проблема. Переїзд із Тбілісі займає 2,5-3 години, маршрутки їздять кожні 45хв-1 годину. Транспорт розвинуто дуже добре: автобуси комфортабельні, швидкі, роблять зупинки на перекушування та відпочинок. Координатор проконсультує Вас, як дістатися від аеропорту до автовокзалу, до того ж місцеві володіють російською мовою і з радістю допоможуть Вам на місці. При бажанні до групи можна приєднятися в Местії.
- Покращена розкладка: ТРИЧІ на день – гарячі страви (перше, друге, каша), індивідуальне меню для м’ясоїдів, вегетаріанців, діабетиків.
- Полегшені рюкзаки: продукти на 1,5-2 кг легші аніж звичайне похідне харчування.
- Заощаджуємо час: приготування на інтегрованих газових пальниках зберігає до 1,5 години на добу – їх ми використовуємо на трекінгу…
- …і не поспішаємо на переходах.
- Невеликі маневрені групи і зручні трансфери. Є прокат спорядження на місці.
- Оптимальні маршрути, перевірені часом і сотнями щасливих клієнтів.
- Тімлідери, які знають всі стежки, ночівлі, джерела, кафе, пекарні уздовж і поперек, тому точно проведуть Вас так, як треба.
- Знижки 10% за звіт про похід. Накопичувальна картка клубу, знижки на спорядження в топових магазинах України + фірмовий корисний подарунок і сертифікат кожному учаснику.
Для громадян України віза до Грузії не потрібна. В’їзд за закордонним паспортом та ковід-документами. Також обов’язково оформіть медичне страхування.
У травні в Сванетії ще багато снігу, ночами часто бувають заморозки, а вдень на сонечку комфортно в одній футболці. Потрібно дуже серйозно поставитися до підбору одягу і спорядження. Не забудьте взяти з собою бахіли і мембранні штани, а також хороші окуляри від сонця.
⛺ Спорядження в Грузію на травневі
- Спальний мішок бажано з температурою комфорту -5 градусів.
- Коврик туристичний.
- Рюкзак 60-70 л.
- Сидушка туристична.
- Намет двошаровий.
- Трекінгові палиці зі сніговими кільцями – розвантажують коліна, допомагають пересуватися снігом і надають стійкості на складному рельєфі.
Прокат туристичного спорядження в Грузії
Найменування спорядження |
Ціна за 1 день |
Ціна за 9 днів |
Місце в наметі |
2$ |
15$ |
Рюкзак |
3$ |
25$ |
Спальний мішок |
2$ |
15$ |
Каремат |
1$ |
7$ |
*Комплект (палаткомісце + рюкзак + спальник + каремат) Трекінгові палиці в комплект не входять! |
|
50$ |
👕 Одяг
- Легка водо- та вітро-захисна куртка (наприклад, мембранна)
- Дуже легка трекінгова сорочка для захисту від сонця.
- Зручні трекінгові штани, стрейчеві.
- Легкі водо- та вітро-захисні штани.
- Шорти.
- Фліска.
- Пуховий жилет або легка пуховка.
- Флісова шапка.
- Флісові рукавички (бажано з захистом від вітру).
- Футболка (2-3 на весь похід, не більше).
- Кепка чи панама від сонця!
- Окуляри сонцезахисні.
- Пончо (якщо є сумніви щодо надійності Вашої мембрани).
👠 Взуття
- Черевики – обов’язково з мембраною та гарною підошвою. Оскільки вдень температура вище нуля, сніг танутиме і неякісні черевики швидко промокнуть.
- Легке запасне взуття (сандалі, сланці).
- Бахіли – обов’язково! Захищають черевики від попадання снігу усередину.
🍴 Важливі дрібниці
- Налобний ліхтарик (з комплектом запасних батарей);
- Крем від сонця з UV фільтром 50;
- Особиста аптечка;
- Тарілка, ложка, кухоль, ніж;
- Ємність для води;
- Гігієнічний набір (не забудьте папір);
- Фотоапарат;
- Телефон, зарядні пристрої, павербанк;
- Герметичні пакети для документів та техніки;
- Документи + їх копії з собою та в онлайн-доступі.
Важливо: зберіть усе із цього списку. Якщо є сумніви щодо свого спорядження, зв’яжіться з цього приводу з координатором походу.
Сванетія в травні сувора і прекрасна. Тож гарно утеплюємося і вирушаємо на пошуки пригод разом з Pohod V Gory!