Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Гори Грузії, які потрібно побачити в трекінгу

Шхара

Красуня-вершина, яка вражає своїм розмахом і масштабами… Найвища точка Грузії (ні, не Казбек :), частина неймовірної Стіни Безенгі — гордості Великого Кавказу і мрії всіх альпіністів. Висота головної вершини – 5193м, східна і західна вершини поменше. Шхара є найвищою точкою Головного Кавказького Вододільного хребта. Нехай вона і не дотягує до Ельбрусу, але знаходиться в самій гущі п’ятитисячників. Панорама гір з неї і / або навколо неї – “must have” для пішого туриста в горах Грузії.

До речі, в перекладі її назва означає «Смугаста» – напевно, через складний рельєф. За переказами, цариця Тамара побудувала свою літню резиденцію з видом на Шхару.

Підібратися до гори можна від села Ушгулі у Верхній Сванетії. Пішохідний трек веде прямо до льодовика.

Казбек

До речі, не всі знають, що насправді в Грузії Казбек називається Мкінварцвері (Крижана вершина). Цей красивий згаслий вулкан стоїть трохи в стороні від хребтів і є “найсхіднішим” п’ятитисячником Кавказу (5033м). Його відособленість вигідно відтіняє впізнавану форму самої гори. Біля підніжжя побудована одна з найвідоміших церков регіону — Троїцька, або Гергетіс Цминда Самеба (Собор Святої Трійці). Якщо сходження Вам не під силу, нескладний підйом до Гергеті стане справжньою пригодою! Звідси Ви розглянете не тільки Казбек, а й гору Шан, Скелястий хребет і долину, в якій тулиться мальовниче село Казбегі. До речі, саме сходження на Казбек не є технічно складним — 2А і підійде навіть новачкові (під керівництвом досвідченого висотного інструктора, звичайно) і не вимагає спеціальної підготовки. Досить тільки бажання, зарядки + пробіжки вранці. Наш клуб з радістю запрошує Вас на Казбек і в інші прекрасні гори Грузії :). >> Дивіться розклад турів!

Ушба

Саме її альпіністи називають «горе-гора», а знамениті вушка кидають виклик найсміливішим. Неймовірно красива і неприступна (4700м), вона радує око і вражає уяву. Ушба є частиною «Великого Кавказу», і навіть з її підніжжя Вам відкриється незабутня панорама скелястих гірських піків. Видно її вже при під’їзді до Местії — адміністративного центру Верхньої (Земо) Сванетії. З усіх гір Грузії має найбільш впізнавані обриси. З грузинської назва перекладається як «Шабаш відьом», підйом на неї неймовірно складний і небезпечний — 5А на Південну.

Найпопулярніший трек, який дозволяє простим смертним насолодитися красою Ушби, починається в Местії і веде через оглядовий майданчик до озер Корульді. Туди можна і на машині або конях доїхати, але стежка дуже красива, хоча і складна. Проходиться за день, набір висоти — близько 1,2км (спуск стільки ж)). У Местії радимо відвідати будинок-музей Михайла Хергіані — легендарного альпініста, що проклав найскладніший маршрут на вершину Ушби, який до цих пір ніхто не повторив.

Тетнульді

10-я по висоті (4852м) і одна з перших по красі на Кавказі, «Біла гора» або «Наречена» у місцевих. Знаходиться в тій же Сванетії, з основного трекінгового маршруту її видно з другого по останній день. Відмінною рисою, завдяки якій гора стала улюбленицею туристів, є її правильна пірамідальна форма з незмінною сніжною шапкою на вершині. Легенда свідчить, що колись дівчина Тетнульді і хлопець Ушба полюбили один одного, але їх хотіли розлучити. Тоді вони попросили бога, щоб той дозволив їм дивитися один на одного вічно, і перетворилися в дві гори. Дійсно, між ними немає інших вершин, і з підніжжя кожної Ви побачите іншу. Прямо з трек. маршруту по Сванетії можна підійти до льодовика Лаардад, який сповзає з Тетнульда.

Бангуріані

Ця гора нижча, ніж попередні (3838м), і знаходиться прямо біля Местії. Кажуть, що з усіх гір Грузії саме Бангуріані була улюбленицею Михайла Хергіані. Відпочиваючи в туристичній Местії, Ви буквально на кожному кроці і з усіх вікон будете милуватися саме нею. Харизми надають сванські вежі на тлі потужних схилів. Можна просто сидіти на терасі кафе, пити вино і милуватися неймовірним видовищем :).

Местия и сванские башни

Приємного відпочинку в горах Грузії! Сподіваємося, Ви підете в подорож з нашим клубом;).


Стаття була корисною? Ставте нам лайк і діліться з друзями!

Опубліковано 1 Жовтня 2022
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти