Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Местія – столиця Земо Сванетії

Местія — центр культурного і релігійного життя мальовничого і важкодоступного куточка Грузії — гірської Сванетії. Це невелике селище знаходиться на висоті 1500 метрів над рівнем моря на південному схилі Великого Кавказу.Є центром Местійського муніципалітету провінції Самегрело — Земо Сванеті Республіки Грузія.

Пам’ятки Местії

У містечку можна відвідати:

  • історико-етнографічний музей з колекцією унікальних карбованих ікон і рукописів, старовинної зброї і посуду;
  • будинок-музей лижника Бориса Кахіані;
  • а також побувати в будинку-музеї уродженця Местії, знаменитого альпініста Міхаіла Хергіані. «Тигр скель» загинув у 1969 р при спробі рекордного сходження в італійських Доломітових Альпах на 700-метрову стіну Суальто.

Сванські вежі в Местії

Тут знаходяться унікальні сванські вежі – середньовічні кам’яниці зі сторожовими і житловими вежами. Міжродові конфлікти спричинили необхідність в таких архітектурних рішеннях – високих і неймовірно міцних чотирикутних вежах, які виконували одночасно господарські та оборонні функції.

Середньовічні церкви (X-XIV століття) і фортифікації Верхньої Сванетії включені в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в 1996 році.

Туризм у Местії

Зараз Местія стає центром гірського туризму і альпінізму. Тут беруть свій початок більшість треків по Сванетії: в гори (на вершини Ушба, Джангі-тау, Шхара та інші), до водоспадів, льодовиків і до прекрасних гірських озер.

Пройшовши з нашим клубом Pohod V Gory класичний маршрут Гірська Сванетія, ви побачите приголомшливі гори Сванетії, дивовижні сванські вежі і познайомитеся з самобутньою культурою сванів.

Опубліковано 1 Жовтня 2022
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти