Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Деринкую | Підземний мегаполіс древньої Туреччини

Відкрили його в 1963 році. Вчені вважають, що місто було засноване в VI столітті н.е. і могла вмістити до 20 тис. людей. Місто налічувало в загальному 8 ярусів, які розміщувалися під землею до глибини 80 м. У деяких місцях Деринкую має рекордні 16 рівнів. Тут була організована вся необхідна інфраструктура: житлові приміщення, продовольчі склади, колодязі, культові споруди, школа, вентиляційні шахти… І все це закривалося зсередини великими кам’яними дверима.

Рівні з’єднувалися за допомогою вентиляційних шахт, які досягали глибини 170 метрів і доходили до ґрунтових вод. Таким чином вони одночасно служили і колодязями. Під землею перебували також кошари і господарські приміщення. Тобто місто було повністю автономним.

У Каппадокії налічується близько 200 таких підземних міст, кожне з яких могло мати по 2-3 підземних рівня. Ці міста часто з’єднувалися між собою за допомогою підземних тунелів. Так Деринкую з’єднаний підземним ходом довжиною 8 км з іншим підземним містом – Каймакли.

Схема Деринкую

Історія Деринкую

Перші згадки про підземні міста Каппадокії (Прото-Анатолії) знаходять ще в працях давньогрецького письменника Ксенофонта. За часів Візантійської імперії місто називалося Малакопея, а сучасна назва «Деринкую» дослівно перекладається з турецької мови як «глибокий колодязь». Вважається, що першими поселенцями і піонерами підземного будівництва були хетти в XV столітті до н. е. Інші народи, які приходили їм на зміну, продовжували і вдосконалювали будівництво підземних міст.

Деринкую

Як відвідати Деринкую

Наш похід по Каппадокії передбачає огляд цього чудового міста. Сюди ми доберемося автобусом з Гереме. Сьогодні для туристів відкрита значна частина Деринкую. Підземні приміщення прекрасно освітлюються і вентилюються давньою системою вентиляційних ходів. Під землею, як і в природних печерах, тримається постійна температура +15 градусів, що дуже контрастує зі спекою на поверхні.

Похід у Туреччині – дуже екзотичний та цікавий спосіб провести свою відпустку. Гори, море і вулкани, природа і чудові люди + незабутні історичні екскурси – що ще потрібно? 🙂 Приєднуйтесь!

Опубліковано 30 Вересня 2022
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти