Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Гірська Словенія. Біля підніжжя Альп

Дорогі друзі! Сьогодні я хочу вас познайомити з маленькою, але дивовижно красивою країною – Словенією. Це альпійська країна, яка до того ж має море. 70% території Словенії покрито дикою природою, що нас, любителів походів, не може не радувати. Тут є все: ліси, гори, водоспади, печери, річки, озера, дикі тварини та ще багато чого цікавого. Все з переліченого може стати окремою темою, але сьогодні ми трохи прогуляємося у підніжжя Юлійських Альп.

Як ми бачимо на карті, гори в Словенії (Юлійські Альпи) розташовані у північно-західній частині Словенії. Наша подорож почнеться з містечка Нова Гориця, звідки за 40 хвилин їзди на машині ми прибудемо на нашу першу точку – до найбільшого водоспаду країни.

Водоспад Бока височіє вздовж дороги між Кобаридом та Бовцем. Його висота – 106 метрів, проїхати повз просто неможливо!

Кількість води у водоспаді залежить від пори року та погодних умов. Найбільше води весною, коли на горі Канін (2587 м) тане сніг. Щоб добре познайомитися з Бокою, потрібно пройти 3 південні маршрути. А можна вибрати 1 варіант на смак.

Отже, маршрути:

  • До спостережної точки
  • Під водоспад
  • До джерела

Але, знаєте, я не шукаю легких шляхів, і з моєю тягою до пригод я обрала другий маршрут, хоча в той день цей варіант не був оптимальним, оскільки води у водоспаді було багато. Але він так зачаровував своєю монументальністю, і так хотілося підійти ближче.

Бока привабив не тільки мене, на цьому ж маршруті були й інші авантюристи.

Крім того, це був той рідкісний випадок, коли я була не сама, а в компанії друга, який дуже пригодився, допомагаючи мені долати труднощі на шляху. Іноді трекінг у Словенії — небезпечна справа…

Труднощів було чимало: спочатку камені, а потім валуни, серед яких треба було пробиратися вперед, то дряпаючись вгору, то стрибаючи з одного на інший

Чим ближче ми підходили до водоспаду, тим важче ставало рухатися вперед.

Через годину наполегливої праці нам довелося зупинитися. Йти далі було занадто ризиковано: валуни були мокрі, слизькі та непрохідні. Розлючений водоспад бушував всією силою льодяної води, створюючи навколо себе вітер та розкидаючи льодяний дощ. Стало дуже холодно та мокро. Довелося зупинитися та повернути назад, але враження залишилися незабутніми.

Ми подивилися Боку і їдемо далі на північ, назустріч новим пригодам. Наш віртуальний трекінг у Словенії приводить нас у містечко Бовец. Маленьке мальовниче містечко під гірським хребтом Канін (2587 м) живе за рахунок туризму. Взимку — це лижна траса на Каніні, а влітку — рафтинг на місцевій гірській річці Соча, каньйонінг по численним водоспадам, і, звичайно ж, походи по околицях. Для нашого брата — просто рай, так би мовити.

Літо, спека, хочеться освіжитися, і ось ми збираємося потрапити на знаменитий Канін.

Канін — це цілий гірський хребет, єдина частина Західних Альп, яка розташована на території країни. Ми переконаємося, що гори в Словенії можуть бути високими!:) По Каніну проходить кордон між Словенією та Італією. Через близькість моря долини навколо Каніна дуже низькі, тому підйом на вершину з долини — один з найбільш довгих у Юлійських Альпах.

Але сьогодні ми на такий подвиг не готові і тому скористаємося підйомником, який за 40 хвилин доставить нас на висоту 2200 м, а далі вже ми своїми ніжками.

Через 40 хвилин захоплення від пейзажів мальовничої природи ми прибуваємо на кінцеву станцію підйомника. Після літньої спеки в долині тут приємно і свіжо.

Ось що я називаю місячним пейзажем.

Місцями лежить сніг. Багато льодовикових тріщин. Є і дуже глибокі — понад 1300 метрів. У країні дуже багато печер, їх досліджують члени Печерного Товариства, так звані печеряни. У тріщини Каніна печеряни спускалися на глибину 1300 метрів і теоретично могли б розчистити спуск глибше. Їхні дослідження тривають, але це вже окрема тема.

Ми ж продовжуємо наш трекінг в Словенії. Людей небагато, на фоні місячного пейзажу вони здаються мурашками, що повзають по схилу гори. Густа тиша заливає вуха. Із хмарного туману глухо доноситься крик чеських туристів: «Ахой!».

Підйом нескладний, місцями треба карабкатися, але є вбиті в скелю сталеві клині. Наша мета – вікно на горі Престрельник (2499 м), до якого ми дістаємося за годину ходьби.

Треба сказати, у вікні було вітряно і холодно. Незважаючи на це, туристи сиділи тут, зачаровані захоплюючою панорамою гір у Словенії.

Повиглядала у вікно і я…

Головокружіння та грандіозність!.. Перенеслась у інший світ. Задумалася про вічне.

Дуже не хотілося відриватися від роздумів, але треба було спускатися. Нехотя і мовчки, думаючи про своє, ми спустилися до підйомника, походили навколо, заглядаючи у тріщини.

Спускатися до цивілізації не було жодного бажання. День наповнювали яскраві враження, ми втомилися і нагуляли звірячий апетит.

Сподіваюся, вам сподобався мій розповідь, і ви захочете продовження: піднятися разом зі мною на гору, пройтися по мальовничим куточкам, заглянути в печери, освіжитися біля водоспадів. Все це чекає на вас у моїх розповідях про Словенію.

Гори в Словенії — для всіх любителів природи і пригод ♥

Опубліковано 4 Жовтня 2018
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти