Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Каньйон Іхлара. Каппадокія

Це — мальовнича долина невеликої річки Мелендіз в Центральній Туреччині. Довжина цієї ущелини становить близько 15 км, а глибина – близько 100 м. Сформувалася Іхлара з вулканічних порід вулкану Хасан (3268 м). Вони трохи відрізняються від порід в долині Гереме, які сформувалися при виверженні вулкана Ерджіяс. Вапнякови схили та загальний характер рельєфу багато в чому нагадують Аравійську пустелю в Саудівській Аравії.

Історія поселень

Ще з давніх-давен (IV століття) тут почали селитися люди, і незабаром тут з’явилося дуже багато скельних церков, котрі складалися з окремих кімнат і галерей, об’єднаних між собою тунелями. Колись долина називалася «Перістрема» і головним її поселенням була сучасна Іхлара. Цікаво, що місцеві християнські церкви оформлялися в різних стилях, чого не скажеш про інші райони, де переважав каппадокіанскій стиль. В даний час відкрито вже понад 100 таких святинь, але, на жаль, більшість з них важкодоступні для відвідування через ерозію і обвали.

Учасники походів по Каппадокії зможуть пройти весь каньйон, побачити найцікавіші культові споруди і дивовижні фрески на їх стінах. У Іхлару можна потрапити через 3 села: Селіме, Белісирма і Іхлара.

Пам’ятки Іхлари

Численні скельні монастирі і храми носять відбитки різних течій християнства, а також безліч елементів ісламської культури і зороастризму. У цій екскурсії ми постараємося побачити більшість з них, але головною нашою метою буде «Церква під деревами» (Агачалти або Ağaçalti Kilise). Тут збереглися унікальні розписи. Цікавою буде і містична «Зміїна» (Йіланлі або Yilanli Kilise) з фресками про пекельні муки, а також «Церква гіацинтів» (Сюмбюлю або Sümbülü Kilise), Ароматна Церква (Кокар або Kokar Kilise).

Селіме

Це красиве поселення завершує подорож долиною і радує око дивовижними кам’яними стовпами, серед яких у скелях ховаються древні монастирі. Тут ми оглянемо «Церкву з колонами» (Діреклі або Direkli Kilise) і «Церкву під безліччю дахів» (Кірм Дамалті або Kirk dam alti Kilise).

Після відвідин долини транспорт відвезе нас назад в Гереме, а вранці ми почнемо сходження на Ерджіяс в рамках маршруту «Таємнича Каппадокія».

Опубліковано 30 Вересня 2022
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти